تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1080 از 1130 اولاول ... 80580980103010701076107710781079108010811082108310841090 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,791 به 10,800 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بعضی وقتها برق ماشین کلا قطع میشه با وجود اینکه سوئیچ بازه هیچکدام از چراغ های هشدار روشن نمیشن تمام فیوز ها را کنترل کردم سالم هستن سر باطری ها هم سولفاته نشده کابل های باطری هم کنترل شدن سالم هستند اتصالات کابل ها هم محکم اند در این مواقع باید چند لحظه صبر کنم بعد سوئیچ را باز می کنم پشت آمپر برق میاد و ماشین روشن میشه ایراد از چیه.
    سلام
    حالتون خوبه؟
    شاید مغزی سوییچ ایراد داره
    یا اتصالی وجود داره --شما کابل منفی باطری را جدا کنید بعد با نصب دو پراب مولتی متر به برچک باطری وکابل باطری مقدار جریان را کنترل کنید ببینید ایا صفر هست یا ولتاژی وجود داره؟

2. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

4. 5 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

یادمه قدیمی ها میگفتن که قبلا باتری ماشین توسط باتری سازها واقعا تعمیر میشد و نمیدونم این موضوع تا چه اندازه صحت داره و آیا واقعا باتری سازها در گذشته باتری خودرو رو بازسازی میکردند یا نه؟؟

اما در مورد باتری های جدید اون هم از نوع ایرانی با توجه به سابقه طولانی که از جنسهای ایرانی داریم هر چیزی احتمال داره.
    اگر این کلیپ درست بگه باید اون قسمت باتری برای تست میزان آب باتری چک بشه ولی مشکلی که هست خطر ناک بودن این کار برای افراد معمولی هست چون اگر خدای نخواسته اسید باتری روی صورت و چشم کسی بریزه آسیب جدی خواهد زد.
    یادمه قدیما یک سری قرص اسید میفروختن که در هر خانه باتریهای اسیدی یک عدد مینداختن و با این وسیله باتری ضعیف شده رو تقویت میکردن و اتفاقا من هم یکبار خریداری کردم و در داخل یک باتری 88 آمپر اسیدی انداختم ولی هیچ تاثیر مثبتی نداشت.
    ماشینهای ما چون قدیمی هستن و استارت اونها برق زیادی میکشه و مخصوصا اینکه استارتهای ما گیربکسی طراحی نشده فشار زیادی به باتری میاره و عمر باتری روی ماشینهای قدیمی خیلی کمتر از ماشینهای جدیدتر هست.
    برای مثال باتری نو بر روی شورلت من حدود 2 سال کار میکنه ولی باتری مشابه همون بر روی پراید 3 سال یا بیشتر هم کار میکنه.یادمه یک باتری پوما اصلی روی پرایدم سوار بود که در حدود 4.5 یا 5 سال کار کرد....

6. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

بازسازی رینگ اسپرت ساخت ایتالیا

چند وقتی بود که یک سری رینگ لنزو اصلی و ساخت قدیم (ایتالیا) در انباری داشتم که فرصت نمیشد که یک دستی بهشون بکشم.
    رینگها فاقد هر گونه شکستگی و ایراد بودن و فقط دارای خط و خش بودن و به همین دلیل رخ ضعیفی داشتن.
    دست به کار شدم و پس از چندین مرحله پرداخت اونها در دو مرحله نقاشی شدن و برای رنگ کردن اونها هم از اسپری رنگ دوپلی کالر که از ماده رنگ آلمانی در ساخت اون استفاده شده و کیفیت و دوام خوبی داره استفاده کردم.
    قسمت پشت و قسمت لاستیک خور رینگها هم با اسپری مشکی مات نقاشی شدن.

رینگها پس از نقاشی و تکمیل کار اونها:

این رینگها یک ویژگی خاص دارند و اون اینه که دو نوع جاپیچ رو دارند و هم به پنج پیچ های با جاپیچ 120 میخورن و هم به اونهایی که 114 هستن .

8. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

یادمه قدیمی ها میگفتن که قبلا باتری ماشین توسط باتری سازها واقعا تعمیر میشد و نمیدونم این موضوع تا چه اندازه صحت داره و آیا واقعا باتری سازها در گذشته باتری خودرو رو بازسازی میکردند یا نه؟؟
    بله بازسازی میشد و یادم هست باتریهای اتومبیل در آن سالها( دهه 40 و 50) بدنه ای از جنس باکلیت داشتن. ( باکلیت نوعی ماده ترکیبی از جنس رزین با ترکیباتی مثل پنبه نسوز و خاک چوب، که در برابر حرارت و مواد شیمیایی بسیار مقاوم است) مثل درب دلکو اتومبیل که از جنس باکلیت ساخته شده.
    خانه ها یا سلولهای باتری در داخل این محفظه قرار میگرفت و به هم متصل میشدن و در نهایت رویه باتری بوسیله قیر پوشانده میشد و البته درب برای ریختن اسید و آب مقطر هم داشتن.

هر زمان ایرادی در باتری رخ میداد، باتری سازها ( که هم برق اتومبیل تعمیر میکردن و هم بازسازی های باتری را انجام میدادن) با گرم کردن قیر روی باتری، خانه یا خانه های معیوب را درآورده و خانه های سالم جاسازی میکردن، که حتی یادم هست بعضی از باطری سازها برای کم شدن هزینه تعمیر باطری، سربهای باتری کهنه را جمع آوری کرده و مجددا ذوب و خودشان خانه و سلول جدید با صفحات عایق می ساختن چون مواد کار در دسترس بود و اکثرا تعمیرکار بودن تا تعویض کار، و مجددا قیر روی باتری ذوب شده و آب و اسید و شارژ انجام شده و باتری مجددا استفاده میشد.

سایز باتری ها هم خیلی بزرگتر بود مثلا یک باطری مارک نیرو 60 آمپری تقریبا اندازه یک باطری 110 آمپر امروزی بزرگ بود

تا حدود 15 سال قبل هم میدیدم بعضی از برقکارها، باتریهای آبخور را تعمیر میکنن، البته خیلی محدود و در حد اتصال قطع شدگی داخل، ولی بخاطر پلاستیکی شدن رویه باتری ها ، دیگه نمیشد مثل قیر آب بندی مناسبی بوجود آورد و ذوب کردن پلاستیک بر روی برش ایجاد شده یا چسب زدن هم دوام چندانی نداشت و عمر باتری زیاد نمیشد، تا اینکه این باتری های خشک و به اصطلاح اتمی متداول شد که البته حقه بازی های زیادی هم در نمونه های ایرانی و چینی دیدم!

در مورد استارت، اتفاقا الان در حال جمع کردن یک استارت نوا هستم و متاسفانه سری استارت 6 سیلندر خیلی کم شده، ولی با جستجو میشه پیدا کرد. چند روز قبل سری به فروشگاه آمریکایی زدم و استارت جدید با حجم کم و توان بالا و گیربکس دار ( احتمالا ساخت چین یا تایوان) برای همه مدلهای آمریکایی ما به قیمت 1.800.000 تومان موجود بود!

رینگها خیلی زیبا هستن و خیلی خوب بازسازی کردید، منتها بدی این رینگها اینه که سارقان را هم حسابی به سمت خودش جلب میکنه و همیشه نگران سرقت باید باشیم بخصوص که 4 حلقه تایر سایز ماشینهای ما در حدود 10 میلیون تومان شده!

10. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2019
    محل سكونت
    آبادان

پيش فرض

بعضی وقتها برق ماشین کلا قطع میشه با وجود اینکه سوئیچ بازه هیچکدام از چراغ های هشدار روشن نمیشن تمام فیوز ها را کنترل کردم سالم هستن سر باطری ها هم سولفاته نشده کابل های باطری هم کنترل شدن سالم هستند اتصالات کابل ها هم محکم اند در این مواقع باید چند لحظه صبر کنم بعد سوئیچ را باز می کنم پشت آمپر برق میاد و ماشین روشن میشه ایراد از چیه.
    با سلام.
    خودروهای جی ام دهه ۷۰ نظیز نوا، بیوک، کامارو، کاپریس و .... همگی مجهز به یک فیوز مینیاتوری (تیونگ سل) هستن که دقیقا در بالای بوستر ترمز روی سینی موتور (فایروال) نصب هست. و دو عدد سیم قرمز رنگ یکی ورودی و دیگری خروج آن روش نصب شده.
    برق مصرف کننده های کابین نظیر بالابر شیشه ها، لامپ ها و صفحه کیلومتر و چراغ های خطر از این فیوز میگذره.
    اگر اتصالی رخ دهد...این فیوز بصورو اتوماتیک گرم شده و با گرم شدن آن برق را قطع خواهد کرد...و پس از چند ثانیه با خنک شدن برق را بصورت اتوماتیک وصل میکند.
    احتمالا در خودروی شما قسمتی اتصالی موقت وجود دارد که گاهی اوقات این اتفاق رخ میدهد. که تمامی برق خودرو قطع شده و بعد از گذشت چند ثانیه جریان‌ وصل شده و برق وارد مدار میشود.
    Last edited by Nova c5; 16-10-2019 at 00:30.

12. 7 کاربر از Nova c5 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه dmk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

درود به همگی عزیزان

کسی از دوستان رینگ کاپریس تخم مرغی سراغ داره، دست کامل و تمیز

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

14. 2 کاربر از dmk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    برادران بنا به دلایلی نیاز به موتور 350 واسه بیوک دارم
    چند طرح تو ذهنم هست که از دوستان درخواست راهنمایی و کمک دارم
    1; اگه کسی از برادران موتور350 سالم داره ممنون میشم بیان کنه
    2:دوستان اگه یه موتور بخوام جمع کنم به نظر شما تراش بدم یا بوش بزنم استاندارد جمع کنم؟رینگ و پیستون جنس خوب پیدا میشه؟تعمیر جواب میده ایا
    3:دوستان شرایطشو دارم یه موتور از عراق بیارم مدل1995 تا 2000 همون 350 حالا یا انژکتور یا کارب فرق نداره.فقط برام سواله ایا روی بیوک نصب میشه به گیربکس وصل میشه ایا؟دوستان لطفا راهنمایی کنید چه مدلهایی بیارم .
    تشکر از شما دوستان

16. 3 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    برادران بنا به دلایلی نیاز به موتور 350 واسه بیوک دارم
    چند طرح تو ذهنم هست که از دوستان درخواست راهنمایی و کمک دارم
    1; اگه کسی از برادران موتور350 سالم داره ممنون میشم بیان کنه
    2:دوستان اگه یه موتور بخوام جمع کنم به نظر شما تراش بدم یا بوش بزنم استاندارد جمع کنم؟رینگ و پیستون جنس خوب پیدا میشه؟تعمیر جواب میده ایا
    3:دوستان شرایطشو دارم یه موتور از عراق بیارم مدل1995 تا 2000 همون 350 حالا یا انژکتور یا کارب فرق نداره.فقط برام سواله ایا روی بیوک نصب میشه به گیربکس وصل میشه ایا؟دوستان لطفا راهنمایی کنید چه مدلهایی بیارم .
    تشکر از شما دوستان
    هزینه های تعمیر بسیار زیاد شده و پیدا کردن قطعات با کیفیت و اصل هم بسیار سخت، و یک تعمیر موتور معمولی به راحتی به 6 تا 8 میلیون تومان میرسه و هر چقدر قطعات بیشتری تعویض یا تعمیر بشه، قیمت هم بالاتر خواهد رفت( مثل سرسیلندر ، میل لنگ، میل سوپاپ ،و..)

تعمیرات جوابگو هست ، اگر به درستی انجام شده باشه، بخصوص در مورد استفاده از بوش که جنس و کیفیت خیلی مهمه.
    درمورد تعویض موتور، اگر قیمت نهایی کمتر از تعمیرات باشه، به صرفه است ، ولی مسائل قانونی و هزینه های مربوط به ثبت شماره جدید موتور و..را هم در نظر بگیرید که فکر نمیکنم خیلی زیاد باشه، اما بیشتر دردسر قانونی داره بخصوص در مورد خودروهای ما که قدیمی بحساب میاد.
    همچنین قبل از خرید موتور، باید حتما یکبار روی زمین روشن شده و مثلا 30 ثانیه تا یک دقیقا کار بکنه و وضعیت کار کرد و کیفت کار را بسنجید( نداشتن روغن سوزی و بخار کردن، کار کردن نرم و روان، نبود ایراد در سیلندرها و احتراق کامل همه آنها و...) و یا اگر امکان باشه، حداقل سرسیلندرها باز شده و وضعیت آنها و بخصوص داخل سیلندرها چک بشه( از نظر لبه نزدن، بوش نخورده بودن، پیستونهای سالم و سلامت سوپاپها و گیت سوپاپها و اتاق انفجار، کانالهای آب و روغن و محل نصب شمع و...)

بطور معمول موتورهای ساخت جنرال موتورز ( 6 و 8 سیلندر) دهه 70 و 80 و بعضی از نمونه های دهه 90 قابل نصب بر روی اتومبیلهای ما هست. مسئله مهم اصلی در هماهنگی با گیربکس( گلدانی جلوی گیربکس) و دسته موتورها( نحوه قرار گیری و ارتفاع کلی موتور که باعث ایجاد مانع جهت بسته شدن کاپوت نباشه) هست و این دو مورد را در نظر بگیرید، بقیه موارد تقریبا قابل حل شدن است، مثل تبدیل سیستم انژکتوری به کاربراتور یا فرم تسمه ها و...

من پیگیر میشم و اگر مورد مناسبی بود اطلاع میدم

18. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

تشکر از جواب و پیگیری استاد علی
    دوستان ایا موتور455 یا 454 رو بیوک ایران نصب میشه؟لوازم این موتورها هست؟
    الان اجرت تعمیر چنده؟یکی به من دو و نیم گفت سرم گیج رفت

20. 4 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 14 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 13 مهمان)

1. hamid-48

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •