تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 105 از 146 اولاول ... 55595101102103104105106107108109115 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,041 به 1,050 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mr Unknown's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

بهترین تلسکوپی که میشه تا 500 خرید چیه؟
    ممنون

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

بهترین تلسکوپی که میشه تا 500 خرید چیه؟
    ممنون
    سلام
    بهترین به هدف شما بستگی داره.
    اگه ملاکتون فقط نور گیری تلسکوپ باشه بهترین گزینه دابسونی 8 اینچه. این ایده ال ترین تلسکوپ با بودجه شما برای رصد اجرام عمقی اسمانه.
    اگر سیارات و ماه رو مد نظر دارید بهترین وسیله یک شکستی 10 سانت با مقر استوایی . نور گیریش خیلی کمتر از نمونه دابسونی اما کنتراست بالا برای سیارات.
    اگه همه فن حریف میخواین یه نیوتونی با مقر استوایی . نور گیری مطلوب .
    با بودجه تون حتی میتونید تلسکوپ گوتو (جستجوی خودکار اجرام) داشته باشید. یه نیوتونی 130 با مقر گوتو.
    اینکه کدوم بهترین باشه به اولویت های شما بستگی داره.

3. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Mr Unknown's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

سلام
    بهترین به هدف شما بستگی داره.
    اگه ملاکتون فقط نور گیری تلسکوپ باشه بهترین گزینه دابسونی 8 اینچه. این ایده ال ترین تلسکوپ با بودجه شما برای رصد اجرام عمقی اسمانه.
    اگر سیارات و ماه رو مد نظر دارید بهترین وسیله یک شکستی 10 سانت با مقر استوایی . نور گیریش خیلی کمتر از نمونه دابسونی اما کنتراست بالا برای سیارات.
    اگه همه فن حریف میخواین یه نیوتونی با مقر استوایی . نور گیری مطلوب .
    با بودجه تون حتی میتونید تلسکوپ گوتو (جستجوی خودکار اجرام) داشته باشید. یه نیوتونی 130 با مقر گوتو.
    اینکه کدوم بهترین باشه به اولویت های شما بستگی داره.
    خیلی تفاوت هست بین دابسونی و شکستی برای سیارات؟
    در کل شما کدوم رو پیشنهاد میدین تا تقریبا از هر نظر قابل قبول باشه باشه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

شما اینو در نظر بگیر که مجموع سیاراتی که میشه عوارض مشخص سطحی ازش دید محدوده به مریخ ( اونم به سختی) مشتری و زحل. نیوتونی اگه همخط باشه با اختلاف 20 درصد جزییات رو با کنتراست کمتری نشون میده که اون رو هم میشه اب فیلتر های رصدی سیارات جبران کرد.
    از اون طرف و با بودجه شما شکستی که میشه گرفت خداکثر همین 10 سانتیه که گفتم که از نظر بزرگنمایی ( 200 برابر حداکثر) آنچنان قدرتمند نیست برای سیارات. با حساب اینکه قطر دهانه 10 سانت برای رصد اعماق آسمان واقعا پایینه.
    من اگر انتخاب کنم دابسونی رو انتخاب میکنم که نسبت به همه گزینه های ممکن بزرگترین دهانه رو داره ( 8 اینچ) میتونید بعد ها براش یه مقر استوایی خوب بگیرید و وارد فعالیت های جدی رصدی هم بشید. البته این انتخاب ها در نهایت سلیقه ای هستن.
    من یه تفاوت رو هم از مقر سمت ارتفاعی ( مثل دابسونی) و استوایی بگم خدمتتون. زمین میچرخه و برای ما اینطور به نظر میاد که آسمان میچرخه. مقر سمت ارتفاعی مثل سه پایه های عکاسی فقط در دو محور افقی ( سمت) و عمودی ارتفاع) قابلیت مانور داره. در حالی که آسمان افقی عمودی نمیچرخه. به خاطر کج بودن محور زمین این طور بخ نظر میاد که آسمان به دور ستاره قطبی ( رو به محور شمالی زمین) میچرخه. برای تنظیم مقر های سمت-ارتفاعی شما باید هر دو محور رو هر چند دقیقه یا هر چند ثانیه یک بار تنظیم کنید تا سوژه در کادر قرار بگیره. ( هر چه بزرگنمایی بالاتر بره این مدت کمتر میشه - در بزرگنمایی های حداکثری دابسونیتون عملا هر 10 ثانیه باید تلسکوپ رو مجددا تنظیم کنید) که خب کمی سخته این کار خصوصا در بزرگنمایی های بالا. مقر های استوایی با محور زمین هم خط میشن و صرفا کافیه یک محور تنظیم بشه ( یا با یک موتور بچرخه) تا گردش آسمان رو تعقیب کنه. نتیجتا مقر های استوایی رصد رو راحت تر میکنن. برای کار های جدی تری مثل عکاسی نجومی هم ما به این نوع مقر ها احتیاج داریم. البته برای رصد اجرام اعماق آسمان ( سحابی ها - کهکشان ها - خوشه ها) نیازی به بزرگنمایی های بالا نیست و نتیجتا مشکل خاصی وجود نداره.
    از اون طرف نصب و راه اندازی و کار با دابسونی بسیار ساده است. در حالی که مقر های استوایی نصب پیچیده تری دارن و فرایند قطبی کردن هم داستان داره برای خودش و زمان بره. شما در عرض 20 ثانیه میتونید دابسونی تون رو اماده کار کنید اما یک استوایی به حداقل 20 دقیقه برای اماده سازی نیاز داره ( بسته به قابلیت ها)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

6. 3 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز M0hsen3D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام
    اقا یه تلسکوپ معرفی کنید داخل کهکشان اندروما رو با وضوح بالا رصد کنم.
    نه بی شوخی من تو رصد مبتدی هستم ولی به شدت علاقه به این کار دارم و ممنون میشم یه تلسکوپ معرفی کنید برای دیدن اجرام اسمانی و عمق اسمان تا 200 تومن.
    خواهشا دو چشمی پیشنهاد نکنید با اون 25 برابر بزرگیش ماه رو فکر کنم به زور میشه دید!

کاربر فعال انجمن نجوم و اخترشناسی Soheil-Green's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    www.GreenOnline.ir

پيش فرض

نه بی شوخی من تو رصد مبتدی هستم ولی به شدت علاقه به این کار دارم و ممنون میشم یه تلسکوپ معرفی کنید برای دیدن اجرام اسمانی و عمق اسمان تا 200 تومن.
    تو این مملکت با این وضع دلار و طلا و اقتصاد... با 200 تومن دوربین عکاسی هم نمیتونی بخری! چه برسه به تلسکوپ!(اونم تلسکوپی که باهاش بخوای اعماق آندرومدا رو ببینی!)
    البته شاید بشه از این تلسکوپ اسباب بازی ها خرید!

9. این کاربر از Soheil-Green بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام
    200 ت.من کمه یه مقدار . کاش میتونستید تا 400 تومن برسونید بودجه تون رو. ( اون وقت میگفتم برسونید 600 )

نقاط قوت:
    130 میلیمتر ایینه (5 اینچ) که واقعا قطر خیلی خیلی خوبیه. و اتقفاقا برای دیدن اعماق اسمان بسیار مناسب.
    اصلا امکان نداره همچین قطر دهانه ای رو به شکل دیگهخ ای با این بودجه پیدا کرد.
    نحوه بسته شدن لوله به پایه استاندارده و میتونید همین لوله رو روی مقر های پیشرفته هم قرار بدید.
    حمل و نقلش بسیار راحت ( در مقایسه با هر تلسکوپی در این ابعاد)
    نقاط ضعف:
    ارتفاعش محدوده. یا باید نشسته رصد کنید یا روی چهارپایه قرارش بدید.
    آیینه ثانویش نصب نامناسبی داره. اگر اهل ابداع و دست کاری وسایل باشید راحت میتونید این مشکل رو حل کنید. در غیر این صورت باید با ملاحظا باهاش کار کنید.

گزینه های دیگه با این قیمت ها شکستی های 7 سانتی هستن. برای اعماق آسمان اصلا پیشنهادشون نمیدم. اما برای رصد سیارات و ماه و مناظر زمینی مناسبن) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11. 2 کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

میتونم تا 400-500 تومن هم هزینه کنم ولی فکر کنم خوب توجه نکردید که گفتم مبتدی هستم و برای شروع میخوام یه چیزی حدود 200-300 بگیرم و زیاد خرج نکنم چون تاحالا رصد نکردم و اینکه همین که فقط سیارات داخل اندروما رو با وضوح خوب بینم بسه 1-2 میلیارد سال نوری اونطرف تر باشه برای بعد که حرفه ای شدم.
    بی شوخی فکر کنم اینکه معرفی کردین بهترین باشه برای شروع دیگه درسته؟ و اینکه اموزش طرز استفاده و نصبش داخل خودش هست وقتی گرفتم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

راهنمای استفاده دارن.
    البته با حساب اینکه میخواین شروع کنین من اون شکستی 7 سانت اخری رو پیشنهاد میدم. کار باهاش راحت تره. نوع اول نیوتونیه که مثل همه بازتابی ها هر از گاه نیاز به هم خط کردن پیدا میکنه که کمی سخته.

14. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

پس اون دومیه 7 سانتیه نیاز به هم خطی و تنظیم خاصی نداره دیگه نه؟ بعد یکم به نظرتون ضعیف نیست ؟بزرگنمای 140 برابر و گرداوری نور 135 برابری به نظر من یه ماهو میشه دید و یکم اونورترش درسته؟
    بعد حالا هم خطی کردن و تنظیمش کار خیلی سختیه(نیوتونیه)؟ یعنی یکم تمرین کنم باهاش میشه یاد گرفت دیگه درسته؟ اگه اره که به نظرم اولیه قوی تر و اعماق بیشتری رو میشه دید نه؟
    فرق شکستی ها و بازتابیها رو هم میتونید مختصر توضیح بید؟

راستی این بدرد میخوره همراه تلسکوپ بگیرم؟
    Last edited by M0hsen3D; 27-01-2012 at 15:06.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •