تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 100 از 472 اولاول ... 509096979899100101102103104110150200 ... آخرآخر
نمايش نتايج 991 به 1,000 از 4717

نام تاپيک: ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

اگه نباشه جاش خالی می مونه vb-sosol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

دوست گلم انتخاب بسیار اشتباهی میکنی موتور اون ماشین حدودا مال 20 سال پیشه
    برای شما به نسبت هزینه ای که میخوای بکنی انتخاب های بهتری هست
    مثل :(206sd)(pars l4)(206auto)(405 tu5)و......
    عوضش اینه که اگه قطعاتش خراب بشه خیالش راحته که قطعه گیرش میاد نه اینکه 17 تومن پیاده بشه یک ماه ماشین توی نمایندگی بخوابه بعد هم هزینه اش رو ازش بگیرن و هیچ تضمینی هم نیس دوباره مشکلی بهم نزنه

آقا این موتور 100% آزمایشی آلمان به ایران داده ولی این ایران خودرو واسه اینکه بندازه به ملت حول شده و بدون تست های دیگه موتور رو گذاشته رو سمند انداخته به ملت الان شما یه سر به نمایندگی ها بزنید بد نیست ببینید چن نفر ناراضی هستن
    قطعا اگه صبر میکردن و آزمایشهای بهتری روش انجام میدادن موتور خیلی خوبی از توش در میومد همین الانش هم با وجود این همه مشکل کم صدا و خوب شتاب میگره

اگه نباشه جاش خالی می مونه pishooo2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام .من اصلا نگفتم که ماشین های چینی ماشین های بدی هستند وماشین های ایرانی خیلی عالی
    من گفتم که نظر شخصی خودم اینه وخودم از نظر سلیقه ای از اینا خوشم نمیاد.دلیل اینکه این دو تا ماشین رو هم اسم بردم به خاطر این بود که با این مقدار که من میخواستم هزینه کنم ماشین صفر خارجی دیگه ای به نظرم نمیومد.ودر ضمن گفته بودم دلیل اصلی وعمده مسله ای که باعث شد من اینو بخرم گازی بودن است.
    داداشی یه ماشینی مثلا 405tu5 هر 100km 7.5 لیتر مصرفشه میشه 3200 پولش با این تفارت ها که میگم
    شتاب ماشینت عالیه موتور ماشینت خراب نمیشه یه دریا صندوق عقب داری
    اما اگه موتور ماشینت پژو باشه هم مال 20 سال پیشه هم صندوق عقب نداری هم 100 کیلومتر 10 تا 12 لیتر مصرفته اگه گازی باشه نه شتاب داره بعد 1 سال نه موتور داره نه صندوق داری اینا که میگمو تجربه کردم که میگم یه سورن الان زیر پامه که نه موتور داره نه شتاب داره نه صندوق تازشم اگه هزینه ی موتورشم که باید تعمیر بشه بری از همین الان بنزین بزنی خیلی کمتر در میاد چون میدونی که موتور پژو نه واسه گاز ساخته شده نه خوب کار میکنه با گاز
    منم گفتم انتخاب درستی تو ماشینای ایرانی باید کرد یکم تحقیق و برسی همین

3. 2 کاربر از pishooo2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عوضش اینه که اگه قطعاتش خراب بشه خیالش راحته که قطعه گیرش میاد نه اینکه 17 تومن پیاده بشه یک ماه ماشین توی نمایندگی بخوابه بعد هم هزینه اش رو ازش بگیرن و هیچ تضمینی هم نیس دوباره مشکلی بهم نزنه

آقا این موتور 100% آزمایشی آلمان به ایران داده ولی این ایران خودرو واسه اینکه بندازه به ملت حول شده و بدون تست های دیگه موتور رو گذاشته رو سمند انداخته به ملت الان شما یه سر به نمایندگی ها بزنید بد نیست ببینید چن نفر ناراضی هستن
    قطعا اگه صبر میکردن و آزمایشهای بهتری روش انجام میدادن موتور خیلی خوبی از توش در میومد همین الانش هم با وجود این همه مشکل کم صدا و خوب شتاب میگره
    دوست عزیز چند تا نکته رو فراموش کردی
    1:واسه هر روز خواب ماشین تو نمایندگی به هر دلیلی 10 هزار تومن میدن به بنده
    2:هیچ هزینه ای واسه من نداره کل هزینه با گارانتیه
    3:منم از این ماشین دیگه خوشم نمیاد به محض این که بگیرم 1 ماه سوار شدم با قیمت 16500یا 16600 میفروشمش و میرم یا 405tu5میگیرم که به نظرم به قیمتش میارزه چون هم موتورش 206 هم اتاقش امتحان پس داده
    یا 206sd

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

داداشی یه ماشینی مثلا 405tu5 هر 100km 7.5 لیتر مصرفشه میشه 3200 پولش با این تفارت ها که میگم
    شتاب ماشینت عالیه موتور ماشینت خراب نمیشه یه دریا صندوق عقب داری
    اما اگه موتور ماشینت پژو باشه هم مال 20 سال پیشه هم صندوق عقب نداری هم 100 کیلومتر 10 تا 12 لیتر مصرفته اگه گازی باشه نه شتاب داره بعد 1 سال نه موتور داره نه صندوق داری اینا که میگمو تجربه کردم که میگم یه سورن الان زیر پامه که نه موتور داره نه شتاب داره نه صندوق تازشم اگه هزینه ی موتورشم که باید تعمیر بشه بری از همین الان بنزین بزنی خیلی کمتر در میاد چون میدونی که موتور پژو نه واسه گاز ساخته شده نه خوب کار میکنه با گاز
    منم گفتم انتخاب درستی تو ماشینای ایرانی باید کرد یکم تحقیق و برسی همین
    ماشین شما سورن ef7 است؟

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ماشین شما سورن ef7 است؟
    نه داداش ما کلا تو خونه 5 تا سمند از 82 تا الان عوض کردیم هیچ کدومش تا الان یه بارم خراب نشده بود این اخریه سورن بود 87 تا الان موتورش همون مال پژو///// رو همین دلیل منم یه ef7 lxبرداشتم
    که اشتباه بزرگی کردم الان پشیمونم سواریش واقعا عالیه اما متاسفم واسه ایرانخودرو که این ماشین به این نازی رو خرابش کرده
    من روی صحبتم موتور پژو بود که حرف سورن زدم

اگه نباشه جاش خالی می مونه Danial_4139's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سیستم شما آدم بخواد ماشین بگیره باید حول ماشین دهه 80 میلادی دور بزنه تا قطعاتش پیدا بشه که فکر نکنم تو این دوره زمونه کسی پیدا بشه که بخواد به خاطر 3~4 روز خواب ماشین یه ماشین با تکنولوژی 30 سال پیش رو بخره که یه وقت بی ماشین نمونه !

این واژه موتور آزمایشی هم یه واژه جدید هست مثل همون حرف هایی که ثابق راجب وزن 206 میزدن که 2 تن سرب کف ماشین باید باشه تا ماشین چپ نشه و هنوزم که هنوزه از کله ملت بیرون نرفته و شما هرچی میخوای بگو که کمپانی های بزرگ دارن تو سر و کلشون میزنن تا از فیبر کربن استفاده کنن و حتی سیستم صوتی ماشین رو حذف میکنن تا 5 کیلو وزن ماشین کمتر بشه اینا هنوز رو حرف 2 تن سرب خودشون موندن .

چیه این موتور باید آزمایش میشده ؟ چی داره که بخواد آزمایش بشه بعد 5 سال نصب ؟

کل پروسه طراحی و تست یه موتور کمتر از 9 ماه طول میکشه اون تست ها هم بیشتر از نظر زیست محیطی و ستاپ نرم افزاری موتور هست نه سخت افزاری .
    Last edited by Danial_4139; 08-02-2012 at 19:54.

8. این کاربر از Danial_4139 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دوست گلم انتخاب بسیار اشتباهی میکنی موتور اون ماشین حدودا مال 20 سال پیشه
    برای شما به نسبت هزینه ای که میخوای بکنی انتخاب های بهتری هست
    مثل :(206sd)(pars l4)(206auto)(405 tu5)و......
    با 206sd موافقم ولی با 405 های جدید و پارس هایی که این دو سال میزنن کاملال مخالفم
    دوستم یه 405 دو ماه پیش تحویل گرفت سر یک هفته فروختش اتاقش همه جور صدا میداد مثل اینکه پیکان سوار شده باشی
    گیربکسش هم مشکل داشت
    پارس هم از داخل ستوناش و جاهای دیگه صدا میوفته تو ماشین
    l90 هم ماشین خوبیه سوخت پایینی هم داره.من بودم یا l90 میگرفتم یا 206 sd مدل 88 یا 89 تمیز پیدا میکردم و میخریدم
    طرف ef7 هم نمیرفتم.

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

دوستان عزیز سعی کنید نقطه نظرات فنی رو بیان کنید.

سمند EF7 ماشین قابل قبولی بوده و الان با یک سری مشکلات مواجه هست.
    مهمترین مشکلش کمبود قطعاتش هست که اونم حل میشه.
    از نظر دادن و انتقاد شدید نسبت به هر خودرویی خودداری کنید تا مباحث به صورت منظم پیش بره.

11. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت sadegh ali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    700 کیلومتری تهران

پيش فرض

اگه سمند EFL7 میخریدی بعد از چند سال کارکردن به تعمیر می افتاد این قابل قبول بود اما نه دیگه این که توی مدت گارانتی مشکل پیدا کنه (مشکل روغن ریزی ) و جالب نتونند رفعش کنند. یا بگن این یه ماشین شانسی هست حالا بماند تا لوازم یدکیش

13. 2 کاربر از sadegh ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه vb-sosol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

با سیستم شما آدم بخواد ماشین بگیره باید حول ماشین دهه 80 میلادی دور بزنه تا قطعاتش پیدا بشه که فکر نکنم تو این دوره زمونه کسی پیدا بشه که بخواد به خاطر 3~4 روز خواب ماشین یه ماشین با تکنولوژی 30 سال پیش رو بخره که یه وقت بی ماشین نمونه !

این واژه موتور آزمایشی هم یه واژه جدید هست مثل همون حرف هایی که ثابق راجب وزن 206 میزدن که 2 تن سرب کف ماشین باید باشه تا ماشین چپ نشه و هنوزم که هنوزه از کله ملت بیرون نرفته و شما هرچی میخوای بگو که کمپانی های بزرگ دارن تو سر و کلشون میزنن تا از فیبر کربن استفاده کنن و حتی سیستم صوتی ماشین رو حذف میکنن تا 5 کیلو وزن ماشین کمتر بشه اینا هنوز رو حرف 2 تن سرب خودشون موندن .

چیه این موتور باید آزمایش میشده ؟ چی داره که بخواد آزمایش بشه بعد 5 سال نصب ؟

کل پروسه طراحی و تست یه موتور کمتر از 9 ماه طول میکشه اون تست ها هم بیشتر از نظر زیست محیطی و ستاپ نرم افزاری موتور هست نه سخت افزاری .
    ای کاش همین 3~4 روزی که شما میگن بود یا اصلا یه هفته نه اصلا 10 روز
    طرف میشناسم ماشینش توی نمایندگی 32~33 روز خوابیده بود واسه یه مشکل و نبود قطعه !!!!
    پس این موتور معلومه آزمایشی بیرون دادن وگرنه اگه تمام مشکلات رو بررسی کرده بودن که قطعا نباید این مشکل پیش میومد
    کار ایران خودرو معلومه که درست نبوده به خاطر تحریم ها مجبور شد موتور نصف و نیمه و موتوری که هنوز مشکلاتی داره(روغن ریزی -دسته موتور مشکل داره و ....) به ملت بدن تا بلکه سودی به خودشون برسن مردم هم که مجبور و انتخاب زیادی پیش رو نداشتن خب چکار باید بکنن
    در ضمن تا آنجائی که من میدونم اولین سری سال 88 اومد به بازار
    اگه اشتباه نکنم !!!
    پس توی این دو سال اصلا نمیشه روی موتور هیچ حسابی باز کرد
    ولی موتوری که به قول شما واسه دهه 80 هس همه تستهای خودش رو پس داده در تمام شرایط رانندگی و محیطی
    پس میتونه یه گزینه بهتری باشه در واقع انتخاب بین بد و بدتر پیش میاد

من که ترجیح میدم دور ور 17 تومن پول زبون بسته رو میدم دست اینا حداقل خیالم از قطعه و تعمیر ماشین راحت باشه و هر روز اعصابم خورد نشه تا اینکه ماشینم توی نمایندگی بخوابه به امید قطعه بعدش هم پولش رو از من بگیرن و توی این مدت هم از تاکسی و اتوبوس استفاده کنم !!!

در ضمن چیزی که معلومه کارشناسان و تعمیرکاران خود ایران خودرو هم صریحا میگن که این موتور یک بار مصرفه من چندین جا شندیم که میگفتن دو سال کار میکنه بعدش باید بی خیالش شد !!!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •