تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: کمک و راهنمایی برای آپدیت بایوس لب تاب ایسر 5742ZG ( دوستان حرفه ای بیان )

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض کمک و راهنمایی برای آپدیت بایوس لب تاب ایسر 5742ZG ( دوستان حرفه ای بیان )

با سلام خدمت دوستان و مدیران
    از دوستانی که تجربه ی آپدیت بایوس دارند تقاضای راهنمایی ، مشورت و کمک دارم .
    لطفا اگر میتونید به بنده مشاوره بدین ، چند دقیقه وقتتون را بذارید ، پیشاپیش ممنونم

لب تاب ایسر مدل 5742ZG دارم که از همون ابتدا که خریداری شد ، دو تا مشکل داشت :
    1- گاهی بعد از روشن شدن و اومدن مارک acer دوباره خودش ریست میشه و دفعه دوم ویندوز بالا میاد ، شاید هر 30 باری که من با پاور لب تاب را روشن کنم یکبار این مورد خودش را نشون بده .
    2- گاهی هم بی دلیل صفحه ی مرگ بلو اسکرین ظاهر میشه و اتوماتیک ریست میشه ، که شاید این دومی ربطی به بایوس و باگ احتمالی اون نداشته باشه ، اما باز مطمئنم از رم یا گرافیگ لب تاب هم نیست .

نسخه ی بایوس فعلی 1.15 هست و در سایت پشتیبانی بایوس قدیمی ترین بایوس 1.23 هست که تصویرش را میبینید :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا من در خوف و رجا هستم که آیا آپدیت کنم یا نه ؟ با توجه به چیزهایی که در نت خوندم و نوشتند اگر مشکلی پیش بیاد باید آیسی جدا بشه و پروگرام بشه و فلان و بهمان ... و 50 حداقل خرج تعمیرش میشه و ...

سه نسخه از بایوس را دانلود زدم و البته با جستجو در یوتوب از نحوه آپدیت فلش و اینکه چطوری هست مطلع شدم .
    روند آپدیت شدن بایوس با حالت آماده ای که خود ایسر ترتیب داده در اینجا :
    تصویر سه نسخه را در پائین میزارم تا بتونم بهتر منظورم را برسانم :

همونطور که میبینید در دو نسخه 1.27 و 1.29 ، همنام با فایل اجرایی فایلی با فرمت fd هست که البته مطمئن نیستم همون فایل بایوس باشه ، فایل دیگری هم هست با فرمت rom .
    در تکست همراه بایوس ها طریقه ی آپدیت بایوس را گفته ولی در نسخه ی بایوس 1.30 ، اون فایل اجرایی با فایلی که پسوند fd داره همنام نیستند و روی اون x64 نوشته ، حالا آیا ربطی به ویندوز 64 بیت داره یا نه نمیدونم ، فقط همینقدر میدونم که من از ویندوز 32 بیت استفاده میکنم . تصویر تکست آموزش اپدیت بایوس :

تصمیم گرفتم اگر قرار شد آپدیت بزنم از بایوس 1.27 و یا 1.29 استفاده کنم ، اما حقیقت باز نگرانم مشکلی ایجاد بشه و به دردسر بیفتم ، از هزینه بگیر تا دنبال تعمیرکار گشتن و معطلی و البته هارد لب تاب که فایل شخصی داره !
    دوستان با تجربه ، که قبلا اینکار را کردید ، لطفا راهنمایی کنید چکار کنم و چکار نکنم !
    قبلا بایوس مادربورد آپدیت زدم ولی با چیزهایی که از نت خوندم باز خیلی نگرانم .
    ممنون میشم تجربه خودتون را به اشتراک بگذارید .

آخر فروم باز mehr1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    هر جایی که یاد خدا باشد

پيش فرض

12 سال پای سیستم همه کاری کردیم و یاد گرفتیم جز آپدیت بایوس لب تاب !
    ظاهرا بقیه هم مثل خودم هستن ، در این زمینه کسی حرفی برای زدن نداره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •