تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: سوال : نحوه تنظیم یک سند...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض سوال : نحوه تنظیم یک سند...

با عرض سلام .

دوستان درباره تنظیم یک سند سوالی داشتم.
    من و برادرم یه منزل داریم که سه دنگ از منزل به نام من و سه دنگ به نام برادرم هست.
    حالا بنا به دلایلی برادرم قصد داره که سه دنگ من رو بخره و اجازه بده تا یه مدت هم من توی منزل بشینم.
    حالا اگر من ضمن عقد به عنوان شرط ضمن عقد بنویسم که حق انتفاع از منزل تا زمان فوت مادرمون برای من باشه ایا با توجه به اینکه زمان فوت مشخص نیست و این شرط یه شرط مجهول هست میخوام بدونم که این شرط شرط باطلی هست ؟ و قابلیت استناد نداره؟ میدونم که این شرط مجهول هست اما به صحت خود عقد بیع خلیلی وارد نمیکنه اما میخوام بدونم خود شرط باطل هست؟
    و اگر این شرط به دلیل مجهول بودنش باطل باشه به نظرتون بهتره که مثلا بگم حق انتفاع از منزل رو تا مثلا 5 سال بده من؟ یعنی اینطور شرطی توی قرار داد بنویسم؟
    البته باز هم بگم شرط مجهول هست... و معمولا شرط مجهول مگر در صورتی که باعث جهل به عوضین معامله بشه هم باطل و هم مبطل عقد هست... اما اینجا چنین شرطی باعث وارد شدن خللی به اصل معامله نمیشه...
    ممنون میشم که اگر میدونید راهنمایی کنید .
    ( دوستان دنبال جواب عرفی و غیر علمی و احتمالی نیستم پس محبت کنید اگر که جواب رو نمیدونید بر اساس احتمالات بهم پاسخ ندین.)
    با تشکر

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    1- بهتره برید پیش یک وکیل پایه یک برای مشاوره و انجام کارها به شکل قانونی و صحیح . بارها دیدم و شنیدم که خودسرانه عمل کردن و آگاهی نداشتن از قوانین باعث شده که مشکلاتِ بزرگی پیش بیاد
    مشاوره هزینه ی چندانی نداره . حدود 100 تا 150 ت باید باشه اما از کلی مشکلات قانونی اختلافاتِ خانوادگی و جر و دعوا و دشمنی و کینه جلوگیری میشه
    2- قیمتها اصلتً ثُبات نداره و دقیقه ای بالا میره . مراقب باشید به قیمتِ ساعتِ فروش بفروشین نه قیمتِ دیروز و پریروز
    3- به هیچ وجه پول ایرانی نگه ندارید . سکه یا ارز معتبر بخرید (از صرافیها و طلافروشیهای معتبر با فاکتور معتبر) و یا یک مِلکِ دیگه
    .

===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •