تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: آموزش نصب ویندوز از طریق هارد دیسک کامپیوتر 7 و 8 و 8.1 و 10

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    SRI

پيش فرض آموزش نصب ویندوز از طریق هارد دیسک کامپیوتر 7 و 8 و 8.1 و 10

از مدیریت تقاضا داریم دسترسی منو برای ضمینه کردن عکس در این پست را باز بزارن. چراکه آپلود سنتر زیاد جالب نیست. البته تا اون موقع از آپلود سنتر مجبورم استفاد کنم

پیشگفتار:
    میخوام آموزش نصب ویندوز از طریق هارد دیسک کامپیوتر رو آموزش بدیم، چرا که رفته رفته آپدیت های متعددی به بازار میاد و حجم این ویندوزها اغلب زیاد بوده و فلش مموری مورد نیاز برای ذخیره سازی این حجم به ندرت در خونه ها یافت میشه و همچنین اقتصادی نیست که براش یه فلش 16 یا 32 گیگ بخری و یا اینکه شاید صرفه ندونی که بری سی دی شو بخری که آیا کار کنه یا نه.
    همچنین در اینترنت خیلی دنبال آموزشش گشتم و هیچ کدومشون از طریق هارد دیسک نبود و اگر هم بود کاربردی نبود. شایدم من بلد نبودم خوب استفاده کنم.
    اما با تمام تلاشها تونستم به روش ترفندی و سعی و خطا این کار رو عملی کنم و قصد دارم به شما که توان یادگیریشو داری یاد بدم.

مقدمه:
    این آموزش چون یک روش ابتکاری هست و من از جایی کپی نزدم ممکن یکم بیراهه بره یا چند قدم اضافی گرفته بشه که من از مدیریت تاپیک تقاضا دارم نظر خودش رو در این پست اعمال کنه و تغییرا ت لازم رو هرآنطور که صلاح میدونه اعمال کنه.
    در این آموزش کلیه ویندوزها مایکروسافت اعم از XP, 7 ,8 ,8.1, 10 قابل نصب است. و بقیه موارد مثل لینوکس یا چیز دیگر رو من تست نکردم و نمیدونم.

میزان دشواری این آموزش رو من کمی دشوار در نظر میگیرم و اون رو حرفه ای تلقی میکنم.

هشدار:

تا زمانی که شما مرحله 22 این آموزش را اعمال نکرده اید قادر هستین که به ویندوز قبلی خودتون برگردین و بعد از گذشتن از این مرحله تنها در صورتی که فرآیند رو به انتها رسوندین میتونین وارد ویندوز خودتون بشین. و اگر ناموفق باشین بایستی به فکر یک شرکت کامپیوتری و مبلغ حدودا 50 هزار تومن پول باشین.

در این آموزش شما نیاز به دانش نصب ویندوز دارید. چرا که هدف این آموزش تنها ران کردن ست آپ ویندوز از طریق هارد دیسک هست. و مابقی کار به عهده خودتان است. و توصیه میکنم اگر مهارت کافی ندارید به این کار دست نزنید که ممکن است مشکلات جبران ناپذیری برای شما رخ دهد.

مواد لازم:

1- فلش مموری با حجم دست کم یک گیگابایت یا سی دی ویندوز 7 (تعجب نکنبد. این مسئله جهت کمک به شروع نصب است که توضیح داده میشه)
    2- ست آپ کم حجم ویندوز 7 که شما قادرید اون رو با حجم 700 مگابایت با اسم Windows 7 Lite Edition پیدا کنید (اگر سی دی ویندوز 7 دارید نیاز به موارد 2و3 نیستید)
    3-نرم افزار Rufus.exe جهت بوتیبل کردن فلش مموری
    4-نرم افزار Ultraiso و یا DAEMON جهت باز کردن فایل ایمیج ویندوز که اغلب ویندوزها در اینترنت به صورت ایمیج هستن. (ویندوز 8 خودش این قابلیت را دارد. همچنین winrar هم این قابلیت را دارد)
    5- ست آپ ویندوز که اغلب به صورت ایمیج با فرمت iso یافت میشود. که ما در اینجا قصد داریم ویندوز 8 رو آموزش بیدیم.
    6- درایور سخت افزاری سیستم خودتون (این مسئله اهمیت داره چون بعد از نصب ممکنه بعضی از سخت افزارها شناسایی نشن و اگه فکر میکنین که ویندوز سخت افزارهای شمارو شناسایی میکنه میتونین از این مورد صرف نظر کنین. ولی پیشنهاد میکنم حتما ابزاری برای شناسایی دادن سخت افزارها در دسترستون باشه)

(از مدیریت تاپیک تقاضا دارم در صورت امکان ابزارهای مورد نیاز را به نوشته ها لینک کنن. چرا که من مهارت خوبی در این کار ندارم. بنده یک مهندس مکانیک هستم و تخصصم کامپیوتر و برنامه نویسی نیست)

فرآیند نصب:
    قبل از شروع به نصب میبایست اقدماتی رو انجام بدید که آماده برای ریستارت کردن سیستمتون بشید و بعد از ریستارت کردن دیگه کاری از دستتون برنمیاد و بایستی فرآیند نصب رو شروع کنین

1- از طریق برنامه Rufus فلش مموری خودتون رو با ویندوز 7 کم حجم بوتیبل میکنید. در صورتی که فلش 8 گیگ دارید میتونید از همون ویندوز 7 معمولی خودتون که حدود 4.5 گیگ حجم داره بوتیبل درست کنین. اونایی که فلش 4 و یا کمتر از این دران چاره ای جز استفاده از ویندوز 7 کم حجم ندارن.

2- ایمیج ویندوز خودتون را با نرم افزار ultraiso باز کنین تا محتواش دیده بشه (ویندوز 8 و یا winrar5 و یا daemon هم میتونن اینکارو کنن)

3- محتوای فایل ایمیج ویندوز رو در یک درایو غیر از درایوی که قصد دارید ویندوز در اون نصب بشه در یک فولدر دلخواه کپی بزنین. من در این آموزش این محتوا رو در درایو D و در فولدر win8setup کپی میزنم
    پس مسیر فایل ویندوز من در این خط قرار گرفته است:
    D:\win8setup

4- حال اینجا یک نکته ابتکاری رو در نصب ویندوز بهتون یاد بدم که وقتی شما کامپیوتر رو ریست کردی و شروع به نصب میکنی ممکنه اسم درایوها تغییر کنه مثلا درایو C به درایو D تبدیل بشه و یک اشتباه کوچیک در تشخیص نادرست این مسئله باعث میشه که یه خسارت جبران ناپذیر به خودتون وارد کنین. نکته ابتکاری اینه که پنجره Mycomputer رو باز کنین و حجم تک تک درایوهاتونو و میزان فضای باقی مونده هر کدوم رو روی یک کاغذ بنویسین چونکه در هنگام نصب به شدت به دردتون میخوره

خوب در اینجا میبینیم که درایوهای من 3 تا هستن که درایو C کل حجمش 149 تاس که 60.8 اون خالیه و درایو D من کل حجمش 390 تاس که 214 تاش خالیه و درایو E هم 390 تاس که 144 تاش خالیه

از کلیه اطلاعات مهم در درایو C و صفحه دسکتاپتون بک آپ گیری کنین چونکه قراره در این آموزش ویندوز در درایو C نصب کنیم و این اطلاعات مهم شما از دست خواهند رفت
    به این نکته هم توجه کنین که اگه قراره ویندوز 8 نصب کنین دست کنم فضای درایو C شما 60-50 گیگ باشه چونکه اگه کمتر باشه بعدا دردسر کمبود فضا و کند شدن سیستم پیدا میکنین

خوب همه چی آمادس که بریم سراغ خاموش کردن کامپیوتر. از اینجا به بعد رو توی یک کاغذ بنویسین یا توی مبایلی یا اینکه پرینت کنین چونکه دیگه ویندوز نداری که بخوای نوشته های منو بخونی

5- سیستم رو ریستارت میکنین و بایوس سیستم رو بر روی فلش مموری ست میکنین و فلش بوتیبل شده رو به پورت USB وصل میکنین تا ست آپ ویندوز 7 شروع به کار کنه. اگر سی دی ویندوز 7 دارین به جای اینکار میتونین سی دی رو بوت کنین و از رو سی دی ست آپ ویندوز رو بالا بیارید (از مدیران کسی این آموزش رو داره میخواییم که اینجا لینک کنن واسه کسایی که بلد نیستن)

6- وقتی بوت از طریق فلش مموری یا سی دی شروع شد در اینجا بایستی یک کلید را برای ادامه بوت فشار بدید منتظر باشید تا کپی فایلهای ست آپ کامل بشه

7- زبان را همان اینگلیسی در نظر دارم و بر روی کلید next کلیک میکنیم.

8- در این مرحله بایستی بر روی Repair your computer کلیک کنید

منتظر بمانید تا فرآیند جستجوی ویندوز کامل شود

9- در اینجا سیستم ویندوز قبلی را شناسایی میکند و شاید هم نکند. در هر صورت اهمیتی ندارد. در صورتی که با پیغام زیر مواجه شدید بر روی No کلیک کنید در غیر اینصورت مرحله 10 را دنال کنید

10- در ایم مرحله گزینه Restore your computer using a system image that you created earlier راانتخاب کرده و کلید Next را میزنیم.

11- متاسفانه سیستم من دچار ارور شد و مجبور شدم چند تصویر را از اینترنت سرچ کنم. اگر سیستم شما هم مثل تصویر زیر دچار ارور شد خوش بحالت. چونکه یک مرحله به جلو پریدی.. خخخخ... حال بر روی Ok کلیک کنید. (یعنی چاره دیگه ای نداری) و به مرحله 13 بروید.
    در غیر اینصورت مرحله 12 را دنبال کنید

12- در اینجا گزینه Cancel را در هر دو پنجره نشان داده شده انتخاب کنید

13- در اینجا گزینه Command Prompt را کلیک کنید

14- خوب.... با تلاشهای فراوان ما وارد محیط داس شدیم. شاید شما راه سریعتری را برای ورود به محیط داس داشته باشید. اگر اینطوره میتونید از مرحله 5 تا 13 رو بیخیال شین و وارد محیط داس بشین.
    همونطور که یادتون باشه من در مرحله 3 سورس ویندوزم رو در درایو D و فولدر Win8setup کپی زدم. حالا میریم اون رو پیدا کنیم.
    پس در صفحه Command Prompt این خط فرمان را تایپ میکنیم :D و اینتر را میزنیم و مشاهده میکنیم که اول خط فرمان ما به <\:D تغییر کرده است.

15- در اینجا دستور DIR را تایپ کرده و اینتر میزنیم تا محتوای درایور را به ما نشان دهد.

16- اتفاقی که افتاده اینه که فولدر من که به اسم win8setup بود پیدا نشد. ...!
    در اینجا همان نکته ای که در مرحله 4 به شما گفته ام اتفاق افتاده و نام درایو در محیط داس تغییر کرده است.
    پس ما در خط فرمان اینبار نام درایو بعدی را تایپ میکنیم و همانند مرحله 15 پس از اینکه در ابتدای خط فرمان نام درایو ذکر شد، دستور مشاهده محتوای درایو را وارد میکنیم و اینبار مشاهده میکنیم که فولدر سورس ویندوز ما شناسایی شد. من تمامی سه مرحله را در یک عکس نشان میدهم.

پس به این ترتیب تایپ میکنیم:
    :e و اینتر را میزنیم
    DIR اینتر را میزنیم

17- حال که ما متوجه شدیم که فولدر سورس ویندوز ما به درایو E از نظر داس تغییر کرده پس در خط فرمان این دستور را تایپ میکنیم

e:\win8setup\sources\setup.exe

18- در اینجا بسته به نوع ویندوزی که سورس آن را شما ذخیره کرده اید (اعم از 8 ، 8.1 ، 10 ، 7 ،XP) ویندوز اجرا شده و فرآید نصب آب شروع میشود. و ممکن است فرآیند ادامه نصب در ویندوزهای مختلف کمی متفاوت باشد. در اینجا چون ما ویندوز 8 را انتخاب کرده بودیم با چنین تصویری مواجه میشویم. و بر وری Next کلیک میکنیم.

19- در اینجا نوع ویندوز را اعم از 32 یا 64 بودن بسته به توان سخت افزاری سیستم خود انتخاب کنید و در صورتی که آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم 32 بیت را انتخاب کنید.
    نوع 32 بیت به مشخصه x86 در قسمت Architecture نمایش داده میشود. و بر روی Ok کلیک میکنید

20- تیک گزینه I Accept را میزنیم و Next را کلیک میکنیم.

21- در اینجا گزینه دوم یعنی Custom: Install windows only Advanced را انتخاب میکنیم

هشدار:
    تا به اینجا شما قادرید با خارج کردن USB و سی دی ویندوز و ریستارت کردن سیستم به ویندوز قبلی خود بازگردید اما در صورتی که شما وارد مرحله بعد شوید دیگر قادر نیستید به ویندوز قبلی خود باز گشته و در صورتی که نتوانید مرحله نصب را به اتمام برسانید و یا اینکه سورس ویندوز شما دارای اشکال باشد، میبایست به دنبال یک متخصص کامپیوتر جهت ترمیم سیستم شما بگردید.

22- در اینجا مشاهده میکنیم که دیگر خبری از نام درایوها نیست و در صورتی که به نکته مرحله 4 توجه کرده باشید قادرید درایو C خود را به راحتی از بین موارد نشان داده شده تشخییص دید.
    خوب ما یادمونه که درایو C سیستم من دارای حجم 149 تایی بوده 60.8 اون خالییه
    پس درایو C خودم رو انتخاب میکنم و بر روی گزینه فرمت کلیک میکنیم در پنجره هشدار بر روی Ok کلیک میکنیم تا کلیه محتوای این درایو پاک شود.

از انجا که من قصد ندارم ویندوزم رو فرمت کنم. از این مرحله به بعد از تصاویر موجود در اینترنت کمک میگیرم جهت ادامه نصب ویندوز

23- خوب مشاهده میکنیم که فضای درایو کاملا خالی شده. درایومون رو انتخاب میکنیم و دکمه Next را میزنیم.

24- منتظر بمانید تا فرآیند نصب کامل شود. نصب از طریق هارد دیسک برای ویندوز 8 برای من در حدود 5 دقیقه طول کشده است

25- در اینجا یک نام را برای ویندوز خود انتخاب میکنید و بر روی Next کلیک میکنید

26- در این مرحله بر روی Use express setting کلیک کنید
    بهتر است ارتباط خود را از اینترنت قطع کنید. راحتترین راه کشیدن کابل شبکه یا خاموش کردن مودم یا وایرلس است.

27- در این قسمت گزینه دوم یعنی No, dont turn on sharing or connect to device را انتخاب کنید

28- قسمتهای بعدی اختیاری هستند و از انها بگذرید.
    29- در اینجا وقتی پنجره زیر مشاهده شد یک نام کاربری انتخاب کنید و پیشنهاد میگردد قسمت پسوورد را خالی بزارید. چراکه بعدا هم میتوانید پسورد گذاری کنید.

30- با مشاهده این تصویر فرآیند نصب ویندوز شما به اتمام رسیده است و منتظر بمانید تا صفحه دسکتاپ و یا صفحه مترو در ویندوز 8 بالا بیاید

31- حال میبایست در صورتی که سخت افزارهای سیستم شما شناسایی نشده اند از طریق درایورها آنها را نصب نمایید.

من به ندرت به این سایت سر میزنم و از دوستان اهل فن میخوام که اگر کسی سوالی داشت در صورت توان راهنماییشان کنن.
    مدیریت هم دستش درد نکنه که امکان ضمیمه کردن عکس رو برام فعال کردن.
    موفق باشید.
    والسلام
    Last edited by sia1; 12-02-2016 at 19:04.

2. 4 کاربر از sia1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام

یه سوال این مطالبی که نوشتید مشابه نصب ویندوز xp از طریق ویندوز 98 در زمان های قدیم نبود؟!

من یادمه گاهی اوقات که میخواستم ویندوز xp نصب کنم از طریق ویندوز 98 یا ویندوز me یا ویندوز 2000 یه جایی 2 تا گزینه می اومد یکیش آپگرید بود یکیش هم new install بود

اگر آپگریدو میزدیم ویندوز xp رویه خود ویندوز 98 یا me یا 2000 نصب میشد و ویندوز قبلی می پرید

ولی اگر گزینه new install میزدیم تو یه درایو دیگه نصب میشد

حالا این مطالب هم همون نیستت؟

2-سوال دوم اینه مگر شما از طریق ویندوز 7 نمیتونید ویندوز 10 نصب کنید عین نصب ویندوز xp از طریق نصب ویندوز 98؟

4. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    SRI

پيش فرض

سلام

یه سوال این مطالبی که نوشتید مشابه نصب ویندوز xp از طریق ویندوز 98 در زمان های قدیم نبود؟!

من یادمه گاهی اوقات که میخواستم ویندوز xp نصب کنم از طریق ویندوز 98 یا ویندوز me یا ویندوز 2000 یه جایی 2 تا گزینه می اومد یکیش آپگرید بود یکیش هم new install بود

اگر آپگریدو میزدیم ویندوز xp رویه خود ویندوز 98 یا me یا 2000 نصب میشد و ویندوز قبلی می پرید

ولی اگر گزینه new install میزدیم تو یه درایو دیگه نصب میشد

حالا این مطالب هم همون نیستت؟

2-سوال دوم اینه مگر شما از طریق ویندوز 7 نمیتونید ویندوز 10 نصب کنید عین نصب ویندوز xp از طریق نصب ویندوز 98؟

سلام.
    1- در مورد سوال اول اینطوره که شما از قبل ویندوز 98 داشتی و در محیط ویندوز اقدام به نصب ویندوز xp میکردین.
    اما اینجا اینطوری نیست. بدون داشتن ویندوز هم شما میتونین از طریق هارد دیسک نصب رو انجام بدین. فقط بایستی سورس ویندوز رو تو یکی از درایوهاتون داشته باشید.

2- بله این کار شدنیه. ولی وقتی سیستم ویروسیه و میخوای فرمت کنی درایو C رو دیگه این روش به دردتون نمیخوره. چون فایلهای ویروس در درایو وجود دارن. هرچند فعال نیستن ولی ممکنه اشتباها اجرا بشن.
    رو همین حساب مجبوری درایو رو فرمت کنی. در هنگام نصب ویندوز جدید از محیط ویندوز قبلی، سیستم اجازه فرمت کردن درایو C رو نمیده

این آموزش نصب هیچ تفاوتی با نصب از طریق CD و یا USB را ندارد.
    تنها یکی از روشهای نصب هست که از طریق هارد دیسک انجام میشه.

تمامی اون مراحل استفاده از CD و USB به این خاطر هستند که بتونیم دستور SETUP ویندوز رو از سورس موجود در هارد دیسک اجرا کند و همینطور اجازه فرمت درایو C را هم داشته باشیم.
    ما میتونیم کامپیوتر رو از طریق تنظیمات msconfig در محیط داس بالا بیاوریم و همچنین Setup رو اجرا کنیم ولی اجازه فرمت درایو C را پیدا نمیکییم.
    Last edited by sia1; 27-03-2016 at 12:19.

6. 2 کاربر از sia1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال FX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    shahsavar

پيش فرض

دیگه بیش از حدی پیچیدش کردین...
    Last edited by FX; 18-04-2016 at 14:48.

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    SRI

پيش فرض

دیگه بیش از حدی پیچیدش کردین...
    دوست عزیز راه دیگه ای نیست جز سیستمی کردن درایو که اونم کم از این نداره.
    به هر حال یک روش پیشرفته بود و به درد کاربری عمومی نمیخوره.
    مسلما بسیار پیچیده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •