تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 18 اولاول ... 67891011121314 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 176

نام تاپيک: آرایش غلیظ

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

در مورد قضاوت معمولا افرادی رو قضاوت میکنم که باهاشون در ارتباط هستم از کار گرفته تا دوستان و... و نه فقط پوشش بلکه کل نحوه ای که اون شخص خودش رو ارائه میده.
    نیازی نیست که حتما قضاوت بشه اما اون شخص باید طرز فکر نسبت به خودش رو بهش آگاه باشه. مثلا این پلنگ ها که تو کافی شاپ ها و پاساژ ها پلاس هستند جالبه بعضیاشون دو قورت و نیمشون هم باقیه که در مورد من چی فکر کردی ها؟!
    پوشش ها در مکان های مختلف قطعا متفاوت خواهد بود برای همین باید شرایط و موقعیت زمانی و مکانی در نظر گرفته بشه قبل از هر چیزی.
    من باز هم میگم نوع پوشش یه فرد یه دید کلی نسبت به اون شخص به ما ارائه میده و این هم اصلا چیز بدی نیست. شاید اون نگاه اولیه کمی متفاوت باشه با شناختی که بعدا از اون فرد پیدا میکنیم ولی باز اون دید کلی معمولا درست از آب در میاد.
    در اینکه پوشش یه دیدی نسبت به فرد میده خیلی درسته
    شما تو اولین برخورد با یه شخص اگه لباساش کثیف و اتو نکشیده باشه میگین عجب آدم کثیفیه اگه تر تمیز و شیک پوش باشه میگین چه آدم حسابیه طرف! این چیزیه که تو کل دنیا هست...
    ولی ولی تو ایران نسبت به پوشش خانوما که آیا بی حجابن یا با حجاب ما میایم صفت هایی رو میذاریم که صحیح نیست بنظرم باید فرهنگ سازی بشه ک نخواهد شد!! نوع پوشش هر کس به خودش به هر حال مربوطه و باید یاد بگیریم احترام بذاریم نه اینکه بگیم طرف چون اینجوری لباس پوشیده حتما یه مشکلی داره! این طرز فکر باید درست بشه
    باید یاد بگیریم با بی حجابی یا با حجابی یک خانوم دلیل بر بد کاره بودن یا خوب بودنش نیست!

2. این کاربر از ArashMiniStar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

من هم موافق این جمله ام که بیشتر از اینکه قضاوت کردن بر اساس نوع پوشش مهم باشه, نوع قضاوتی که انجام میشه مشکل داره و قضاوت های ما عادلانه نیست چون کاملا هدفدار و بر اساس تعریف شخصی ما از بد و خوب شکل گرفته.
    قضاوت کردن بر اساس پوشش یک نفر به خودی خود عیبی نداره و رفتاریه که ما خواه ناخواه در برخورد با آدم ها ممکنه انجام بدیم مثل مثالی که در مورد لباس کثیف و تمیز زده شد.
    ولی سوال اینه که میشه آیا بر اساس تمیزی و کثیفی یک نفر صفاتی مثل نفهم بودن, بدکاره بودن, بی هویت بودن رو به یک نفر نسبت داد؟ یعنی قضاوت بر اساس ظاهر میتونه انقدر عمیق باشه و شخصیت یک نفر رو زیر سوال ببره؟
    اینکه خانمی بر اساس عرف لباس پوشیده یا نه و اینکه پوشش مناسبی داره یا نه یک قضاوته و اینکه بر اساس پوششی که داره صفتهایی بهش نسبت داده بشه که در پست بالا Bold شده یک قضیه ی دیگه.
    شما میتونین بر اساس پوشش یک نفر نتیجه بگیرین که انسان نامرتبیه یا مرتبه, افسرده است یا شاده, الان از سر کار اومده یا از مهمونی اومده, عجله داشته یا زمان کافی برای آماده شدن داشته, اما به هیچ وجه و در هیچ شرایطی این اجازه رو حق ندارین به خودتون بدین که بر اساس پوشش تصمیم بگیرین که شخصیت یک نفر رو زیر سوال ببرین.
    حالا در فرهنگ امروز ما کدوم اسمش قضاوته؟ قضاوت اصلا معنی نداره الان! به اسم قضاوت افکار شخصی خودشون رو بیان میکنن و به شخص مورد قضاوت ربطش میدن!
    بهتره تا اطلاع ثانوی کلمه ی قضاوت با "مورد پسند از نظر من"! جایگزین بشه!

4. 6 کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

در مورد قضاوت معمولا افرادی رو قضاوت میکنم که باهاشون در ارتباط هستم از کار گرفته تا دوستان و... و نه فقط پوشش بلکه کل نحوه ای که اون شخص خودش رو ارائه میده.
    نیازی نیست که حتما قضاوت بشه اما اون شخص باید طرز فکر نسبت به خودش رو بهش آگاه باشه. مثلا این پلنگ ها که تو کافی شاپ ها و پاساژ ها پلاس هستند جالبه بعضیاشون دو قورت و نیمشون هم باقیه که در مورد من چی فکر کردی ها؟!
    پوشش ها در مکان های مختلف قطعا متفاوت خواهد بود برای همین باید شرایط و موقعیت زمانی و مکانی در نظر گرفته بشه قبل از هر چیزی.
    من باز هم میگم نوع پوشش یه فرد یه دید کلی نسبت به اون شخص به ما ارائه میده و این هم اصلا چیز بدی نیست. شاید اون نگاه اولیه کمی متفاوت باشه با شناختی که بعدا از اون فرد پیدا میکنیم ولی باز اون دید کلی معمولا درست از آب در میاد.
    مخالفم (:

دید کلی که بر اساس پوشش ارائه میشه میتونه دستخوش تغییرات متفاوت چه از نظر ظاهر و چه از نظر تغییر دیدگاه بشه . وقتی قرار باشه بسته به هر نوع پوششی ما دیدگاهمون تغییر کنه پس به طور حتم این قواعد فکری ضعیف هستن و پایه مناسبی ندارن.
    پلنگ ؟! o: ... عزیز ولی فکر کنم شما هم خودت کم مشکل نداری
    من در شهر خودمون دیدم که خانم های چادری در مصلی و بعد از نماز جمعه ها چه کارها که نکردن . البته این رو به همه چادری ها ارتباط نمیدم . ولی میخواستم بگم با مقیاس پوشش نمیشه جلو رفت و شخصیت آدم ها رو سنجید .

خیلی فرق هست بین تفکرات و دیدگاه هایی که نسبت به پوشش و نوع پوشش ارائه میشه و همین تفاوت در تفکرات میتونه نتایج مختلف هم رو به دنبال داشته باشه .
    امروز یک یارو آخوند داشت در شبکه سه صحبت میکرد و به گفته ایشون و طبق تفکراتشون که البته زیاد مهم نیست , ساپورت رو اصلن جزو پوشش به حساب نمیاوردن . اگه ساپورت پوشش نیست پس اونایی که در بلاد کفر با شلوارک بیرون میان تکلیفشون چیه ؟!

در کل صحبتتون برای من قانع کننده نیست (;

6. 2 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

در کل اگه من بخوام یه گله کوچیک از خانومای چادری وی یا کلا حتی مانتویی سنگین داشته باشم اینه که تورو خدا بخاطر غیرت چادر نپوشید...
    میدونین چرا؟؟؟؟
    کسی که حالا به هر دلیلی بخاطر اسلام دینش چادر میپوشه خیلی هم سفت و سخت اونرو دوست داره با هیچ چیز عوضش نمیکنه...اما کسی که از سر غیرت یا شرایط کار چه میدونم پدرش چادر میپوشه وقتی میبینیش میگی ایکاش چادر نپوشه...اونقد که دیدم از این موارد....ایکاش اهمیت چادر رو بفهمن.البته من هیچ جسارتی به خانومای غیر چادری نکردما...چون واقعا خیلیاشون دقت کنین خیلیاشون خوبن و عالین...

Sent from my GT-I9082

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

واقعا جالبه موضوع تاپیک آرایش غلیط هستش ، این دو سه صفحه ی آخر رو که خوندم متوجه شدم کمبود تاپیک مربوط به "نحوه ی پوشش" احساس میشه !

به هر حال بنده قصد ندارم در ارتباط با نحوه پوشش صحبت کنم ... امیدوارم تاپیک جداگانه ایجاد بشه که بشه اونجا بحث کرد ...

-------------------------------------------------------
    بنده مخالف آرایش غلیظ نیستم . اما واقعا جا داره . نه هرجایی آدم بیاد آرایش به شدت غلیظ کنه . قطعا آراسته بودن بسیار خوبه . حال آرایش نیز هم برای مرد هم برای زن جزیی از آراسته بودن محصوب میشه . حال به غلط آرایش کردن به معنای استفاده از لوازم آرایشی زنانه تفسیر میشه .

به هر حال ، چیزی که بنده ترجیه میدم اینه که طرف مقابلم آراسته باشه . استفاده از لوازم آرایشی مثل رژ و خط چشم که بسیار مرسومه از دید بنده ایرادی نداره و در برخی جهات لازمه . اما نقاشی کردن خود ! اونم در مکان هایی ( مثل دانشگاه ) که این اعمال مرسوم نیست ، اصلا به نظرم جالب نیست . بنده هر چند ماه یک بار توی دانشگاهمون یکی دو تا دفتر نقاشی ! مشاهده می کنم . جالب اینجاست که حراست هم قصد برخود با این گونه افراد رو نداره .

9. 2 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

واقعا جالبه موضوع تاپیک آرایش غلیط هستش ، این دو سه صفحه ی آخر رو که خوندم متوجه شدم کمبود تاپیک مربوط به "نحوه ی پوشش" احساس میشه !

به هر حال بنده قصد ندارم در ارتباط با نحوه پوشش صحبت کنم ... امیدوارم تاپیک جداگانه ایجاد بشه که بشه اونجا بحث کرد ...

بنده مخالف آرایش غلیظ نیستم . اما واقعا جا داره . نه هرجایی آدم بیاد آرایش به شدت غلیظ کنه . قطعا آراسته بودن بسیار خوبه . حال آرایش نیز هم برای مرد هم برای زن جزیی از آراسته بودن محصوب میشه . حال به غلط آرایش کردن به معنای استفاده از لوازم آرایشی زنانه تفسیر میشه .

به هر حال ، چیزی که بنده ترجیه میدم اینه که طرف مقابلم آراسته باشه . استفاده از لوازم آرایشی مثل رژ و خط چشم که بسیار مرسومه از دید بنده ایرادی نداره و در برخی جهات لازمه . اما نقاشی کردن خود ! اونم در مکان هایی ( مثل دانشگاه ) که این اعمال مرسوم نیست ، اصلا به نظرم جالب نیست . بنده هر چند ماه یک بار توی دانشگاهمون یکی دو تا دفتر نقاشی ! مشاهده می کنم . جالب اینجاست که حراست هم قصد برخود با این گونه افراد رو نداره .
    سلام جناب...والا متعادل ترین نظر مال شماست...البته بنده هم ارایش ملیح رو قبول دارم...اصلا دوست ندارم حداقل برای خودم و خانواده کسی با قیافه داغون بره بیرون.خوب مثلا دم صبی ادم میره بیرون خدایی قیافه ها دیدنیه...در این حالت یکم برای مرد چیزایی مث ژل و تافت و بعضا کرم و ... کاربردیه برای خانوما هم به اقتضای جنسیت خودشون لازمه...اما من هم مخالف آرایش های دفتر نقاشی صفتانه در مکان های رسمی و عمومی و عملا مشاعات جامعه هستم...

در کل ممنون به بحث پایان دادین...

Sent from my GT-I9082

کاربر فعال انجمن علوم انسانی A/|\IR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ

پيش فرض

خیلی ها نظرشون اینه که پوشش افراد و آرایش غلیظ رابطه ی خیلی نزدیکی به هم داره و دیلی اینکه افراد آرایش خیلی غلیظ میکنن محدودیت های پوششی هست که براشون به وجود اومده

------
    میشه بگین چرا با آرایش غلیظ مخالف هستین؟ فقط به دلیل اینکه مرسوم نیست؟
    خب الان طرز فکر مردم داره تغییر میکنه و طبیعی که برای بعضی افراد هضم بعضی رفتار ها سخت باشه و این دلیل نمیشه که جلوی آزادی شونو بگیریم
    یعضی محدودیت ها باعث بروز بعضی رفتار ها میشه، با بالا رفتن طرز فکر و رفتن به سوی مدرنیته مردم میفهمن که حق هایی دارن و اگه حقی ازشون ضایع شده باشه مخالفت میکنن
    اگه نتونن علنن مخالفت کنن کم کم به یه صورت دیگه اعتراض خودشون رو نشون میدن
    50 سال پیش هم پوشیدن شلوار جین و تیشرت های امروزی برای مردان مرسوم نبود ولی به مرور زمان امروزه مرسوم شد.

12. 2 کاربر از A/|\IR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    منزل

پيش فرض

جناب امیر...خوب ببینید هر وقت ما تونستیم با شرایط موجود کنار بیایم میتونم چیزای جدیدتر بگیم...به نظر من بیشتر از این دیگه واقعا سلب ازادی میکنه از دیگران...حالا نمیخوام شما سوال کنین و دوباره من کلی توضیح بدم اما بنظرم من دیگه خو جامعه نباید بزاریم تاثیرات مدرنیته بیشتر از این توی پوشش مردم تغییر ایجاد کنه...این نظر شخصیه منه واسه خودم قابل احترام...نظر شما هم برای خودتون هم برای من قابل احترامه...

Sent from my GT-I9082

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

خیلی ها نظرشون اینه که پوشش افراد و آرایش غلیظ رابطه ی خیلی نزدیکی به هم داره و دیلی اینکه افراد آرایش خیلی غلیظ میکنن محدودیت های پوششی هست که براشون به وجود اومده

------
    خب الان طرز فکر مردم داره تغییر میکنه و طبیعی که برای بعضی افراد هضم بعضی رفتار ها سخت باشه و این دلیل نمیشه که جلوی آزادی شونو بگیریم
    یعضی محدودیت ها باعث بروز بعضی رفتار ها میشه، با بالا رفتن طرز فکر و رفتن به سوی مدرنیته مردم میفهمن که حق هایی دارن و اگه حقی ازشون ضایع شده باشه مخالفت میکنن
    50 سال پیش هم پوشیدن شلوار جین و تیشرت های امروزی برای مردان مرسوم نبود ولی به مرور زمان امروزه مرسوم شد.
    دقیقا زمان خیلی چیزا رو تغییر میده نمیتونیم همش رو سرکوب کنیم چون فکر میکنیم این بده اون بده فلان

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

------
    عزیز گفتم بنده مخالف آرایش غلیظ نیستم . نگفتم مخالف هستم ! چیزی هم که گفتم اینه که جا داره . (یعنی در زمان و مکان مناسبش باید استفاده بشه ) .
    به عنوان مثال میتونه استفاده از آرایش در مناسبت های مختلف استفاده بشه ... اما قطعا آرایش غلیظ در جامعه ای مانند جامعه ی دانشگاهی پسندیده نیست ...

مثلا توی یک فیلم ترکیه ای دیدم که مدیر ( یا معلم بود ! ) به دانش آموز دختری که موهاش رو به صورت نامناسب با مدل موی متعارف آرایش و رنگ کرده بود ، گیر داد ... خوب الحمدالله که ما نمی ریم نکات مثبت فیلم های ترکیه ای رو یاد بگیریم چسبیدیم به نکات منفیش ... همین کشور ترکیه که بسیاری از ماها ممکنه اونو کشور آزادی بدونیم ، آرایش رو در محیط تحصیل ممنوع می دونن و این فرهنگ رو از طریق فیلم به سایر کشور ها نشون میدن ...
    اما ماها رفتن به دانشگاه با آرایش غلیط رو ممکنه نشونه ی آزادی و اعتراض بدونیم ! و این نشون میده که هنوز برای برخی افراد نحوه و روش اعتراض جا نیافتاده ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •