تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 283 اولاول ... 678910111213142060110 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 2822

نام تاپيک: مباحث و سوالات مربوط به گــــــواهـــــیــــنـــا مـــــــــه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

از اول مهرماه شرايط گرفتن گواهينامه ي پايه دوم به شرح زير خواهد بود.

مدارک لازم جهت تعويض گواهينامه پايه دوم

1. ارائه كارت ملي
    حضور شخص متقاضي الزامي ميباشد
    2. دو قطعه عكس جديد-رنگي- زمينه سفيد- 4*3
    3 .اصل شناسنامه و كپي از صفحه اول و توضيحات در صورت داشتن توضيحات
    4. ارائه آدرس كامل و كدپستي 10 رقمي الزاميست0
    5. اصل گواهينامه- درصورت مفقود بودن استعلام ازشهرك آزمايش(يا منقطه راهنمائي )وتكميل فرم تعهد نامه محضري در دفتر خانه اسناد رسمي
    6. براي المثني گواهينامه شهرستان تهيه پاكت پستي ازاداره پست مركزي الزامي ميباشد (فقط المثني شهرستانها)
    7. با ارائه مدارك فوق برگه معاينه چشم صادرميشود وانجام معاينه چشم نزديكي ازپزشكان معتمدناجا- متقاضيان بالاي 70 سال بعد ازانجام معاينه چشم به باجه كاردان فني شهرك
    ازمايش مراجعه نمايند.
    براي تعويض گواهينامه 1ساله انجام معاينه چشم نياز نيست و ارائه 1 قطعه عكس كافيست
    کاش مدارک ( جدید ) لازم واسه گرفتنشم میگفتی این که گفتی ماله تعویضشه!

اگه نباشه جاش خالی می مونه Neoonline's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض گواهینامه 1+4

با این گواهینامه های ب یک از نوع 1+4 میشه تو جاده های بین شهری رانندگی کرد یا نه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه دوست عزیز در سال اول نمیشه!
    ولی از سال اول به بعد اگه خلافی هایی که توی تعهدنامه زیرشو امضا کردی نداشته باشی می تونی هر جا بخوای هر ساعتی بخوای رانندگی کنی.

آخر فروم باز kourosh_sos's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    کنار یه عالمه 01001

پيش فرض

با سلام
    دوست عزیز از اونجایی که یکی از دوستان من در شهرک آزمایش کار میکند اطلاعات خیلی جالبی به من داده بود در مورد گواهینامه های یکساله شما گواهینامتو نگاه کن ببین اون آرم تمبری که رو کارتت هست سبزه یا قرمز اگه سبز باشه باسد خدمتتون عرض کنم گواهینامه شما 5 ساله هستش و بعد یکسال هم نیاز به تعویض ندارد اما اگه قرمز هستش که همون یکساله هست و بعد از یکسال باید تعویض بشه و طبق گفته های ÷ست 2 محدودیت هایی دارین
    من که خودم گواهینامه 10 ساله دارم موتورم دارم ÷ایه یکم ان شاءالله یک سال دیگه

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با سلام
    دوست عزیز از اونجایی که یکی از دوستان من در شهرک آزمایش کار میکند اطلاعات خیلی جالبی به من داده بود در مورد گواهینامه های یکساله شما گواهینامتو نگاه کن ببین اون آرم تمبری که رو کارتت هست سبزه یا قرمز اگه سبز باشه باسد خدمتتون عرض کنم گواهینامه شما 5 ساله هستش و بعد یکسال هم نیاز به تعویض ندارد اما اگه قرمز هستش که همون یکساله هست و بعد از یکسال باید تعویض بشه و طبق گفته های ÷ست 2 محدودیت هایی دارین
    من که خودم گواهینامه 10 ساله دارم موتورم دارم ÷ایه یکم ان شاءالله یک سال دیگه
    دقیقا همین من رو به شک انداخت، دوستی گفت این گواهینامه های 1+4 با تمبر سبز دقیقا مثل گواهینامه های عادی هستند و میشه همه جا و در هر ساعتی باهاشون رانندگی کرد فقط در صورتی که سرعت غیر مجاز ، سبقت غیر مجاز و یا تصادف جرحی یا منجر به فوت داشته باشی که درش مقصر باشی گواهینامه باطل میشه و برات گواهینامه ی یک ساله با تمبر قرمز صادر میکنند که با اون مجاز به رانندگی در جاده های بین شهری، بکسل کردن ماشین و رانندگی از ساعت 12 شب تا 5 صبح نیستی و با گواهینامه ی یک ساله مذکور هر کدوم از این تخلفات رو انجام بدی کلا گواهینامه ت رو باطل میکنند و از نو باید امتحان بدی.

حـــــرفـه ای Farshadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

دقیقا همین من رو به شک انداخت، دوستی گفت این گواهینامه های 1+4 با تمبر سبز دقیقا مثل گواهینامه های عادی هستند و میشه همه جا و در هر ساعتی باهاشون رانندگی کرد فقط در صورتی که سرعت غیر مجاز ، سبقت غیر مجاز و یا تصادف جرحی یا منجر به فوت داشته باشی که درش مقصر باشی گواهینامه باطل میشه و برات گواهینامه ی یک ساله با تمبر قرمز صادر میکنند که با اون مجاز به رانندگی در جاده های بین شهری، بکسل کردن ماشین و رانندگی از ساعت 12 شب تا 5 صبح نیستی و با گواهینامه ی یک ساله مذکور هر کدوم از این تخلفات رو انجام بدی کلا گواهینامه ت رو باطل میکنند و از نو باید امتحان بدی.
    نه دوست من.

گواهینامه ب1 دو نوع هستن که در هر دو نوع تا 1 سال اگه خلاف کنی باطل میکنن. و همچنین باید شرایط خودشو هم رعایت کنی (نباید خارج از شهر... شب ممنوع... و ...)

تنها تفاوت این دو گواهینامه در این هست که یکیشون رو بعد از یک سال باید ببری تعویض کنی

در حالی که نوع دوم رو بعد از یک سال اگه ازت نگیرن به طور اتوماتیک تمیدید میشه

الیته اینو هم پشتش نوشته.

تشخیص از روز تمبر رو نمیدونم ولی پشت اتوماتیک ها نوشته:

"توضیح: اعتبار گواهینامه ب-1 شما از تاریخ صدور یکسال می باشد. که در صورت عدم ارتکاب تخلفات رانندگی و شرایط ابلاغی تا 5 سال معتبر خواهد بود"

البته تقریبا فکر کنم 1.5 سالی میشه که از نوع اول نمیدن ( فکر کنم)

گواهینامه من از نوع دوم هست و تمبرش هم سبز هست.

آخر فروم باز mhaf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

آقا من تو سال اول هم تو اتوبان رفتم.
    اوایلش میترسیدم که چیزی بشه.
    اما چی شد؟
    به این فکر کردم که پلیس هیچ وقت جلوتو الکی نمیگیره که گواهینامه ات رو چک کنه.
    واسه همین هم خیالم راحت شد.
    پیش خودم گفتم اگه یه خلافی هم بکنم سریع از دست پلیس در میرم فوقش شماره ماشین رو برمیداره
    ماشین هم به اسم بابامه.
    پس از کجا گواهینامه من باطل میشه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا من تو سال اول هم تو اتوبان رفتم.
    اوایلش میترسیدم که چیزی بشه.
    اما چی شد؟
    به این فکر کردم که پلیس هیچ وقت جلوتو الکی نمیگیره که گواهینامه ات رو چک کنه.
    واسه همین هم خیالم راحت شد.
    پیش خودم گفتم اگه یه خلافی هم بکنم سریع از دست پلیس در میرم فوقش شماره ماشین رو برمیداره
    ماشین هم به اسم بابامه.
    پس از کجا گواهینامه من باطل میشه؟
    اتوبان منظورت توی شهر بوده؟
    اگه آره اون که اشکال نداره.
    منظور جاده های بین شهریه.
    حرفای فرشاد هم کاملا تایید میشه.
    گواهینامه های 4+1 در واقع 5 ساله ی مشروط هستن. یعنی. اگه تا یه سال رانندگی در 12 شب تا 5 صبح و توی جاده نداشته باشی و جرح و فوت و اینا هم همینطور سر یه سال خود به خود تبدیل به 5 ساله میشن و نمیخواد ببری جایی عوضشون کنی. ولی اگه موقع این کارا بگیرنت گواهینامت باطل میشه باید بری دوباره امتحان بدی.
    سرهنگ ما میگفت عید همین امسال چند هزار تا گواهینامه ب1 4+1 فقط برای رانندگی تو جاده یا مثلا زدن به گاردریل باطل شده.

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

امروز عصر از آموزشگاه نزدیک خونه سئوال کردم گفتن مشکلی نداره و میشه در جاده ها هم رانندگی کرد ظاهرا گفته های اون دوستم درست بوده.

این هم خبر مرتبط بهش:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

امروز عصر از آموزشگاه نزدیک خونه سئوال کردم گفتن مشکلی نداره و میشه در جاده ها هم رانندگی کرد ظاهرا گفته های اون دوستم درست بوده.

این هم خبر مرتبط بهش:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •