تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 107 از 370 اولاول ... 75797103104105106107108109110111117157207 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,061 به 1,070 از 3696

نام تاپيک: { آرشیو } ◄◄ | D | مشاوره خرید لپ تاپ - بین 1.5 میلیون تومان و 2 میلیون تومان

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammadi4net's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

حالم گرفته شد
    ساعت 5 رفتم بازار رضا تک تک مغازه ها رو پرسیدم F11EGX دارید؟
    همشون اینجوری (حدودا)منو نگاه می کردن که این چیه اصلا کسی نمی شناخت حالم گرفته شده .
    فردا صبح انشاا... می رم لپ تاپ بخرم.ایشاا... یه چیز خوب گیرم بیاد
    سلام به دوستان مخصوصا enriquecrazylove و takman_236 که منتظر خبر های خوش از سری f سونی هستند.
    متاسفانه خبر خوبی ندارم کل مرکز کامپیوتر پایتخت رو گشتم "یافت می نشود جسته ایم ما"
    طبقه اول دنبال VPCF11EGX/B و VPCF11FGX/B گشتم هیچکدوم نداشتن رفتم طبقه دوم داخل یکی از مغازه ها یکی از دوستان دوران دانشگاه رو دیدم... خودشون نداشتن ولی بنده خدا کل پاساژ برام گشت آمار جنس های تو گمرگ گیر کرده رو هم برام در آورد گفت هیچ کدوم از بچه های پاساژ ندارند و تو سفارش هیچکدوم هم نیست.
    امیدتون از دست ندین دو راه برامون باقی مونده؟!
    اگه به سایت امرتات سری زده باشین میبینید که این دو مدل داخل لیست هستند و جلوی قیمتشون هم نوشته "Call" یعنی میتونیم نهایتا تا اواخر هفته بعد صبر کنیم (می ترسم این همه صبر کنیم آخرشم قیمتش سر از 1.800 1.900 در بیاره )
    اما راه حل دوم :
    مدل جدیدی داخل بازار توزیع شده به نام VPCF115FM/B با کانفیگ زیر :
    VPCF115FM/B i7 720*6G*330M*FULL HD*500G*5400*Blu-ray.Read*WHP*BK* CHINA
    قیمتش تو لیست مغازه ها 1.700.000 تا 1.730.000 بود اما همه حاضر بودن 1.650.000 بفروشن، دو دلیل داره یا می خوان زیر فروشی کنند و یا احتمال افت قیمت این مدل وجود داره.
    حالا جناب enriquecrazylove و takman_236 بیان فکرامونو روهم بریزیم این مدل رو بخریم یا نه؟ نظرتون در مورد این مدل و ایکه چکار کنیم بگین.
    پیشنهاد اولیه من : تا یکشنبه هفته بعد منتظر بمونیم اگه نشد ناچارا بریم VPCF115FM/B رو بخریم.

در آغاز فعالیت m_e_r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بچه ها من فکر میکنم که از سری f بهترینش ggx هست چون cpu و سرعت بیشتری نسبت به بقیه مدل ها داره و اینو هم بدونین که بازی فقط به کارت گرافیک ربط نداره
    قسمت عمده خوب اجرا شدن بازی سی پی یو و رم کامپیوتره و 40 درصد به کارت گرافیک مربوط میشه
    یه نکته دیگه که کارت گرافیک ggx 512 واقعیه و کم نیست برای خودش منم تا دیروز خیلی دو به شک بودم بین fgx و ggx که امروز یکی از رفیقای دوره دانشگاهمو دیدم که سربازی هم با هم بودیم میدونم که بچه درستیه و خوراکش کامپیوتره و وقتی که آدمو راهنمایی میکنه برای آدم کم نمیذاره یا برای اینکه بگه اطلاعاتش بالاست خالی نمی بنده
    اون گفت که ggx بین همه مدل ها از همه بهتره
    و حد اقل تا 5 سال آینده خیلی خوب جواب همه کارایی که ازش میخوایمو میده
    چون خودشم همون اولش که اومده بود 1980000 خریده بود و میگه کاملا ازش راضیه
    زیاد دنبال کارت گرافیک نباشید من الان یه کارت گرافیک 1 گیگی رو desktop دارم که یه کارت 256 واقعی خیلی بهتر از این کار میکنه
    و این که سراغ جنس چینی هم نرید
    اگه توجه کرده باشین ماشین های چینی بلوری داره اما آمریکاییاش نداره و این یه کمی مشکوکه من نزدیکه 1 هفتس که دارم تحقیق میکنم توی هر سایتی که کوچیکترین اطلاعاتی در مورد این ماشین سری f بوده کلی گشتم اکثرا نظرشون این بوده که چینی هاش ضعف سخت افزاری دارن

من تصمیمو گرفتم و منتظره egx نمیمونم میرم همون ggx رو میگیرم
    شما هم سعی کنید با علم صحیح تصمیم بگیرین
    من نمیگم که تصمیم من 100 درصد درسته ولی خودم بهش ایمان دارم چون خداییش 1 هفته واقعا براش وقت گذاشتم و تحقیق شبانه روزی کردم

داره خودمونی میشه takman_236's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام به دوستان مخصوصا enriquecrazylove و takman_236 که منتظر خبر های خوش از سری f سونی هستند.
    متاسفانه خبر خوبی ندارم کل مرکز کامپیوتر پایتخت رو گشتم "یافت می نشود جسته ایم ما"
    طبقه اول دنبال VPCF11EGX/B و VPCF11FGX/B گشتم هیچکدوم نداشتن رفتم طبقه دوم داخل یکی از مغازه ها یکی از دوستان دوران دانشگاه رو دیدم... خودشون نداشتن ولی بنده خدا کل پاساژ برام گشت آمار جنس های تو گمرگ گیر کرده رو هم برام در آورد گفت هیچ کدوم از بچه های پاساژ ندارند و تو سفارش هیچکدوم هم نیست.
    امیدتون از دست ندین دو راه برامون باقی مونده؟!
    اگه به سایت امرتات سری زده باشین میبینید که این دو مدل داخل لیست هستند و جلوی قیمتشون هم نوشته "Call" یعنی میتونیم نهایتا تا اواخر هفته بعد صبر کنیم (می ترسم این همه صبر کنیم آخرشم قیمتش سر از 1.800 1.900 در بیاره )
    اما راه حل دوم :
    مدل جدیدی داخل بازار توزیع شده به نام VPCF115FM/B با کانفیگ زیر :
    VPCF115FM/B i7 720*6G*330M*FULL HD*500G*5400*Blu-ray.Read*WHP*BK* CHINA
    قیمتش تو لیست مغازه ها 1.700.000 تا 1.730.000 بود اما همه حاضر بودن 1.650.000 بفروشن، دو دلیل داره یا می خوان زیر فروشی کنند و یا احتمال افت قیمت این مدل وجود داره.
    حالا جناب enriquecrazylove و takman_236 بیان فکرامونو روهم بریزیم این مدل رو بخریم یا نه؟ نظرتون در مورد این مدل و ایکه چکار کنیم بگین.
    پیشنهاد اولیه من : تا یکشنبه هفته بعد منتظر بمونیم اگه نشد ناچارا بریم VPCF115FM/B رو بخریم.
    بابا این امرتات هم که 1 هفته و خورده ایه که نوشته CALL زنگ زدم پرسیدم گفت اصلا معیوم نسیت کی بیاد.
    قبول داربد اگر دنبال یک گارانتی خوب باشیم باید برای به DGX ساده باید 1.440 بدیم یعنی 100 تومن الی 150 تومن باید پول گارانتی درست حسابی بدیم.اگر هم این EGX بیاد 100 در100 در ایران رهجو قیمت بالای 1.600 هستش .با این وضعیت بازار که من رفتم و دیدم و دوست عزیزمون mohammadi4net گشته احتمالا زودترین موقع که EGX بیاد هفته آینده است و با قیمت بالای 1.600 (من خودمو بکشم بیشتر از این نمی تونم f بودجه بذارم) و شرکت های دیگه هم حتما 2 هفته دیگه میارن.
    در ضمن پایخت هم به علت منطقه اش گرونتر می فروشه.چون اکثرا مرفهین می رن اونجا.
    من دیگه حتی یک روز هم نمی تونم منتظر بمونم.
    امروز بعد از ظهر می رم ولی عصر یا F11GGX می گیرم یا F116 یا F115
    اگر طاقت دارید صبر کنید ببیننید چی می شه.من که دیگه نمی توم.بی لپ تاپی واقعا سخته!!!

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

بچه ها من فکر میکنم که از سری f بهترینش ggx هست چون cpu و سرعت بیشتری نسبت به بقیه مدل ها داره و اینو هم بدونین که بازی فقط به کارت گرافیک ربط نداره
    قسمت عمده خوب اجرا شدن بازی سی پی یو و رم کامپیوتره و 40 درصد به کارت گرافیک مربوط میشه
    یه نکته دیگه که کارت گرافیک ggx 512 واقعیه و کم نیست برای خودش منم تا دیروز خیلی دو به شک بودم بین fgx و ggx که امروز یکی از رفیقای دوره دانشگاهمو دیدم که سربازی هم با هم بودیم میدونم که بچه درستیه و خوراکش کامپیوتره و وقتی که آدمو راهنمایی میکنه برای آدم کم نمیذاره یا برای اینکه بگه اطلاعاتش بالاست خالی نمی بنده
    زیاد دنبال کارت گرافیک نباشید من الان یه کارت گرافیک 1 گیگی رو desktop دارم که یه کارت 256 واقعی خیلی بهتر از این کار میکنه
    اگه توجه کرده باشین ماشین های چینی بلوری داره اما آمریکاییاش نداره و این یه کمی مشکوکه من نزدیکه 1 هفتس که دارم تحقیق میکنم توی هر سایتی که کوچیکترین اطلاعاتی در مورد این ماشین سری f بوده کلی گشتم اکثرا نظرشون این بوده که چینی هاش ضعف سخت افزاری دارن

من نمیگم که تصمیم من 100 درصد درسته ولی خودم بهش ایمان دارم چون خداییش 1 هفته واقعا براش وقت گذاشتم و تحقیق شبانه روزی کردم
    موافق نیستم با اینکه چینی و آمریکایی فرقی دارند.چون این چینی هم MADE FOR USA هست نه MADE FOR IRAN .و در ضمن در ریویو ها هم کسی از بد بودن سخت فزار و کیفیت چیزی نگفتند غیر از 1 یا 2 نفر از 100 نفر
    بیشتر از صدار نویز و فن ناراضی بودند که طبیعیه.
    این هم نظرات کاربران در مورد F115FM/B
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در ضمن یادمون باشه سی پی یو رو بعدها میشه عوض کرد ولی کارت گرافیک رو نمی شه ها(البته میشه و لی دردسرش خیلی بیشتره)
    من خودم انشاا... امروز می رم و F115 می گیرم.واسم دعا کنید

در آغاز فعالیت m_e_r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

آقا من امروز عصری میرم یه ggx میگیرم و میام بهتون میگم چطوریه

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammadi4net's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

دوست عزیز اگه شما از دوستتون مشورت می گیرین ، دیگران از من مشورت می گیرند نمی خوام بگم خیلی بلدم ولی اونقدری بلدم که بهتون حرف درست و اشتباه رو از هم تشخیص بدم.
    برای هر قطعه ای داخل کامپیوتر یه حدی با توجه به نیازمون کافیه ، بذار یه مثال با نمره دادن بزنم تا متوجه منظورم بشی :
    اگه ما به cpu 820 نمره 20 بدیم نمره cpu 720 تقریبا میشه 17
    اگه به گرافیک 330 نمره 20 بدیم نمره گرافیک 310 میشه 12

دوران معیار بودن قدرت کارت گرافیک براساس رم خیلی وقته تموم شده، معیار الان چیپست و نوع رم هست .
    رم هردو از نوع ddr3 هست و فرقی نمیکنه از لحاظ رم فکر نکنم تا حالا بازی اومده باشه که 512 مگا بایت رم گرافیک رو بتونه اشغال کنه ، می خوام بگم فعلا همون رم 512 واقعی تا 7 پشتمون بسه، متاسفانه گرافیک 310 و 330 اسمشون خیلی بهم نزدیکه و ممکنه فکر کنیم خیلی باهم فرق نداشته باشن ولی اینتور نیست سایت نوت بوک چک به 330 نمره 12633 داده و گفته تمام بازی های رو رو حالت hight اجرا میکنه ولی310 نمره 7149 رو گرفته و برای اجرای بازی ها روی low هم مشکل داره.
    برای من قابل قبول نیست بالای 1.500.000 هزینه کنم بعد گرافیکش ضعیف باشه از من من میشتوید اگه لبتابی که از سری f نتخاب می کنید گرافیک 330 نداره بهتره پایینترین مدلش بخرید که بقیه کانفیگ ها خیلی نزدیک به هم و آنچنان تاثیر گذار نیستند.

7. این کاربر از mohammadi4net بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه J.Maheri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

1 اطلاع رسانی

سلام دوستان

موقعی که تاپیک ها رو می خوندم به موردی برخوردم که یک از دوستان نوشته بود لپ تاپ های آمریکایی سری f فاقد بلوری هستند که این نظر کاملا اشتباه هستش و و این بخاطر ارزانتر درآمدن قیمت نهایی کانفیق های از پیش اسمبل شده است دقت کنید سری های ب با دو نوع حالت نامی به بازار عرضه شده اند یعنی تا حالا توجه کرده باشید نام برخی از آنها به دو بصورت :
    VPC-F11Y XXX / X
    VPC-F11 XXX / X
    هستند که مقدار X با حروف , Y با عدد جایگزین می شود اونی که مشخص هست حرف آخر رنگ دستگاه رو مشخص می کنه و Y چینی یا آمریکایی بودنش رو تعیین می کنه یعنی اگر Y عدد باشه مثلا f115 این به معنی هست که ساخت چین برای آمریکا اما وقتی f11 هستش یعنی مدل های قدیمی تر ! ساخت آمریکا هستند دلیل این هم که این نوع ها در بازار کمتر از چینی هاست اینکه که همیشه از شرق به غرب می ره نه غرب به شرق و چون کشور ایران در تحریم و ما مستقیما از آمریکا نمی خریم به ناچار جنس های چینی که تحریم بر علیه ما ندارند از امارات خریداری می شوند. و مدل های آمریکایی معولا توسط واسطه هایی برای ایران فرستاده می شوند در نتیجه یک کانفیق کاملا یکسان حدودا 100 دلار گرونتر در می یاد. و الا تو آمریکا همان قیمتی هست که قیمت چینی آن هست.
    دقت کنید که معمولا جنسی که تازه تولید می شه ابتدا درون خود آمریکا چند مدل زده می شه و سپس به دست از خدا بی خبرهی چینین سپرده می شند. البته این رو هم می تونید جریان L90 تو ایران خودرو در نظر بگیرید !
    فقط کیفیتش در اینجا فرق می کنه که ساخت آمریکایی نمونه ای هستند با کیفیت مطلوب برای این خاطر هست که ما به دنبال جنس آمریکایی هستیم

این شرایط برای دیگر مدل های جدید سونی حاکم هست برای مثال CW ها اگه عدد تک رقمی بود آمریکائیه اگه 2 رقمی بود چینی .
    امید وارم مفید بوده باشه.
    یکی هم که در مورد بلوری ها دقت کنید که دو نوع هست بلوری های فقط خواندنی با بلوری های هم خواندنی هم نوشتی 90 دلار تفاوت قیمت دارند.

-----------------------------------------
    من همچنان در انتظار f11jfx هستم

داره خودمونی میشه J.Maheri's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام،
    بعد از گذشت 2 ماه هنوز وارد ایران نشده این مدل ما اما بعد از این مدت تونستم تو یک سایت فروش لپتاپ از کشور همسایه یعنی ترکیه تونستم پیداش کنم حالا بگید خوب!

با چه قیمتی؟ باز بگید خوب !

2300 اوه کمر شکن بچه ها البته کل قیمت های این سایت با ایران کمه کم 400 هزار اختلاف داره یعنی مدل مشابه دیگه تو ایران 400 هزار تومان اینا کمتره . البته چندتا هدیه اینا هام بودا

-------------------------------------------
    آخه اینهمه هم مالیت؟ 9.75 درصد مالیات آخه چه خبره رحمت به 3 درصد خودمون

داره خودمونی میشه enriquecrazylove's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

wow ، دوستان mohammadi4net و takman_236 واقعا دستوتن درد نکنه ، من اینجا توی شهرستانم و اصلا به بازارهای بزرگ دسترسی ندارم ، اما نمایندگی ها اینجا هست ، منم از 1600 بیشتر نمیتونم بدم ، و احتمالا برم زیر 1500 ، و F11CGX رو بگیرم که مال USA هست ، چون اون حدود 1400 میشه ، حدود 70 تومان هم باید بابت کیف و 30 تومان هم بابت موس و یا شاید کول پد باید بدیم ، که اینجا سر جمع میشه همون 1600 ، پس من بیخودی خودمو خرج نمیندازم ،
    گرافیک 310 واسه کارم مناسبه ، چوم گیمر نیستم ، و کنسول دارم ، خیالم راحته .
    مهم رم و سرعت هارد هست که این مدل نیازم رو برطرف خواهد کرد.
    به نظرم سراغ مدل چینی نرید ، کار از محکم کاری عیب نمیکنه ،
    این مدل F11EGX هم من به کمان رایانه زنگ زدم گفت ، اواسط هفته بعد ، خیلی با اطمینان گفت...
    اینم سایتش
    کد:
    ولی اگه قیمتش همونطور که دوستمون گفت ، از 1600 بیشتر بشه ، نمیگیرم ،
    من تا هفته دیگه صبر می کنم ....

بچه ها ما رو بیخبر نزارین..

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

دوست عزیز اگه شما از دوستتون مشورت می گیرین ، دیگران از من مشورت می گیرند نمی خوام بگم خیلی بلدم ولی اونقدری بلدم که بهتون حرف درست و اشتباه رو از هم تشخیص بدم.
    برای هر قطعه ای داخل کامپیوتر یه حدی با توجه به نیازمون کافیه ، بذار یه مثال با نمره دادن بزنم تا متوجه منظورم بشی :
    اگه ما به cpu 820 نمره 20 بدیم نمره cpu 720 تقریبا میشه 17
    اگه به گرافیک 330 نمره 20 بدیم نمره گرافیک 310 میشه 12

دوران معیار بودن قدرت کارت گرافیک براساس رم خیلی وقته تموم شده، معیار الان چیپست و نوع رم هست .
    رم هردو از نوع ddr3 هست و فرقی نمیکنه از لحاظ رم فکر نکنم تا حالا بازی اومده باشه که 512 مگا بایت رم گرافیک رو بتونه اشغال کنه ، می خوام بگم فعلا همون رم 512 واقعی تا 7 پشتمون بسه، متاسفانه گرافیک 310 و 330 اسمشون خیلی بهم نزدیکه و ممکنه فکر کنیم خیلی باهم فرق نداشته باشن ولی اینتور نیست سایت نوت بوک چک به 330 نمره 12633 داده و گفته تمام بازی های رو رو حالت hight اجرا میکنه ولی310 نمره 7149 رو گرفته و برای اجرای بازی ها روی low هم مشکل داره.
    برای من قابل قبول نیست بالای 1.500.000 هزینه کنم بعد گرافیکش ضعیف باشه از من من میشتوید اگه لبتابی که از سری f نتخاب می کنید گرافیک 330 نداره بهتره پایینترین مدلش بخرید که بقیه کانفیگ ها خیلی نزدیک به هم و آنچنان تاثیر گذار نیستند.
    در تایید حرف دوست خوبم:

مقایسه کارت های گرافیک Notebook ها از سایت Notebookcheck.com
    کد:

مقایسه کارت های گرافیک Notebook ها از سایت Notebookcheck.com برای بازی کردن
    کد:
    این هم مقایسه CPU های لپ تاپ ها
    کد:
    در ضمن بعد ها اگر نیاز شد می شه CPu رو عوض کرد ولی کارت گرافیک رو...
    من امروز بعد از ظهر می رم لپ تاپ مدل F115 یا F116 بگیرم.جاتون خالی صبح پایتخت بودم .
    در ضمن فکر کنم نسل آینده نرم افزار ها داره به سمتی میره که از حافظه کارت گرافیک استفاده کنن (مثل Apple macbooks)...

در ضمن GT330M دارای 48 هسته می باشد (48 عمل همزمان)(جون میده واسه کرک کردن پسورد )
    کد:
    و GT310 دارای فکر کنم 16 هسته می باشد (16 عمل همزمان)
    کد:
    خلاصه این بود چیزی که به عقل ناقص من می رسید. اگه جاییش غلط بود دوستان تصحیح کنن
    تا شب یا علی
    دعا فراموش نشه

12. 2 کاربر از takman_236 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •