تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: اگر بین این سه مدل شک دارید بخونید : Lenovo y5070 2015 - Asus G550JX - MSI GE62

کـاربـر بـاسـابـقـه Alireza.M67's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    من مال یه دنیای کوچیکم

پيش فرض اگر بین این سه مدل شک دارید بخونید : Lenovo y5070 2015 - Asus G550JX - MSI GE62

سلام ...
    امروز یه گشتی تو بازار زدم و اطلاعاتی در مورد این سه مدل به دست اوردم که فکر می کنم به دردتون بخوره مخصوصا اینکه اکثرا دنبال یه لپتاپ گیمینگ در حدود 3.5 میلیون هستن.
    هر سه لپتاپ 15 اینچ هستن با این تفاوت که مدل لنوو صفحه نمایش UHD و دو مدل دیگه FHD دارن

اول کانفیگ کلی این سه مدل رو بگم

Lenovo Y5070 2015
    CPU: Core I7 4720HQ - VGA: GTX 960 - HDD: 1TB 5400rpm + 8Gb ssd - Memory: 16Gb
    قیمت: 3.600.000

MSI GE62
    CPU: Core I7 4720HQ - VGA: GTX 960 - HDD: 1TB 7200rpm - Memory: 8Gb
    قیمت: 3.870.000

Asus G550JX
    CPU: Core I7 4720HQ - VGA: GTX 950 - HDD: 1TB 500rpm - Memory: 8Gb
    قیمت: 3.700.000

اما اگر یکم تخصصی تر بخوایم نگاه کنیم :

Lenovo Y5070 2015 :
    - مدل بررسی شده گران ترین مدل این سری در بازار ایران هست.
    - بر عکس ادعاهای برخی از افراد، صفحه نمایش این لپتاپ واقعا خوبه . زاویه دید خوبی داره و رنگها بسار زنده و چشم نواز هستند ضمن اینکه رزولوشن 4K داره و تا از نزدیک نبینید نمی تونید بفهمید که چقدر خوبه. در مورد رفلکس اما با توجه به براق بودن صفحه نمایش در نور زیاد ممکنه اذیت کنه که البته خیلی بعید می دونم کسی که می خواد بازی کنی اتاقشو چراغون کنه، نهایت یه لامپ بالای سر روشنه که مشکلی ایجاد نمی کنه.
    - مشکلی که خود فروشنده هم تایید کرد گرم شدن دستگاه هست که متاسفانه نسبت به کانفیگ قدرتمندش، سیستم خنک کننده خوب نیست و این شما رو ملزم می کنه همراه لپتاپ یک کول پد هم بخرید که حدود 100 تومن خرج بر می داره.
    - وزن دستگاه 2.4 کیلوگرمه و خود دستگاه فاقد هرگونه درگاه دیسک خوانه اما در هنگام خرید یک DVD RW اکسترنال به شما داده میشه که کار راه بندازه. به نظر من همین هم خوبه چون من که بشخصه مدتهاست که از دی وی دی رایتر کامپیوترم استفاده نکردم و کاربرد این قطعه کلا خیلی کم شده.
    - ظاهر دستگاه عالیه. به شخصه بین این سه دستگاه ظاهر لنوو رو بیشتر پسندیدم که آخرش در نتیجه گیری توضیح میدم چرا.
    - کیبور دستگاه هم عالیه و یک بک لایت قرمز رنگ بسیار شیک داره.

MSI GE62:
    - مدل بررسی شده ارزان ترین مدل این سری در بازار ایران هست.
    - صفحه نمایش FHD است، مدل روشنش اونجا نبود که ببینم اما طبق تعاریف بسیار عالیه با زاویه دید خوب و رفلکس نور کم.
    - وزن دستگاه با توجه به اینکه درگاه دیسک خوان هم داره 2.4 کیلوگرمه یعنی هم وزن لنوو که خدمتتون عرض کردم.
    - سیستم خنک کننده بسیار خوب طراحی شده اما خرید یک کول پد جدا هم به این سیستم کمک می کنه.
    *** در مقایسه این لپتاپ با لنوو این رو باید بگم که رم دستگاه نصف لنوو هست و هارد دستگاه هم هیبریدی نیست و همچنین کارت گرافیک مموری کمتری داره (2 گیگ هست) اما قیمت نزدیک 300.000 تومان گرون تره که میشه دلیلش رو اینطور ذکر کرد:
    1 - صفحه نمایش دستگاه با کیفیت تر و کمی گران تره.
    2 - مادر بورد ام اس آی سه درگاه اس اس دی داره و قیمتش بیشتر از مادربورد لنوو هست
    3 - سیستم خنک کننده پیشرفته تر
    4 - کیبورد استیل سریز که گرون تره ولی از نظر من یه نور پس زمینه بدی داره، قشنگ رنگین کمون رو پیاده کردن و من اون نور یک دست لنوو رو بیشتر می پسندم.

Asus G550JX:
    اجازه بدید من سرتون رو درد نیارم فقط بگم که اصلا دلیل این قیمت بالای لپتاپ رو نمی فهمم
    - رم نصف لنوو و کارت گرافیک ضعیف تر از دو مدل دیگه.
    - کیبورد خوب با پس زمینه قرمز اما کیبورد لنوو کمی بهتر هست.
    - وزن 2.6 کیلوگرم و سنگین تر از دو مدل دیگه
    - سیستم کولینگ خوب و بهتر از لنوو اما نه بهتر از ام اس آی
    - صفحه نمایش فوق العاده خوب و مثل سیستم کولینگ بهتر از لنوو و نه بهتر از ام اس آی
    - هارد دیسک ضعیف تر از دو مدل دیگه

نتیجه گیری :
    هر سه مدل خوب هستند اما به نظر من ارزش خرید ایسوس پایین تر از دو مدل دیگه هست و توی این رنج قیمت اگه کسی به خاطر سیستم کولینگ و صفحه نمایش نخواد لنوو بگیره ، ام اس آی پیشنهاد بهتری می تونه براش باشه.
    اما نکته ای که هست و به نظرم مهمه چون ما داریم توی یک جامعه ای متشکل از خانواده و رفقا و دیگران زندگی می کنیم، بحث ظاهر لپتاپ هاست.
    اگر شما نو جوان هستید و حدود 20 سال یا کمتر دارید مدل ام اس آی می تونه براتون مناسب و هیجان انگیز باشه. نور پس زمینه کیبورد چند رنگ و طراحی پشت لپتاپ که خیلی نظرات رو جلب می کنه و یک آرم گیمینگ هم روی لپتاپ زده که ظاهر رو هیجان انگیزتر هم می کنه.
    اما اگر سنتون بالاتره و دارید به 30 سال یا بالاتر می رسید، ظاهر لنوو بسیار شیک تر سنگین تر و باوقارتره. به شخصه حاضرم یه پول اضافه بدم ولی کیبوردم رنگارنگ نباشه. خبری از آرم گیمینگ و اژدها و مار و شیرو پلنگ و ... هم روی لپتاپ نیست.
    علاوه بر موارد بالا اگر مصرف گیمینگتون خیلی بالاست باز هم ام اس آی رو پیشنهاد می کنم ولی اگر بازی کردنتون در روز نهایت یکی دو ساعته، مدل لنوو با توجه به قیمت پایین ترش (و با توجه به اینکه مدل های ارزان تر با رم 8 گیگ داره) انتخاب بهتری می تونه باشه.
    در مورد ایسوس هم حرفی ندارم، من به شخصه اونو با این قیمت نمی پسندم.

در آخر هم فروشنده ام اس آی یه حرف قشنگی زد : اگر فکر می کنید که یه لپتاپ با کانفیگ حاضر کارتون رو راه میندازه خیلی وارد جزئیات نشید. جزئیات واسه اوناست که می خوان حداکثر کار ممکن رو از لپ تاپ بکشن و قشنگ خستش کنن.

موفق باشید
    Last edited by Alireza.M67; 31-08-2015 at 13:17.

2. 6 کاربر از Alireza.M67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •