تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1083 از 1130 اولاول ... 83583983103310731079108010811082108310841085108610871093 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,821 به 10,830 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض بلبرینگهای دینام 105 آمپر شورلت " بخش 1 "

بلبرینگهای دینام هم بخاطر نفوذ آب به صدا افتاده بود و باید تعویض میشد.
    دینام از روی ماشین باز و با ابزاری که از قبل آماده کرده بودم، پولی دینام و پروانه باز شد.

بوش سر شافت آرمیچر برداشته شد. این بوش برای ایجاد فاصله بین بدنه با پروانه نصب شده تا از درگیر شدن پروانه با بدنه دینام جلوگیری بشه

سه عدد پیچ بدنه دینام باز شده و سری دینام جدا شد

متاسفانه یک ترک جزئی در پایه زیر دینام بوجود آمده بود که باید ترمیم میشد.

برای درآوردن بلبرینگ جلویی ، با استفاده از یک بوش یا مهره بکس مناسب با محیط بلبرینگ، و ضربات نسبتا محکم ، بلبرینگ از داخل پوسته جلویی خارج میشه. باید مراقب باشید که زیر پوسته یک سطح نرم مانند پارچه ضخیم یا اسفنج قرار بدید تا ضربات منتقل شده به پوسته در این سطح نرم جذب شده و از شکسته شدن پوسته جلوگیری شود

بلبرینگ انتهایی هم با همین روش خارج میشه. برای انجام این کار به دلیل وجود آرمیچر، بهتره که لبه های پوسته را بر روی دو سطح نرم مثل تخته و چوب یا بازهم لایه های ضخیم پارچه قرار بدید تا به پوسته آسیبی وارد نشود.

ذغالها، آفتمات و دیود و جاذغالی در داخل پوسته عقبی

با استفاده از یک اچار دو سو یا سنبه با نوک پهن، و ضربات ملایم چکش، بلبرینگ کوچک از سر شافت آرمیچر خارج میشود.
    مراقب باشید به کلکتورها صدمه وارد نشود

یک واشر پلاستیکی بسیار ظریف مابین بلبرینگ کوچک و کلکتورها وجود داشت که دو نیم شده بود. برای استفاده مجدد با مقدار کمی چسب دوقلو دوباره در محل خودش چسبانده شد

Last edited by camaro lt; 15-02-2020 at 23:24.

2. 10 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض بلبرینگهای دینام 105 آمپر شورلت " بخش 2 "

ترک ایجاد شده در پوسته جلویی با استفاده از جوشکاری آلومینیوم بخوبی ترمیم شد که البته هزینه زیادی معادل 60 هزار تومان داشت.

بلبرینگهای مورد نیاز در دو شماره 6303 و 6000 که خودم در فروشگاه داشتم و نیازی به خرید نبود.
    6303 ساخت URB رومانی و 6000 ساخت NACHI ژاپن

بلبرینگ بزرگ را با استفاده از بلبرینگ قدیمی به عنوان واسطه و با ضربات ملایم و مستقیم چکش در پوسته دینام جا میزنیم. مقدار کمی گریس یا روغن به دور محل نصب بلبرینگ بزنید تا نصب راحتتر انجام بشه.

ذغالها را به سمت داخل جاذغالی آفتمات فشار داده و با استفاده از یک مفتول یا سنجاق که از روزنه انتهای دینام وارد جاذغالی شده، جلوی خروج مجدد ذغالها گرفته میشه تا برای نصب آرمیچر مشکلی نداشته باشد.

بلبرینگ کوچک انتهای دینام را هم مانند بلبرینگ بزرگ نصب میکنیم

در ادامه آرمیچر را در داخل پوسته عقبی سوار کرده و شافت انتهایی آرمیچر در بلبرینگ کوچک نصب میشه. برای اینکار انتهای شافت را کمی با روغن یا گریس چرب کنید و بعد از قرار دادن شافت در محل مورد نظر، ضربات آرام و مستقیم وارد کنید تا شافت کاملا در درون آرمیچر وارد شد و کاملا با سطح بلبرینگ یکسان قرار بگیره.

4. 10 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض بلبرینگهای دینام 105 آمپر شورلت " بخش 3 "

درب دینام را نصب میکنیم. شافت جلوی آرمیچر را با مقدار خیلی کمی گریس چرب کنید

سه تا پیچ دینام را میبندیم. دقت کنید موقع بستن بطور کاملا مساوی و هماهنگ بسته بشه تا احیانا تاب و یا انحنایی در زمان بسته شدن بوجود نیامده و باعث درگیری آرمیچر با پوسته و بالشتک نگردد.

مفتول که برای نگه داشتن ذغالها وارد پوسته شده بود، را در می آوریم

بوش سر شافت آرمیچر ، پروانه، بوش واسط ، پولی، واشر فنری و مهره را سوار ، و با ابزار از قبل ساخته شده، مهره را به اندازه کافی سفت میکنیم.

دینام بر روی ماشین نصب شد و بخوبی کار داد و صدای بلبرینگها هم رفع شد

6. 10 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سرویس و تعمیر سوئیچ و سوکت شیشه بالابر برقی شورلت نوا

از چند مدت قبل، دکمه های بالابر درب راننده بخوبی عمل نمیکرد و متاسفانه سوکت هم بخاطر ایراداتی، اتصال محکم و خوبی بوجود نمی آورد و بعد از چند بار تعمیر ، نهایتا ناچار به تعویض سوکت با اتصالات جدید شدم.

ایراد اصلی دکمه بالابر سمت راننده، فاصله ایجاد شده بین پلاتینهای اتصال برق مدار داخل سوئیچ بود که با انجام یک ترفند ساده، مشکل حل شد، به این صورت که با چسبندن یک قطعه پلاستیک به بخش زیر دکمه ها( محلی که به پلاتینها فشار وارد کرده و باعث اتصال آنها به یکدیگر میشه) فاصله مورد نیاز حرکت و فشار دکمه کمتر شد، و در واقع مثل یکجور لاینر گذاری بود تا فضای ایجاد شده، پر شده و مشکل حل شد.

البته چند بار آزمایش کردم تا برای هر دکمه، بهترین مقدار لاینر گذاری بدست بیاد.

برای حل مشکل سوکت هم تصمیم گرفتم تا فیشهای جداگانه به پایه های سوئیچ متصل کنم و با لحیم کردن آنها، اتصال کاملا محکم و ثابت بوجود آمد.

متناسب با رنگ سیمهای سوکت که نشانگر اتصال به هر کدام از پایه ها است، سیمهای جدید را انتخاب کردم، و در ادامه با عایق ضد حرارت پوشانده شدند.

در سمت دیگه و سوکت، تمام سیمها از سوکت فرسوده خارج شده و فیشهای مربوطه را به شکلی درآوردم تا قابل نصب در ترمینال برق باشه

این ترمینالهای برق به وفور در فروشگاههای لوازم برق وجود داره و با استفاده از آنها، اتصال بسیار محکم و مطمئنی بوجود میاد و هر زمان که نیاز به جدا سازی بود، صرفا با شل کردن یک پیچ، سیمهای متصل جدا شده و مجددا قابل اتصال هستند.

متاسفانه بخاطر کمبود فضا در فاصله بین رودری و بدنه درب، امکان نصب و جاسازی این ترمینال بصورت یکپارچه وجود نداشت، بنابراین ترمینالها را جدا کردم تا فضای کمتری نیاز باشه.
    همچنین سر فیشهای متصل به کلید شیشه بالابر را به سمت پایین خم کردم تا با بدنه برخورد نکرده و سوئیچ راحت بر روی محل رودری سوار بشه.

اتصال سیمهای سوئیچ بالابر شیشه درب راننده به سیمهای مربوط به سوکت جدا شده.
    هر سیم مطابق با رنگ خودش به سیم مقابل و توسط ترمینال متصل شد

برای جلوگیری از نفوذ احتمالی آب و رطوبت به داخل ترمینالها، به هر دو طرف ترمینالها و بخش اتصال سیمها، مقدار کمی چسب سلیکون زدم و با این کار آب بندی و عایق کاری مناسبی بوجود آمد، و بعد از خشک شدن چسب، مجددا آزمایش بالا و پایین رفتن تمام شیشه ها بخوبی انجام شد و سوئیچ در جای خودش سوار شد.

این روش بهتر از استفاده مجدد از سوکت هست ، چون امکان ایجاد اتصال کوتاه و آتش سوزی ، با وجود سوکت فرسوده خیلی زیاد بوده و انجام این کار هزینه چندانی نداشته و به راحتی انجام پذیر است.

8. 8 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعمیر واترپمپ شورلت نوا

از چند مدت قبل ، صدای نسبتا کمی از سمت واترپمپ به گوش می رسید که نشانگر شروع فرسودگی این بخش است. معمولا فرسودگی در بلبرینگ و سپس در فیبر و فنر آب بندی بوجود میاد که در حالت اول ، صرفا صدای بلبرینگ، و در حالت بعدی، صدای بلبرینگ به همراه نشت آب از واترپمپ دیده میشه.
    البته گاهی هم ممکنه مشکلی در این بخشها نباشه، اما بواسطه فرسودگی شدید بدنه واترپمپ، ترک و پوسیدگی در بدنه بوجود بیاد و نشت آب از آن قسمت صورت بگیره که در این حالت احتمال تعمیر خیلی کم و تعویض کامل باید انجام بشه.

در ابتدا سینی روی رادیاتور باز شده و جنتهای بالا و پایین رادیاتور جدا، و کل بادگیر و سینی و رادیاتور خارج میشه.

اگر آب رادیاتور و ضد جوش/ ضد زنگ را تازه در ماشین ریختید، بهتره که قبل باز کردن جنت پایین، یک تشت تمیز و مناسب زیر رادیاتور قرار بدید تا آبها جمع آوری و مجددا استفاده بشه.

لوله تبخیر گلویی رادیاتور هم جدا شد

حالا نوبت باز کردن تسمه است که باید همه آنها( تسمه دینام، کولر، هیدرولیک) باز شده و از روی پولی های مربوطه بیرون بیاد

چهار عدد پیچ پروانه باز شد. این پیچها را میتونید قبل از باز کردن تسمه ها، شل کنید چون بدون وجود تسمه بر روی پولی ها، باز کردن کمی مشکل است،

واسط پروانه با پولی ها جدا شد

دو عدد پولی نیز جدا شد.

حالا نوبت باز کردن چهار عدد پیچ واترپمپ است.
    دوتا از پیچها بلند و در سمت چپ، و دو عدد کوتاه و در سمت راست واترپمپ قرار گرفته.

واترپمپ نیز از محل خودش بر روی سیلندر خارج شد.
    اگر احیانا سفت بود و به راحتی جدا نمی شد، با چند صربه ملایم چکش به اطراف بدنه واترپمپ، آن را جدا کنید.

واترپمپ را به تعمیرکار دادم تا قطعات تعویض بشه، که شامل بلبرینگ و فیبر و فنر آب بندی است.. بلبرینگ ساخت کانادا و قیمت 150 هزار تومان. فیبر و فنر هم تایوانی و 50 هزار تومان.

در این بین رادیاتور هم برای سرویس به رادیاتور ساز دادم تا سیخ زده و چند نشتی جزئی که قبلا با چسب مسدود کرده بودم، مجددا لحیم کاری بشه.

واترپمپ آماده شد و هزینه 300 هزار تومان. قیمت یک واتر پمپ نو در حال حاضر حدود 550 هزار تومان و شایداحتمالا بیشتر هم هست، منتها اگر واترپمپ دارای آب پخش کن چدنی بود( مثل نمونه مال من) و بدنه سالم، ارزش تعمیر داره چون بهترین نوع آب پخش کن محسوب میشه و اگر نه، بهتره که نو بخرید چون امروز با هزینه های تعمیر، قیمت نو و تعمیر شده تقریبا برابر شده، اما در هر صورت قبل از تعمیر، شرایط را کاملا بسنجید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

مقداری رنگ سبز آبی درست کرده و واترپمپ را رنگ زدم

در مورد واشر، من ترجیح میدم تا حد امکان خودم درست بکنم، و در این مورد از مقوای انواع جعبه میشه استفاده کرد. از روی واترپمپ ، و محل قرار گرفتن واشر، الگو برداری کرده و نمونه واشر اولیه آماده شد و بر اساس این الگو، چندتای دیگه هم ساختم.

برای نصب واترپمپ، ابتدا محل نصب بر روی سیلندر را کاملا تمیز کرده و مقدار خیلی کمی چسب( واشر ساز یا آکواریوم یا چسب تینری کفاشی) مالیده و اجازه میدیم تا چند دقیقه بگذره و چسب کمی خشک بشه.
    البته بدون استفاده از چسب و صرفا با زدن مقداری گریس هم امکانپذیر هست منتها چون واشر دست ساز بود، ترجیح دادم این دفعه از چسب استفاده کنم
    دقت کنید چسب زیاد نزنید چون اضافه ها بعد از بستن واترپمپ، وارد مدار آب شده و در مجاری رادیاتور گیر میکنه.

محل نصب واشر بر روی واتر پمپ نیز کمی چسب زده، و سپس واشر را سوار میکنیم

واترپمپ را سوار کرده و پیچها را بسته و به شکل ضربدری سفت میکنیم. بقیه قطعات را هم دوباره جای خودشان می بندیم
    بهتره چند ساعت اجازه بدید تا چسب کاملا خشک بشه و قبل از سوار کردن واترپمپ، بدون چسب و فقط با واشر و پیچها، واتر پمپ را آزمایشی ببندید و از گردش آزاد و چرخش راحت آن مطمئن باشید. دلیل اینکه ممکنه تعمیرکار مقداری در قرار دادن آب پخش کن بر روی شافت بلبرینگ اشتباه کرده و آب پخش کن کمی به سمت سیلندر جلوتر امده باشه که این قضیه باعث برخورد آب پخش کن با سیلندر خواهد شد.

همچنین اندازه فاصله فلانچ واترپمپ ( محلی که 4 عدد پیچ نگهدارنده پروانه و پولی ها بر روی واترپمپ است) تا بدنه واترپمپ را دقیقا اندازه بگیرید و البته این اندازه گیری باید توسط خود تعمیرکار هم انجام بشه تا مجددا بعد از نصب بلبرینگ جدید، رعایت شده و هر سه پولی در محل و راستای مناسب با پولی های دیگه قرار بگیرند و مشکلی برای نصب تسمه ها وجود نداشته باشه.

Last edited by camaro lt; 11-03-2020 at 07:38.

10. 7 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض

سلام وعرض ادب خدمت دوستان . خیلی خوشحالم این سایت پیدا کردم چون هیچ کس برا راهنمایی نداشتم.من یک بلیزر خریدم و میخوام بازسازی صفر تاصد کنم اما تجربه ندارم برا اینکه کلاه سرم نره به کمک و راهنمایی شما دوستان آمریکایی سوار نیاز دارم ممنون میشم لطفتون شامل حالم باشه. میخوام یک موتور نو بخرم میخوام بدونم موتور هم اصلی و فیک داره و اینکه از کجا میشه فهمید ممنون میشم با راهنمایی یا عکس متوجهم کنید.

12. این کاربر از مهرداد ن بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض سلام

سلام وعرض ادب خیلی خوشحالم که این سایت پیدا کردم من یه بلیزر دارم میخوام جمعش کنم از صفر تا صد لولین تجربم هست ممنون میشم راهنماییم کنید کلاه سرم نره ممنون میشم با راهنمایی و تجربیاتتون لطفتون شامل حالم باشه اول از همه میخوام یه موتور نو بندازم نمیدونم که موتور هم اصلی و فیک داره یا نه ممنون میشم با عکسی راهنمایی متوحهم کنید که از کجا بفهمم در ضمن اینم بگم که موتور ماشینم350هست میخوام454کنم.
    Last edited by مهرداد ن; 16-03-2020 at 02:37. دليل: ویرایش

14. 2 کاربر از مهرداد ن بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام خوش اومدی
    454 موتور پر خرج و گرونیه.از نظر لوازم هم خیلی بد لوازمه.فکر یه موتور دیگه باش.یا همین 350 رو خوب جمع کن و با هدرز و میل سوپاب حرفه ای و پیستون تخت و انژکتور و ..... هم موتور خودشو کار کردی هم لوازم دم دستته.البته 454 هایی هم هست که از دوبی میاد و آماده اس.خواستی از اونا بگیری بد نیست

16. 2 کاربر از aminbest بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض

ایشالا حتما

18. این کاربر از tohidtaghipour69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

سلام خدمت اساتید بزرگوار ،کسی تجربه ریبیلد کردن پمپ هیدرولیک رو داره؟ اگه کسی هست ممنون میشم اطلاعتی از روش انجام کار بهم بده

20. 2 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 10 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 10 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •