تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 66 اولاول ... 678910111213142060 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 651

نام تاپيک: تاپیک جامع آنتن های 3G و 4G

آخر فروم باز HITB0Y's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

تا اونجایی که میدونم و فهمیدم جواب میدم
    double biquad حدود 13 الی 14دdBi (مدلهایی که چهار تا مربع دارند) .
    biquad حدود 11 الی 12دdBi (مدلهای دو مربعی) .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ضخامت رفلکتور همانطوریکه در PDF مربوط به 2600 مشخص هست (عکس زیر) 1.5 میلیمتر هست . ولی بنظرم ضخامت رفلکتور خیلی مهم نیست . شما میتونید ضخامت کمتر بردارید تا خمکاری و یا برشکاری راحتتر باشه ولی ضخامت نازک باعث کاهش استحکام میشه .
    مساحت (Area) سیم هم 2.5 میلیمتر مربع هست که اگر از فرمولهای مربوط به دایره استفاده کنید قطر (Diameter) سیم حدود 1.78 میلیمتر درمیاد (عکس زیر) . دقت کنید اگر میخواهید سیم بخرید روی روکش سیمها بر حسب میلیمتر مربع نوشته میشه .
    نکته مهم دیگه ای که باید بهش توجه کنید فاصله بین ضلع های المنت هست . همانطوریکه در عکس زیر مشخص هست از داخل فاصله 27.95 و از خارج هم 31.51 میلیمتر هست (این عکس برای 2600 هست) .
    این مدل آنتن فقط برای تقویت یک نوع باند (1800 و یا 2600) برای مودمهای MIMO ×2 هست بدون تجمیع فرکانس . بهتره 2600 رو انتخاب کنید که سرعت دانلود خوبی داره .
    من فکر میکنم باید دو آنتن جداگانه بر اساس توضیحات سایت زیر بسازید یکی برای 2600 و یکی برای 1800 که بتونید تجمیع کنید و اینکه چه فاصله ای باید باهم داشته باشن برای افزایش کارایی اطلاعی ندارم .
    بسیار عالی
    ممنون از شما
    چندتا طرح مربوط به آنتن های Quad Biquad پیدا کردم با Gain حدود 17db که البته توی این منابع آموزش رو بر مبنای آنتن WIFI قرار داده ولی به نظرم بشه از این طرح ها واسه آنتن 4G هم استفاده کرد فقط ابعادش رو باید پیدا کنیم که متاسفانه هنوز اونو پیدا نکردم

منابع:

Last edited by HITB0Y; 28-09-2016 at 00:01.

2. 4 کاربر از HITB0Y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه TRACKER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

سلام دوستان

1. آیا آنتنی وجود داره که هم برای 4G باشه باقابلیت MiMO 2x2 (البته فقط برای MiMo 2x2 نباشه) ؟؟؟
    2. آنتنی که هم 4G ساپورت کنه و هم 3G چی؟؟
    3. میشه یه مدل خوب نام ببرید، یک چند مدل دیدم ولی متاسفانه هیچ کدوم اسم مشخصی نداشتند و نمیدونم باید مغازه چی بگم؟؟؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در مورد جنس رفلکتور یه نکته در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجمن پیدا کردم :
    As far as common metals used for the reflector, ie galvanized steel, aluminum or copper, the gain difference between them is too miniscule to measure. A bigger gain difference will be noticed by the element material, so use copper which is a better conductor and is also easier to work with.
    با توجه به این نکته ، امروز رفتم ورق گالوانیزه خریدم 10 هزار تومن . اندازش در حدی هست که بشه دو آنتن Biquad ساخت . بیشترین قیمتی که تابحال پرداخت کردم اون کابل RG-316 بود که هشت مترش شد 40 هزار تومن

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

در مورد جنس رفلکتور یه نکته در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجمن پیدا کردم :
    با توجه به این نکته ، امروز رفتم ورق گالوانیزه خریدم 10 هزار تومن . اندازش در حدی هست که بشه دو آنتن Biquad ساخت . بیشترین قیمتی که تابحال پرداخت کردم اون کابل RG-316 بود که هشت مترش شد 40 هزار تومن
    اشتباه کردی که 8 متر کابل خریدی.
    کابل بیشتر از 2متر تاثیرش به مراتب کمتر میشه. منم 7 متر گرفتم اصلا تاثیر نکرد وقتی به 1.5متر کاهشش دادم تاثیرشو دیدم.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اشتباه کردی که 8 متر کابل خریدی.
    کابل بیشتر از 2متر تاثیرش به مراتب کمتر میشه. منم 7 متر گرفتم اصلا تاثیر نکرد وقتی به 1.5متر کاهشش دادم تاثیرشو دیدم.
    کابل شما چی بوده ؟ منظورم شماره های بعد از RG هست .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

با درود.
    دوستان برای اینترنت تو یه روستا موندم چکار کنم! انتن دهی خوبی نداره!
    2g هم به زور وصل میشه.. تو فکر یه تقویت کننده سیگنالم! ایا میشه یه تقویت کننده بگیرم که 3جی هم بهاش ران بشه؟حدودا 50 کیلومترم با جای که 3 جی فعاله فاصله دارم... البته بشدت دور ورم هم کوه و کمر است.... من فقط برای ثبات ایترنت میخوام... کاری به سرعتش ندارم... اینترنت میخوام پینگ ثابت داشته باشه

ممنون میشم یه نفر راهنمای کنه
    Last edited by arianz; 24-09-2016 at 21:05.

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

پس خوب شد امروز ورق مس گیرم نیومد!
    دو سه جا رفتم تیکه کوچیک با ضخامت مورد نظر نداشتن,ضخامت 2 میل داشتن که یه تیکه کوچیکش 50-60 تومان در میومد(کیلویی 35 هزار تومان)
    ضخامت 1 میل هم بود که خیلی ظریف به نظر میرسید,نخریدم
    راستی ورق آلومینیوم یا ورق برنجی چطوره؟
    فقط سیم مسی رو تونستم تهیه کنم(بدون روکش 1 متر با ضخامت 2.5mm دو هزار تومان!)
    از یکی هم شنیدم که کابل RG58 مقاومت 50 اهم داره ولی نمیدونم تا چه فرکانسی پشتیبانی میکنه
    Last edited by HITB0Y; 25-09-2016 at 14:50.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پس خوب شد امروز ورق مس گیرم نیومد!
    دو سه جا رفتم تیکه کوچیک با ضخامت مورد نظر نداشتن,ضخامت 2 میل داشتن که یه تیکه کوچیکش 50-60 تومان در میومد(کیلویی 35 هزار تومان)
    ضخامت 1 میل هم بود که خیلی ظریف به نظر میرسید,نخریدم
    از یکی از هم شنیدم که کابل RG58 مقاومت 50 اهم داره ولی نمیدونم تا چه فرکانسی پشتیبانی میکنه
    بنظر من به جای اینکه پول زیاد پرداخت بشه برای ورق گرانقیمتی که تفاوتی در Gain آنتن در مقایسه با ورق ارزانقیمت ایجاد نمیکنه ، پول رو نگه دارید برای خرید کابل کواکسیال با کیفیت یا هر وسیله دیگه . ورق آلومینیوم هم نسبتاً گرونه . ورق برنجی که من تو بازار پیدا نکردم . ولی ورق گالوانیزه فراوانتر هست و راحتتر پیدا میشه و قیمت مناسبتری هم داره .

2.5mm یا 2.5mm2 ؟ اگر 2.5 میلیمتر مربع هست پس قطرش میشه حدوداً 1.78 میلیمتر پس دستور العمل سایت lte-anbieter.info رعایت شده . ولی اگر قطرش 2.5 میلیمتر هست پس درست انتخاب نشده و قطرش زیاد هست چون هرچه فرکانس بالاتر باشه قطرش معمولاً باید کمتر بشه .

البته من سیم مسی 1.5mm2 خریدم که قطرش میشه حدوداً 1.3mm (همون کابل کولر) . اندازه هم طبق محاسبات گفته شده در سایت buildyourownantenna.blogspot.fr هست که البته دقیق هم نیست چون mm با mm2 یکی هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) .

از یکی از هم شنیدم که کابل RG58 مقاومت 50 اهم داره ولی نمیدونم تا چه فرکانسی پشتیبانی میکنه
    من اول میخواستم کابل RG-58 رو بخرم اونهم با طول زیاد که آنتن رو ببرم پشت بام . قیمتش هم مناسب بود ولی فروشنده تا گفتم برای 2600 میخوام RG-316 رو بهم داد .

====

برش ورقهای ضخیم کار ساده ای نیست و اگر از قیچیهای معمولی استفاده بشه لبه برش خورده صاف در نمیاد . تو اینترنت جستجو کردم nibbler tool ابزار خیلی مناسب برای برش ورق هست طوریکه لبه های برش خورده صاف درمیاد ولی آیا همچین ابزاری پیدا میشه در بازار یا خیر ؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    هرجا که $ باشه!

پيش فرض

2.5mm یا 2.5mm2 ؟ اگر 2.5 میلیمتر مربع هست پس قطرش میشه حدوداً 1.78 میلیمتر پس دستور العمل سایت lte-anbieter.info رعایت شده . ولی اگر قطرش 2.5 میلیمتر هست پس درست انتخاب نشده و قطرش زیاد هست چون هرچه فرکانس بالاتر باشه قطرش معمولاً باید کمتر بشه .

البته من سیم مسی 1.5mm2 خریدم که قطرش میشه حدوداً 1.3mm (همون کابل کولر) . اندازه هم طبق محاسبات گفته شده در سایت buildyourownantenna.blogspot.fr هست که البته دقیق هم نیست چون mm با mm2 یکی هست ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) .

من اول میخواستم کابل RG-58 رو بخرم اونهم با طول زیاد که آنتن رو ببرم پشت بام . قیمتش هم مناسب بود ولی فروشنده تا گفتم برای 2600 میخوام RG-316 رو بهم داد .

====

برش ورقهای ضخیم کار ساده ای نیست و اگر از قیچیهای معمولی استفاده بشه لبه برش خورده صاف در نمیاد . تو اینترنت جستجو کردم nibbler tool ابزار خیلی مناسب برای برش ورق هست طوریکه لبه های برش خورده صاف درمیاد ولی آیا همچین ابزاری پیدا میشه در بازار یا خیر ؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ورق گالوانیزه با چه ضخامتی گرفتی؟
    من چندین بار به فروشنده تاکید کردم که سیم حتما 2.5mm2 باشه و اونم همین سیم رو بهم داد ولی خودم وسیله ای ندارم که بتونم دقیق چک کنم واقعا درست داده باشه یا نه,مگر اینکه کولیس تهیه کنم
    به نظرم الکی وقت و هزینه ات رو صرف اون ابزار برش نکن,چون همیشه که نمیخوای استفاده کنی
    به جاش ورق رو ببر تراشکاری محل همونجا با هر ابعادی بخوای واست درست میکنه
    یه نوع کابل هایی هم هست تو بازار معروف به b32 که ضخامتش کمه ولی مقاومتش کمتر از 40 اهم هست(فکر کنم 35 اهم),در واقع این کابل همون کابلی هست که به صورت آکبند روی آنتن های رومیزی 4G استفاده میشه ولی اطلاعات بیشتری ندارم که تا چه فرکانسی ساپورت میکنه
    Last edited by HITB0Y; 25-09-2016 at 12:07.

12. این کاربر از HITB0Y بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من چندین بار به فروشنده تاکید کردم که سیم حتما 2.5mm2 باشه و اونم همین سیم رو بهم داد ولی خودم وسیله ای ندارم که بتونم دقیق چک کنم واقعا درست داده باشه یا نه,مگر اینکه کولیس تهیه کنم
    به نظرم الکی وقت و هزینه ات رو صرف اون ابزار برش نکن,چون همیشه که نمیخوای استفاده کنی
    به جاش ورق رو ببر تراشکاری محل همونجا با هر ابعادی بخوای واست درست میکنه
    یه نوع کابل هایی هم هست تو بازار معروف به b32 که ضخامتش کمه ولی مقاومتش کمتر از 40 اهم هست(فکر کنم 35 اهم),در واقع این کابل همون کابلی هست که به صورت آکبند روی آنتن های رومیزی 4G استفاده میشه ولی اطلاعات بیشتری ندارم که تا چه فرکانسی ساپورت میکنه
    ضخامت دقیق رو نمیدونم ولی کمتر از یک میلیمتر هست که بازهم مشکلی ایجاد نمیکنه .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •