تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: یک سوال بسیار مهم در مورد زیست گیاهی !! خواهشا کمک بفرمایـــــــید !!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

14 یک سوال بسیار مهم در مورد زیست گیاهی !! خواهشا کمک بفرمایـــــــید !!!

سلام به همه ی اعضای فروم پی سی ورلد .

خشته نباشید

من دانشجوی رشته ی زیست شناسی هستم (تـرم 1) ...

دیروز آزمایشگاه زیست گیاهی داشتیم و باید زیر میکروسکوپ اپیدرم پیاز رو نیگاه کردیم.

حالا استادمون یه تحقیق به من داده و نمره هم داره و حتما باید جواب این پرسش رو بدم.

-چرا در همه ی سلول های اپیدرم پیاز،هسته مشخص نبود و فقط در بعضی از سلول ها میشد هسته را مشاهده کرد؟

-چرا در همه ی سلول ها،هسته در یک جای مشخص نبود؟! (یعنی یکی در سمت راست،یکی سمت چپ،یکی وسط و ....)؛چرا هسته ی سلول در یک جای خاص نبود؟

خواهشا راهنمایی بفرمایید تا بتونم جواب درست این تحقیق رو پیدا کنم و بتونم نمره ی آزمایشگاه رو بگیرم

خیلی ممنونم...

منتظر پاسخ شما اساتید هستم...

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

-چرا در همه ی سلول های اپیدرم پیاز،هسته مشخص نبود و فقط در بعضی از سلول ها میشد هسته را مشاهده کرد؟
    فکر میکنم علت مشخص نبودن هسته و محتویات سلولی به تورژسانس و پلاسمولیز مربوط میشه

درمطالعه با آب مقطرسلول بخوبی قابل روئیت می شود درمرحله دوم (آب لوله کشی)به بخاطر اینکه غلظت املاح آن تقریبا مشابه سیتوپلاسم سلول است تصویر وضوح خوبی نداشته وهیچ کدام از اندامهای درون سلول قابل روئیت نیستند،درمرحله سوم با استفاده ازلوگول تصویر واضح تری ازسلول را خواهیم دید که درآن هسته وداخل آن هستک بخوبی قابل روئیت خواهد بود و در مرحله سوم چون در حالت طبیعی غشاء سیتوپلاسم به دیواره سلول متصل است وبااستفاده ازمحلول آب نمک 20% درصد باعث حالت پلاسمولیزدرسلول شده وغشاء از دیواره جدا شده وقابل روئیت می گردد.

-چرا در همه ی سلول ها،هسته در یک جای مشخص نبود؟! (یعنی یکی در سمت راست،یکی سمت چپ،یکی وسط و ....)؛چرا هسته ی سلول در یک جای خاص نبود؟
    در سلول های مسن واکوئل بزرگتر هست و قسمت بیشتر فضای درونی سلول رو در بر میگیره و هسته رو به سمت دیگه میرونه (میتونه دلیلش بزرگ بودن واکوئل در سلول های مسن باشه)

این تاپیک هم میتونه مفید باشه :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

فکر میکنم علت این مشکل اینه که علت نا مشخص بودنِ بعضی از هسته های سلول اپیدرم در زیر میکروسکوپ این است که هسته های سلول نمونه به زیر واکوئل می روند و مشخص نمی شوند.در حالی که همه ی سلول ها دارای هسته میباشند!! (حتما میدونید اینو دیگه)

به همان دلیل مطرح شده،همیشه هسته های سلول ها خوب دیده نمیشوند یا جا به جا نشان داده میشوند.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

از هر 2 عزیز کمال تشکر را دارم

آقای دکتر سورنا
    استادمون جواب رو داد و همون علتی بود که شما و آقای vesta فرمودید.
    البته قبل از اینکه من پاسخ شما رو مطالعه کنم همان پاسخ vesta عزیز را به کلاس ارائه دادم و قسمت دوم پاسخشون همان جواب مد نظر استاد بود خوش بختانه اما پاسخ شما را همین الان دیدم.

یک سوال دیگر هم دارم که بسیار پیش پا افتاده است.ولی نمیدانستم در کجا آن را مطرح کنم اما چون مطمئن هستم شما جواب ان را میدانید همینجا میپرسم.

عدد 9 را به زبان یونانی به این شکل (IX) باید نوشت یا به شکله (VIIII) ؟

ببخشید اگر سوالم بسیار بچه گانه بود.چون سالها دور بودم از درس،یادم رفته.

بازم از هر دو عزیز واقعا ممنونم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •