تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 103 از 105 اولاول ... 3539399100101102103104105 آخرآخر
نمايش نتايج 1,021 به 1,030 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوستان برای مهار سوسک چوبخوار سرشاخه خوار نظرتون درباره ی کاشت گیاه ازمک چیه؟

یعنی اگر بنده در چند جای باغ گیاه ازمک بکارم بیشتر این حشره روی اونها جذب می شن و می شه از میون بردشون؟ (به فرض اینکه باغ های پیرامون کار ویژه ای نکنند)

این بذر گیاه ازمک رو از کجا می شه گیر آورد؟

با سپاس
    اولویت برای مباره با آفات چوبخوار تقویت درخت با عملیات به زراعی هست مثل آبیاری به موقع(جلوگیری از تنش آبی) ، هرس به موقع و کود دادن و .. معمولا درخت های قوی و سالم کمتر مورد هجوم آفات چوبخوار قرار میگیرن.

اگر منظورتون سوسک سرشاخه خوار رزاسه هست برای مبارزه فیزیکی سرشاخه هایی که به تازگی آلوده شدند رو قطع کنید.(به همراه شاخه های هرس شده تابستان و زمستان در گوشه ای جمع کنید و ماه اردیبهشت بسوزانید (برای خروج زنبورهای پارازیتوئید و از بین رفتن شفیره افت)) عملیات هرس باید روی تمام میزبان های گیاهی آفت انجام بشه (حتی گل های رز و نسترن و..)

سوسک ها رو در ساعاتی از روز که تحرک کمتری دارن (ساعات اولیه روز وغروب) جمع اوری کنید

برای گیاه تله میتونید از هویج وحشی(یه نوع علف هرز که مورد علاقه سوسک سرشاخه خوار هست) استفاده کنید و در اوایل اسفند ماه قسمت آفتابگیر باغ با حداکثر فاصله 50 متر بکارید

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    *ایران*=*مازندران*=*آمل*

پيش فرض

معمولا بعد از کاشت درخت پرتقال و هلو چقدر زمان میبره تا میوه بده؟
    معمولا هر درخت چقدر میوه میده؟در حد معمولی
    یه چیز دیگه همین اول که درخت رو خریداری کردیم و کاشتیم باید کود و سم رو همون اول شروع کنن؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2012
    محل سكونت
    *ایران*=*مازندران*=*آمل*

پيش فرض

دوستان من نهال پرتقال خریدم ولی الان روی ساقه و بدنه تبغ متوسط داره چون پیوندی هستش این درخت پرتقل میشه یا نارنج ؟

آخر فروم باز pashangparsi6's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با درود

دوستان بهترین مالچ برای باغبانی چیه؟ اولویت نخست جلوگیری از تبخیر آب و صرفه جویی در آب و بعدش هم حذف علف های هرز و ...

من جاهای گوناگون خوندم که (سنگ، برگ، کاه، چوب اره، برگ کاج، پوست برنج و گندم و...) رو پیشنهاد داده بودن. لطفا بگین کدوم از همه بهتر هست

با سپاس از شما

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

سلام دوستان

میخواستم بدونم که چطور میشه برای نهال های میوه ( برای مثال انجیر) کود های طبیعی استفاده کرد؟!!

حتما باید از مدفوع گاو و گوسفند پای اون استفاده بشه؟!

برای مثال من دیدم بعضی از باغبان ها ، تفاله ی چای (سیاه) یا سبوس گندم و برنج یا برگ های خشک درختان ِ دیگه ای که ریخته رو میریزن به پای درختانشون و نهال های میوه ....

آیا این کار علمی هست و نتیجه بخشه؟!!

یعنی موثر واقع میشه؟!

راستی!

شنیدم که کود های طیور (مثل مرغ و خروس و اردک) ، خیلی کود های قدرتمندی هستن و میتونن نهال رو بسوزن اند !! آیا این حقیقت داره؟!!

برای رشد هر چه بهتره نهال انجیر ، چه نوع کود طبیعی و شیمیایی پیشنهاد میدید!؟

سپاسگذارم...
    Last edited by S0R3N4; 02-05-2015 at 18:24.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

استادان گرامی

ما یک کار نادرست انجام دادیم حالا توش موندیم. توی باغمون انواع درختا رو کاشتیم. یه دونه هم گیلاس کاشتیم. امروز دیدم که گویا گیلاس درختی ناخودبارور هست و گویا آلبالو می تونه بارورش کنه. توی فاصله ی 6 متری این درخت گیلاس یک درخت آلبالو هم کاشته شده که بدبختانه در جهتی قرار گرفته که باد از سوی گیلاس به سمت آلبالو وزیده می شه در نتیجه جاشون وارونه هست

اون طرف باغ و در جهت خوب و موافق یک آلبالو دیگه وجود داره ولی با فصله ی بیش از 20 متر که گمون کنم دیگه گرده هاش به گیلاس نمی رسه

اصلا نمی دونم کدوم زودتر گل می دن. یعنی یه جورایی گلدهیشون باید هم زمان باشه که هیچ اطمینانی نیست اینجوری باشه

با این وضعیت چکار می شه کرد؟
    ------------------------------------------------------
    چهار تا هم درخت گلابی کاشتم که امروز خوندم گویا ناخودبارور هستند و خیلی کم میوه می دن. (آیا می شه از یک گونه ی دیگر از درخت گلابی روی این درخت ها پیوند زد که زمانی که پیوندها گل دادن به دلیل متفاوت بودن گونه بتونن همدیگرو بارور کنند؟)

به نظرتون باید چکار کنم؟ باید درختا رو در بیارم و جایگزین کنم؟ یا اینکه می شه با دست گرده های آلبالو رو گرفت و ذخیره کرد و ریخت روی گیلاس؟

(چرا توی نهال فروشی ها یه کم راهنمایی نمی کنند؟ چرا نمی نویسن فلان درخت باید نر و ماده باشه؟ من مطالعه خیلی داشتم ولی خیلی کم به این موضوع اشاره شده بود و امروز اینو خوندم که نوش داروی پس از مرگ سهراب بود)
    Last edited by pashangparsi6; 13-06-2015 at 12:21.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام دوستان

میخواستم بدونم که چطور میشه برای نهال های میوه ( برای مثال انجیر) کود های طبیعی استفاده کرد؟!!

حتما باید از مدفوع گاو و گوسفند پای اون استفاده بشه؟!

برای مثال من دیدم بعضی از باغبان ها ، تفاله ی چای (سیاه) یا سبوس گندم و برنج یا برگ های خشک درختان ِ دیگه ای که ریخته رو میریزن به پای درختانشون و نهال های میوه ....

آیا این کار علمی هست و نتیجه بخشه؟!!

یعنی موثر واقع میشه؟!

راستی!

شنیدم که کود های طیور (مثل مرغ و خروس و اردک) ، خیلی کود های قدرتمندی هستن و میتونن نهال رو بسوزن اند !! آیا این حقیقت داره؟!!

برای رشد هر چه بهتره نهال انجیر ، چه نوع کود طبیعی و شیمیایی پیشنهاد میدید!؟

سپاسگذارم...
    با درود

تا جایی که من می دونم درخت انجیر درختی بسیار کم توقع هست و نیازی به کود چندانی نداره هرچند آشکار هست که اگر کوددهی انجام بشه این به سود درخت هست و وضعیت بهتری پیدا می کنه

اگر نهال تازه کاشت شده هست می تونید خاک گرداگرد درختو با کود جانوری درهم آمیخته کنید. این کار اگر با کود دامی مانند گاو و گوسفند باشه برای یکی دو سال بسه و اگر با کود مرغی و .. باشه باید هر 4 سال یک بار یا بیشتر باشه

بعدها که درخت بزرگ تر شد (مثلا سه ساله شد) می تونید با روش چالکود به درخت کود بدین. یعنی در چهار سوی درخت و در فاصله ی 50 سانتی یا بیشتر (بستگی به سایه اندازه درخت داره) یک چاله به ژرفای 50 سانت بکنید و کود رو توی این چاله بریزین و روشو با خاک بپوشونید. با این روش تا 4 سال یا بیشتر دیگه نیازی به کود دادن نیست

درخت انجیر نیاز آبی خیلی کمی داره. پس نیاز نیست زیاد بهش آب یدن.

8. این کاربر از pashangparsi6 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

سلام خسته نباشید.میخاستم در مورد افاتی که ممکنه صنوبر رو درگیر کنه وراههای مقابله باهاشون بپرسم.مرسی از راهنماییتون

10. این کاربر از f.amezani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

با سلام یک بوته کل یاس دارم که پارسال کاشتم با وجود اینکه رشدش عالیه ونزدیک دومتر رشدکرده اماهنوز گل ندارد .لطفاراهنمایی بفرمایید با تشکر.

تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام خسته نباشید.میخاستم در مورد افاتی که ممکنه صنوبر رو درگیر کنه وراههای مقابله باهاشون بپرسم.مرسی از راهنماییتون
    به نظرم توی این وضعیت کم آبی و خشکسالی های در پیش درخت صنوبر رو حذف کنید و درخت های دیم مانند (انجیر، انگور، بادام، انار یا سرو، عرعر و...) بکارید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •