تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 17 اولاول ... 67891011121314 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 167

نام تاپيک: عبور ۱۳ میلیون ایرانی مجرد از سن ازدواج!!!

پروفشنال Mr.World.Wide's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

چه فرقی میکنه؟ به نظر من خیانت به اصول خانواده و بی توجهی به غیرت برادر یا پدر یا اعضای خانواده بدتر از خیانت به فردی غریبه به اسم شوهره. من اگه روزی ازدواج کردم و طرف مقابل مشکل داشت ازش فاصله می گیرم و چندان واسم مهم نیست که چه آدم عوضی بوده چون اون به هرحال غریبه است و انتظاری ازش نیست.

تو که ادعا میکنی دختر حق داره غیرت خانواده و برادر و پدرش رو زیر پا بزاره پس نباید انتظار داشته باشی زن خودت به غیرتت توجه داشته باشه و با کس دیگه ای رابطه جنسی نداشته باشه.

از هر نظر نگاه کنی رابطه جنسی خارج از عرف فعلی عواقب بسیاری داره که متاسفانه بعضی ها با تفکرات تک بعدی و سطحی توان درکش رو ندارن.
    حال شما رو خبر ندارم ولی عموما پدر و برادر معمولا با دختر و خواهر خودشون س.ک÷س نمیکنند
    ولی زن و شوهر چرا
    برای همین نمیشه بحث خیانت به رابطه رو مقایسه کرد با این غیرت و تعصب برادر و پدر
    پس مقایسه شما کامل اشتباهه

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

4- توكل بر خدا: بنده خودم وقتي ازدواج كردم دانشجو بودم. بعد از چندماه كه بيكار بودم رفتم جايي و 4 ماه كار كردم. دوباره بيكار شدم به مدت 7 ماه كه حتي 5 ماه هم بچه دار هم شده بودم. واقعا سخت بود كه هم بچه دار باشي و بيكار. خرج و مخارجم با پدرم بود و واقعا سخت بود. ولي نااميد نشدم و طي همين فاصله چند جا آزمون داده بودم و قبول شدم. سال 89 بود كه با استفاده از طرح مسكن مهر جوانان و با توجه به اينكه در خانه پدرم سكونت داشتم يه وام تقريبا 30 ميليوني گرفتم و بالاي خونه پدرم رو ساختيم. به اين ترتيب كم كم زندگي به پيش رفت و هميشه خدا رو شاكرم كه عليرغم همه سختي ها به من قدرت تحمل اين سختيها رو داد .

به هر حال كلام آخر اينه كه از خواهران و برادران خودم ميخام پيش داوري نكنن و با توجه به مواردي كه گفتم اقدام به ازدواج كنن. چون صريح آيه قرآن هست كه ميگه "
    وَأَنکِحُوا الْأَیَامَی مِنکُمْ وَالصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکُمْ وَإِمَائِکُمْ إِن یَکُونُوا فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَاللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛ «مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید، همچنین غلامان و کنیزان صالح و درستکارتان را؛ اگر فقیر و تنگدست باشند، خداوند از فضل خود آنان را بی نیاز می‌سازد؛ خداوند گشایش دهنده و آگاه است"
    و توجه داشته باشيد كه خدا وعده كمك و رهايي از فقر رو داده.
    البته این حرف شما حس میکنم درست نباشه
    ازدواج کردن طبق این نظر ، یعنی همه زندگی ت رو روی شانس پیش ببری جلو
    ان شاء الله حل میشه
    ان شاء الله مشکلی پیش نمیاد
    ان شاء الله خرج بچه ها در میاد
    ان شاء الله قسط ها تموم میشه
    ان شاء الله رابطه م با خانم خوب میشه
    ان شاء الله خانواده های دو طرف بعد از کلی جنجال و دعوا و ... با هم آشتی میکنن
    خب این ان شاء الله گویی ها بوده که الان دادگاه های خانواده به این وضع افتاده

اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کرد
    بعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
    و بعد اقدام به ازدواج باید کرد

3. 3 کاربر از Mr.World.Wide بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

بحث مسایل اقتصادی مهم است ولی حقیقتا کم اهمیت ترین مسایل است.
    مگر مردم در بدترین شرایط جنگ و خشک سالی و ... رو از سر نگذروندند؟

مشکل فقط سر فرهنگ هاست. طرف نسل اندر نسل مبل ندیده است ولی چند روزی که تلویزیون ایران و شبکه های ماهواره ای دیده، برای دخترش و پسرش کلکسیون مبل و کمد و سرویس چوب و تخت خواب و ماشین لباسشویی A+++++ و ماشین ظرفشویی A++++ و یخچال چند درب تلویزیون دار A++++ و ... توقع داره. من نمیگم داشتن این چیزها عیبه. بلکه میگم از کم شروع کنند. یه یخچال معمولی و تلویزیون معمولی هم کارشون رو راه می اندازه. بعدا که دستشون به دهنشون رسید، می تونند تغییر دهند.

سن ازدواج باید حدود 14-15 سال برای دختران و 15-18 سال برای پسران باشه. متاسفانه فکر می کنیم هر چه سن بالاتر باشد دختر و پسر پخته تر می شوند در حالیکه نتیجه بالعکس بوده. متاسفانه تصور می کنیم شبکه های خارجی مثل بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا که مدام به سن پایین ازدواج در ایران می پردازند، دلنگران مردم ایران هستند ولی حقیقیتا این طور نیست.

طرف 30-40 سالشه ولی خانواده هنوز مثل بچه ها باهاش رفتار می کنند. این فرد ازدواج هم بکنه با فرزندش کم کم حدود 30 سال تفاوت سنی خواهد داشت. این چجور می تواند با فرزندش رابطه درستی داشته باشد؟ با تغییر سبک زندگی سنتی به مدرن این فرد مشکلات چندین برابری با فرزندش نسبت به مشکلات والدینش با خود وی خواهد داشت.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

البته این حرف شما حس میکنم درست نباشه
    ازدواج کردن طبق این نظر ، یعنی همه زندگی ت رو روی شانس پیش ببری جلو
    ان شاء الله حل میشه
    ان شاء الله مشکلی پیش نمیاد
    ان شاء الله خرج بچه ها در میاد
    ان شاء الله قسط ها تموم میشه
    ان شاء الله رابطه م با خانم خوب میشه
    ان شاء الله خانواده های دو طرف بعد از کلی جنجال و دعوا و ... با هم آشتی میکنن
    خب این ان شاء الله گویی ها بوده که الان دادگاه های خانواده به این وضع افتاده

اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کرد
    بعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
    و بعد اقدام به ازدواج باید کرد
    راستش فکر نکنم دادگاه صرفا بخاطر "ان شاء ا..." پر شده باشد. بنظر شما مشکلات طرفینی که بدادگاه ها مراجعه می کنند بیشتر بخاطر این مسایل است؟
    ایا حقیقتا تحقیقی داشته اید یا صرفا تصورات خود را بیان می کنید؟

لطفا همین عبارات خود را توضیح دهید:
    "اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کردبعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
    و بعد اقدام به ازدواج باید کرد"

برید پرونده های دادگاه ها را بررسی کنید که ایا بیشترین پرونده ها برای مورد اول است یا همین مورد دومی که شما ذکر کرده اید؟

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

راستش فکر نکنم دادگاه صرفا بخاطر "ان شاء ا..." پر شده باشد. بنظر شما مشکلات طرفینی که بدادگاه ها مراجعه می کنند بیشتر بخاطر این مسایل است؟
    ایا حقیقتا تحقیقی داشته اید یا صرفا تصورات خود را بیان می کنید؟

لطفا همین عبارات خود را توضیح دهید:
    "اول شرایط رو چه از نظر مالی چه از نظر فکری باید اماده کردبعد شخص مورد نظر رو خوب و دقیق شناخت
    و بعد اقدام به ازدواج باید کرد"

برید پرونده های دادگاه ها را بررسی کنید که ایا بیشترین پرونده ها برای مورد اول است یا همین مورد دومی که شما ذکر کرده اید؟

اها تحقیقات؟؟
    بله
    نه متسفانه هیچ گونه تحقیقاتی در اینباره وجود نداره
    بلکه اتفاقا تحقیقات ثابت کرده که هر چه در ازدواج چشم شما بسته تر باشه ، اون ازدواج موفق تر هست
    ولی خیلی جالبه
    اینکه تحقیق کرد و با شناخت جلو رفت علت اصلی مشکلات هست اما اینکه چشم رو ببندیم و با شانس و اقبال بریم جلو کاملا معقولانه س و تحقیقات شما ثابت کرده که اگر ازدواج با چشم بسته و از روی ان شاء الله باشه مشکلات دادگاه های خانواده هم حل میشه
    واقعا جالبه

بگذریم برادر

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

حال شما رو خبر ندارم ولی عموما پدر و برادر معمولا با دختر و خواهر خودشون س.ک÷س نمیکنند
    ولی زن و شوهر چرا
    برای همین نمیشه بحث خیانت به رابطه رو مقایسه کرد با این غیرت و تعصب برادر و پدر
    پس مقایسه شما کامل اشتباهه
    مغز فندقی چرا توهین میکنی. غیرت چه ربطی به سکس داره؟ پدر رو دخترش غیرت داره چون بچه اش هست و دوست نداره بچه اش فاحشه باشه
    برادر رو خواهرش غیرت داره چون سالها کنار هم زندگی کردن و زندگی خواهرش واسش اهمیت داره و روش غیرت داره ...

همه که مثل شما بی ناموس و سر راهی نیستن که مفهوم خانواده و غیرت رو تو سکس بدونن.
    Last edited by anti-military; 17-10-2016 at 21:54.

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

مغز فندقی چرا توهین میکنی. غیرت چه ربطی به سکس داره؟ پدر رو دخترش غیرت داره چون بچه اش هست و دوست نداره بچه اش فاحشه باشه
    برادر رو خواهرش غیرت داره چون سالها کنار هم زندگی کردن و زندگی خواهرش واسش اهمیت داره و روش غیرت داره ...

همه که مثل شما بی ناموس و سر راهی نیستن که مفهوم خانواده و غیرت تو سکس بدونن.

شما بحث رو ربط دادی به س÷ک÷س
    بحث تعصب و غیرت پدر و برادر رو ربط دادی به خیانت همسر در ازدواج
    شما نگفتید کسایی که میگن پدر و برادر مالک دختر و فرزندشون نیستند ، پس باید از اینکه همسرشون با غریبه ها س÷ک÷س کنه ناراحت بشن؟؟؟
    دلیل خودت رو ضد خودت استفاده کردم آقای مغز غیر فندقی
    بی ناموس بودن و سر راهی بودن هم قطعا برازنده امثال شما هست
    Last edited by Mr.World.Wide; 17-10-2016 at 18:13.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

مشکل فقط سر فرهنگ هاست. طرف نسل اندر نسل مبل ندیده است ولی چند روزی که تلویزیون ایران و شبکه های ماهواره ای دیده، برای دخترش و پسرش کلکسیون مبل و کمد و سرویس چوب و تخت خواب و ماشین لباسشویی A+++++ و ماشین ظرفشویی A++++ و یخچال چند درب تلویزیون دار A++++ و ... توقع داره. من نمیگم داشتن این چیزها عیبه. بلکه میگم از کم شروع کنند. یه یخچال معمولی و تلویزیون معمولی هم کارشون رو راه می اندازه. بعدا که دستشون به دهنشون رسید، می تونند تغییر دهند.
    خب شاید مردم پیش خودشون حساب کتاب می کنند و انتظار اینکه یه روزی دستشون به دهنشون برسه در بلند مدت خیلی ضعیف باشه (انتظار بیجایی هم نیست). اونوقت ازدواج نکردن راه حل درستیه. چرا فرض می‌گیرید که حتما وضعشون به مرور خوب میشه و تعویق انداختن ازدواج صرفا یه مسئله فرهنگیه؟! اصلا باهتون موافق نیستم...

داره خودمونی میشه barton fink's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

بحث مسایل اقتصادی مهم است ولی حقیقتا کم اهمیت ترین مسایل است.
    مگر مردم در بدترین شرایط جنگ و خشک سالی و ... رو از سر نگذروندند؟

سن ازدواج باید حدود 14-15 سال برای دختران و 15-18 سال برای پسران باشه. متاسفانه فکر می کنیم هر چه سن بالاتر باشد دختر و پسر پخته تر می شوند در حالیکه نتیجه بالعکس بوده. متاسفانه تصور می کنیم شبکه های خارجی مثل بی بی سی و من و تو و صدای آمریکا که مدام به سن پایین ازدواج در ایران می پردازند، دلنگران مردم ایران هستند ولی حقیقیتا این طور نیست.

طرف 30-40 سالشه ولی خانواده هنوز مثل بچه ها باهاش رفتار می کنند. این فرد ازدواج هم بکنه با فرزندش کم کم حدود 30 سال تفاوت سنی خواهد داشت. این چجور می تواند با فرزندش رابطه درستی داشته باشد؟ با تغییر سبک زندگی سنتی به مدرن این فرد مشکلات چندین برابری با فرزندش نسبت به مشکلات والدینش با خود وی خواهد داشت.

نظریه هایتان می توانند درست باشند اما مصداق هایتان را فکر نکنم....
    به نظرم رشد فرد باید در خانواده و برای خانواده صورت بگیرد اما تقلیل علل به شبکه ماهواره ای و تجمل گرایی و این قبیل مسائل دیگر کارکردی ندارد و "قدیم ها اینطور نبود و جوان ها فلان شده اند" کافی نیست
    زوال رخ داده و دیگر از جنبه اصیل و والای ازدواج خبری نیست ...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

آدم بعضی حرفهارو میشنوه واقعا نا امید میشه.خانواده و جامعه ای که رو حساب خدابزرگه و خداروزی رسونه بخواد بنا باشه نتیجش نابودیه کامله.
    متاسفانه آدمهای با این طرز فکر بشدت دارن تولید مثل میکنن.واقعا تاسف میخورم به حال بچه ای که پدر و مادر بدون آمادگی و فقط با یه جمله خداروزی رسونه به این دنیا میارن.دوستان اعتقاداتتون به خودتون مربوطه برای تشکیل خانواده همه امکانات باید فراهم باشه رو حساب توهمات جلو نرین که کارتون جنایت در حق خودتون و خانوادتون و جامعه هست.
    در ضمن هرانسانی تا سن 18 سالگی کودک محسوب میشه و تمام امکانات باید در اختیارش باشه.وگرنه یه گربه هم میتونه پشت هم بچه درست بکنه ول کنه تو خیابون.اون بچه ای کرمانی که مدرسه سی هزار تومن ازش خواسته نتوسته بده پدرو مادرش باید شلاغ بخورن نه خودش.بگذریم که طبق قانون اساسی تحصیل باید رایگان باشه.
    دوستانی هم که سن ازدواج رو 14-15 سال در نظر میگیرن پدوفیل هستن و باید درمان بشن.

12. 5 کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •