تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 14 اولاول ... 41011121314
نمايش نتايج 131 به 135 از 135

نام تاپيک: طب سنتی ایرانی

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

زیاد مایل به کشدار کردن مباحث نیستم ولی ناخواسته پیش میاد و اینکه پست قبلی من در حد یه تلنگر بود ولی حالا که تا اینجا اومدید پس وایسید بقیه اش رو با هم بریم.
    اگه طب منظور پزشکی هستش که یه علم هست شامل چه شیوه های سنتی چه مدرن میشه ولی این تعریفی که شما از طب سنتی دارید ارائه میدید ناکارآمدی خودش رو بارها ثابت کرده.
    وضعیت سلامت و تغذیه مردم ایران نشون میده که در وضعیت مناسبی نیستند و اتفاقا از اونجوایی که اکثرا این توصیه ها رو بکار میبرند خودش گواهی بر عدم صحت علمی چنین مطالبی هست.
    قسمتی از این توصیه ها به یه سری استدلال پیش پا افتاده برمیگرده مثلا چون آب انار قرمزه عده ای فکر میکنند یه رابطه ای با خون داره پس برای خون حتما خوبه! یا خوردن دنبلان (بیضه) حتما برای قدرت جنسی مفیده! و ازین قبلا روابط علت و معلولی ساده.
    و قسمت اکثر توصیه های اینچنینی هم به قدری با متون مذهبی و خرافات و بازاریابی آمیخته شدند که اگه هم سعی در ترویجشون هست نه تحت طبقه بندی علم پزشکی بلکه تحت شبه علم باید طبقه بندی بشوند.
    اینها که فرمودید ربطی به طب سنتی نداره بحث رو به سمت خرافات مذهبی و ... نبرید.
    در ضمن کی گفته مردم ایران طب سنتی رو رعایت میکنن؟!!! خوردن غذاهای فست فودی و نوشابه که توی زندگی امروزی اکثر مردم دیده میشه حاکی از اینه که ایرانی ها عدم رعایت این توصیه هارو بر رعایتش ترجیح میدن.

طب سنتی روشی درمانی و پیشگیری با تغذیه هست. میتونید اینو انکار کنید که نوع تغذیه در سلامتی نقش داره؟
    بیماری هایی هم که در اون طب سنتی درمانی نداشته یا بیماری هایی بودند که نیاز به درمان دارویی داشتند و یا عوامل مولد بیماری بیشتر از عامل های پیشگیری از اون بوده. در ضمن طب سنتی تنها خوردن نیست نخوردن برخی مواد هم مهمه.

اگه میخواید بحثو کشدار نکنید پستی ندید که دوباره مجبور به جواب بشم و لطفا این استدلال های من دراوردی رو هم به طب سنتی نسبت ندید.

من مثال های عینی تاثیر تغذیه بر روی دیابت رو دیدم به طوری که یکسری غذا ها و مواد نیاز یک دیابتی به متفورمین رو به حدی ناچیز میکنه که خوردنش فرق چندانی با نخوردنش نداشته باشه و این رو خود پزشک دیابت هم تایید میکنه.
    Last edited by Demon King; 13-11-2015 at 11:32.

2. 2 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

در ضمن کی گفته مردم ایران طب سنتی رو رعایت میکنن؟!!! خوردن غذاهای فست فودی و نوشابه که توی زندگی امروزی اکثر مردم دیده میشه حاکی از اینه که ایرانی ها عدم رعایت این توصیه هارو بر رعایتش ترجیح میدن.

طب سنتی روشی درمانی و پیشگیری با تغذیه هست. میتونید اینو انکار کنید که نوع تغذیه در سلامتی نقش داره؟
    بیماری هایی هم که در اون طب سنتی درمانی نداشته یا بیماری هایی بودند که نیاز به درمان دارویی داشتند و یا عوامل مولد بیماری بیشتر از عامل های پیشگیری از اون بوده. در ضمن طب سنتی تنها خوردن نیست نخوردن برخی مواد هم مهمه.

اگه میخواید بحثو کشدار نکنید پستی ندید که دوباره مجبور به جواب بشم و لطفا این استدلال های من دراوردی رو هم به طب سنتی نسبت ندید.

من مثال های عینی تاثیر تغذیه بر روی دیابت رو دیدم به طوری که یکسری غذا ها و مواد نیاز یک دیابتی به متفورمین رو به حدی ناچیز میکنه که خوردنش فرق چندانی با نخوردنش نداشته باشه و این رو خود پزشک دیابت هم تایید میکنه.
    شاهد از غیب رسید، این نوشتار رو تو همین فروم پیدا کردم نیازی نیتس پزشکی باشیم تا عمق موضوع رو دریابیم :

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد

"روزه درمانی" راهی موثر در مبارزه با سرطان

یک محقق طب سنتی اسلامی - ایرانی گفت: اصلاح تغذیه سبب می‌شود سیستم ایمنی که خط اول مبارزه در سرطان است، انرژی کافی برای مبارزه با سرطان را کسب کند.

دکتر حسن اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: هر سلول سرطانی دارای 25 برابر گیرنده گلوکزی بیشتر از سلول‌های عادی بدن است، بنابراین نخوردن غذا سبب گرسنگی کل سلول‌های بدن و وارد آوردن آسیب بسیار به سلول‌های سرطانی می‌شود و روزه درمانی یک راه بسیار موثر در این زمینه است.

وی با بیان اینکه سرطان بیشتر در افراد مسن به دلیل کمبود انرژی بوجود می‌آید، تشریح کرد: تکثیر افسار گسیخته سلول بدون مکانیسم کنترل، سبب بروز سرطان می‌شود و این امر زمانی ممکن است که به دلیل کمبود انرژی، توالی بازهای آلی به هم می‌ریزد و پروتئین دیگری در سلول ساخته می‌شود که کارآیی لازم را ندارد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: مصرف غذاهای نامناسب اعم از فست فود، نوشابه‌ها، آب سرد، لبنیات حاوی روغن پالم و نان بدون سبوس سبب کاهش ذخیره انرژی سلول و ایجاد جهش شده که در نهایت منجر به سرطان می‌شود.

اکبری افزود: با اینکه طب جدید در امر درمان بسیار پیشرفت کرده است، اما در زمینه تاثیر تغذیه بر بروز سرطان فعالیتی ندارد و این کمبود با طب سنتی برطرف می‌شود، چرا که طب سنتی در درمان سرطان طوری عمل می‌کند که با اصلاح تغذیه فرد مبتلا به سرطان، سیستم ایمنی وی را بهبود داده و قدرت رشد سرطان را کاهش می‌دهد و سبب افزایش طول عمر بیمار می‌شود.

این متخصص آسیب شناسی ضمن اشاره به دارو درمانی در طب سنتی گفت: سورنجان یکی از داروهای ضد تقسیم سلولی و ضد میتوز است که مصرف روزانه دمنوش آن همراه با خرما و عسل راهی برای درمان تمام سرطان‌ها است. همچنین استعمال سرکه محلی انگور همراه با عسل یا بدون آن تاثیرات شگرفی در درمان سرطان پوست ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

تاپیک مربوطه : اخبار طب سنتی (طب مکمل)
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

شاهد از غیب رسید، این نوشتار رو تو همین فروم پیدا کردم نیازی هم نیست پزشک باشیم تا عمق موضوع رو دریابیم :

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عنوان کرد

"روزه درمانی" راهی موثر در مبارزه با سرطان

یک محقق طب سنتی اسلامی - ایرانی گفت: اصلاح تغذیه سبب می‌شود سیستم ایمنی که خط اول مبارزه در سرطان است، انرژی کافی برای مبارزه با سرطان را کسب کند.

دکتر حسن اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه علوم پزشکی تهران، اظهار کرد: هر سلول سرطانی دارای 25 برابر گیرنده گلوکزی بیشتر از سلول‌های عادی بدن است، بنابراین نخوردن غذا سبب گرسنگی کل سلول‌های بدن و وارد آوردن آسیب بسیار به سلول‌های سرطانی می‌شود و روزه درمانی یک راه بسیار موثر در این زمینه است.

وی با بیان اینکه سرطان بیشتر در افراد مسن به دلیل کمبود انرژی بوجود می‌آید، تشریح کرد: تکثیر افسار گسیخته سلول بدون مکانیسم کنترل، سبب بروز سرطان می‌شود و این امر زمانی ممکن است که به دلیل کمبود انرژی، توالی بازهای آلی به هم می‌ریزد و پروتئین دیگری در سلول ساخته می‌شود که کارآیی لازم را ندارد.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: مصرف غذاهای نامناسب اعم از فست فود، نوشابه‌ها، آب سرد، لبنیات حاوی روغن پالم و نان بدون سبوس سبب کاهش ذخیره انرژی سلول و ایجاد جهش شده که در نهایت منجر به سرطان می‌شود.

اکبری افزود: با اینکه طب جدید در امر درمان بسیار پیشرفت کرده است، اما در زمینه تاثیر تغذیه بر بروز سرطان فعالیتی ندارد و این کمبود با طب سنتی برطرف می‌شود، چرا که طب سنتی در درمان سرطان طوری عمل می‌کند که با اصلاح تغذیه فرد مبتلا به سرطان، سیستم ایمنی وی را بهبود داده و قدرت رشد سرطان را کاهش می‌دهد و سبب افزایش طول عمر بیمار می‌شود.

این متخصص آسیب شناسی ضمن اشاره به دارو درمانی در طب سنتی گفت: سورنجان یکی از داروهای ضد تقسیم سلولی و ضد میتوز است که مصرف روزانه دمنوش آن همراه با خرما و عسل راهی برای درمان تمام سرطان‌ها است. همچنین استعمال سرکه محلی انگور همراه با عسل یا بدون آن تاثیرات شگرفی در درمان سرطان پوست ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

شاهد از غیب رسید، این نوشتار رو تو همین فروم پیدا کردم نیازی نیتس پزشکی باشیم تا عمق موضوع رو دریابیم :

خب متنی که قرار دادید دقیقا کجای حرف من رو رد کرد؟
    تمام سخنی بود که من گفتم. من هم اشاره کردم که در طب سنتی نخوردن هم اهمیت داره و مثالش روزه درمانی که در متن اشاره شد.
    فقط یه مورد میمونه که من فکر میکنم نیاز به توضیح داره:

روزه درمانی به طور کلی روشی برای مقابله با سرطان هست به استثنای افراد مسن. شما در هر بیماری و مقوله ی پزشکی
    بین غیر مسن و مسن فرقی قایل میشی و در این مورد هم همینطوره. اگه متن رو با دقت میخوندید نوشته بود سرطان در افراد « مسن » به دلیله اینه و نه در همه و به همین دلیله که افراد مسن تنها با اجازه پزشک میتونن روزه بگیرن و در صورت روزه گرفتن باید موادی در سحر و افطار مصرف کنن که انرژی لازم و مفید برای سلول ها رو برآورده کنه.

اینکه ماه رمضان یکماه از سال هست گواه اینه که روزه درمانی روشی موثر برای مقابله با سرطان در زمانی محدود و مشخصه. یعنی بازه زمانی یکم تا سی ام ماه و یا هر بازه زمانی دیگر به صورت محدود و نه روشی کلی و همیشه درست.

کاش موضوعی که مورد بحث بود رو بلد میکردید تا من هم بهتر میتونستم جوابتونو بدم. متنی هم که قرار دادید مخالف سخنان خودتون و موافق عرایض بنده است و با توجه به توضیحات فوق دیگه تناقضی در متن بالا نمیبینم.
    مطالب کاملا علمی بودن طب سنتی رو اثبات کرده.
    Last edited by Demon King; 13-11-2015 at 18:20.

6. این کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

10 پرهیز از مصرف غذاهای تند، سرخ ‌کرده و چرب در وعده سحر

پرهیز از مصرف غذاهای تند، سرخ ‌کرده و چرب در وعده سحرسرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با تاکید بر مصرف وعده سحری در ماه رمضان، گفت: پرهیز از مصرف غذاهای تند، سرخ ‌کرده و چرب در وعده سحر و کاهش فعالیت فیزیکی و ورزش، به خصوص در ساعات گرم روز، از دیگر توصیه‌ هایی است که به کاهش تشنگی در طول روزه‌ داری کمک می‌ کند.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس محمود خدادوست، ضمن ارائه توصیه‌ های غذایی به مناسبت ماه مبارک رمضان، گفت: در چند سال اخیر، مهم‌ ترین توصیه ما در ماه رمضان، بیدار شدن در سحر و مصرف وعده سحری بوده است تا از بروز ضعف در روزه‌ داران به دلیل طولانی بودن روزها، جلوگیری شود.وی افزود: از سوی دیگر،با توجه به تاکید حکمای طب ایرانی مبنی بر خوردن غذا تنها در هنگام وجود اشتهای صادق، به افرادی که احساس بی‌ اشتهایی در وعده سحر دارند، توصیه می‌ شود افطاری را به صورت سبک و در حد نان و پنیر و سبزی یا گردو در نظر گرفته و علاوه‌ بر پرهیز از مصرف غذاهای سنگینی مانند حلیم، شله ‌زرد، کله ‌پاچه و آش که در توان هضم معده در فصول گرم سال نیست، وعده شام را نیز حذف کرده و یا در حد بسیار کم و سبک میل کنند.سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت بر ضرورت خواب شبانه در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: از آنجا که همواره توصیه شده که بین زمان غذا خوردن تا خوابیدن، حداقل باید دو ساعت فاصله باشد و این فاصله بسته به نوع غذای مصرفی و نوع هضم در هر فرد، متغیر است، باید برنامه غذایی در وعده افطار و یا شام را بر مبنای آن تنظیم کرد.وی تصریح کرد: آب ولرم، خرما و یا آب ولرم و یک قاشق عسل بهترین گزینه برای بازکردن روزه است. همچنین، توصیه می شود، در وعده افطار، آب و مایعات سرد به عنوان اولین انتخاب در وعده افطار استفاده نشود.خدادوست بیان کرد: در هنگام گرسنگی و ایجاد اشتهای واقعی، حرارت معده بالا رفته و آماده هضم غذا می‌ شود که با توجه به ساعات طولانی روز و گرسنگی طولانی‌ مدت در ماه رمضان، معده در هنگام افطار در اوج حرارت خود قرار دارد و باید ماده‌ ای را مصرف کرد که هم مقداری حرارت معده را کاهش داده و به تعادل برساند و هم با کاهش ناگهانی آن، سبب اختلال در هضم غذای بعدی و بروز نفخ نشود.وی، مصرف سبزی را در وعده افطار برای کمک به اجابت مزاج و جلوگیری از بروز یبوست به‌ عنوان یکی از مشکلات شایع روزه‌ داری، ضروری دانست و تاکید کرد: باید توجه داشت که مصرف سبزی خام در سحری، میزان عطش را در طول روز افزایش می‌ دهد و به همین دلیل بهتر است در این وعده غذایی، از سبزیجات پخته استفاده شود.سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، همچنین نوشیدن ترکیب عرق کاسنی و شاه‌ تره را در وعده افطار و سحر برای جلوگیری از بروز تشنگی در طول روزه‌ داری موثر دانست و افزود: می‌ توان یک قاشق چای‌ خوری تخم خرفه را در یک نعلبکی ریخته و دو قاشق غذاخوری دوغ به آن اضافه کرد تا به خود جذب کنند و سپس تخم خرفه‌ ها را نیز به عرق کاسنی و شاه ‌تره که ترکیبی معتدل و مقوی معده است، افزود تا اثر ضد عطش آن را افزایش دهد.وی، از مصرف فالوده خیار و سنکجبین یا هندوانه و سکنجبین که از مخلوط رنده‌ شده هر یک از این میوه‌ ها با سکنجبین به دست می‌ آید، به‌عنوان دیگر توصیه مناسب برای رفع تشنگی در ماه رمضان یاد کرد و افزود: پرهیز از مصرف غذاهای تند، سرخ ‌کرده و چرب در وعده سحر و کاهش فعالیت فیزیکی و ورزش، به خصوص در ساعات گرم روز، از دیگر توصیه‌ هایی است که به کاهش تشنگی در طول روزه‌داری کمک می‌ کند.خدادوست با تاکید بر منع حکمای طب ایرانی از خوابیدن در طول روز، به غیر از روزهای طولانی فصل تابستان که خوابیدن قبل از ناهار با اصطلاح «خواب قیلوله» توصیه شده است، در خصوص خوابیدن در روزهای ماه رمضان، گفت: به دلیل روزه ‌داری و نخوردن غذا در ماه مبارک رمضان، خوابیدن در طول روز برای تقویت قوای بدنی و بازگرداندن رطوبت به بدن، به خصوص در افرادی که زیاد تشنه می‌ شوند، توصیه می‌شود، اما باید توجه داشت که زمان آن هنگام غروب آفتاب و هنگام افطار نباشد.انتهای پیام/

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •