تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 18 اولاول ... 67891011121314 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 176

نام تاپيک: اولين آموزش گيم ميكر به صورت Pdf

داره خودمونی میشه gamesaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

ببخشید یه سوال در مورد گیم میکر داشتم:

يه بازي درست كردم لود اون خيلي طول ميكشه براي كوتاه كردن لود اون بايد چه كار كنم؟

داره خودمونی میشه Max2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

به نام خدا
    سلام من زياد بلد نيستم اما فكر كنم اگر عكسهايت را در فوتوشاپ حجمش را كمتر كني مشكلت شايد حل بشه در ضمن از دستورهاي Step هم كمتر استفاده كن و ببين اگر مينواني به جاي استفاده از چند دستور از يك دستور استفاده كني بهتره
    شايد هم يكي از دلاليلش كامپيوترته سرعت كامپيوترت خوبه
    در ضمن حالا كه حرف كامپيوتر پيش اومد مثل اينه كه Game Maker در ويندوز Mrt كار نميكند يكسره نرم افزار قفل ميكنه
    براي بار هزارم يك نفر نيست اسكريپت نويسي Game Maker را آموزش بده

داره خودمونی میشه gamesaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

یه سوال دیگه هم داشتم:

چطوری میشه تو گیم میکر بازیی ساخت که از چند تا فایل ساخته شده باشه؟

داره خودمونی میشه dan-emma-ropert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اين جا

14 يك سؤال از حرفه ای ها

سلام.
    من يك سؤال داشتم از اون هايی كه خيلی حرفه ايند:
    چطور ميشه يك Object رو كه از آن در بازی استفاده كرديم، حركت بديم، به طوری كه در يك مكان مشخص بره و برگرده از اون جا هم تكون نخوره؟
    يك سؤال ديگه هم داشتم:
    چه كنيم كه وقتی يك آبجكت به آبجكت ديگری خورد، اونی كه ما حركت می دهيم از بين بره؟ چه كنيم كه اون يكی از بين بره؟
    ببخشيد يك سؤال ديگه هم داشتم:
    مثلا من يك آدمك رو می برم به سمت يك آبجكتی كه شكله آتيشه تا آدمك اون آتش رو بگيره. بعد می خوام وقتی اون رو بردم جلوی يك چيزی(كه می خوام از بين بره) اون رو از بين ببره. و فقط هم هنگامی كه ما اون آتش رو گرفتيم از بين بره. همچنين با هر يك دونه آتشی كه می گيريم، يك آبجكت رو از بين ببره. چطور ميشه اين كار رو كرد؟

خواهشا كمك كنيد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام.
    من يك سؤال داشتم از اون هايی كه خيلی حرفه ايند:
    چطور ميشه يك Object رو كه از آن در بازی استفاده كرديم، حركت بديم، به طوری كه در يك مكان مشخص بره و برگرده از اون جا هم تكون نخوره؟
    يك سؤال ديگه هم داشتم:
    چه كنيم كه وقتی يك آبجكت به آبجكت ديگری خورد، اونی كه ما حركت می دهيم از بين بره؟ چه كنيم كه اون يكی از بين بره؟
    ببخشيد يك سؤال ديگه هم داشتم:
    مثلا من يك آدمك رو می برم به سمت يك آبجكتی كه شكله آتيشه تا آدمك اون آتش رو بگيره. بعد می خوام وقتی اون رو بردم جلوی يك چيزی(كه می خوام از بين بره) اون رو از بين ببره. و فقط هم هنگامی كه ما اون آتش رو گرفتيم از بين بره. همچنين با هر يك دونه آتشی كه می گيريم، يك آبجكت رو از بين ببره. چطور ميشه اين كار رو كرد؟

خواهشا كمك كنيد.
    می تونی از مسیر ها استفاده کنی که کار با هاشون رو حدس می زنم بلدی!
    برای مورد دوم: تو قسمت destroy instance گه میری به جای self آبجکت رو فعال کن و آبجکتتو انتخاب کن
    آخری:خیلی راحت با استفاده از متغیر ها فقط لازمه یک متغیر تعریف کنی و مقدار اونو برای وقتی که آتیش داره 1 بذاری و وقتی می ری اون جایی که می خوای آتیش بگیره چک کنه که آیا متغیر 0 هست یا 1 و اگر 1 بود آتیش بگیره.برای آموزش کامل اسکریپت نویسی گیم میکر به این جا برید تازه شروع شده!:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اين جا

1

خیلی از کمکتون ممنون. ولی من تازه یک هفته است که کار با گیم میکر رو شروع کردم و تا الان فقط محیط بازی خودم رو درست کردم. و حتی نمی دونم که از مسیر ها برای چی استفاده می کنند؟! خیلی از کمک هاتون ممنونم.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

خیلی از کمکتون ممنون. ولی من تازه یک هفته است که کار با گیم میکر رو شروع کردم و تا الان فقط محیط بازی خودم رو درست کردم. و حتی نمی دونم که از مسیر ها برای چی استفاده می کنند؟! خیلی از کمک هاتون ممنونم.
    در هر صورت اگه توضیح بیشتر می خوای در خدمتیم!!(ما هم تازه کاریم!)

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اين جا

14

من هر كاری می كنم كه با كليك بر يك نقطه، آجكت مورد نظرم بره اون جا نميشه.
    لطفا انجام اين كار رو با تمام جزئيات بگيد.
    در ضمن من يك چيز هايی از مسير ها كشف كردم ولی نفهميدم كه بايد چی كرد تا يك آبجكت در مسير مشخص بره و برگرده. در اين رابطه هم كمك كنيد. انشالله كه بازيم درست ميشه.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من هر كاری می كنم كه با كليك بر يك نقطه، آجكت مورد نظرم بره اون جا نميشه.
    اگر منظورت اینه که یک کلیک بکنی آبجکتت ییهو(!) از جای خودش غیب بشه و جایی که توکلیک کردی ظاهر بشه،چند تا راه داره :ساده ترین کاراینه که بک گراند رو یک آبجکت در نظر بگیری و برای event کلیک موس از تب move و قسمت jump اینو انتخاب کنی:jump to positionو برای مقدار ایکس و ایگرگ به ترتیب اینارو بدی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ولی اگر می خوای با کلیک آبجکتت شروع به حرکت به سمتی که کلیک کردی کنه (مثل بازی های استراتژیک) قضیه یکم فرق می کنه به جای jump to باید یک سری کد بنویسی.خوب اول این که فرض می کنیم بازی از 3 تا آبجکت کلی درست شده
    1-کاراکتر مورد نظر فرض می کنیم اسمش object0باشه
    2-موانع در مسیر فرض می کنیم اسمش object1 باشه
    3-بک گراند کار(استثنائاً این جابرای سادگی کار بک گراند رو به عنوان آبجکت تعریف کن ولی این کار اصلاً کار خوبی نیست!)و این یکی هم اسمش object2باشه

خوب حالا برای آبجکت 1 برای event creat برو توتب کنترل و از قسمت code این گزینهexecute a piece of code رو انتخاب کن و توش بنویس:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برای آبجت 1(موانع) کار خاصی نمی خواد بکنی و فقط باید گزینه ی solid رو توی پنجره ی پراپرتیزش تیک بزنی.
    کار اصلی تو بک گراند یا همون آبجکت 2 هست :
    اول یک ایونت stepدرست کن و توش اکشن این قسمت اینا رو ایجاد کن(دیگه حوصله نداشتم یکی یکی بگم! خودت بگرد و پیداش کن!):

برای کد هم پایینش نوشتم که باید چی توش تایپ کنی حالا لازمه که آبجکت ها تو تو روم قرار بدی و پلی کنی!!!
    مبارکه شما یه بازی استراتژیک ساختی!
    مثل این:

برای سوال دومت باید دقیقاً بگی می خوای چی کار کنی و تا چه حدی بلدی-

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ببخشید یه سوال در مورد گیم میکر داشتم:

يه بازي درست كردم لود اون خيلي طول ميكشه براي كوتاه كردن لود اون بايد چه كار كنم؟
    علل خیلی زیادی می تونه تو زیاد شدن لود بازی ها تأثیر داشته باشه که من چند تاشو میگم هر وقت بیشتر یادم آمدم بیشتر می گم!!
    1- بالا بودن حجم منابع در بازی :یعنی مثلاً عکس هات هر کدوم 200 کیلو بایت باشه!
    2- استفاده از پسوند های غیر ام آی دی(mid) در بازی مثل ام پی تری یا وِیو های طولانی (مثلاً برای بک گراند بازی)
    3- بیشتر از 30 تا بودن مرحله های بازی

برای حل این مشکلات می تونید منابع بازی رو از خارج بازی لود کنید یعنی هر وقت احتیج شد بگید بره از فلان آدرس (مثل /files/) لود کنه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •