تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 22 اولاول ... 6789101112131420 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 219

نام تاپيک: تاپیک جامع مباحث و مشکلات در مورد بدافزار تبلیغاتی DNS Unlocker

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

سلام .
    من دو سه روز با اوبونتو کار کردم . تبلیغات فقط به حالت یه پنجره کوچیک کنار عکس برام نمایش داده میشه
    ولی یه چیز جدیدی که در اوبونتو مشاهده کردم که در ویندوز مشاهده نکرده بودم اینه که تمامی لینک ها بعد از کلیک کردن اول وارد یه صفحه ی نامشخص میشه بعد وارد اون قسمت یا لینک میشه دقیقا شگرد تبلیغات ولی گسترده و در هر سایتی
    DNS رو از داخل مودم تغییر دادم یعنی فرقی نداره که ویندوز باشه یا اوبونتو .
    یک مقدار دیگه باید باهاش کار کنم ببینم مشکلات دیگه ای نداشته باشه.

2. 3 کاربر از Milad4171 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran
    Last edited by Milad4171; 08-10-2015 at 17:49.

4. 2 کاربر از Milad4171 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه wolfman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

p30world هم خودش کلی popup داره روی اعصاب میره ...

6. این کاربر از wolfman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

من فهمیدم از چی هست ...
    اکثرا از کرج دچار این مشکل هستند و مخصوصا اینترنت مخابرات و مبین نت ..
    روترهای اینها آلوده شده و به محض تعویض ویندوز و اتصال به اینترنت ویروس روی سیستم میشینه و به هیچ عنوان پاک نمیشه ...
    با شماره من که در امضا هست در تماس باشید تا یک فشاری روی شبکه دیتای مخابرات بیاریم تا قانع بشن و پیگیری کنن این موضوع رو ما که کلافه شدیم و آسیب به قطعات سیستممون زده شده مخصوصا CPU و واتر کولر
    من از اصفهان هستم و مبین نت دارم و درگیر همین هستم الان یکی دو هفته ست

با توجه به تست های بسیار تمام روش ها و هر انتی ویروس و میلواری ک فکرشو بکنید اصلا هم بعید نیس ک مشکل به نوعی از ارائه دهنده سرویس باشه چون واقعا غیرممکنه یه ویروس یا تروجان اینقد سریش و غیر قابل ریمو کردن باشه

یه چیز جالب بگم تمام روش هایی ک برای پاک کردنش در اینترنت موجوده مثل این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همگی خیلی ساده از پاک کردن چند رجیستری و uninstall کردن برنامه تبلیغاتی با این عنوان و ریست کردن تنظیمات مرورگرها و چند خط کد Cms برای ریستارت کردن دی ان اس و ای پی خبر میدن

و این در حالیه ک اصن ما چنین برنامه نصب شده ای در نه ویندوز و نه ردپایی در سرویس های ویندوز و رجیستری داریم

برنامه spy hunter که در کل اینترنت قید شده این ادوار رو از بین میبره هم کارایی نداره

8. 2 کاربر از Arioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

خیلی برای من جالبه اکثرآ با همین 4 تا شرکت کسپرسکی و بیت دفندر و نود 32 و آویرا آشنایی دارن و یا محصولاتشون رو پیشنهاد میدن و سراغ کمپانی های بزرگ و معتبر و پیشرو امنیتی نمیرن !!! جریان چیه ؟

به نظر من دلیلش میتونه عدم آشنایی صحیح و کامل اعضای فروم با حوزه امنیت فناوری اطلاعات ، تهدیدات سایبری و شرکتهای آنتی ویروس و تکنولوژی های این حوزه بر گرده .

من دقیقا منظور شما رو متوجه نشدم

البته من چون اینترنت نامحدود داشتم تقریبا همه انتی ویروس های موجود رو + انتی تروجان ها و اسپم ها نصب و بروزرسانی و تست کردم و نتیجه یکسان بود

اما دلیل نام بردن از این 4-5 شرکت rate جهانی و سابقه و استقبال کاربران ازش هست

هر کسی فقط کافیه در گوگل سرچ بزنه : best internet security of 2015 , top antivirus of 2015

یکسری سایت های خبری معتبر اونها رو از لحاظ دقت و موتور جستجو و حتی استفاده از منابع سیستم مقایسه کردن و به اونها رتبه دادن

برای مثال :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من اصلا قصدم مبارزه یا کل کل برای اینکه کدوم بهتره یا برتر نیس چون وقتی تو یکی به نتیجه نرسم ممکنه برم سراغ بعدی و .... ، ولی نمیشه کتمان کرد ک این شرکت ها در حال حاضر در بین رتبه های 1 تا 10 جایگاهی دارند برای خودشون

10. 3 کاربر از Arioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

دوستان در حال حاضر malwarebytes یکی از معدود آنتی میلوار هایی هست ک تشخیصش میده البته در ریمو کردنش ناتوانه ولی جلوی اتصال به پورت و ای پی شو میگیره و با اینکار حداقل شما در مرورگر شاهد اون کادر های تبلیغاتی و مزاحم نیستین و فقط این کادر بلوک کننده نوتیفیکیشنی اون روی اعصابه

من در انجمن malwarebytes یه تاپیک ایجاد کردم و برخلاف Eset اونجا یه سری کارشناس هست ک به دقت و موشکافانه این مسائل رو بررسی میکنن

متاسفانه برای اینکه مشکل درست بررسی بشه از شما دو log میخوان ک توسط برنامه ای گرفته میشه بصورت text ، و در این log اطلاعات کاملی از سرویس ها ، رجیستری و برنامه های نصبی شما وجود داره ک از همینجا مچ من رو گرفتن و گفتن یا حضرت عبااااااااااس تو چقد نرم افزار کرک شده و غیرمجاز داری بیا بدیمت دست اف بی ای و تاپیک بسته شد

اگه کسی تازه ویندوز نصب کرده و هنوز این کرک بازی و نرم افزارهای کرکی و path شده رو نصب نکرده بیاد و جووانمردی کنه اونجا یه تاپیک شبیه من بزنه و فقط یکم متن انگلیسی منو تغییر بده ک شک نکنن

سیستم خیلی جالب و کاملی برای بررسی و رفع مشکلات این چنینی دارن و حداقل میتونن ظرف 48 ساعت به شما اطمینان بدن ک مشکل از ویندوز و سیستم ما نیس ک بریم یقه مبین نت یا هر جای دیگه ای رو با اطمینان بگیریم و دو دل نباشیم

12. 4 کاربر از Arioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ورزش mohammad_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیای زیبایم

پيش فرض

سلام
    امیدوارم مشکل دوستان حل بشه.البته من نه به این ویروس مبتلا شدم و نه زیاد دربارش تحقیق کردم اما از پستهای دوستان ممکنه این مشکل به isp ها برگرده.حتما دوستان هر روشی رو رفتند این رو هم تست کنند:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    -------------------------------------------
    اما نکته جالب اینکه در انجمن کسپر گفته شده به این علت این برنامه توسط برنامه های امنیتی شناسایی نشده است که:این برنامه نه ویروس هست،نه تروجان و نه ... این یک برنامه قانونی هست و برنامه های قانونی توسط برنامه های امنیتی به عنوان مخرب شناسایی نمی شود.هر برنامه قانونی هم طبق توافقنامه با کاربر،توسط کاربر نصب و توسط کاربر حذف می شود.

و راهنمایی برای حذف این برنامه تو ضیحات درباره نوع برنامه برای کاربرانی که کسپر دارند(و در کل برای کلیه کاربران) به این صورت توضیح داده شده:

Clear the contents of your Temp folder, instructions: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and then reboot.

After that, uninstall any recently installed junk > reboot.

After that, uninstall any and all junk toolbars > reboot.

Uninstall/disable any and all junk browser add-ons and extensions and plugins in all of your browsers.

Remove any and all junk search providers in all of your browsers.

What, and why: It is not malware. It is not an illegal trojan, not an illegal virus, not an illegal rootkit.

It is Legal junkware. It is much easier to remove than it is to remove illegal malware. The user downloaded it and installed it. It is legal; it has a eula.

Kaspersky may possibly not detect legal junkware, for legal reasons.

Cause: Caused by someone downloading junk. Junk that is downloaded from download sites comes bundled with more junk. Or: Downloading ok stuff from a download site. Ok stuff that is downloaded from download sites is bundled with junk.

Prevention: Only download ok stuff, and only from the original source, not from a download site.

.------------------------------------------------------------------------------------
    ویرایش:
    خب هر ده صفحه رو خوندم و نتایج دوستان رو دیدم.همونطور که گفتم و دوستان هم اشاره کردند این برنامه،جزو برنامه های مخرب نیست.به هر دلیلی توسط خود کاربر نصب شده.
    اما نتیجه ای که گرفتم این هست که این برنامه روی سیستمی که نصب شده،از طریق کنترل پنل،تغییر dns و پاک کردن کش مرورگر از سیستم پاک خواهد شد.کاربرانی که در کروم اکانت دارند باید کش تمام دستگاههای متصل به اکانت خود رو قبل از اتصال به شبکه پاک کنند.
    اگر آلودگی از سیستم کاربر هست،dns باید روی حالت اتوماتیک تنظیم شود.اگر آلودگی همچنان ادامه اشت احتمالا مشکل از طرف dns ها و روتر isp هست پس کاربر باید dns رو به حالت دستی قرار بده و یک dns وارد کنه تا از طریق dns های isp آلوده نشه.
    Last edited by mohammad_87; 07-10-2015 at 23:44.

14. 2 کاربر از mohammad_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2015

پيش فرض

من دقیقا منظور شما رو متوجه نشدم

البته من چون اینترنت نامحدود داشتم تقریبا همه انتی ویروس های موجود رو + انتی تروجان ها و اسپم ها نصب و بروزرسانی و تست کردم و نتیجه یکسان بود

اما دلیل نام بردن از این 4-5 شرکت rate جهانی و سابقه و استقبال کاربران ازش هست

هر کسی فقط کافیه در گوگل سرچ بزنه : best internet security of 2015 , top antivirus of 2015

یکسری سایت های خبری معتبر اونها رو از لحاظ دقت و موتور جستجو و حتی استفاده از منابع سیستم مقایسه کردن و به اونها رتبه دادن

برای مثال :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من اصلا قصدم مبارزه یا کل کل برای اینکه کدوم بهتره یا برتر نیس چون وقتی تو یکی به نتیجه نرسم ممکنه برم سراغ بعدی و .... ، ولی نمیشه کتمان کرد ک این شرکت ها در حال حاضر در بین رتبه های 1 تا 10 جایگاهی دارند برای خودشون
    مثال خوبی زدی .

پس وقتی میخوایی مثلآ ضد ویروس بخری یا دانلود کنی یا لایسنس بگیری تو اینترنت سرچ میزنی خرید آنتی ویروس یا دانلود آنتی ویروس یا دریافت لایسنس و هر سایتی اومد میری سراغش ؟!!!

میبینی با سرچ نمیشه دنبال ی محصول معتبر بود ؟ میبینی با سرچ نمیشه فهمید ی لینک دانلود معتبره یا نه ؟ نمیشه فهمید ی ضد ویروس کیفیت بهتری داره یا فروشش بیشتره ؟!

شاید همینطوری سرچ زدی که کلآ به اون 4-5 برند ضد ویروس رسیدی .!!! طبیعیه نباید انتظار داشته باشی نتیجه بگیری !!!

ولی درباره استقبال کاربرها .

کاربرها 3 نوع ضد ویروس استفاده میکنن : 1- رایگان 2- پولی 3- fake av

- رایگان که کلآ قابل اطمینان و اعتماد نیست و کاربرهایی سراغش میرن که امنیت سیستمشون براشون مهم نیست .

- fake av یا همون آنتی ویروسهای تقلبی و جعلی و کرک و سرقتی هم که تکلیفشون روشنه .

- میمونه آنتی ویروسهای پولی که کاربرهایی که امنیت اطلاعات و سیستمهاشون براشون مهمه و دنبال جنگولک بازی نیستن .و طبیعتآ چون هزینه میکنن میرن سراغ برندهای بهتر . سعی میکنن انتخاب دقیق تری داشته باشن .

خوب شما جزء کدوم دسته از گروه های بالا هستی ؟! 1 یا 2 یا 3 ؟

سایتهای مقایسه و تست آنتی ویروس ها هم تکلیفشون روشنه . بهتره اصلآ کلمه اعتبار و معتبر و اطمینان رو دربارشون بکار نبری . اینا سیاستهای خاصی دارن برای درج نتایج که توضیحش نه اینجا میشه داد و از طرفی توضیحاتش طولانی و بسیار تخصصی هست و چون اطلاعات بسیار حرفه ای باید داشته باشید گفته های من باعث سوء تفاهم میشه .

ولی جهت راهنمایی و کمک به شما چند تا توصیه و پیشنهاد دارم :

- برو تحقیق کن چرا شرکتهایی مثل Cisco فقط با 3-4 برند آنتی ویروس قرارداد داره و جالبه اسمی از کسپر و بیت و آویرا و پاندا و .. توشون نیست .

- برو ببین چرا ی شرکتی مثل IBM که بزرگترین شرکت فناوری دنیاست با ی شرکتی مثل Trend Micro ترندمیکرو کار میکنه .

- برو ببین چرا VMware سالی 20 تا کنفرانس و همایش مشترک با ی شرکتی مثل ترندمیکرو داره ولی حتی اون 4-5 شرکت ضد ویروسی که شما میگید اول هستن رو تحویل نمیگیره و چایی هم باهاشون نمیخوره .

- تحقیق کن چرا حدود 2 ساله شرکت ESET که بعضی فکر میکنن شرکت بزرگ و معتبریه برداشته ی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فارسی که صرفآ کار خبری و آموزشی تو حوزه آنتی ویروس ها میکنه رو بلاک کرده تا مشتری هاش فکر کنن وبلاگه آلوده هست و نرن ی وقت مطالبش رو بخونن !!

- کمی تحقیق کن چرا تو ایران اینقدر اخبار نادرست و دستکاری شده درباره شرکتها و نرم افزارهای آنتی ویروس منتشر میشه !!! اونهم در سطح روزنامه ها و خبرگزاری ها و ....

ی نیم نگاهی هم به گزارشات گارتنر و IDC بندازی بد نیست .

فقط یادت نره که ی شرکتهایی مثل کسپرسکی و بیت و ... سهامی خاص هستن و بابت آماری که میدن به هیچ موسسه و سازمانی مثل بورس پاسخگو نیستن .

متاسفانه یا خوشبخنانه حوزه امنیت اطلاعات و آنتی ویروسها هم در بحث اخبار و هم تبلیغات و هم فروش و سیاست ها و باقی قضایا خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی پیچیده هستش و در یک پست یا ی سایت یا فروم نمیشه همه چی رو توضیح داد .

ارادتمتد
    نیما
    Last edited by نیما سکیوریتی; 08-10-2015 at 00:03.

16. این کاربر از نیما سکیوریتی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

سلام
    امیدوارم مشکل دوستان حل بشه.البته من نه به این ویروس مبتلا شدم و نه زیاد دربارش تحقیق کردم اما از پستهای دوستان ممکنه این مشکل به isp ها برگرده.حتما دوستان هر روشی رو رفتند این رو هم تست کنند:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    .------------------------------------------------------------------------------------
    ویرایش:
    خب هر ده صفحه رو خوندم و نتایج دوستان رو دیدم.همونطور که گفتم و دوستان هم اشاره کردند این برنامه،جزو برنامه های مخرب نیست.به هر دلیلی توسط خود کاربر نصب شده.
    اما نتیجه ای که گرفتم این هست که این برنامه روی سیستمی که نصب شده،از طریق کنترل پنل،تغییر dns و پاک کردن کش مرورگر از سیستم پاک خواهد شد.کاربرانی که در کروم اکانت دارند باید کش تمام دستگاههای متصل به اکانت خود رو قبل از اتصال به شبکه پاک کنند.
    اگر آلودگی از سیستم کاربر هست،dns باید روی حالت اتوماتیک تنظیم شود.اگر آلودگی همچنان ادامه اشت احتمالا مشکل از طرف dns ها و روتر isp هست پس کاربر باید dns رو به حالت دستی قرار بده و یک dns وارد کنه تا از طریق dns های isp آلوده نشه.

ممنون دوست عزیز بابت وقتی ک گذاشتین و راهنمایی هاتون

والا Ccleaner هم تقریبا همین پاکسازی ها رو انجام میده و البته من روش شما رو هم باز چک میکنم برای اطمینان ولی بعید میدونم نتیجه بگیریم بازم ممنون

18. 2 کاربر از Arioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ورزش mohammad_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیای زیبایم

پيش فرض

ممنون دوست عزیز بابت وقتی ک گذاشتین و راهنمایی هاتون

والا Ccleaner هم تقریبا همین پاکسازی ها رو انجام میده و البته من روش شما رو هم باز چک میکنم برای اطمینان ولی بعید میدونم نتیجه بگیریم بازم ممنون
    روش اول رو که لینک داده ام قبل از خوندن تمام تاپیک نوشته بودم.حتما روشهای مشابه زیاد رفتید.اما با خوندن تمام تاپیک و چند نمونه خارجی خلاصه ای در دو خط آخر نوشتم.راستش چون خودم آلوده نیستم سخته بشه به درستی راهنمایی کرد.فقط در حد احتمالات هست.
    موفق باشید

20. 2 کاربر از mohammad_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •