تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: gpu clock در نرم افزار gpu-z

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض gpu clock در نرم افزار gpu-z

سلام دوستان.من در نرم افزار gpu-z به مشکلی بر خوردم.در صفحه اصلی این نرم افزار اخرین ورژن مینویسه که gpu clock در حالت boost 1116 مگاهرتزه ولی وقتی به قسمت سنسور میرم و وارد بازی میشم gpu clock تا 1188 هم میرسه.با ام اس ای افتر برنر هم 1188 نشون میده.میخاستم ببینم کدومش درست تره.گرافیکم gtx 660 ti direct cu ii oc asus هست که خودم اورکلاکش کردم.
    سوال دیگه ای هم داره اینه که کارت گرافیک من چقدر باید اور بشه تا به gtx 670 و gtx 760 برسه؟به کور کلاک 70 تا و به مموری کلاک 25 مگاهرتز اضافه کردم.ممنون از شما
    Last edited by fredmehdi; 02-04-2015 at 21:34.

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    بایوس رو فلش کردین یا بایوس کارخونه ایی هست؟؟؟
    با نرم افزار اصلی ایسوز(ASUS GPU Tweak) هم یه تست کنید. چون سنسورها و جزیات فرکانسی هسته گرافیکی و رم رو برای برند ایسوز دقیقتر نشون میده.
    در برخی موارد(خودم این موارد رو چند بار دیدم)، بوست فرکانس شما در حالت فول لود با چیزی که توی نرم افزار GPU-Z نشون متفادت هستش!!!

3. این کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

بایوس کارخونه هست.نرم افزار ایسوس رو هم نصب کردم.همون فرکانس gpu-z در حالت مشخصات کلی رو نشون میده.اینم مشخصات گرافیکم بعد از اورکلاک حداکثری.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نظرتون چیه؟
    به نظرت مموری کلاک رو بیشتر باشه یا کور کلاک؟کدام در فریم تاثیر بیشتری داره.الان 105 تا به مموری کلاک و 90 تا به کور کلاک اضافه کردم.
    Last edited by fredmehdi; 05-04-2015 at 19:21.

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

بایوس کارخونه هست.نرم افزار ایسوس رو هم نصب کردم.همون فرکانس gpu-z در حالت مشخصات کلی رو نشون میده.اینم مشخصات گرافیکم بعد از اورکلاک حداکثری.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    نظرتون چیه؟
    به نظرت مموری کلاک رو بیشتر باشه یا کور کلاک؟کدام در فریم تاثیر بیشتری داره.الان 105 تا به مموری کلاک و 90 تا به کور کلاک اضافه کردم.
    در زمینه آورکلاک(بنا به تجربه شخصی) برخی برندها مانند MSI،EVGA ،ASUS و ... ، یکسری نرم افزارهای کاملا اختصاصی طراحی کرده اند که در برخی موارد اگر از نرم افزارهای غیرمطابق با برند کارت استفاده بشه
    ممکنه یکسری باگ دیده بشه. البته این مورد کاملا تصادفی هست و اصلا اصلا حالت کلی نداره!!!
    کورکلاک رو می تونید در قدم اول ضریب استیبل بودنش رو بدست بیارین. یعنی فرکانس رو با ولتاژ دیفالت تا جایی که کارت ناپایدار بشه بالا ببرین بعدش، کم کم ولتاژ رو بالا ببرین تا یا به محدودیت دما بخورین یا به محدودیت ولتاژ.
    روی آور مموری کلاک زیاد مانور ندین. چون دفع گرمای این قسمت نسبت به کور زیاد نیست و مکنه با افزایش ولتاژ و فرکانس مموری دچار آسیب بشه.

6. این کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

من الان در نرم افزار های تست پایداری مشکلی ندارم ولی اگر 5 واحد به مموری کلاک یا کور کلاک اضافه کنم از بازی بعد از چند ثانیه یا دقیقه میپره بیرون.علتش چیه؟

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

من الان در نرم افزار های تست پایداری مشکلی ندارم ولی اگر 5 واحد به مموری کلاک یا کور کلاک اضافه کنم از بازی بعد از چند ثانیه یا دقیقه میپره بیرون.علتش چیه؟
    دو علت داره:
    یا به محدودیت ولتاژ میخوره که باید به مموری ولتاژ بدی یا اگه نمیشه ولتاژش رو انلاک کرد
    ویا
    به محدودیت دمایی میخوره و سیستمهای دمایی کارت بطور خودکار بار رم رو خالی میکنن تا خنک بشه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

محمدودیت دمایی نیست چون از 75 بیشتر نمیشه.ولتاژ رو چطور باید انلاک کرد؟

پروفشنال sdfssdfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    land of the god

پيش فرض

لپ تاپی یا پی سی? ممکنه پاورت نکشه ! و این کا از یه حدی خب نمیشه بیشتر اور کلاک کرد

sent from my nexus

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

پیسی.ولش کن.میزنم سیستم نابود میکنم gta v از دست میدم.مهم اینه که به gtx 760 تقریبا رسیده.از همتون ممنونم.بای.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •