تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 472 اولاول ... 678910111213142060110 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 4717

نام تاپيک: ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

آزمایشی چند تایی دادن بیرون ... من هم شنیدم دوستم تو نمایندگی زیبایی گفت خودمون دو تا داشتم ! موتورش عینا همون EF7 هست که البته توربوشارژ دار نبودند ... فقط خود سمند فرق فیکولید
    آمار قیمتش رو نداری ؟
    ضمنا اگه توربو شارژر نداشته باشه که دیگه آنچنان چیز خاصی نیست

پروفشنال REGISTERED-USER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تنهایی مطلق

پيش فرض

نه والا ... ولی باید بالای 22 باشه ! خلاصه پول آوانته رو باید بدی !!! یکی گفت مدل گیربکس اتوماتیک سفارشی ELX EF7 هم میاد که توربوشارژ داره ... خدا رحم کنه به قیمت

3. این کاربر از REGISTERED-USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ZARABAN21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IN THE CARS

پيش فرض

بچه ها این توربوشارژر چیه؟ اگه میشه یه توضیح کامل بدید.اصلا به چه دردی می خوره؟
    این سمندهای ef7هم دارند یا نه؟

حـــــرفـه ای farshad bugatti's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

بچه ها این توربوشارژر چیه؟ اگه میشه یه توضیح کامل بدید.اصلا به چه دردی می خوره؟
    اینم شرح عملکرد توربو که از یک مقاله کپی شده:
    توربو شارژر چیست؟

توربو شارژر یا توربو در واقع كمپرسوری گازی است كه از آن برای ایجاد
    نیروی اولیه و تقویت موتور محفظه‌ای درونسوز استفاده می‌شود. هدف یك توربو
    شارژ، افزایش چگالی هوای ورودی به موتور برای تولید انرژی بیشتر است.
    توربو شارژ، دارای كمپرسوری تقویت شده با توربین است كه با استفاده از
    گازهای اگزوز موتور، سریع‌تر از نوع مكانیكی آن همانند سایر توربو شارژها
    هدایت می‌شود.
    اولین سازندگان توربو شارژها، لقب توربو سوپر شارژها را به آنها دادند.
    سوپرشارژر همانند یك كمپرسور هواست كه برای تقویت نیروی اولیه موتور،
    مورداستفاده قرار می‌گیرد. اصولاً با افزودن یك توربین به گردش سوپرشارژر،
    یك توربو سوپرشارژر حاصل می‌شود.
    برخی از شركت‌ها نظیر Teledyne continental motors هنوز هم از توربو سوپر شارژر به‌معنای واقعی آن استفاده می‌كنند.
    این سمندهای ef7هم دارند یا نه؟
    بله فعلا به بازار عرضه نشده و به زودی روی سورن ELX نصب خواهد شد.

6. 3 کاربر از farshad bugatti بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال alipsp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    کرج گوهردشت

پيش فرض

سلام دوستان.من یه سمند ef7 دارم وقتی با گاز کار میکنه بعد یه مدت نسبتا طولانی یه مقدار کمی از بنزینش هم کم میشه.
    مثلا 400 با گاز میره4/5لیتر بنزینم باهاش میره.
    حالا نمیدونم چرا.بخار میشه؟که بعیده. یا مصرف میشه؟
    دلیلش رو میخواستم بدونم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تنهایی مطلق

پيش فرض

مصرف ؟ فکر نکنم ! شاید به خاطر گرماست من که توی اهوازم اینو زیاد تجریه کردم

9. این کاربر از REGISTERED-USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ZARABAN21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IN THE CARS

پيش فرض

سلام
    بچه ها اینها دارند سورن elx را ثبت نام می کنند باز خبری از سمند ef7 نشد؟
    چرا اینقدر ملتو ازار میدن؟!

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirr13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    هر جایی غیر از اینجا

پيش فرض

دلیلش رو میخواستم بدونم؟
    گل پسر ماشین رو بنزین روشن میشه ، بعد چند ثانیه میره رو گاز ، این دلیل مصرف بنزینه

12. این کاربر از amirr13 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض EF7 پایه گازسوز من

سلام
    این اولین باریست که در اینجا می نویسم و علتش هم اینه که خودم خیلی دنبال ef7 پایه گاز بودم و تمام اینترنت رو خوردم تا بالاخره بعد از 3 ماه تونستم این خودرو رو بخرم.به شوخی به دوستان می گفتم: اگه این ماشین بدونه چقدر دنبالش دوییدم باید در زمان تحویل مثل اسب دو تا پاهاشو برام بلند کنه!!!!!!!!! میرم سر اصل مطلب و امیدوارم این پاسخ حذف نشه.
    از تیر 89 دنبالش بودم و تو لیست فروش ایران خودرو هم بود و زمانی که من در حال تحقیق و بررسی بودم به مرداد رسیدیم و از اون به بعد قحطی ef7 پیش اومد!! بعد از کلی جستجو تنها و تنها یک نفر رو در تهران پیدا کردم که ظاهرا آینده نگری خوبی داشته یا یکی بهش آمار داده بود که قراره این ماشین کمیاب بشه، این آقا که یکی از نمایندگی های تهران هست در تیر چندین دستگاه نقد خرید کرد و بعد از آب گل آلود ماهی گرفت یعنی خودرویی که 16 میلیون و 880 هزار تومان خریده بود رو به قیمت 17 میلیون و 600 فوری می فروخت یعنی 720000 تومان سود از اختلاف قیمت بماند که نمایندگی هدیه خرید نقدی و سایر سود ها هم داره!!(خودم هم تماس گرفتم که گفتند ماشین اینجاست و بیاید ببرید اما من چون باید ماشین رو به مازندران(ساری) می آوردم ریسک نکردم چون هیچ مدرکی نداشت و اگر پلیس راه هم با نامه ی نمایندگی کاری به کارم نداشت باز هم احتمال خطر بود چون اتفاق در جاده خبر نمی کنه و حالا تصور کنید که نه پلاک دارید، نه بیمه و ... )
    چندین بار با ایران خودرو مکاتبه کردم و منتظر ماندم تا این خودرو به لیست فروش اضافه نشود اما خبری نشد گویا اگر کمیاب باشد بهتر است؟ چرا؟ پاسخ روشن است: کسب درآمد برای عده ای دلال و واسطه
    بر آن شدم تا این خودرو رو در شهر خودم خرید کنم و بالاخره موفق شدم پس از واریز 16،880،000 تومان به حساب شخصی یکی از نمایندگی ها و دریافت رسید(فقط رسید پول نه برگه کامپیوتری ثبت خرید) منتظر بمانم تا خودرو را تحویل بگیرم البته ناگفته نمایند که 500،000 شیرینی(به قول خودمان زیر میزی) هم می خواستن که من 400،000 در پاکت تقدیم کردم و رسیدی هم ندارم(شاکی نیستم شیرینی که رسید ندارد) بعد از 20 روز کاری بالاخره ماشین رو تحویل گرفتم و کلی هم منت که این ماشین نیست و ما با زحمت گرفتیم(در اینکه گرفتن این خودرو سخت است و باید سر کیسه را شل کرد شکی نیست) و برای من 17،280،000 تمام شد البته با توجه به اینکه تایرها رو به هنکوک کره ای تغییر دادم و تعویض ضبط(می گن ضبطش چینی یه و خوب نیست یعنی اوپتیکش مشکل داره.سی دی پلیر تو صندوق بود بردم جایی 40،000 برداشتند وجایش یه پایونیر بستم)خرید کفپوش و ... 17،600،000 تمام شد..تا اینجا خیلی خوب بود و من با توجه به تحقیقاتی که کرده بودم راضی بودم.اما مشکل اصلی چیست؟
    نمایندگی قول تخفیف 100 تا 200 هزار تومانی به من داده بود اما بعدا منکر آن شدند.در سند خودرو نوشته شده : "300،000 تومان تخفیف ویژه خرید نقدی جهت سرمایه گذاری نمایندگی" این جمله می دونید یعنی چی؟ یعنی خرید نقدی رو من کردم اما چون نمایندگی پول رو به حساب ایران خودرو ریخته و به نام خودش خریده در واقع تخفیف برای اونهاست! و نمایندگی درحالیکه می توانست به خاطر قولی که به من داده حداقل از 100 هزار تومان آن چشم پوشی کنه ، نکرد.البته که دندان طمع گرد است!!!!!!
    در ضمن ایران خودرو یک کارت پارسیان که حدود 110،000 تومان توش پوله هم بابت خردی نقدی می ده که این هم قطعاً مال نمایندگی می شه.یعنی 400،000 تومان زیرمیزی+110،000 تومان کارت پارسیان+300،000 تومان هم تخفیف=810،000 تومان سود نقد برای نمایندگی!!!!
    البته من شاکی نیستم و از خریدم راضیم.هر که را طاووس خواهد، جور هندوستان کشد.
    اینها رو جهت اطلاع گفتم که تو فرآیند خرید نبرید و برید سراغ یه ماشین دیگه.از ماشین که حدود 3 هفته است تحویل گرفتم راضیم.فقط مشکل تسمه داره که صبح وقتی سرده صدا می ده، نمایندگی گفت به مرور بهتر می شه اگه می خوای صابون بزن تا بهتر بشه.
    ماشین با کولر روشن با گاز بسیار خوب و بدون افت سرعت و شتاب کار می کنه.
    همونطور که می دونید base موتور گازه(موتور گازسوزه اما با بنزین هم کار می کنه برخلاف دوگانه سوز ها که موتور بنزینه ی اما با گاز هم کار می کنه)، با گاز روشن میشه و اگه خواستید می تونید رو بنزین سویچش کنید. من با کپسول خالی 17 کیلو گاز زدم و حدود 200 کیلومتر روندم(البته در شهر و ترافیک).
    * جعبه ابزار از صندوق حذف شده!
    * باک خودرو 66 لیتریه.
    * آنتن از روی صندوق عقب برداشته شده و بالای سقف اومده و زیباتره
    * روی در صندوق جای سویچ نیست و با کلید ریموت باز می شه (یا دکمه روی پنل ماشین و یا سیم داخل صندوق در مواقع اضطراری که از صندلی عقب به اون دسترسی دارید)
    * ترمز ABS و EBD هم داره
    * وسط صندلی عقب مثل خیلی ماشینها مبله می شه و از همون جا دسترسی به صندوق عقب هم هست که البته با توجه به وجود کپسول هملا دسترسی ای وجود نداره.

یه توضیح که برای خودم سوال بود و حتما به درد دوستان می خوره:

از کجا سمند ال ایکس EF7 گاز سوز را با دوگانه سوز یا EF7 بنزینی تشخیص دهیم؟

در گذشته با توجه به اینکه EF7 تنها پایه گازسوز بود، بر روی گلگیر سمت راننده نوشته بود : CVVT( همان سیستم سوپاپ های متغیر می باشد) اما الان با توجه به اینکه EF7 بنزینی هم هست نوشته ها به شکا زیر می باشد:

EF7 پایه گاز سوز : CVVT و زیر آن CNG

EF7 بنزینی: فقط نوشته CVVT (البته همونطور که گفتم اگر فقط CVVT نوشته بود اما جای کپسول گاز داشت بدانید که EF7 پایه گاز است و زمانی تولید شده که هنوز EF7 بنزینی نمی زدند)

ال ایکس دوگانه سوز : CNG ( پس اگه دیدید که جای سوختگیری گاز داره اگر CVVT خالی یا CVVT / CNG بود یعنی EF7 پایه گازه اما اگه CNG خالی بود دوگانه سوزه)

امیدوارم دوستانی که قصد خریدش رو دارن موفق بشن بخرن و با توجه به وضعیت نامعلوم سوخت این خودرو گزینه ی مناسبیت.شکیبا باشید من خودم می خواستم 206 بخرم اما تنها به علت پایه گازسوز بودن و تعریفی که از EF7 شنیده بودم عقیده ام تغغیر کرد وسط کار خیلی ها می گفتن : بی خیال به دردسرش نمی ارزه همین حالا 206 بخر که فوری هم تحویل می گیری اما من مصرانه EF7 پایه گازسوز رو خریدم.این ماشین برخلاف سایر سمندها که 8 سوپاپه هستند 16 سوپاپ داره که در سرعت و شتاب و حتی بدلیل متغیر بودن حرکت سوپاپ ها در مصرف سوخت وضعیت بهتری داره.
    خیلی ها خیلی با این موتور آشنا نیستند.یکی از بستگان که سالیان سال تو کار خرید و فروش خودرو هست می گفت این ماشین رو نخر، افت سرعت و شتاب داره در هر حال گاز سوزه دیگه. هرچی توضیح دادم که ایم موتور طراحیش در آلمان بوده و جزو سه موتور برتر گازسوز دنیاست توجیه نشد چون بنده خدا فرق دوگانه سوز با پایه گازسوز رو نمی دونست و مدام می گفت: گازسوز گازسوزه دیگه.البته اگه تو سربالا و با کولر روشن ماشین منو برونه نظرش کاملا عوض می شه و البته به تجربیاتش هم اضافه می شه چون بنده خدا سنی ازش گذشته و به قول ماها خیلی آپتودیت نیستند.
    خیلی طولانی شد اما مطمئنم که مفیده چون خودم هم 3-2 ماه وبگردی و تحقیق می کردم و همینطور از کسانی که این خودرو رو دارن هم تحقیق کنید.

14. 10 کاربر از hopefulboy1978 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تنهایی مطلق

پيش فرض

گل پسر ماشین رو بنزین روشن میشه ، بعد چند ثانیه میره رو گاز ، این دلیل مصرف بنزینه
    این ماشین بنزین هم نداره روشن میشه ! کی این حرف رو زده که با بنزین روشن میشه ؟ در دم با گاز استارت میخوره !

16. این کاربر از REGISTERED-USER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •