تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1075 از 1130 اولاول ... 755759751025106510711072107310741075107610771078107910851125 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,741 به 10,750 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ATFدکسترون 3بهتر از دکسترون 2عمل میکنه تحمل حرارتی بالاتری داره وایران هم مناطق گرمسیری داره
    دکسترون 2یادمه خوب عمل نمیکرد وبخارمیشد

2. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

فوق العاده توضیح دادید ممنونم از لحاظ نشت آب رادیاتور به گیربکس که فرمودید مطمئن هستم که هیچگونه نشتی نداره در رابطه با تعمیر گیربکس حقیقتش چهار ساله که ماشین را گرفتم و تا حالا به غیر از تعویض روغن و فیلتر کاری انجام نداده و اطلاعی از تعمیرات قبلی گیربکس ندارم ، با توضیحاتی که فرمودید نتیجه می گیرم که نیاز به تعمییر اساسی داره
    الان کیت کامل گیربکس (البته صفحه مشکی) حدود 2 میلیون تومان قیمت داره و فکر میکنم با احتساب اجرت و روغن مصرفی و احتمالات دیگه شاید جمعاً 4 میلیون یا بیشتر هم هزینه بشه . بهتره برای انجام کار ماشینتون رو به یک تعمیرکار آمریکایی نشون بدید تا گیربکس رو تست کنه و ببینید نظر ایشون چی هست . شاید فعلا بشه دست به تعمیرات نزد.
    در صورتی که شتاب هنوز قابل تحمله و دنده ها به خوبی جا میرن و کشش ماشین در شیب و ... مناسبه و آزار دهنده نشده اگر احتمالا هزینش براتون سنگینه میتونید فعلا باهاش سر کنید و سر فرصت گیربکس رو اورهال کنید.البته اگر همچنان پس از تعویض روغن مشکل جوش آوردن گیربکس رو داشته باشید بحث دیگریست چون مشکلی نیست که بشه باهاش کنار اومد.
    شاید بد نباشه یه کیت حرفه ای گیربکس 350 (نمونه های اصلی و بهینه شده) از همونجایی که کاربراتور رو تهیه کردید تهیه کنید تا پس از نصب گیربکس تقویت هم بشه.
    اگر در نت جستجو کنید نمونه های حرفه ای برای تقویت این گیربکس وجود داره...

استاد بزرگ علی آقا از همه دوستان قدیمی تر هستند و تجربه بیشتری دارند.بهتره نظر ایشون هم در مورد جوش آوردن گیربکس بدونیم.
    من به شخصه تا به حال گیربکس ماشینم روغن بالا نیاورده ولی در مواردی شنیدم که دوستان آمریکایی سوار به دلیل ورود آب به گیربکس دچار این مشکل شدن.
    علی آقا نظر شما در این مورد چیه؟؟
    Last edited by MJ1970; 06-09-2019 at 18:21.

4. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

گیربکس کیت خورده را با 4 تومن میشه خرید

6. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    Last edited by MJ1970; 06-09-2019 at 18:38.

8. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام به همه دوستان کلاسیک سوار.
    از دوستان کسی هست که عکس از داخل صندوق بیوک داشته باشه.
    میخام یه موکت براش قالب بزنم و هرچی میگردم عکس از فابریکی نمد صندوق پیدا نمیکنم

دوست گرامی Mehdi buk
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید
    من هم خیلی جستجو کردم، (buick skylark trunk mat )اما متاسفانه هیچ تصویری از موکت کف صندوق عقب بیوک اسکای لارک یا همان بیوک ایران مدل تولیدی در کشور پیدا نکردم بخصوص که بخش بزرگی از سایتها و وبلاگهای همقطاران آمریکایی و همچنین سازندگان انواع کفپوش و موکتهای مورد استفاده در خودروهای کلاسیک آمریکایی را هم جستجو کردم اما در کمال تعجب هیچ نمونه ای وجود نداشت!

نزدیکترین نمونه مربوط به بیوک اسکای لارک 1972 بود که تنها یک مستطیل ساده با آرم بیوک است

مسلما فرم صندوق این مدل با نمونه های مورد نظر ما خیلی تفاوت داره

باعث تعجب است که چیزی پیدا نشده چون برای مدلهای مختلف خودروهای آمریکایی در دهه های 50 و 60 میلادی هم تولیداتی از انواع موکت و کفپوش در فرمهای مختلف وجود داشت، اما هیچ خبری از موکت کف صندوق عقب بیوک اسکای لارک مورد نظر ما نبود!

من تابحال نمونه صفر کیلومتر این اتومبیل ندیدم که آیا دارای موکت صندوق هست؟ و اگر بله ، چرا در آمریکا این موکت وجود نداره؟( چه فابریک یا تولیدی متفرقه) و اگر نه، پس چرا نمونه های قبل و بعد این مدل اتومبیل داشته؟

به هر حال سوال را در یک انجمن دوستداران بیوک اسکای لارک در آمریکا مطرح کردم تا ببینم چه جوابی داده میشه؟
    اما فارق از همه این مسائل، الگو برداری و آماده کردن موکت برای صندوق عقب ، کار چندان سختی نیست و با مقداری روزنامه و تهیه یک الگوی کامل از تمام بخشهایی که قصد پوشانده شدن دارید، میشه تکه های مجزای موکت و یا کفپوش مورد نیاز را طراحی و آماده کرد و برای دوخت هم به تودوزکار مراجعه کنید.

الان کیت کامل گیربکس (البته صفحه مشکی) حدود 2 میلیون تومان قیمت داره و فکر میکنم با احتساب اجرت و روغن مصرفی و احتمالات دیگه شاید جمعاً 4 میلیون یا بیشتر هم هزینه بشه ....
    سپاسگزارم آقا محمد گرامی. مطمئن باشید شما خیلی بیشتر و بهتر از من تجربه دارید، بخصوص گیربکس که به راحتی و تنهایی و با حداقل وسائل، اورهال کامل انجام دادید.

اگر آب وارد گیربکس شده باشه، وضعیت خیلی خیلی بدی پیدا میکنه و دیگه نمیشه چند صد کیلومتر رانندگی کرد، بخصوص که سریعا باعث صدمه به کاسه نمد و اورینگها شده و روغن ریزی شدیدی از گیربکس دیده خواهد شد، مگر اینکه مقدار وارد شدن آب خیلی کم باشه که اونهم باعث چنین اتفاقی نمیشه، تصور من استفاده از همان صفحات نامرغوب هست که به سرعت فرسوده شده و علاوه بر کم شدن توان و کارایی گیربکس، باعث رسوب شدید در مجاری و سوپاپهای روغن شده و همین عامل مضاعفی برای کم شدن توان، زیاد شدن حرارت و بالا آمدن بیش از حد سطح روغن بشه.

خوشبختانه در سالهای دوری که با گیربکس اتوماتیک سروکار داشتم، هیچوقت با چنین مشکلی مواجه نشدم، چون هنوز سرو کله اجناس نامرغوب به شدت الان پیدا نشده بود و از این صفحات ذغالی هم خبری نبود و حتی گاهی با استفاده از صفحات دست دوم گیربکسهای اوراقی، گیربکس جدید اورهال میشد و به خوبی تا سالها کار میکرد.

نظر من هم مانند شما هست و فکر میکنم لازمه تا گیربکس یکبار باز، بررسی و سرویس کامل بشه چون در حداقل تخمین، میشه گفت که رسوب زیادی در داخل گیربکس جمع شده و بجر اوراق شدن و شستشوی کامل و تعویض و تنظیم مجدد بخشهای مورد نیاز، راه دیگه ای نیست.

در موردسیم سبق هم من تجربه بدی با نمونه ایرانی داشتم ، البته بخش پایه هنوز از آلومینیوم بود ولی پرس روکش به این پایه بسیار بد و فاقد آب بندی لازم بود و نشت عادی روغن از سیم سبقتهای ایرانی بسیار زیاد دیده میشد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام وقت بخیر
    من سوالی در مورد شتاب اولیه شورلت نوا C6 دارم.خودم نوا دنده ای داشتم که شتابش راضی کننده بود ولی اکثر مدلهای اتومات که سوار شدم حتی توانایی تیک آف کردن هم نداشتن.همیشه برام سوال هست که این موتور پرقدرت ۶سیلندر چطور توانایی تیک آف کردن رو نداره باتشکر

12. 2 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Peyman Skylark's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

این عکس ها هم از کف پوش صندوق بیوک و نوا میذارم شاید به درد دوستمون آقا مهدی که سوال پرسیده بود بخوره.

14. 5 کاربر از Peyman Skylark بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام وقت بخیر
    من سوالی در مورد شتاب اولیه شورلت نوا C6 دارم.خودم نوا دنده ای داشتم که شتابش راضی کننده بود ولی اکثر مدلهای اتومات که سوار شدم حتی توانایی تیک آف کردن هم نداشتن.همیشه برام سوال هست که این موتور پرقدرت ۶سیلندر چطور توانایی تیک آف کردن رو نداره باتشکر

در مورد قدرت موتور شورلت نوا ( 6 خطی با 115 اسب بخار) آنچنان قدرت بالایی برای این بدنه نیست، هرچند که مدل دنده دستی بخاطر انتقال قدرت مستقیم، شتاب بهتری داره، اما شتاب کم ( حدود 12 ثانیه) چندان چنگی به دل نمیزنه و از یک اتومبیل سدان خانوادگی دهه 70 بیشتر از این انتظار نیست.

اما مسلما وضعیت خیلی بهتر از مدلهای دارای گیربکس اتوماتیک هست چرا که بعد از اینهمه سال و وجود ایرادات زیاد در گیربکسهای اتوماتیک( بخاطر فرسودگی و کیفیت کم کارکرد و مشکلات فنی و نبود قطعات مناسب با کیفیت و..و..و.) که بارها در این کلوپ در موردش صحبت شده و دوستان زیادی با این مشکلات درگیر هستند، معلومه که نمونه های دستی عملکرد و شتاب بهتری نسبت به اتوماتیک دارن، حتی در شرایط کاملا مساوی و سلامت کامل موتور و گیربکسها.

تصویر صندوق نوا به نظر میرسه موکت دست ساز باشه چون معمولا این موکتها یک تکه هستن و اگر بصورت جدا گانه طراحی شده باشه، بازهم باید به هم دوخته شده یا کلا قالب زده و به شکل کف صندوق ساخته بشه.

16. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام وقت بخیر
    سلام
    گیربکس اتومات ضعیف تر از گیربکس منوال شتاب داره
    الان گیربکسهای اتومات روی شورلت نوا -بیوک و...کارکرد بالایی دارن وصفحات کلاچ و...ضعیف شده مقداری در شتاب تاثیر داره
    من خودم چند مدل گیربکس 350 تست کردم اکثرا خلاصی صفحه وشفت دارن
    البته میشه زاویه رانرهای انتیک موتور را مقداری اصلاح کرد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

سلام
    گیربکس اتومات ضعیف تر از گیربکس منوال شتاب داره
    الان گیربکسهای اتومات روی شورلت نوا -بیوک و...کارکرد بالایی دارن وصفحات کلاچ و...ضعیف شده مقداری در شتاب تاثیر داره
    من خودم چند مدل گیربکس 350 تست کردم اکثرا خلاصی صفحه وشفت دارن
    البته میشه زاویه رانرهای انتیک موتور را مقداری اصلاح کرد
    منظور شما دقیقا در مورد زاویه رانرهای انتیک موتور چیه توضیح بدید تا بنده و سایر دوستان هم بدونیم این کار را باید خودمون انجام بدیم؟

19. 3 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •