تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 24 اولاول ... 6789101112131420 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 240

نام تاپيک: ا NVIDIA Geforce 600 Series ا

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

آقا بعضیا یه جوری میان میگن فن های اویدیا حالشون گرفته یا ذوق زده شدن آدم فکر میکنه حالا انگار یه گروه نون خور AMD هستن و یه عده نون خور Nvidia ...
    نظر من اینه: تا وقتی که انویدیا مصرف فجیع کارت هاش(که مثل اینکه تو سری کپلر داره رفعش میکنه) و AMD هم یه جایگزین بهتر از Stream Processor در رقابت با CUDA Core پیدا نکنه، هیچ فنی نباید خوشحال باشه، به نظر من Stream Processorـها اصلا نمیتونن جای کودا رو توی پردازش بگیرن. من از وقتی که افتضاح GTX 480 و اون Road Map معروف انویدیا رو دیدم، حدس زدم که سری 700 احتمالا انویدیا بتونه با قدرت روی AMD رو کم کنه، و اینجوری که بوش میاد، شاید بتونه با 685 هم شکستش بده.

در هر صورت:
    این لینک های شروع عرضه ی 680 هستن، خیلی ها با دیدن این دو ویدیو به شدت رضایتشون جلب شده:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگر قبلا گذاشتید، شرمنده ام، لینک مستقیم رپیدباز هم گذاشتم.

2. 6 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Erfan.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

نظر من اینه: تا وقتی که انویدیا مصرف فجیع کارت هاش(که مثل اینکه تو سری کپلر داره رفعش میکنه) و AMD هم یه جایگزین بهتر از Stream Processor در رقابت با CUDA Core پیدا نکنه، هیچ فنی نباید خوشحال باشه، به نظر من Stream Processorـها اصلا نمیتونن جای کودا رو توی پردازش بگیرن.
    مصرف که بسیار عالی شده، در صفحه قبل نمودار Performance/Watt رو مشاهده کنید.(که به دلیل Mid-Range بودن تراشه کاملا قابل پیشبینی بود)

از نظر هسته ها هم دوست عزیز اصلِ Stream Processor ها فرق چندانی با Cuda Core ها ندارن! (رامین عزیز قبلا اشاره کرده بودن) تفاوت اصلی، نحوه دستور دهی به هسته ها و متد تغذیه کردن اون ها هست.

من از وقتی که افتضاح GTX 480 و اون Road Map معروف انویدیا رو دیدم، حدس زدم که سری 700 احتمالا انویدیا بتونه با قدرت روی AMD رو کم کنه، و اینجوری که بوش میاد، شاید بتونه با 685 هم شکستش بده.
    البته 480 از نظر شما افتضاح بود؛ از نظر من شروع نسل کارت های DX11 همین کارت بود. درسته از بعضی نظر ها ضعف داشت اما کارتی واقعا انقلابی بود...

4. 7 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

یه سری بنچمارک از GTX 680 پخش شدن که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونید مشاهده کنید، دیگه چیز زیادی نمیگم، گفتنی ها باشه برای بعد از Review ها

در ضمن قیمت این کارت نیز حدود 500$ تعیین شده که نسبت به 7970 مقداری پایین تر هست و به احتمال بسیار زیاد به زودی شاهد کاهش قیمت برخی مدل های سری 7000 هستیم. جالبه که با همین Mid-Range بودنِ کارت و قیمت بسیار بالای اون، هنوز میتونه به راحتی رقیب رو به چالش بکشه...

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیروز باشید.

6. 8 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramincybran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

خوب price point انتخابی 499$ نشون داد که چه کسی مشخص کننده قیمت بازار هست. اگر 7970 هم زمان عرضه 499$ عرضه میشد نه 549$ هرچند که 7970 برای amd بسیار گران قیمت تر از gtx680 در میاد کسی در حال حاظر amd رو متهم به گران فروشی نمیکرد.

پرفورمنس ها راضی کنندست:

حدود 20% اختلاف در p اسکور و 15% در x اسکور برای این کارت Amazing هست.(البته در Graphic P score اختلاف به 25% هم میرسه یعنی p9454 در برابر p7536

برای یونجین کبیر

خوب 20% در tess extreme بنیان افکنه .

در بعضی بازی ها تا 66% از 7970 سریعتره مثل skyrim و در بعضی هم حتی در minimum fps حتی از gtx580 هم ضعیف تره که با عرضه درایور ها بهبود پیدا میکنه.

در Bf3 هم حدود 18% و برای dirt3 مثلا 24% بد نیست - در مترو از 580 هم ضعیف تره اما احتمالا انودیا با عرضه درایور های بعدی اون رو fix میکنه. صبر میکنیم سایت های دیگه هم ریویو هاشون رو ارائه بدن

اینم مصرفش:

کلا این GK104 با این مشخصات و ابعاد و مصرف و .....

8. 6 کاربر از ramincybran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

فعلا فقط [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بررسیش رو منتشر کرده که یکی از چرت ترین سایت های ممکن هست کلا غیر از بنچمارک گرفتن از گیم ها کار خاص دیگه ای انجام نمیده، نه توضیح در مورد معماری، نه بررسی دقیق گیم های خاص و ...

به هر حال در تست هایی که انجام داده اکثرا 680 با اختلاف مناسب 7970 رو پشت سر گذاشته و در معدود تست هایی مثل AvP کارت 7970 مقداری از 680 جلو میوفته.

در تست توان مصرفی 680 خیلی خوب ظاهر نشده(67 وات بیشتر از 7970) و از نظر دما نیز در حد GTX 570 هست...

در آخر، اصلا Review تخصصی نبود و منتظر Review سایت های معتبر هستیم، در این بررسی نه تست های اورکلاکینگ وجود داشت، نه بررسی معماری، و خیلی چیز های دیگه...

پیروز باشید.

10. 4 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز BZ7's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Vice City

پيش فرض

میبینم که طرفدار های Nvidia خیلی ذوق کردن !
    با این وضع کار واسه 7970 یکم سخت میشه ... ! و ارزش خرید 680 با این قیمت خیلی بالاست .
    قیمت ها به زودی احتمالا خیلی پایین میاد و یه حسی بهم میگه 7970 با 1Ghz کلاک در همون حد 680 خواهد بود !!!!! ( چرت و پرت اون خارجیا رو که میگفتن کلاک با کلاک باید مقایسه بشه رو نمیگم همینطوری گفتم !! )
    واقعا بعضی مواقع عصبی میشم که همیشه Nvidia باید از AMD جلو بزنه !!!

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

دوست خوبم ذوق کردن صرفا برای Nvidia نبوده و زمان عرضه(و پیش از عرضه) HD7970 هم ما دقیقا همین کار ها رو انجام میدادیم، از صفحه 3 و 4 به بعدِ این تاپیک رو یه نگاهی بندازید:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

--------------------------------

درایور جدید Nvidia که مختص GTX 680 هست منتشر شد که توضیحات مربوط به اون رو در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونید مشاهده کنید.

13. 4 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Devicestreet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    BATTLELOG :|

پيش فرض

با این وضع کار واسه 7970 یکم سخت میشه ... ! و ارزش خرید 680 با این قیمت خیلی بالاست .
    قیمت ها به زودی احتمالا خیلی پایین میاد و یه حسی بهم میگه 7970 با 1Ghz کلاک در همون حد 680 خواهد بود !!!!! ( چرت و پرت اون خارجیا رو که میگفتن کلاک با کلاک باید مقایسه بشه رو نمیگم همینطوری گفتم !! )
    واقعا بعضی مواقع عصبی میشم که همیشه Nvidia باید از AMD جلو بزنه !!!
    من از هر نوع ضایع شدن amd استقبال می کنم چه مقابل اینتل در پردازنده ها چه در مقبل اویدیا برا کارتا

تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    Solar System

پيش فرض

انتظارات به پایان رسید و شاهد عرضه GTX 680 هستیم که به سرعت به دوران پادشاهی 7970 کبیر پایان داد.

از اون جایی که من عجله دارم و باید منزل رو ترک کنم یه بررسی خیلی خیلی کوتاه و سریع از این غول داشته باشیم تا بعد که سر فرصت به جزییاتِ این کارت و معماری اون بپردازم.

همون طور که میبینید تعداد هسته ها نسبت به GF110 ســه برابر شده ولی انتظار افزایش پرفرمنس فضایی رو نداشته باشید، چون هسته ها فقط در یک فرکانس فعالیت میکنن و چیزی به عنوان Hotclock وجود نداره و همچنین این تعداد هسته در یک SMX نیازمند بهینگی و غذیه کامل اون ها توسط واحد های دستور دهی هست که از گذشته بسیار دشوار تر شده.

تراشه بسیار کوچیک GK104 رو مشاهده میکنید که چه گونه همین تراشه گاها Dual-GPU های نسل قبل رو به زانو در آورده

یه گذر سریع و سطحی به واحد Fixed-Function این GPU یعنی Polymorph Engine 2.0 که هر SMX دارای یک فروند از اون هست داشته باشیم:

Stage ها کاملا شبیه قبل هستند ولی Primitive Throughput واحد، 2 برابر شده تا بتونه جوابگو تعداد هسته 4 برابری هر SM نسبت به قبل باشه.

خیلی ها مشتاق عملکرد این سری در تسلیشن هستند، عرض کنم که عملکرد تسلیشن همچنان بسیار عالی و به طرز شدیدی از رقبا و نسل قبل جلوتر هست:

از نظر پرفرمنس در گیم ها و نرم افزار های دیگه هم شرایط در عنوان های بررسی شده توسط Hardwarecanucks به این وضع هست:

تحلیل و نتیجه گیری بنده: Nvidia با تاخیر اما کوبنده وارد رقابت با سری جدید AMD شد. شخصا آینده بسیار سختی رو برای AMD پیش بینی میکنم، Nvidia احتمالا Dual-GPU GK104 Based ـی به اسم GTX 690 رو برای رقابت با 7990 بفرسته که به طور کامل میتونه اون رو شکست بده! همچنین AMD مجبوره قیمت اکثر کارت های سری 7000 رو از جمله 7970 و 7950 کاهش شدید بده تا بتونه بازار رو حفظ کنه که به شدت به ضررش هست.

برای سری های آینده هم Nvidia GK110 رو داره که کیلومتر ها با تراشه های AMD فاصله دارن، و رسیدن بهشون به احتمال خیلی زیاد امکان پذیر نیست.

در ضمن این فقط بازار دسکتاپ نیست، در ضمینه HPC ها Nvidia میتونه به طرز وحشتناکی از رقیب جلو بیوفته که سودش اصلا قابل مقایسه با بازارِ Geforce ها نیست!

به هر حال منتظر عکسالعمل AMD هستیم ولی از نظر پرفرمنس و کارایی، به شخصه امید زیادی به AMD ندارم!

عذر میخوام که بررسی خیلی خلاصه و کوتاه بود، بررسی کامل تر باشه برای بعد...

پیروز باشید.

16. 8 کاربر از Erfan. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

دستت درد نکنه داداش. نوبر و تروتازه بود. مثل همیشه.
    ظاهرا علاوه بر به زانو درآمدن7970 باید منتظر به زانو درآمدن قیمتها هم باشیم. در هر حال باید به طور کامل به AMD بابت این ذایعه بزرگ
    تسلیت گفت. چون به قول عرفان، انویدیا دیر اومد ولی با دست پر وارد میدان شد.
    برای نمونه همین مصرف برق که باز هم مثل همیشه صاحب سبکان انویدیا اون رو تا حد قابل قبولی کم کردن.

این هم چند ریوی دیگه :

فقط میتونم بگم از این واقعه بشدت خوشحالم. فقط و فقط به خاطر اینکه حبابهای کاذب از بین میره و قیمتها بشدت شکسته
    میشه. خصوصا برای AMD که باید ضرر فراوانی رو تحمل کنه.
    ...:::...امیدوارم باز دوستان، من یا بقیه رو به سهامدار بودن(یا همون اصطلاح کودکانه فن!) متهم نکنن!!!

18. 6 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •