تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1068 از 1130 اولاول ... 685689681018105810641065106610671068106910701071107210781118 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,671 به 10,680 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

آقا محمد جعفر شما واقعا خودتون همه این کارا انجام دادین؟؟!!!
    یعنی اگه با چشمای خودم نمیدیدم باورم نمیشد آخه خیلی تمیز شده!!
    این رنگش عالیه حتی توی عکس میشه فهمید چقدر تمیزه حالا رنگ کاری بیرون ببری هیمن فکر کنم تو مایه ها 3 یا 4 تومن میگیره تازه چقدر هم دل آدم خون میکنه آخرشم چند تا جهاش خراب در میاد و دوباره باید درستش کنه و کلی وقت و اعصاب تلف میشه
    آقا شرمنده منم خیلی دوست دارم خود همه کارا ماشینم انجام بدم عین شما و آقا کامارو بقیه که ماشین دارن و فنی واقعی هستن

شما کجا رنگ زدن یاد گرفتین؟ قبلا کار کردین و ماشین رنگ زدین یا این دفه اوله؟

ممنونم از لطف شما بنده محمد جواد هستم

انجام هر کاری علاقه و حوصله لازم داره و البته تجهیزات کافی
    من به نقاشی خیلی علاقه دارم ولی در این زمینه هم تجهیزات کافی و جای مناسب ندارم. قبل از رنگ کردن نهایی این ماشین یکبار دیگه همین ماشین رو نقاشی کرده بودم که کیفیت کار بسیار خراب شد و نتیجه بسیار بد بود .
    تجهیزاتی که داشتم یک کمپرسور 50 لیتری بود که متاسفانه برای نقاشی ماشین بسیار کوچک بود. برای نقاشی کافی نبود و حداقل یک کمپرسور 150 لیتری لازم بود تا بشه باهاش ماشین رو رنگ کرد.
    بعدا مجدد ماشین رو رنگ کردم و تجهیزات بهتری قرض گرفتم و با کمک اونها کار قابل قبولی از آب در اومد.البته بی نقص هم نبوده و نیست ولی قابل قبوله.
    Last edited by MJ1970; 15-08-2019 at 08:20.

2. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنونم از لطف شما بنده محمد جواد هستم

انجام هر کاری علاقه و حوصله لازم داره و البته تجهیزات کافی....

در واقع نتیجه کار برای دفعه اول با اینهمه محدودیت، فوق العاده است

مهمترین بخش که شما هم اشاره کردید، کمپرسور هوا است که اگر ظرفیت و توان کافی نداشته باشه، کار خوب در نخواهد آمد.
    من هم یکبار تجربه داشتم و اصلا جالب نبود و بیشترین مشکل بخاطر همین قضیه کمپرسور ضعیف بود که فشار کافی هوا نداشت و رنگ بجای اسپری شدن، بیشتر حالت قطره ای پرتاب میشد و رنگ دانه دانه میشد.

سوالی که مدتهاست برای من پیش آمده، رنگ زیر کار یا آستری است که چرا معمولا خاکستری و طوسی استفاده میشه؟

آیا به این دلیل که رنگ خنثی بحساب میاد و توسط رنگهای دیگه بخوبی پوشیده میشه، یا شاید برای اینکه در فرایند رنگ آمیزی نهایی، بخشهایی که رنگ نخورده مشخص بشه چون اگر آستری هم رنگ اصلی باشه این شناسایی راحت نیست.

4. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

صعود و سقوط ماشینهای کلاسیک در ایران

سال ۲۰۰۳ که به ایران آمده بودم یک روز یک بنز ۴۵۰SLC آبی کمرنگ تمیزی را در اتوبان کرج دیدم. به او اشاره کردم که اگر می تواند توقف کند و از او پرسیدم که ماشین را می فروشد یا خیر. حاضر بود ماشین را به ۲۵ میلیون تومان که حدود ۳۰۰۰۰ دلار بود بفروشد که البته در آن موقع سه برابر قیمت امریکا بود. داشتم فکر می کردم که بخرم یا نخرم که دوستی که یک ۴۵۰SL آبی پررنگ بسیار تمیز ۱۹۷۸ داشت پیشنهاد کرد که ماشین او را بخرم. در آن موقع یک رنجرور خریده بودم و پیشنهاد دوستم را هم قبول کردم ولی هر بار سؤال می کردم که چی شد می گفت بگذار بیارمش از گاراژ بیرون چون سالهاست که بیرون نیامده و آنرا راه بیاندازم بعد بیا ببر. این موش و گربه بازی مدتی ادامه داشت و هیچ جور نمی توانستم دوستم را که مهندس بسیار قابلی از دانشگاه USC لس آنجلس بود قانع کنم که ماشین را تحویل بدهد و بگذارد من خودم آنرا سرویس کنم. یکمرتبه در تیتر روزنامه های روز آمد که از هفته آینده جلوی تردد ماشین های بیش از ۲۵ سال قدیمی گرفته خواهد شد. همانروز من رنجرور خود را زیر قیمت فروختم که دردسر آنرا نداشته باشم و همانروز آن دوست نیز زنگ زد که ماشین را نمی خواهی ببری؟ گفتم مرد حسابی امروز می گویی که گفته اند جلوی این ماشین ها را می گیرند؟ وی ادعا کرد که از آن موضوع خبر ندارد و ۲۵ میلیون تومان را لازم دارد ومن باید همانروز ماشین را ببرم. دوستی ما که از زمان سربازی شروع شده بود آنروز بهم خورد. کاش به حرف مسؤولان گوش نکرده و ماشین را خریده بودم. اگر می دانستم که این حرف ها در ایران بصورت هفتگی عوض می شود نه رنجرور را می فروختم و نه خرید آن بنز را متوقف می کردم و آن دوست خوب را نیز از دست نمی دادم.

راستی این قانونگذاران که هستند؟ تخصصشان چیست؟ چگونه یک مرتبه تشخیص می دهند که مثلاً هوای ایران بخاطر آلودگی این ماشین هاست؟ آیا اینها راجع به دود موتورسیکت ها که از ماشین به مراتب بیشتر است چیزی می دانند؟ چطور جلوی موتورسیکلت های دود زا را نمی گیرند؟
    آیا این مسؤولین می دانند که بهترین راه جلوگیری از دود ماشین ها این است که بروند یک کشور یا منطقه جهان را که بطور مؤثر توانسته جلوی هوای آلوده را بگیرد کپی نمایند و بیخود سعی نکنند که چرخ را از اول با هشت ضلعی شروع بکنند تا بالاخره نتیجه بگیرند که دایره بهتر از هشت ضلعی است. باور کنید که روش هایی است که در دنیا جواب داده و در ایران هم جواب خواهد داد. بجای سعی و خطا بروید مدل های موفق را شناسائی کنید و آنها را دنبال کنید. حتماً جواب می گیرید.
    روزی بود که لس آنجلس بزرگترین مرکز دود جهان بود ولی با یک سری فعالیت های مختلف جلوی این دود گرفته شد و کالیفرنیا بعنوان مرکز ضد دود امریکا شناخته شد و قوانین آن مورد تقلید بقیه نیز قرار گرفت. در این برنامه یکی استفاده از سوخت غیر سرب دار بود که در ایران هم اجرا شده. یک سری امتیاز مثبت و منفی به شرکت های نفتی که بنزین می فروختند داده شد که مثلاً هر ماشینی که اسقاط بشود فلان تعداد امتیاز دارد پس اگر فلان شرکت نفتی پنج هزار اتومبیل را اسقاط کند آنقدر امتیاز می گیرد.
    این امتیاز باعث شد که بسیاری از ماشین های قراضه از رده خارج بشوند نه ماشین های کلاسیک قیمت دار. بنز گالوینگ را که از رده خارج نمی کنند. جلوی تردد فراری ۲۵۰GT را که به عنوان کهنه تر از ۲۵ سال نمی گیرند. با اجرای قانون مشابه در ایران فقط پیکان ها و ژیان ها و پرایدهای قدیمی آنقدر ارزان خواهند بود که از رده خارج بشوند. در همان شهر لس آنجلس ده ها کلکسیونر ماشین مثل جی لنو وجود دارند ولی جی لنو با یکصد ماشین مگر می تواند در روز سوار بیشتر از یک ماشین بشود؟ حسن کلکسیون های بزرگ همین است که طرف مجاناً ده تا صد ماشین را به اراده خود با قرار دادن در گاراژ از رده خارج می کند. بنز ۱۹۰SL بنده در چهار سال گذشته یک باک هم بنزین مصرف نکرده و با آنکه اجازه تردد دارد ولی آدم باید دیوانه باشد که چنین ماشین ارزشمندی را هر روز سوار بشود. در امریکا قیمت بالای بنزین یکی از عوامل مهمی است که مردم سعی می کنند که ماشین های نوتر و کم مصرف تر را سوار بشوند در ایران بنزین ارزان و ماشین گران بزرگترین عامل هوای آلوده هستند آنوقت دولت می آید جلوی کلاسیک ها را می گیرد.
    در همین ایران خودمان صدها ماشین کلاسیک در گاراژها خوابیده اند و عملاً از رده خارج شده اند زیرا کلکسیونرها ماشین رفت و آمدشان با ماشین کلاسیک شان یکی نیست. پس دلیلی ندارد که دولت بخواهد ماشین های کلاسیک را که برای بازسازی آنها کلی زحمت کشیده شده از رده خارج کند.
    دوستان کمی از مغز خود کمک بگیرید. شما نه علامه دهر هستید و نه از دنیا خبر دارید. یا کمی مسافرت خارج بیشتر بروید تا با پدیده های جدید آشنا بشوید یا از فرزندان تان بخواهید شما را در اینترنت به مسافرت ببرند تا ببینید دنیا دارد مشکلات مختلف را چگونه حل می کند که دوباره به فکر اختراع چرخ هشت ضلعی نیفتید.

ماشین کلاسیک هم مثل یک زمین یا خانه قیمتی دارد این قوانین شما یک مرتبه افرادی را از هستی ساقط می نماید. دوست داشتید دولت یک مرتبه اعلام می کرد که خانه های بالاتر از ۲۵ سال دیگر مسکونی نیستند و باید خراب بشوند. یک شبه قیمت خانه تان به صفر می رسید. این تغییرات غیرمنتظره برای هیچ اقتصادی خوب نیست.
    اصلاً بیایید اجازه بدهید که این ماشین ها صادر بشوند که یک ارز خارجی هم گیر مملکت بیاید. در صورت صدور ماشین های ارزش دار مطمئناً دوبی ماشین های کلاسیک ما را خواهد بلعید و به ریش ما خواهد خندید.
    باید از کمیته کلاسیک و دکتر صالح خو متشکر باشیم که کمک کردند که یک ده سال بدون ماجرا داشته باشیم و امیدوارم که باز هم نیروهای علم و دانش بر جهل پیروز شده و کسی کاری به کار ماشین های کلاسیک نداشته باشد.
    می خواهید دود را کم کنید موتورسیکلت های غیربرقی را مثل شانگهای ممنوع کنید. ماشین برقی را ارزان کنید. ماشین نو را ارزان کنید. از حالا گذاشتن پریز شارژ در تمام آپارتمان ها را جدی کنید. از همه مهم تر کارخانجات اتومبیلسازی وطنی را که هنوز دارند تکنولوژی سی سال قبل را می سازند تعطیل کنید. سازندگان ماشین های کلاسیک را تعطیل کنید نه ماشین های کلاسیک را. آنها را باید از ریشه خشک کرد.

مهندس فرهاد کاشانی

6. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

در واقع نتیجه کار برای دفعه اول با اینهمه محدودیت، فوق العاده است

مهمترین بخش که شما هم اشاره کردید، کمپرسور هوا است که اگر ظرفیت و توان کافی نداشته باشه، کار خوب در نخواهد آمد.
    من هم یکبار تجربه داشتم و اصلا جالب نبود و بیشترین مشکل بخاطر همین قضیه کمپرسور ضعیف بود که فشار کافی هوا نداشت و رنگ بجای اسپری شدن، بیشتر حالت قطره ای پرتاب میشد و رنگ دانه دانه میشد.

سوالی که مدتهاست برای من پیش آمده، رنگ زیر کار یا آستری است که چرا معمولا خاکستری و طوسی استفاده میشه؟

آیا به این دلیل که رنگ خنثی بحساب میاد و توسط رنگهای دیگه بخوبی پوشیده میشه، یا شاید برای اینکه در فرایند رنگ آمیزی نهایی، بخشهایی که رنگ نخورده مشخص بشه چون اگر آستری هم رنگ اصلی باشه این شناسایی راحت نیست.

نظر لطف شماست استاد عزیز
    قطعا شما بهتر از بنده به ماهیت رنگها مسلط هستید و بنده هم اگر جرات نقاشی ماشین رو پیدا کردم به لطف آموزشهای شما در همین کلوپ بوده و هست و واقعا قبل از آشنایی من با این کلوپ من تنها کاری که میکردم این بود که ماشین رو بسپرم به تعمیرکار تا اون هر کاری که میخواد باهاش بکنه ...
    موضوع مهم همانطور که فرمودید حجم کمپرسور و کیفیت پیستولت هست و اینکه تا جایی که بنده بررسی داشتم سالن های مخصوص نقاشی خودرو دارای تهویه مناسب هستن و نور عالی به طوری که گرد رنگ ناشی از رنگ کردن روی یک بخش روی سطحی که هنوز رنگ نشده ننشینه و این مورد هم بسیار مهمه.
    در ایران به جز خودروهای خاص کمتر ماشینی به اون سالنها برای نقاشی پاش میرسه .
    در مورد آستر و رنگش هم بنده هم اطلاع دقیقی ندارم ولی حدس میزنم موادی که در تولید آسترها استفاده میشن این رنگی باشن و شاید دلیل خاصی نداشته باشه.البته در شرکتهای خودروسازی کل اتاق رو در استخر آستر فرو میبرن و تمام قسمتهای بدنه در آستر قرار میگیرن و اینکار با یونیزه کردن انجام میشه تا جایی که اطلاع دارم.

حقیقت اینه که همه ما در صورتی که توانایی مالی بالاتری داشتیم و دستمان باز بود قطعا از بهترین استادکاران کشور استفاده میکردیم و شاید بسیار کمتر درگیر تعمیرات و تزیین خودروهای خودمون میشدیم و اینکه شاید خودروهای ناب تری میخریدیم و به خوبی نگهداری میکردیم ولی در شرایط گرانی دستمزد به نسبت درامد ما و گرانی قطعات چاره ای به جز همین راهی که در پیش گرفتیم باقی نمی ماند.
    شاید درک این موضوع برای مدیران این کشور غیر ممکن باشه که واقعا امثال ما با دیدن یک خودرو کلاسیک چه حال خوشی پیدا میکنیم و چقدر لذت میبریم.
    دیشب مشغول پیاده روی بودم و در حال خودم بودم که ناگهان در تاریکی شب چشمم به یک بیوک اسکای لارک افتاد که کنار خیابان پارک شده بود و نمیدونید چقدر از دیدنش خوشحال شدم و از اینکه یک نفر دیگه در اطراف محل زندگی ما با یک خودرو قدیمی آمریکایی تردد میکنه خیلی خوشحال شدم.
    امیدواریم بالاخره روزی این موضوع رو بفهمند.

8. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

در ادامه کارهای ماشین رسیدم به بستن پروانه و فولیهای اون که متاسفانه مشکلی که پیش اومد این بود که چون واترپمپ بازسازی ایران بود و فلنچ اون ایرانی بود دارای آلیاژ بسیار ضعیفی بود و سازنده هم با نهایت اعتماد به نفس از دنده ریز فابریک برای قلاویز کردن اون استفاده کرده بود و رزوه ها هرز شدن در صورتی که همونطور که میدونید دنده ریز روی فلز ضعیف استحکام بسیار ضعیفی داره.
    ناچار به تغییر سایز رزوه ها از 8 به 10 شدم و نکته جالب اینجا بود که اونقدر فلز مورد نظر ضعیف بود حتی بدون مته زدن قلاویز داخل اون رو تراشید و پیچ جدید با دنده درشت و سایز 10 ساخته شد.
    4 عدد پیچ از جنس بخ اصطلاح فروشنده خشکه خریداری کردم به قیمت هر عدد 2 هزار تومان و همه چیز برای نصب آماده شد.
    البته اینکار چندان اصولی نیست ولی خب برای رفع مشکل فعلی چاره ای به جز این نبود.

و اما راه حل اصولی کار روش دیگری هست که در ایران به تازگی رایج شده و اون هم فنر زدن یا هلی کویل هست و با این روش دیگه سایز پیچ فابریک میمونه و فکر میکنم علی آقا با این روش آشنایی بیشتری داشته باشن.
    Last edited by MJ1970; 19-08-2019 at 10:35.

10. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2019

12. 5 کاربر از ars52 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

14. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

در ادامه کارهای ماشین رسیدم به بستن پروانه و فولیهای اون که متاسفانه مشکلی که پیش اومد این بود که چون واترپمپ بازسازی ایران بود و فلنچ اون ایرانی بود....
    متشکرم آقا محمد گرامی

مشکل اصلی قطعه سازان ایران اینه که فکر آینده و ادامه دادن و مشتری داشتن را نمیکنن و فقط همین امروز کار بگذره و از سر باز بشه، کافیه !

بخاطر همین هیچوقت واترپمپ نو نخریدم و همیشه نمونه دست دوم و کهنه و اوراقی گرفتم و با مراجعه به تعمیرکار واترپمپ ( که سالهاست میشناسم) توضیح دادم که دقیقا چه کاری باید انجام بشه و با چه کیفیتی، و اونهم خوشبختانه هم آدم حرف گوش کن هست و هم وارده ، جوری که اندازه فاصله استاندارد پولی از بدنه واترپمپ انواع خودروهای آمریکایی را چه دارای کولر یا بدون آن، از حفظ هست و دقیق همه چیز را تنظیم شده ، تحویل میده.

البته همانطوری که اشاره کردید، مسئله اصلی ابزار هست که اگر داشته باشیم، خود ما به راحتی انجام میدیم و نهایتا یکی دوبار هم آزمون و خطا، ولی در نهایت کار انجام میشه، ولی تهیه پرس هیدرولیک قوی و انواع ابزارهای گرانقیمت خاص تراشکاری و فرز و برش و جوشکاری و خم کردن و ...که چند سال یکبار مورد استفاده قرار میگیره، بصرفه نیست، مگر اینکه جای نگهداری مناسب هم داشته باشیم که این یکی دیگه خیلی سخته.

قلاویز یکی از ابزارهای مفید بحساب میاد که لازمه حتما داشته باشم اما متاسفانه وقتی کار انجام شد، به فکر خرید میافتم و قیمتها هم بشدت بالاتر رفته!

دوستانی که اتومبیل دارن( 25 سال به بالا چه آمریکایی یا غیره) آیا برای استفاده از کارت سوخت مشکلی پیدا نکردید؟
    من مشکلی ندارم و دیروز استفاده کردم و مثل گذشته با وارد کرن رمز، بنزین زدم، اما شنیدم که در مورد خودروهای بالای 25 سال و حجم زیاد موتور، گویا کارت سوخت تحویل نمیدن( اگر نداشته یا گم کرده باشه) و یا غیر فعال شده.

16. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2019

پيش فرض

سلام
    ممنون از قراردادن عکسها
    درعکس با توجه به تصویر از ونتوری و نبودن نور کافی یا کیفیت پایین گوشی چیزی که مشخصه CFM 800
    سلام ممنونم عکسای پایینم گذاشتم تا درباره پیچیدگی بدنه هم نظر بدید

18. این کاربر از ars52 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام ممنونم عکسای پایینم گذاشتم تا درباره پیچیدگی بدنه هم نظر بدید
    خواهش میکنم

درمورد تاب داشتن کاربرات کلا عرض کنم که به دلیل سردو گرم شدن بدنه معمولا بعد از مدتی تاب برمیداره البته کیفیت قطعات امریکایی بالاست اما عمر قطعات هم در این چندین سال باید درنطر گرفت و یادمه حتی کف تراشی هم میکردن که اصلا توصیه نمیشد چون حالت استاندارد بهم میخورد و اصلا دو واشر نصب میکردن که بعد از کارکرد پیچهای بدنه شل میشد و...
    درعکس لبه های قسمت چوک یا ساسات حالت خمیدگی دارن البته سمت راست بدنه هم همین را نشون میده حتما شکل کاربرات همینه یا شکل ظاهری را از دست داده

کف کاربرات را میتونید با فیلر گیج و خط کش فلزی چک کنید ببیند تاب داره یا نداره
    Last edited by armindevile; 19-08-2019 at 18:32.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 10 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 10 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •