تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 12 اولاول ... 6789101112 آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 115

نام تاپيک: SX30 vs FZ-40

اگه نباشه جاش خالی می مونه behrang_shadow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

به چه علت فکر میکنید پیکسل بیشتر برابر نویز بیشتره؟ بر عکس به علت زیاد شدن پیکسل ها وقتی عکس هارو با سایز برابر تماشا کنید نویزها ریزتر شده و کمتر دیده می شوند.

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

به چه علت فکر میکنید پیکسل بیشتر برابر نویز بیشتره؟ بر عکس به علت زیاد شدن پیکسل ها وقتی عکس هارو با سایز برابر تماشا کنید نویزها ریزتر شده و کمتر دیده می شوند.
    اشنباه می کنی در سایز برابر پیکسل بالاتر نویز بالاتری داره
    Effects of sensor sizeThe size of the image sensor, or effective light collection area per pixel sensor, is the largest determinant of signal levels that determine signal-to-noise ratio and hence apparent noise levels, assuming the aperture area is proportional to sensor area, or that the f-number or focal-plane illuminance is held constant. That is, for a constant f-number, the sensitivity of an imager scales roughly with the sensor area, so larger sensors typically create lower noise images than smaller sensors. In the case of images bright enough to be in the shot noise limited regime, when the image is scaled to the same size on screen, or printed at the same size, the pixel count makes little difference to perceptible noise levels – the noise depends primarily on sensor area, not how this area is divided into pixels. For images at lower signal levels (higher ISO settings), where read noise (noise floor) is significant, more pixels within a given sensor area will always make the image noisier.

For instance, the noise level produced by a Four Thirds sensor at ISO 800 is roughly equivalent to that produced by a full frame sensor (with roughly four times the area) at ISO 3200, and that produced by a 1/2.5" compact camera sensor (with roughly 1/8 the area) at ISO 100. This ability to produce acceptable images at higher sensitivities is a major factor driving the adoption of DSLR cameras, which tend to use larger sensors than compacts. An example shows a DSLR sensor at ISO 400 creating less noise than a point-and-shoot sensor at ISO 100.[15]

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:

---------- Post added at 08:17 AM ---------- Previous post was at 08:14 AM ----------

دوست عزيز همونطور كه گفتم من fz45 روتست نكردم ام sx30 نسبت به خيلي از كامپكتهاي كنون هم رده خودش كه من تست كردم مثل sx210 , sx20 , ixus1000 , sx200 نويزش بيشتره واگه كيفيت عكس برات مهمه گزينه خوبي برات نيست اين و من خودم تست كردم و طبق گفته هاي ديگران نميگم مطمئن باش.
    تفاوتش شون خیلی کمه و چندان محسوس نیست

---------- Post added at 08:19 AM ---------- Previous post was at 08:17 AM ----------

اتفاقا اين دوتا دوربينو تو شرايط كاملا يكسان با هم مقايسه كردم ولي همون طور كه ميدونيد اين دو تا دوربين از نظر سايز سنسور هيچ تفاوطي با هم ندارند فقط مگاپيكسل بيشتر توي sx30 باعث نويز بشتر شد و يه چيز ديگه اينكه هر دوت دوربين روي حالت اوتو بودن ولي عكسهاي sx 20 از نظر جلاي رنگ بهتر بود
    تایید میشه
    اصولا سری SX سری سوپر زومه کنون محسوب میشه نه سری با کیفیتش

---------- Post added at 08:21 AM ---------- Previous post was at 08:19 AM ----------

در هر حال در قیاس با FZ40 برتری های خودشو داره در عین حال این موضوع در قیاس FZ35 و FZ40 هم صادقه

3. 5 کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت illlidan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    mashhad

پيش فرض

دوستان بی ثباتی بازار رو ببینین قیمت fz45 رو 550 نه 600 نه 650 نه زده 809 تومان!!!!

کد:

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

sastwhc : اشنباه می کنی در سایز برابر پیکسل بالاتر نویز بالاتری داره

دوست عزیز، مطلبی که گذاشتید داره درباره اندازه سنسور و تاثیرش رو نویز صحبت میکنه، که واضحه همینطوره، مطلبی که دارم عرض میکنم اینه که وقتی دو سنسور اندازه یکسانی دارند و پیکسل ها افزایش پیدا می کنند، با اینکه مقداری افزایش نویز پیدا میکنید اما مقدار افزایش رزولیشن ایجاد شده به نویز بوجود اومده میچربه و اگه تصویر دو دوربین رو (که سنسور های یک اندازه و پیکسل متفاوت دارند) در سایز یکسان چاپ کنید یا با اندازه یکسانی روی مانیتور نگاه کنید (نه با کراپ 100%) افزایش دیتیل و کاهش نویز را شاهد خواهید بود.
    فکر کنید که شرکت های سازنده سرشون درد نمیکرد که با سنسور برابر دوربین های با مگاپیکسل بیشتر تولید میکنن، هیچوقت نمی تونید بگید کیفیت 7d پایین تر از 50d هستش و ... .(هرچند کوچک شدن پیکسل ها مشکلات خودشون رو دارند اما نتیجه بوجود اومده از افزایش پیکسل ها تاثیر مثبتی داره که ارزشش رو خواهد داشت).
    Last edited by behrang_shadow; 21-01-2011 at 18:19.

6. 2 کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من تا حالا دليل قانع كننده اي براي اين مورد نديدم بحثهاي ضدو نقيض زيادي ديدم كه هر كسي چيزي گفته ولي اگه كسي با ذكر دليل علمي و فني و عملي بتونه اينو ثابت كنه خيلي خوب ميشه...

فكر ميكنم اگه مگاپيكسل بيشتر يه چيز نرم افزاري باشه مثل اين ميمونه كه شما تو فتوشاپ سايز يك عكس رو بيشتر كرده باشين كه با اين حساب نويزهاي موجود در عكس ثابت ميمونن ولي سايزشون كوچيكتر ميشه
    ولي اگه مگاپيكسل بيشتر يه چيزه سخت افزاري باشه و مربوط به خود سنسور باشه فكر ميكنم موضوع فرق ميكنه و بايد ديد اصلا چه چيزي باعث مگاپيكسل بيشتر ميشه؟ فكر ميكنم چگالي سنسور به اين قسمت مربوط ميشه اگه كسي بتونه كامل توضيح بده كه مگاپيكسل بيشتر چجوري انجام ميشه اونوقت ميشه به صورت كاملا فني ثابت كرد كه باعث زياد شدن نويز ميشه يا نه...
    Last edited by toolhelp; 21-01-2011 at 12:47. دليل: غلط املايي

تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    لاهیجان

پيش فرض

پیکسل ها سخت افزاری هستند، با زیاد شدنشون در مساحت ثابت نتیجه این میشه که اندازه پیکسل های ساخته شده ریز تر شده اند تا تعداد بیشتری پیکسل در این فضا جا بگیره، زاد شدن پیکسل باعث افزایش رزولوشن و جزئیات تصویر میشه، اما ریز شدن پیکسل ها تاثیرات منفی روی تصویر ایجاد شده میزاره، به دلیل ریز شدن پیکسل ها عیوب لنزها برجسته تر و تاثیر گذارتر میشه و به همین دلیل باعث نور گیری ناکافی و ... میشه، اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده قابلیت افزایش پیکسل ها تاثیرات مثبتش بیشتر از تاثیرات منفی اون باشه که شاهد افزایش کیفیت تصویر دوربین ها هستیم، اگه این امر منفی بود همه باید میرفتیم یه دوربین 5 مگاپیکسلی میخریدیم و میگفتیم یه دوربین 15 مگاپیکسلی بدرد نمیخوره.

9. 4 کاربر از behrang_shadow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

پیکسل ها سخت افزاری هستند، با زیاد شدنشون در مساحت ثابت نتیجه این میشه که اندازه پیکسل های ساخته شده ریز تر شده اند تا تعداد بیشتری پیکسل در این فضا جا بگیره، زاد شدن پیکسل باعث افزایش رزولوشن و جزئیات تصویر میشه، اما ریز شدن پیکسل ها تاثیرات منفی روی تصویر ایجاد شده میزاره، به دلیل ریز شدن پیکسل ها عیوب لنزها برجسته تر و تاثیر گذارتر میشه و به همین دلیل باعث نور گیری ناکافی و ... میشه، اما پیشرفت تکنولوژی باعث شده قابلیت افزایش پیکسل ها تاثیرات مثبتش بیشتر از تاثیرات منفی اون باشه که شاهد افزایش کیفیت تصویر دوربین ها هستیم، اگه این امر منفی بود همه باید میرفتیم یه دوربین 5 مگاپیکسلی میخریدیم و میگفتیم یه دوربین 15 مگاپیکسلی بدرد نمیخوره.
    سلام دوست عزيز هيچ كس منكر اين مسئله نيست كه افزايش پكسل تاثيرات مثبتش بيشتره اما اين تو شرايطيه كه با اين افزايش نوع وسايز سنسور وحتي نوع لنز ارتقا پيدا كنه كه در اين شرايط مسلما كيفيت مطلوب تري رو شاهد خواهيم بود ولي در شرايط كاملا يكسان به نظر من عكس اين اتفاق رخ ميده و اين افزايش پيكسل از طرف شركتهاي سازنده بيشتر جنبه تبليغاتي و جذب مشتري رو داره و همونطور كه اطلاع داريد توي سري g كنون كه جز سري باكيفيت كنون محسوب ميشه ميبينيم كه اي افزايش پيكسل كه صورت نگرفته كه هيچ بلكه با كاهش مگاپيكسل از g10 با 14 مگاپيكسل به g12 با 10 مگاپيكسل روبه رو هستيم در پايان اضافه ميكنم كه گفته هاي من فقط يه تجربه شخصي بعد از امتحان عملي از چند نمونه از اين دوربينهاست واينم بگم كه من خودم از طرفداران 100 درصد برند كنون هستم و هميشه از اين برند استفاده كردم
    موفق باشيد

11. این کاربر از kamyar_s بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

sastwhc : اشنباه می کنی در سایز برابر پیکسل بالاتر نویز بالاتری داره

دوست عزیز، مطلبی که گذاشتید داره درباره اندازه سنسور و تاثیرش رو نویز صحبت میکنه، که واضحه همینطوره، مطلبی که دارم عرض میکنم اینه که وقتی دو سنسور اندازه یکسانی دارند و پیکسل ها افزایش پیدا می کنند، با اینکه مقداری افزایش نویز پیدا میکنید اما مقدار افزایش رزولیشن ایجاد شده به نویز بوجود اومده میچربه و اگه تصویر دو دوربین رو (که سنسور های یک اندازه و پیکسل متفاوت دارند) در سایز یکسان چاپ کنید یا با اندازه یکسانی روی مانیتور نگاه کنید (نه با کراپ 100%) افزایش دیتیل و کاهش نویز را شاهد خواهید بود.
    فکر کنید که شرکت های سازنده سرشون درد نمیکرد که با سنسور برابر دوربین های با مگاپیکسل بیشتر تولید میکنن، هیچوقت نمی تونید بگید کیفیت 7d پایین تر از 50d هستش و ... .(هرچند کوچک شدن پیکسل ها مشکلات خودشون رو دارند اما نتیجه بوجود اومده از افزایش پیکسل ها تاثیر مثبتی داره که ارزشش رو خواهد داشت).
    کد:
    و

full well Gain Read Pixel
    Camera (electrons) Electrons/ Noise Spacing Sensor size
    ISO 100 DN ISO100 electrons (microns) pixels mm
    Canon 1DMII 52,300* 13.02 16.6 8.2 3504 x 2336 28.7 x 19.1
    Canon 10D 44,200 11.4 16 7.4 3072 x 2048 22.7 x 15.1
    Canon S60 11,000* 2.7 14 2.8 2592 x 1944 7.18 x 5.32
    Canon S70 4,300* 1.03 4.1 2.3 3072 x 2304 7.18 x 5.32

*The Canon 1D Mark II has a true full well of 79,900 electrons at ISO 50.
    *The Canon S60 has a true full well of ~22,000 electrons at ISO 50.
    *The Canon S70 has a true full well of 8,200 electrons at ISO 50.

کد:
    کد:
    چرا G10 از 14MP به 10MP در G11 و G12 اومد؟!!!!!

نوع CCd در 7D و 50D و الگوریتم / پردازنده ها خیلی متفاوتند والبته7D کم نویزتره
    تازه این قیاس درست نیست که دو دوربین از دو نسل و کلاس متفاوت را با هم مقایسه کنید
    50D و 40D با هم قابل قیاسند که البته 40D فوق العاده کم نویز تر است

---------- Post added at 10:39 AM ---------- Previous post was at 10:35 AM ----------

فراموش نمیکنیم در مقایسه ی بالا S60 و S70 در سایز CCD ثابت و در تعداد پیکسل متفاوتند

برای اینکه کارتون راحت تر باشه نمونه ی عکس ها را مقایسه کنید

موفق باشی

13. 3 کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

کد:
    کد:
    کد:
    کد:

15. 3 کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

متاسفانه بحث های فروم ها دیگه مثه قبلا نیست ... عده ای از دوستان دست از حمیت های ناهنجار و عصبیت های جانبدارانه بر نمیدارن ... خیلی بده که آدم بخواد با تعصب حرف بزنه و سعی در اثبات سخنان بی پایه و اساس خودش داشته باشه ... در هر حال من حرف خودم رو قبلا زدم : SX30 در مقابل FZ40 کم میاره ... حالا هر جور که میخواید این حرفم رو برداشت کنید ...
    در ضمن تو بحث ها مشخص نیست که بالاخره SX30 با FZ40 مقایسه شده یا FZ100 !!! ... یه جا میگن سرعت بالای عکاسی بی فایدست ... از طرفی میگن کفشک نداره !! ... یه جا میگن ماکرو توی زوم اپتیکال چیزه مهمی نیست ... یه جا میگن پانا مانیتور چرخون نداره !! ...
    آخرش بابا ... FZ40 یا FZ100 ?

17. این کاربر از H@di Soft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •