تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 102 از 337 اولاول ... 252929899100101102103104105106112152202 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,011 به 1,020 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

با سلام

ببخشید این قسمت رو یادتون رفت توضیح بدید.

چگونه این امضا اتفاق می افته؟ تا حالا شما از این جور امضا ها دیدید؟ آیا می شه این امضا رو دیدید؟
    نمی دونم می شه به کلید عمومی گفت username یا نه. جایی ندیدم که از این تعبیر استفاده بشه.فقط در این حد می دونم که کلید عمومی چیزی هست که همه ازش اطلاع دارند.یه جایی خوندم که کلید عمومی یه عدده.اگه این طور باشه فکر نکنم بشه گفت که همون username هست.

اما راجع به امضای دیجیتال یه جایی خوندم که چون ما تحریم هستیم CA که مسئول صدور گواهی برای امضا های دیجیتال هست به کشور ما این گواهی رو نمی ده که بتونیم از امضای دیجیتال استفاده کنیم واسه همین من تا حالا ندیدم.
    بیشتر از این هم راجع بهش نمی دونم
    امیدوارم بقیه دوستان کمک کنند

2. این کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض error:registring with DNS

سلام.كامپيوتر من به شبكه lan وصل هستش.ولي يك مشكل دارم اين است آنچه ديگران share مي كنند آعم از پرينتر وفايل ، اصلاً قابل دسترسي نيست.در واقع روي هر كامپيوتر كه در my network places‌ كليك مي كنم پيغام خطا مي دهد ميني بر اينكه اجازه اين كار رو ندارم و يا ديگر اعضاي شبكه نمي تونن فايلهايي كه share ميكنم را استفاده كنند.(به طور كل اصلاً كامپوتر من در شبكه وجود ندارد، انگار از شبكه جدا افتاده است).اگر هم روي آيكون lan در پايين صفحه دسك تاپ كليك راست كنم و Repair ‌را انتخاب كنم خطايي به اين مضمون مي دهد كه با ريجيستر شدن بر روي DNS مشكل پيدا ميكند.همه اين ها در حالي است كه از VPN‌ شبكه و نرم افزارهاي نامه نگاري شركت بدون هيچ مشكلي استفاده مي كنم.واسه هر پرينت گرفتن هر فايلي بايد روي فلش اونه بريزم وبعد برم پرينت بگيرم.واقعاً حال گيريه.كسي راه حلي غير از نصب ويندوز سراغ داره!مسئول شبكه اومد نتونست درستش كنه گفت بايد ويندوز عوض شه.:

داره خودمونی میشه mahdicivic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    همینجا

پيش فرض

سلام. خیلی از دوستای گلم ممنون که اینقدر برای این تاپیک وقت خرج میکنن. میخواسم بپرسم این آنتی ویروسها ی تحت شبکه دومین (حتی الامکان nod 32) چه فنتیاس. یعنی چه جوری کار می کنه ، آیا باید تنظیمات خاصی روی شبکه انجام داد؟ آیا نسخه free هم ازش وجود داره یا باید اورجینالش رو خرید؟ اگر از قیمتش هم اطلاعی دارید ما رو بی نصیب نزارید(حدودی). بسیار بسیار ممنون.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

سلام.كامپيوتر من به شبكه lan وصل هستش.ولي يك مشكل دارم اين است آنچه ديگران share مي كنند آعم از پرينتر وفايل ، اصلاً قابل دسترسي نيست.در واقع روي هر كامپيوتر كه در my network places‌ كليك مي كنم پيغام خطا مي دهد ميني بر اينكه اجازه اين كار رو ندارم و يا ديگر اعضاي شبكه نمي تونن فايلهايي كه share ميكنم را استفاده كنند.(به طور كل اصلاً كامپوتر من در شبكه وجود ندارد، انگار از شبكه جدا افتاده است).اگر هم روي آيكون lan در پايين صفحه دسك تاپ كليك راست كنم و Repair ‌را انتخاب كنم خطايي به اين مضمون مي دهد كه با ريجيستر شدن بر روي DNS مشكل پيدا ميكند.همه اين ها در حالي است كه از VPN‌ شبكه و نرم افزارهاي نامه نگاري شركت بدون هيچ مشكلي استفاده مي كنم.واسه هر پرينت گرفتن هر فايلي بايد روي فلش اونه بريزم وبعد برم پرينت بگيرم.واقعاً حال گيريه.كسي راه حلي غير از نصب ويندوز سراغ داره!مسئول شبكه اومد نتونست درستش كنه گفت بايد ويندوز عوض شه.:
    من چند تا سوال داشتم. اول اینکه user شما ادمین هست یا نه؟
    دوم اینکه شما با IP کامپیوترها بهشون وصل میشید و erorr می ده یا با hostname شون؟
    و آخر اینکه توی قسمت DNS کامپیوتر تون IP کامپیوتری نوشته شده یا نه؟(منظورم Properties از TCP/IP هست)
    Last edited by undertaker_ss; 04-12-2008 at 11:41.

6. این کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

سلام. خیلی از دوستای گلم ممنون که اینقدر برای این تاپیک وقت خرج میکنن. میخواسم بپرسم این آنتی ویروسها ی تحت شبکه دومین (حتی الامکان nod 32) چه فنتیاس. یعنی چه جوری کار می کنه ، آیا باید تنظیمات خاصی روی شبکه انجام داد؟ آیا نسخه free هم ازش وجود داره یا باید اورجینالش رو خرید؟ اگر از قیمتش هم اطلاعی دارید ما رو بی نصیب نزارید(حدودی). بسیار بسیار ممنون.
    فکر می کنم خودش تنظیمات داشته باشه. فکر نکنم کار خاصی غیر از شبکه کردن کامپیوترها باید انجام داد
    نسخه free از nod32 رو نمی دونم باشه یا نه اما Mcafee که خیلی هست
    قیمتش حدودا 2 میلیون فکر می کنم باشه

پروفشنال SuB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    سابستان

پيش فرض

راه اصلی برای دسترسی به شبکه وایر فعلی اضافه کردن یک Access Point است که در واقع نقش همان سوییج در شبکه وایر رو بازی می کنه .
    با استفاده از Access Point درواقع یک شبکه وایرلس رو به شبکه فعلی اضافه می کنید و به این ترتیب کلیه کلاینتها (مثلا نوت بوک شما) قابلیت ارتباط با شبکه فعلی-استفاده از اینترنت- شیر شدن فایلها و ... را خواهند داشت
    با استفاده از Access Point ده ها کلاینت جدید می تونند به شبکه وصل بشند.
    در صورت استفاده از Access Point برای هیچکدام از کامپیوترهای فعلی(در شبکه وایر) نیازی به کارت شبکه وایرلس ندارید فقط کلاینتهایی که به شبکه وایرلس شما وصل می شند باید کارت شبکه وایرلس داشته باشند (مثل نوت بوکها )
    اما در شبکه معمولا کمتر یک راه حل منحصر به فرد برای حل یک مسیله وجود داره و بسته به نیاز شما (اینکه واقعا به چند کلاینت وایرلس می خواهید سرویس بدید و بودجه و ...) ممکنه انتخاب های متعددی وجود داشته باشه.
    شخصا برای شبکه خودم یک Access Point اضافه کردم چون ۳ نفر داریم که از نوت بوک استفاده می کنند و یک دسکتاپ هم هست دو طبقه پایین تر که کشیدن کابل براش خیلی دردسر داشت
    یعنی خریدن یک وسیله مثل این
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کافیه؟

شما خودتون از چه مدل و مارکی استفاده کردین که این برد رو داره؟ چند تومن قیمتش بوده؟

داره خودمونی میشه Zoolbia's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

یعنی خریدن یک وسیله مثل این
    کد:
    کافیه؟

شما خودتون از چه مدل و مارکی استفاده کردین که این برد رو داره؟ چند تومن قیمتش بوده؟
    بله با خرید یک اکسس پوینت می تونید از طریق کابل اترنت اون رو به سوییچ شبکه وایر وصل کنید و نیاز به وسیله دیگری در شبکه ندارید فقط کافیه کلاینتهایی که می بایست از طریق اکسس پوینت به شبکه وصل بشند دارای کارت شبکه وایرلس باشند (مثل نوت بوکها که در پست قبلی بهشون اشاره کردم)
    من از مدل زیر استفاده می کنم:
    کد:
    تا این لحظه باهاش مشکلی نداشتم لطفا به این نکته دقت کنید که از انجایی که استانداردهای رمزگذاری بیسیم چندین بار تغییر کرده (استانداردهای قدیمی مثل wep به علت نقایصی که در الگوریتم اونها وجود داشته در عرض ۵ دقیقه هک می شن)محصولی رو انتخاب کنید که جدیدترین استانداردها و الگوریتم ها رو ساپورت کنه.اکسس پوینت از اون دسته محصولاتی است که دست دوم خریدنش اصلا صرف نمی کنه
    واگر کسی از دستگاهی قدیمی استفاده می کنه بد نیست که سری به سایت سازنده بزنه که اگر نسخه جدیدی از فیرمویر برای اون دستگاه اومده بود که احتمالا امکان استفاده از استانداردهای جدیدتر رو ممکن کنه فیرمویر رو اپدیت کنه
    مسیله دیگری که به هنگام خرید می بایست بهش توجه داشته باشید برد دستگاه با توجه به نیاز شماست برد اسمی این دستگاهها در فضای ازاد به چند صدمتر می رسه و در فضای داخل ساختمان که دیوارها و سایر موانع برد رو کاهش می دهند تا صد متر هم میرسه
    در مورد مدلی که استفاده می کنم تا بحال در چند ریویو خارجی انتقاداتی رو راجع بهش خوندم که بیشتر مربوط به فیرمویر های قدیمی تر این مدل می شد
    برای اطلاع از حدود قیمت روز می تونید به فروشگاه های اینترنتی سخت افزار یه سری بزنید
    Last edited by Zoolbia; 06-12-2008 at 22:08.

10. این کاربر از Zoolbia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

SuB

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

بله با خرید یک اکسس پوینت می تونید از طریق کابل اترنت اون رو به سوییچ شبکه وایر وصل کنید و نیاز به وسیله دیگری در شبکه ندارید فقط کافیه کلاینتهایی که می بایست از طریق اکسس پوینت به شبکه وصل بشند دارای کارت شبکه وایرلس باشند (مثل نوت بوکها که در پست قبلی بهشون اشاره کردم)
    من از مدل زیر استفاده می کنم:
    کد:
    تا این لحظه باهاش مشکلی نداشتم لطفا به این نکته دقت کنید که از انجایی که استانداردهای رمزگذاری بیسیم چندین بار تغییر کرده (استانداردهای قدیمی مثل wep به علت نقایصی که در الگوریتم اونها وجود داشته در عرض ۵ دقیقه هک می شن)محصولی رو انتخاب کنید که جدیدترین استانداردها و الگوریتم ها رو ساپورت کنه.اکسس پوینت از اون دسته محصولاتی است که دست دوم خریدنش اصلا صرف نمی کنه
    واگر کسی از دستگاهی قدیمی استفاده می کنه بد نیست که سری به سایت سازنده بزنه که اگر نسخه جدیدی از فیرمویر برای اون دستگاه اومده بود که احتمالا امکان استفاده از استانداردهای جدیدتر رو ممکن کنه فیرمویر رو اپدیت کنه
    مسیله دیگری که به هنگام خرید می بایست بهش توجه داشته باشید برد دستگاه با توجه به نیاز شماست برد اسمی این دستگاهها در فضای ازاد به چند صدمتر می رسه و در فضای داخل ساختمان که دیوارها و سایر موانع برد رو کاهش می دهند تا صد متر هم میرسه
    در مورد مدلی که استفاده می کنم تا بحال در چند ریویو خارجی انتقاداتی رو راجع بهش خوندم که بیشتر مربوط به فیرمویر های قدیمی تر این مدل می شد
    برای اطلاع از حدود قیمت روز می تونید به فروشگاه های اینترنتی سخت افزار یه سری بزنید
    دوست عزیز من تا حالا با اکسس پوینت کار نکردم.confige اش مشکله؟
    اصلا کار خاصی باید انجام داد؟
    می شه یه توضیح کوچیک بدید البته اگه زحمتی نیست

داره خودمونی میشه Zoolbia's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

دوست عزیز من تا حالا با اکسس پوینت کار نکردم.confige اش مشکله؟
    اصلا کار خاصی باید انجام داد؟
    می شه یه توضیح کوچیک بدید البته اگه زحمتی نیست
    نه دوست عزیز کانفیگش مشکل نیست
    معمولا تنظیمات از طریق یک مرورگر مثل اپرا یا از طریق برنامه ای که در سی دی همراه دستگاه هست انجام می گیرند
    یعنی در address bar ای پی اکسس پوینت رو وارد می کنید و پس از وارد کردن یوزرنیم و پسورد می تونید تنظیمات رو انجام بدهید
    من چون سرور لینوکس هست(برنامه داخل پک دستگاه تحت ویندوز هست و من هم هیچوقت امتحانش نکردم) و همچنین برای سهولت کار همیشه از مرورگر برای تغییر کانفیگ استفاده می کنم
    برای داشتن یک شبکه وایرلس با حداقلی از امنیت و برخورداری از یک سرویس قابل قبول توجه به نکات مختلفی می تونه مهم باشه که البته هیچکدام به تنهایی چیز مهمی به حساب نمیان
    فهمشون به هیچوجه مشکل نیست و می تونید به راحتی اونها رو در تنظیمات خودتون لحاظ کنیید
    چون سوالتون خیلی کلی بود من هم وارد جزییات نشدم اما اگر نکته خاصی مد نظرتون هست در حد توان در خدمت هستم

13. این کاربر از Zoolbia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

من چند تا سوال داشتم. اول اینکه user شما ادمین هست یا نه؟
    دوم اینکه شما با IP کامپیوترها بهشون وصل میشید و erorr می ده یا با hostname شون؟
    و آخر اینکه توی قسمت DNS کامپیوتر تون IP کامپیوتری نوشته شده یا نه؟(منظورم Properties از TCP/IP هست)
    ادمين هستش!
    فرقي نمي كنه! اگه ip كامپوتر طرف رو تو قسمت سرچ بنويسم چيزي پيدا نميكنه.اگر از my network places هم كه قبلاً نام كامپيوترها رو مي ديدم نيز برم وصل نميشه
    بله.هر دو تا فيلد داخلش IP‌متعلق به DNS رو نوشته

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •