تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1081 از 1130 اولاول ... 81581981103110711077107810791080108110821083108410851091 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,801 به 10,810 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تشکر از جواب و پیگیری استاد علی
    دوستان ایا موتور455 یا 454 رو بیوک ایران نصب میشه؟لوازم این موتورها هست؟
    الان اجرت تعمیر چنده؟یکی به من دو و نیم گفت سرم گیج رفت

در مورد نصب شدن میشه بطور کلی گفت ، بله قابل نصب هست منتها مدلهای مختلف در سالهای متمادی ساخته شده و مقداری در دسته موتورها و فرم کارتل تفاوت وجود داره و باید از قبل این موارد را بررسی کنید. در یک کلیپ دیدم موتور 454 نصب شده روی یک وانت جمس مدل دهه 90 برداشته شد و روی بیوک دهه 70 نصب شد منتها کارتل را عوض کردن تا مشکلی برای نصب نداشته باشه و با اکسل جلو برخورد نکند.

اما در باره لوازم، تصور من اینه که خیلی کم و نایاب باشه چون این مدلها در ایران خیلی کم هست و بر همین اساس قطعات مورد استفاده در تعمیرات سنگین که بیشتر پیستون و رینگ و یاتاقان و بحساب میاد، کم پیدا میشه و قیمتها هم بسیار بالا است.

اجرت تعمیر هم که مثل خیلی چیزهای دیگه بالا رفته و بیشتر توافقی شده تا اینکه بر اساس یک روند و معیار منطقی تعیین بشه.
    بیشتر موتورهای مورد استفاده 350 قدیم و 305 جدید هستن و اگر واقعا قصد تعویض دارید شاید بهتر باشه این دو نمونه را در نظر بگیرید که جای ارتقاء و تقویت و بهینه سازی زیادی هم دارند.

یکی از قدیمیهای تعمیرات و قطعه فروش آمریکایی میگفت 454 روی کامارو نصب کرده و خوب جواب داده ولی بخاطر وزن بیشتر ،جلوی ماشین کمی خوابیده شده بود و عقب هم در سر پیچ و موقع گاز دادن ، بیشتر از موتور قبلی 350 که داشت، میچرخید و از کنترل خارج میشد.

2. 10 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019
    محل سكونت
    آبادان

پيش فرض

با سلام.
    موتور ۴۵۵ که پونتیاک موتور هست را اطلاع ندارم.
    ولی ۴۵۴ با کمی تغییرات قابل نصب هست. در حالت عادی اگر بخواهیم موتور ۴۵۴ شوی را روی شاسی بیوک ایران یا نوا نصب کنیم با مشکلاتی نظیر برخورد منیفولد گرد با تلسکوپی فرمان،جعبه فرمان و همچنین برخورد منیفولد با لیور چراغ دنده عقب که از سوی گیربکس به ستون فرمان جهت روشن شدن چراغ دنده عقب متصل هست را مواجه خواهیم شد.
    لذا توی سایت های افتر مارکت کیت مخصوصی جهت این تغییر ارائه دادن که شامل دسته موتور هایی با ابعاد متفاوت (در سمت راننده بلندتر بوده و هنگام نصب موتور را در سمت راننده بالاتر از سمت شاگرد قرار داده) و همچنین هدرز جهت اشغال فضای کمتر و میکروسویچ جهت روشن شدن چراغ دنده عقب که در نمونه ای از آن روی شیفتر و نمونه ای دیگر روی خوده گیربکس نصب خواهد شد.
    مشکل اصلی پیدا کردن و یا حداقل ساخت دسته موتور مناسب در ایران هست.
    ساخت هدرز مناسب به مراتب راحت تر و در مرحله دوم این پروژه قرار دارد.

4. 6 کاربر از Nova c5 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

سلام ، در مورد تعمیر و سرویس پمپ هیدرولیک نوا اگر کسی تجربه ای داره ممنون میشم کمی توضیح بده

6. 4 کاربر از pejy666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

8. 6 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

یکی از دیسک ها مقداری روی سطحش خوردگی و فرو رفتگی و خط داره اما اون یکی سالمه حالا اگه دیسک ایراد دار را بدم تراش کنن اون یکی را هم که ایراد نداره باید تراش بشه تا هم اندازه هم بشن؟
    بعد از درست شدن دیسک ها باید لنت نو بندازم ؟ نمیشه لنتی که موج دار شده را درست کرد؟

10. 4 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

یکی از دیسک ها مقداری روی سطحش خوردگی و فرو رفتگی و خط داره اما اون یکی سالمه حالا اگه دیسک ایراد دار را بدم تراش کنن اون یکی را هم که ایراد نداره باید تراش بشه تا هم اندازه هم بشن؟
    بعد از درست شدن دیسک ها باید لنت نو بندازم ؟ نمیشه لنتی که موج دار شده را درست کرد؟
    اقا ما یه بار برای پژو همچی داستانی داشتیم تراش دادن و مشکلی نداشت اما لنت ترمزاش که خراب شده بود عوض کردیم ولی بازم همون خرابا را با سوهان صاف کردیم واسه یه ماشین دیگه بازم خوب بود حالا شاید برای ماشین شما هم اینجوری درست بشه
    تراشکاره میگفت اونقدری تراش دادم که با اون طرف دیگه زیاد فرق نکنه و بعد مکانیک هم گفت ترمز که بگیری لنتهای دو طرف خودبخود با هم همسان میشن چون پیستونا میاد جلو و هر دوتا لنت با یه فشار مساوی میچسبن به دیسکا حالا چقدر درست گفته نمیدونم ولی منکه مشکلی بعدش نداشتم و همه یچ خوب بود و ماشین هم که فروختم دست یکی از اشناها بود میگفت مشکلی نداره
    شاید تا یه حدی خوب باشه و اگه از یه حدی بیشتر بشه دیگه باید عوض کرد و این حدشو اون مکانیک و تراشکار باید اندازه بگیرن
    ببخشید با اجازه استادای کلوپ آقا kcnc و آقا محمد جواد و آقا کامارو و چندتای دیگه ، جسارت نباشه

12. 6 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

تا حالا پیش نیامده بود که در حالت خلاص استارت بزنم امتحان کردم فقط چراغ های هشدار روشن میشن اما استارت نمیزنه فقط در حالت پارک استارت میزنه بعدش من هرچی ماشین محور عقب داشتم دور گاردان زنجیر داشت ولی این نداره

14. این کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

نحوه آزمایش باتری

به عددی که ولت‌ متر نشان می‌دهد توجه کنید و به جدول زیر مراجعه کنید:

توجه: ولتاژ های جدول بالا مربوط به دمای 26 درجه سانتی‌گراد است. ولتاژ باطری به ازای هر 12 درجه سانتی‌گراد کاهش دما حدود 0.01 ولت افت می‌ کند. در دمای منفی 1 درجه سانتی‌گراد یک باطری با شارژ کامل ولتاژی معادل 12.588 خواهد داشت و در دمای منفی 17 درجه سانتی‌گراد ولتاژ آن 12.516 ولت خواهد بود.

بنابراین طبق جدول بالا یک باطری با ولتاژ 12.29 ولت حدود 50 درصد کمبود شارژ دارد و باید شارژ شود.

16. 5 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دوستان بعد از مدتی غیبت گفتم بد نیست سری به اینجا بزنم.
    چند وقته که در نمایندگی تویوتا مشغول به کار شدم.
    تجربیات تعمیرات و بازسازی در ماشینهای آمریکایی اونجا هم بسیار به دردم خورده و میشه گفت که فناوریهای جدید در تویوتا هم در نوع خودش جالبه.
    فعلا در بخش کارشناسی تعمیرات مشغول شدم و نکات بسیار جالبی میبینم که انتظار دیدنش در یک نمایندگی معتبر مثل نمایندگی تویوتا محسنیان رو نداشتم!!!!
    خانواده محسنیان اون جوری که من متوجه شدم از افراد صاحب نفوذ هستند که علاوه بر نمایندگی های تویوتا نمایندگی هیوندا و رنو هم در قبضه خودشون،دارن و تا جایی که من متوجه شدم خودشون در آمریکا به سر میبرند و ....
    بگذریم خرابکاریهایی که مکانیکها بر روی ماشینها ی چند صد میلیونی مردم انجام میدن جای شگفتی داره و سوتیهای وحشتناکی که در تعمیرات معمولی انجام میدن بسیار عجیبه.
    توصیه میکنم تا جایی که ممکنه اگر زمانی تویوتا داشتید هرگز سمت نمایندگی نرید که گاها خسارات جبران ناپذیری به ماشین میزنن

18. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

سلام به همه رفقا
    آقا چرا اینجا اینقده سوت و کور شده؟!
    اساتید همیشه حضور داشتن اما یهویی رفتن....
    خب میدونم یجورایی همه دلشون گرفته اما بیایین کمی در مورد ماشینا حرف بزنیم تا کلوپ دوباره راه بیافته
    مثلا آقا محمد جواد شما در مورد همون تجربه هاتون توی جایی که کار میکنی بنویسین خیلی خوبه چون حالا ماشین چه آمریکایی یا ژاپنی یا ایرانی بالاخره سر و کارش به تعمیرگاه و مکانیکی و اینجور جاها میافته و تجربه های همشون بدرد همدیگه میخوره
    مرسی از همتون دل براتون تنگ شده

20. 6 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 10 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 10 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •