تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 102 از 130 اولاول ... 252929899100101102103104105106112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,011 به 1,020 از 1298

نام تاپيک: درخـــــواســـــت مــــدار خـــــود را ايــــــنــــــجـــــا مــــطـــرح كــنــيـــد

آخر فروم باز mInI_ClockEr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

تا جائیکه میدونم led ها همه ولتاژ پائین هستند 2.2 ولت بعضی ها هم 1.8 ولت هستند و شما باید مقاومت بزاین تا نسوزه.
    بله شما میتونید 6 تا led دو ولتی را باهم سری کنید به یک تغذیه12ولت وصل کنید هیچ مشکلی هم پیش نمیاد چون 5 تا led برای led ششم مثل مقاومت عمل میکنه .
    اما لامپهای 12 ولتی کوچک اندازه led هست نور زرد هم میده پاساژ امجد داره از اونها .
    واسه محاسبه مقاومت هم حتما میدونید واسه کسانی که نمیدونند میگم مهم نیست led باشه یا ورودی یک آی سی هر چیزی :
    برای مثال فرض کنید میخواهید یک led دو ولتی را با 12 ولت روشن کنید میدونیم که این led ها 15 میلی آمپر جریان میکشه و 2 ولت نیاز داره پس 10 ولت میمونه که باید در مقاومت هدر بره چون مقاومت سری شه با led پس 15 میلی آمپر از مقاومت میگذره که 10 ولت هم باید هدر بده پس اندازه مقاومت میشه 0.015/10=666 اهم.

حالا با هر ولتاژی میتونید راه اندازی کنید و مقدر مناسب را بدست بیارید مثل اگه 3 تا led بود خوب توی فرمول بالا جای 2 باید 6 ولت میزاشتید .
    12=R *.015+2

این قسمتها رو که نفهمیدم و لی رفتم تو یه مغازه گفتم مقاومت 12 ولت میخوام گفت حتماً باید شماره رو ش رو بگی هر چی گفتم خودتون یه چیزی پیشنهاد بدید و از این حرفها گفت من نمیدونم برای چه کاری میخواین
    در ضمن دوست گرامی شما مطمئنی که اگه من 4 تا یا 5 تا ال ای ادی 3 ولت رو پشت سر هم لحیم کنم اونوقت از اولی شروع به سوختن نمیکنه و منظورتون این بود که نیاز به مقاومت نداره
    راستش رو بخواهید میخوام یه تعداد از این ال ای دی ها رو تو کیس نصب کنم و از برق پاور کیس استفاده کنم

داره خودمونی میشه eshgh_namordeh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه led ها 3 ولت هستند باید 4 تا پشت سر هم ببندید که میشه 3*4=12 ولت
    اگه led ها 2 ولت هستند که اکثر led ها 2 ولت هستند باید 6 تا پشت سر هم ببندین 6*2=12 ولت
    فقط دقت کنید led ها سر مثبت منفی دارند که باید درست وصل کنید اون پایه led که بلند تر هست مثبته و پایه کوتاه منفیه
    برای سری بستن باید 12 مثبت را به پایه بلند (مثبت) led اولی وصل کنید و پایه منفیش را به پایه مثبت led بعدی وصل کنید الی آخر
    اگه تعداد led ها کمتر بود باید مقاومت بزارین که اگه شما بهم بگین چند تا led دارید و چند ولت هستند میگم چه مقاومتی بزارید
    بعدش به فروشنده گفتینتمقاومت چند ولت میخوام - واحد مقاومت اهم هست مثلا میگن 10 اهم یا 100 کیلو اهم میخوام اگه هم از مقاومت جریان یا ولتاژ زیاد بگذره میگن مثلا مقاومت 10 اهم 1 وات یا 2 وات .... میخوام .
    هبه شک نگاه کنید متوجه میشید حتی میتونید چند دسته 6 تائی led را موازی کنید وصل کنید
    پاور کامپیوتر هم که دیگه میدونید سیم زرد مثبت 12 ولت هست و سیم مشکی منفی همیطور سیم قرمز مثبت 5 ولت
    آهان راستی یادم رفت خسیسسسسسسسس 6 تا led میشه 100 تومان یعنی یک نخ سیگار سوختم اشکالی نداره

چ

3. این کاربر از eshgh_namordeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

اگه led ها 3 ولت هستند باید 4 تا پشت سر هم ببندید که میشه 3*4=12 ولت
    اگه led ها 2 ولت هستند که اکثر led ها 2 ولت هستند باید 6 تا پشت سر هم ببندین 6*2=12 ولت
    فقط دقت کنید led ها سر مثبت منفی دارند که باید درست وصل کنید اون پایه led که بلند تر هست مثبته و پایه کوتاه منفیه
    برای سری بستن باید 12 مثبت را به پایه بلند (مثبت) led اولی وصل کنید و پایه منفیش را به پایه مثبت led بعدی وصل کنید الی آخر
    اگه تعداد led ها کمتر بود باید مقاومت بزارین که اگه شما بهم بگین چند تا led دارید و چند ولت هستند میگم چه مقاومتی بزارید
    بعدش به فروشنده گفتینتمقاومت چند ولت میخوام - واحد مقاومت اهم هست مثلا میگن 10 اهم یا 100 کیلو اهم میخوام اگه هم از مقاومت جریان یا ولتاژ زیاد بگذره میگن مثلا مقاومت 10 اهم 1 وات یا 2 وات .... میخوام .
    هبه شک نگاه کنید متوجه میشید حتی میتونید چند دسته 6 تائی led را موازی کنید وصل کنید
    پاور کامپیوتر هم که دیگه میدونید سیم زرد مثبت 12 ولت هست و سیم مشکی منفی همیطور سیم قرمز مثبت 5 ولت
    آهان راستی یادم رفت خسیسسسسسسسس 6 تا led میشه 100 تومان یعنی یک نخ سیگار سوختم اشکالی نداره

چ
    آقا واقعاً دستتون درد نکنه در ضمن من نمیدونستم اینقدر ارزون هست

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

فدات داداش منم شوخی کردم بخندیم

داره خودمونی میشه peter-se's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    المان

پيش فرض

سلام
    من یه مدار فرستنده گیرنده تصویری با برد زیاد لازم دارم چیزی تو دستو بالتون هست بچه ها؟
    البته با سپاس و تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دستگاهش تو بازار هست پاساژ امجد فروشنده دوربینهای مدار بسته یک فرستنده گیرنده دارند که تصویر و صدا را ارسال میکنه تا 300 متر هم جواب میده
    کنار پاساژ امجد یک پاساژ کوچک هست آخرین مغازه سمت چپ که بیشتر سنسورهای مختلف را میفروشه اسم مغازش معروفه آلزایمر گرفتم یادم نمیاد یک ماژول انتقال تصویر داشت میگفت بردش زیاذه یک سری هم اونجا بزن

8. این کاربر از eshgh_namordeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    رو در رو با مانیتور

پيش فرض

یه آدرس از پاساز امجد میزاری که کجا هست دوست گرامی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض منبع تغذیه سوئیچینگ

اگه کسی مدار منبع تغذیه سوئیگینگ فرکانس بالا سراغ داره لطفا برام بذاره
    12V
    up to 4A

داره خودمونی میشه peter-se's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    المان

پيش فرض

دستگاهش تو بازار هست پاساژ امجد فروشنده دوربینهای مدار بسته یک فرستنده گیرنده دارند که تصویر و صدا را ارسال میکنه تا 300 متر هم جواب میده
    کنار پاساژ امجد یک پاساژ کوچک هست آخرین مغازه سمت چپ که بیشتر سنسورهای مختلف را میفروشه اسم مغازش معروفه آلزایمر گرفتم یادم نمیاد یک ماژول انتقال تصویر داشت میگفت بردش زیاذه یک سری هم اونجا بزن
    سلام اقا دستت طلا منتها مدارشو میخوام تا کیتشو بسازم برا پروژه میخوام بدم به استاد

خطاب به mInI_ClockErعزیز پاساژ امجد خیابان جمهوری تهران بعد از پل حافظه

12. این کاربر از peter-se بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه bamzi64's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

با تشکر از شما دوست عزیز
    باید عرض کنم من ای مدار رو بارها در سایتهای مختلف و دو سه کتاب دیگرهم دیدم اما این ساده ترین نوعه.در واقع من به یک آداپتور الکترونیکی همراه با مدار رگولاتور برای تثبیت ولتاز نیاز دارم که بتونه حداقل توان مصرفیه 3 وات رو تامین کنه.راستش خودم فقط آداپتور لامپهای هلوژن رو دیدم که آمپر خوبی هم دارن ام رگولاتور ندارن.اگه میتونین راهنماییم کنین خیلی خیلی ممنون میشم.
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــ
    هر چیز را هرکس نداند همه چیز را همگان دانند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •