تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 107 از 146 اولاول ... 75797103104105106107108109110111117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,061 به 1,070 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

دستتان درد نکند آقا بابک از اینکه وقت گذاشتین و به سوالم پاسخ دادید
    آیا همین مقر EQ3 توانایی تحمل وزن دوربین 650 گرم بعلاوه خود تلسکوپ را دارد
    آیا آداپتوری هست که دوربین 60D کانن رو به تلسکوپی که گفتین هست متصل کنم
    منظور از حداكثر قدر قابل مشاهده و توان تفكيك نظري چیه ؟
    بعد شما میگید که آپوکروماتیکها از نیوتونی بهتره قبول دارم بهتره ولی من که میخوام از اعماق آسمان مثل آندرومدا سحابی اوریون و... عکس بگیرم آپوکروماتیک دهانه بزرگ کمی گران در نمیاد

و به نظر شما کدومشون بهتره به شرطی که همشو رو مقر EQ3 سوار کنم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    و BK709 و SK804

ممنون از اینکه وقت میزارین و بی منت جواب میدین موفق باشید
    سلام
    بله تحمل وزنش رو داره.
    قدر واحد درخشندگی ستارگان ( و اجرام ) نجومیه. هر چقدر عدد قدر پایین تر باشه جسم پر نور تره. قدر خورشید منفی 27 ، قدر پرنور ترین ستاره آسمان شب (شباهنگ) منفی 1.6 ، قدر ستاره قطبی مثبت 2 ع قدر کم نور ترین ستاره در بهترین شرایط برای دید چشم انسان حدود 6.5 تا 7 و قدر کمنور ترین اجرانی که هابل میتونه ثبت کنه حدود 32 هست. حد قدر اشاره داره به کمترین درخشندگی که چشم شما یا ابزار شما میتونن تشخیص بدن. اگه حد قدر تلسکوپتون مثلا 12 باشه، به این مفهومه که کمنور ترین جرم قابل دیدن با تلسکوپتون در بهترین شرایط میتونه از قدر 12 باشه و شما اجرام کمنورت از 12 رو نمیبینید.
    توان تفکیک اشاره میکنه به توان ابزار شما برای از هم جدا کردن و تمیز دادن دو جرم از هم مثال دو ستاره نزدیک به هم. هر چقدر توان تفکیک ابزار شما بالاتر باشه شما اجرام نزدیک تر به هم رو میتونید از هم تمیز بدید. بدلیل محدودیتی که جو زمین ایجاد میکنه توان تفکیک عملی کمتر از توان تفکیک اسمی (نظری) تلسکوپ هاست.
    آپوکروماتیک دهانه بزرگ خیلی گرونه نه کمی. یه 6 اینچ آپو حدود 10 - 15 میلیون قیمت داره. برای عکاسی نجومی ( نه رصد) قدر دهانه چندان مهم نیست. مهم دیافراگمه تلسکوپه. هر چقدر دیافراگم پایین تر مدت نور دهی شما سریع تر.
    این نمونه رو ببینید . یک تلسکوپ رویایی برای عکاسی نجومی با اف 2.8
    قیمتش هم نجومیه. در حالی که نیوتونیه.
    نتیجتا یک آپو 5 - 6 سانتی هم میتونه تصاویر فوق العاده ای به شما بده ( البته برای عکاسی از ستاره ها قطر دهانه تاثیر داره) من همچنان برای عکاسی یه نیوتونی خوب رو پیشنهاد میدم. نیوتونی ها به همراه تصحیح کننده خطای گیسو ابزرای فوق العاده و با قیمت مناسب هستن برای عکاسی.

دو تا تلسکوپی که گذاشتید اسباب بازی هستن. اصلا مارک ندارن.
    مارک های معتبر در بازار ایران اینها هستن :
    سلسترون ، مید ، تال ،‌اوریون ، اسکای واچر ، جی اس او، ویلیام اپتیکس، و یکی دو مورد دیگه.
    این بی مارک ها یا مارک هایی مثل کامار مدیک تله ساینس و ... که عموما کتاب فروشی ها و اسباب بازی فروشی ها عرضه میکنن مفت گرونن. حتی برای رصد معمولی .
    من پیشنهاد عکاسیم به شما این هست با بودجه محدود.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

خيلي ممنون آقاي babak عزيز...
    با توضيحاتي كه شما داديد ما از خير تلسكوپ سازي گذشتيم!!
    فقط يه جا يك تلسكوپ derisco دست دوم هست توي يك فروم كه مدلش شبيه 90500هست طبق اظهارات فروشنده...
    فروشنده ميگه روي كارتونش مدلش درج نشده ولي شبيه يا حتي خود 90500 هست...
    قيمت هم قبلا زده بود 200 تومن كه با استقبال كسترده شده 150 تومن...
    ميخاستم بدونم نظرتون چيه...
    تلسكوپي با چنين مشخصات داريم(البته با نام كاربري عكس گذاشته)
    تلسكوپ اصل يا تقلبي داريم؟
    بخرم؟
    نخرم؟
    3 الي 4 ماه پيش خريداري شده و لنز يك ماه ضمانت داره...
    ارزش داره؟
    لنز 90 ميلي متر داره كه فك كنم فاصله كانونيش نيم متر هست...
    پيشنهاد شما چيه؟
    اينو بخرم؟يا برم ازين تلسكوپ هاي دانش آموزي بخرم؟يا اصلا اينارو ولش كنم برم تلسكوپ خودمو بسازم؟
    البته فك كنم جاي درستي دارم سوال ميكنم چون تاپيك مشاوره خريدي تو اين بخش نديدم!!
    خيلي ممنون...
    همچنان که اون عزیز گفتن لذت رصد با تلسکوپ دست ساز اصلا قابل مقایسه با تلسکوپی که میخرید نیست. من قصدم نا امید کردن شما نبود.

مفت گرونه با قاطعیت عرض میکنم. ( با سرچ پیداش کردم از فروم همسایه) پست بالایی رو مطالعه بفرمایید. تلسکوپ معرفی شده کمی از تلسکوپ دست ساز شما بهتره. مقرش هم در واقع همونطور که خودشون گفتن یک سه پایه عکاسی ساده است که برای کنترل تلسکوپ ها اصلا مناسب نیست.
    این تلسکوپ که چند پست قبل معرفی کردم گزینه بسیار بسیار بسیار مناسب تری هست برای کار .
    من پیشنهاد میکنم اینو بخرید . رصد کنید ، دل و رودش رو بریزید بیرون و دوباره سوارش کنید ( نباید برای شما سخت باشه) اینجوری به ساختمان نیوتونی ها هم مسلط میشید کاملا. ایشالا براید برای تلسکوپ 30 اینچ دست ساز نیوتونی خودتون.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام
    مارک های معتبر در بازار ایران اینها هستن :
    سلسترون ، مید ، تال ،‌اوریون ، اسکای واچر ، جی اس او، ویلیام اپتیکس، و یکی دو مورد دیگه.
    این بی مارک ها یا مارک هایی مثل کامار مدیک تله ساینس و ... که عموما کتاب فروشی ها و اسباب بازی فروشی ها عرضه میکنن مفت گرونن. حتی برای رصد معمولی .
    من پیشنهاد عکاسیم به شما این هست با بودجه محدود.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    آقا بابک تلسکوپی گه گفتین رو مد نظر گرفته بودم بسیا کار آمد و مناسب هستن .
    تصمیم گرفتم همین مقر و تلسکوپی که گفتید رو بگیرم
    این که نوشته لوله ی تلسکوپ 130 میلیمتری یعنی چی فقط لوله داره و من باید چنتا لوازم دیگه بگیرم و روش سوار کنم اگر این طور هست چه لوازمی رو باید بگیرم ؟
    تصحیح کننده کما چه کاری میکنه ؟
    فقط آداپتوری هست که این تلسکوپ رو به 60D وصل کنم قیمتش چقدر است ؟
    بسیار سپاس گذارم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

با سلام .
    مدتی هست که قصد دارم دوربین دوچشمی بخرم و از مدل 20X80خوشم اومده . در چند سایت گشتم که مدلهای مختلف رو دیدم که لینک اونها رو در زیر گذاشتم . همینطور دوربینهای 15X70 و سایز پایین تر هم هستند که به نسبت تفاوت قیمت بالایی با مدل 20X80 دارند . آیا گرون بودن این مدل ارزشش رو داره که مدل 20X80 رو بخرم ؟ در سایت آسمان شب مدل SkyMaster رو قبلا بالای 400 زده بود که ظاهرا از دیروز شده 300 . آیا این مدل بهتره یا مدل NighySky ؟ در ضمن در سایت آوااستار مدل 20X80 اون با مدل سایت آسمان شب از نظر میدان دید و وزن فرق دارند . میشه اینطور باشه ؟ یک مدل و تفاوت ؟ از دوستانی که تجربه و اطلاعات دارند تقاضای راهنمایی دارم.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

آقا بابک تلسکوپی گه گفتین رو مد نظر گرفته بودم بسیا کار آمد و مناسب هستن .
    تصمیم گرفتم همین مقر و تلسکوپی که گفتید رو بگیرم
    این که نوشته لوله ی تلسکوپ 130 میلیمتری یعنی چی فقط لوله داره و من باید چنتا لوازم دیگه بگیرم و روش سوار کنم اگر این طور هست چه لوازمی رو باید بگیرم ؟
    تصحیح کننده کما چه کاری میکنه ؟
    فقط آداپتوری هست که این تلسکوپ رو به 60D وصل کنم قیمتش چقدر است ؟
    بسیار سپاس گذارم
    سلام
    همراه لوله باید چشمی و جوینده باشه حتما. البته برای کارهای اصلی . فرضا برای بزرگنمایی بالا باید یه چشمی اضافه هم بخرید.
    برای اتصال دوربین به تلسکوپ قطعه ای هست به اسم تی رینگ . حدود 30 تومن باید باشه. یه سمتش پیچ میشه به فوکوسر. یه سمتش هم میخوره به بدنه دوربینتون. باید بگید تی رینگ کنون میخواین.
    نیوتونی ها یه خطایی دارن به اسم خطای گیسو یا خطای کاما. ستاره ها در حاشیه کادر کشیدگی پیدا میکنن به بیرون . شبیه دم. کوما کاراکتور این خطا رو تصحیح میکنه. تا همه ستاره ها نقطه ای ثبت بشن.

7. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام
    همراه لوله باید چشمی و جوینده باشه حتما. البته برای کارهای اصلی . فرضا برای بزرگنمایی بالا باید یه چشمی اضافه هم بخرید.
    برای اتصال دوربین به تلسکوپ قطعه ای هست به اسم تی رینگ . حدود 30 تومن باید باشه. یه سمتش پیچ میشه به فوکوسر. یه سمتش هم میخوره به بدنه دوربینتون. باید بگید تی رینگ کنون میخواین.
    نیوتونی ها یه خطایی دارن به اسم خطای گیسو یا خطای کاما. ستاره ها در حاشیه کادر کشیدگی پیدا میکنن به بیرون . شبیه دم. کوما کاراکتور این خطا رو تصحیح میکنه. تا همه ستاره ها نقطه ای ثبت بشن.
    ممنون از پاسختون
    یعنی اگه جوینده و چشمی (مگه رو فوکوسر چشمی نداره) بگیرم دیگه حله اگه نباشه نمیشه رسد کرد جوینده که زیاد مهم نیس بعد چشمی رو اگه بگیرم یا نگیرم برای رسد و عکاسی مشکلی بوجود میاد
    فک کنم منظورتون اینه که اگه چشمی نباشه نمیشه رسد کرد ولی میشه عکس گرفت
    با بزرگ نمایه 270 برابر برای عکاسی از آندرومدا به طوری که کل کادرو پر کنه کافیه یا باید بارلوهم بگیرم 2 برابر کافیه
    ببخشید که سوالم زیاد شد فقط یکی دیگه میمونه ائنم اینه که منظور ار گایدسکوپ کردن چیه و چجوریه و به چه درد میخوره؟
    ممنون از وقتی که میزارین برای جواب

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

ممنون از پاسختون
    یعنی اگه جوینده و چشمی (مگه رو فوکوسر چشمی نداره) بگیرم دیگه حله اگه نباشه نمیشه رسد کرد جوینده که زیاد مهم نیس بعد چشمی رو اگه بگیرم یا نگیرم برای رسد و عکاسی مشکلی بوجود میاد
    فک کنم منظورتون اینه که اگه چشمی نباشه نمیشه رسد کرد ولی میشه عکس گرفت
    با بزرگ نمایه 270 برابر برای عکاسی از آندرومدا به طوری که کل کادرو پر کنه کافیه یا باید بارلوهم بگیرم 2 برابر کافیه
    ببخشید که سوالم زیاد شد فقط یکی دیگه میمونه ائنم اینه که منظور ار گایدسکوپ کردن چیه و چجوریه و به چه درد میخوره؟
    ممنون از وقتی که میزارین برای جواب
    سلام
    جوینده که قطعا داره. یه چشمی هم با بزرگنمایی پایین برای اجرام عمقی آسمان داره. برای سوژه هایی که بزرگنمایی بالا لازم دارن باید یه چشمی فاصله کانونی کوتاه بگیرید. چشمی اصلا در عکاسی لازم نیست. فقط برای رصد ضروریه.
    شما دوربین رو به تلسکوپ وصل کنید بدون بزرگنمایی اندرومدا رو بزرگ و بسار مناسب ثبت میکنید ( احتمالا کادرتون رو پر میکنه)
    بزرگنمایی این تلسکوپ 260 برابره حداکثر . بارلو یا هر وسیله دیگه ای باید بزرگنمایی رو به این حد برسونن . از این بالاتر ممکن نیست به هیچ وسیله ای.
    موتور ها عموما خطا دارن. برای تصحیح این خطا یک تلسکوپ کوچیک روی تلسکوپ اصلی نصب میشه. در حالی که تلسکوپ اصلی متصل به دوربین در حال عکاسیه ، رصد گر با تلسکوپ دوم یک ستاره رو هدف میگیره و در تمام مدت عکاسی سعی میکنه اون رو در مرکز کادر تلسکوپ قرار بده. هر حرکتی از ستاره رو با استفاده از کنترلر تصحیح میکنه. به این شکل خطاهای موتور اصلاح میشه و دوربین تمام سوژه ها رو بدون خطا و نقطه ای ثبت میکنه. این تلسکوپ رو بهش میگن گایدسکوپ . البته در روش عکاسی که من به شما پیشنهاد دادم ( چندین شات کوتاه حدود 40 - 50 ثانیه ای و ادغام اون عکس ها با هم بدون نیاز به گاید میتونید تصاویر خیلی خوبی داشته باشید. البته با سعی و تلاش خودتون و توجه به اینکه شب اول نمیتونید عکس های خوبی داشته باشید. تجربه در عکاسی نجومی حرف اول رو میزنه. مقدم بر ابزار.

10. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سوالی در مورد دوربین های دوچشمی پرسیدم که کسی جوابی نداده و راهنمایی نکرده . ظاهرا فقط آقا بابک تو این فروم اطلاعات نجومی خوبی داره . ایشونم که به سوالم توجهی نکردند.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

[QUOTE=mojiran2;6827721]با سلام .
    مدتی هست که قصد دارم دوربین دوچشمی بخرم و از مدل 20X80خوشم اومده . در چند سایت گشتم که مدلهای مختلف رو دیدم که لینک اونها رو در زیر گذاشتم . همینطور دوربینهای 15X70 و سایز پایین تر هم هستند که به نسبت تفاوت قیمت بالایی با مدل 20X80 دارند . آیا گرون بودن این مدل ارزشش رو داره که مدل 20X80 رو بخرم ؟ در سایت آسمان شب مدل SkyMaster رو قبلا بالای 400 زده بود که ظاهرا از دیروز شده 300 . آیا این مدل بهتره یا مدل NighySky ؟ در ضمن در سایت آوااستار مدل 20X80 اون با مدل سایت آسمان شب از نظر میدان دید و وزن فرق دارند . میشه اینطور باشه ؟ یک مدل و تفاوت ؟ از دوستانی که تجربه و اطلاعات دارند تقاضای راهنمایی دارم.

سوالی در مورد دوربین های دوچشمی پرسیدم که کسی جوابی نداده و راهنمایی نکرده . ظاهرا فقط آقا بابک تو این فروم اطلاعات نجومی خوبی داره . ایشونم که به سوالم توجهی نکردند.
    `سلام.

من بین سایز هایی که گذاشتید 20 در 80 رو پیشنهاد میکنم. این دوربین متداول ترین دوربین دوچشمی منجمان ایرانه. بعد از اون 15 در 70.
    تفاوت خیلی حادی نیست بین مدل های فوق. فرضا سلسترون مارک مشهور تری هست و بدنه زیبا تری داره. اما نایت اسکای ( اگر به دقت رصد کنید) کمی تصویر کم خطا تری خواهد داشت. اون هم به دلیل پوشش دهی مناسب تر لنز هاست .
    مدل نیو نایت اسکای هم بدنه محکم تری داره نسبت به مدل معمولی. همین.
    من این دو رو پیشنهاد میکنم:
    20 در 80 نیو نایت اسکای
    15 در 70 نیو نایت اسکای
    فقط در نظر داشته باشید که حتما باید براشون سه پایه هم تهیه کنید. بدون سه پایه نمیشه با دوجشمی های بزرگ کار کرد.

13. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

[QUOTE=Babak;6830609]
    با سلام .

`سلام.

من بین سایز هایی که گذاشتید 20 در 80 رو پیشنهاد میکنم. این دوربین متداول ترین دوربین دوچشمی منجمان ایرانه. بعد از اون 15 در 70.
    تفاوت خیلی حادی نیست بین مدل های فوق. فرضا سلسترون مارک مشهور تری هست و بدنه زیبا تری داره. اما نایت اسکای ( اگر به دقت رصد کنید) کمی تصویر کم خطا تری خواهد داشت. اون هم به دلیل پوشش دهی مناسب تر لنز هاست .
    مدل نیو نایت اسکای هم بدنه محکم تری داره نسبت به مدل معمولی. همین.
    من این دو رو پیشنهاد میکنم:
    20 در 80 نیو نایت اسکای
    15 در 70 نیو نایت اسکای
    فقط در نظر داشته باشید که حتما باید براشون سه پایه هم تهیه کنید. بدون سه پایه نمیشه با دوجشمی های بزرگ کار کرد.
    با تشکر از شما بابت راهنمایی که کردید. در مورد مدلهای جدید هیچ گونه مشخصه ایی از اونها ننوشتند . که مشخصات اپتیکی و اجزا اونها چیه . آیا میشه به مدلهای جدید اعتماد کرد ؟البته ظاهرا نایت اسکای قدیمی کیف ضدضربه داره که اسکای مستر نداره که مزیتی برای نایت اسکای هست در مورد مدلهای جدید اطلاعاتی در این زمینه هم ننوشتند. اما اگر به تصاویری که از دوربینها گذاشته شده دقت کنید رابط متصل شونده به پایه در مدلها فرق میکنه . آیا در رصد تاثیری نداره ؟ در مرکز باشه بهتر نیست ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •