تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: هارد 1 یا 2 ترابایت

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض هارد 1 یا 2 ترابایت

سلام دوستان.
    حدود 700 گیگ اطلاعات مهم مثه فیلم های اموزشی و فیلم های سینمایی و سریال و کتاب و به طور کلی اطلاعات دارم که برام مهمه. دیتا زیاد رد و بدل نمی کنم و بیشتر فایل های دانلودی هست اما شده حدود 100 گیگ اطلاعات رد و بدل کنیم ( میدونم زیاد هم نیست ولی بالاخره 100 گیگه ! ) در نظر دارم یک هارداکسترنال 1 یا 2 ترابایتی بخرم اما هیچ اطلاعاتی به جز برند هارد ها ندارم.
    بودجه ام نهایتا تا 300 تومن هست. نمیدونم میتونم هارد 2 ترابایت بگیرم یا نه.
    مد نظرم اینه که usb3 باشه و سیستم ضد شوک هم داشته باشه تا اطلاعات بر باد نره.
    اندازه مناسب و معقول داشته باشه تا بتونم راحت حملش کنم. ( هر چی کوچیک تر بهتر )

متوجه هستم که برند های معروف وسترن دیجتال و سیگیت و سیلیکون پاور و ... هستند اما یکی از دوستان هارد با برند بوفالو خریده بود. نمیدونم برند خوبی هست یا خیر ولی تا الان که به خوبی کار کرده.

مدل مد نظر و مناسب شما برای من چیه ؟

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

اگر 2TB و یک مدل خوب می خواهید به نظرم Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB مدل خیلی خوبیه.

قیمتش حدود ۳۴۰ تومان هست ولی خب سایزش تقریبا اندازه یک مودم ADSL هست و خوبی که داره اینه که آداپتور جدا داره یعنی از پاور سیستم برق نمی کشه و USB3 هم هست

سرعت چرخش هم ۷۲۰۰ دور در دقیقه هست و وزن ۱۱۸۰ گرمی هم داره. کلا خیلی هارد خوبیه با این قیمت و بک آپ خودکار هم داره. اگر می تونید انقدر خرج کنید به نظر من بهتره این رو بخرید که چینی هم نیست ولی کمتر از این قیمت شاید ۲ترا بایت گیر بیارید اما این هارد واقعا عالیه نبست به قیمتش. اما اگر ۱ ترا بایت بخواید بخرید مدل های خیلی بیشتری رو می تونید انتخاب کنید.
    Last edited by Mr.Pooya; 14-06-2014 at 20:34. دليل: جا افتادن عدد ۳

3. 2 کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

همین مدلی که دوستمان معرفی کردند بسیار خوب است. فقط با گارانتی درست و حسابی بگیر. یعنی سازگار ارقام و آواژنگ.

5. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان.
    حدود 700 گیگ اطلاعات مهم مثه فیلم های اموزشی و فیلم های سینمایی و سریال و کتاب و به طور کلی اطلاعات دارم که برام مهمه. دیتا زیاد رد و بدل نمی کنم و بیشتر فایل های دانلودی هست اما شده حدود 100 گیگ اطلاعات رد و بدل کنیم ( میدونم زیاد هم نیست ولی بالاخره 100 گیگه ! ) در نظر دارم یک هارداکسترنال 1 یا 2 ترابایتی بخرم اما هیچ اطلاعاتی به جز برند هارد ها ندارم.
    بودجه ام نهایتا تا 300 تومن هست. نمیدونم میتونم هارد 2 ترابایت بگیرم یا نه.
    مد نظرم اینه که usb3 باشه و سیستم ضد شوک هم داشته باشه تا اطلاعات بر باد نره.
    اندازه مناسب و معقول داشته باشه تا بتونم راحت حملش کنم. ( هر چی کوچیک تر بهتر )

متوجه هستم که برند های معروف وسترن دیجتال و سیگیت و سیلیکون پاور و ... هستند اما یکی از دوستان هارد با برند بوفالو خریده بود. نمیدونم برند خوبی هست یا خیر ولی تا الان که به خوبی کار کرده.

مدل مد نظر و مناسب شما برای من چیه ؟
    سلام .

1. متاسفانه نمیتونید هارد دیسک اکسترنال پرتابل 2TB بخرید . چون بودجه شما محدود هست . مگر اینکه از قابلیت پرتابل بودن آن صرف نظر کنید و انواع دسکتاپی (آداپتوردار) بخرید مثل مدلی که در پست دوم معرفی شد .

2. Buffalo برند معتبری هست گرچه سازنده HDD نیست . اگر مدل آنتی شوک از این برند میخواهید میتونید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انتخاب کنید که پرتابل هم هست .
    نکته : این مدل مثل بعضی مدلهای Western Digital قابلیت Hardware Encryption (رمزگذاری سخت افزاری) دارد و علاوه بر اینکه یک مزیت محسوب میشود در صورتیکه مشکلی برای آن پیش بیاید به خاطر Encrypt کردن اتوماتیک اطلاعات (چه پسورد تعیین کرده باشید و چه نکرده باشید) و ذخیره آن بر روی هارد دیسک ، تعمیر و ریکاوری اطلاعات کار بسیار مشکلی خواهد بود . نه فقط این مدل بلکه هر هارد دیسک اکسترنال دیگری که قابلیت Hardware Encryption داشته باشد .

3. برند ADATA و یا Silicon power چند مدل آنتی شوک دارند مثل مدل تازه وارد و جدید Silicon power Armor A60 .
    نکته : دقت کنیدکه مدلهایی که به اصطلاح ضد ضربه و ضد آب هستند فقط باکس مقاوم دارند وگرنه هارد داخلی بکار رفته همانند مدلهای معمولی هست و در نتیجه با توجه به ساختار ظریف هارد دیسکها در مواقعی که روشن هست نباید ضربه یا شوکی وارد بشود . قابلیت ضد ضربه این هارد دیسکهای اکسترنال (وجود محافظهای ارتجاعی لاستیکی / سیلیکونی) بیشتر در مواقعی مطرح هست که هارد دیسک خاموش هست . بعضی از کمپانیها که هاردهای اکسترنال ضد ضربه تولید میکنند بوضوح اشاره میکنند که این قابلیت فقط در حالت non-operating تست شده است . به هر حال اگر در مواقع حمل و نقل کمی بی احتیاط هستید این مدلها گزینه مناسبی هستند .
    Last edited by ata.royalfalcon; 14-06-2014 at 20:23.

7. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

سلام

اگر 2TB و یک مدل خوب می خواهید به نظرم Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB مدل خیلی خوبیه.

قیمتش حدود ۳۴۰ تومان هست ولی خب سایزش تقریبا اندازه یک مودم ADSL هست و خوبی که داره اینه که آداپتور جدا داره یعنی از پاور سیستم برق نمی کشه و USB3 هم هست

سرعت چرخش هم ۷۲۰۰ دور در دقیقه هست و وزن ۱۱۸۰ گرمی هم داره. کلا خیلی هارد خوبیه با این قیمت و بک آپ خودکار هم داره. اگر می تونید انقدر خرج کنید به نظر من بهتره این رو بخرید که چینی هم نیست ولی کمتر از این قیمت شاید ۲ترا بایت گیر بیارید اما این هارد واقعا عالیه نبست به قیمتش. اما اگر ۱ ترا بایت بخواید بخرید مدل های خیلی بیشتری رو می تونید انتخاب کنید.
    تشکر ولی قصد دارم هارد رو راحت حمل کنم.
    این هم وزنش زیاده و هم اندازش.

همین مدلی که دوستمان معرفی کردند بسیار خوب است. فقط با گارانتی درست و حسابی بگیر. یعنی سازگار ارقام و آواژنگ.

تشکر.
    نه زیاد به گارانتی حساس نیستم. جنس بی گارانتی زیاد گرفتم که مشکلی هم نداشت.

سلام .

1. متاسفانه نمیتونید هارد دیسک اکسترنال پرتابل 2TB بخرید . چون بودجه شما محدود هست . مگر اینکه از قابلیت پرتابل بودن آن صرف نظر کنید و انواع دسکتاپی (آداپتوردار) بخرید مثل مدلی که در پست دوم معرفی شد .

2. Buffalo برند معتبری هست گرچه سازنده HDD نیست . اگر مدل آنتی شوک از این برند میخواهید میتونید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انتخاب کنید که پرتابل هم هست .
    نکته : این مدل مثل بعضی مدلهای Western Digital قابلیت Hardware Encryption (رمزگذاری سخت افزاری) دارد و علاوه بر اینکه یک مزیت محسوب میشود در صورتیکه مشکلی برای آن پیش بیاید به خاطر Encrypt کردن اتوماتیک اطلاعات (چه پسورد تعیین کرده باشید و چه نکرده باشید) و ذخیره آن بر روی هارد دیسک ، تعمیر و ریکاوری اطلاعات کار بسیار مشکلی خواهد بود . نه فقط این مدل بلکه هر هارد دیسک اکسترنال دیگری که قابلیت Hardware Encryption داشته باشد .

3. برند ADATA و یا Silicon power چند مدل آنتی شوک دارند مثل مدل تازه وارد و جدید Silicon power Armor A60 .
    نکته : دقت کنیدکه مدلهایی که به اصطلاح ضد ضربه و ضد آب هستند فقط باکس مقاوم دارند وگرنه هارد داخلی بکار رفته همانند مدلهای معمولی هست و در نتیجه با توجه به ساختار ظریف هارد دیسکها در مواقعی که روشن هست نباید ضربه یا شوکی وارد بشود . قابلیت ضد ضربه این هارد دیسکهای اکسترنال (وجود محافظهای ارتجاعی لاستیکی / سیلیکونی) بیشتر در مواقعی مطرح هست که هارد دیسک خاموش هست . بعضی از کمپانیها که هاردهای اکسترنال ضد ضربه تولید میکنند بوضوح اشاره میکنند که این قابلیت فقط در حالت non-operating تست شده است . به هر حال اگر در مواقع حمل و نقل کمی بی احتیاط هستید این مدلها گزینه مناسبی هستند .

تشکر. واقعا توضیحاتتون قابل تقدیر هست.
    به هر حال بودجه من در همین حد هست و امروز که بازار رفتم حداقل قیمت ها 380 تا 400 بود. ( یه جا رفتم 400 هزار و 5 تومن قیمت یک هارد بود )

فکر می کنم بهتره فقط اطلاعات مهم رو در هارد نگه داری کنم و به خرید هارد 1 ترابایت بسنده کنم.
    مدل مناسب در حده 300 تومن، 1 ترابایت میدونم که هست ولی چه مدلی مناسبه آرشیو و تا حدود خیلی کمی بالا آوردن OS هست ؟
    در ظمن آشنا دارم که میتونه از خارج وارد کنه، قیمت خارج از کشور ( دبی ) با ایران فرق زیادی داره یا خیر ؟

آخر فروم باز Mr.Pooya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تشکر ولی قصد دارم هارد رو راحت حمل کنم.
    این هم وزنش زیاده و هم اندازش.

خب پس با این حساب همونطور که خودتون هم گفتید با این بودجه باید به فکر یک ترابایت باشید نه ۲. راستش ۲ ترا با اون قیمت اونی که من معرفی کردم گزینه مناسبی بود ولی خب بکار شما نمیاد در هر صورت

Silicon Power Armor A30

این هم هارد خیلی خوبیه وزنش هم خیلی سبک تر از اون یکی هست ۱۸۱ گرم وزنش هست. ضد ضربه ضد لغزش ضد شوک ( همونطور که دوستمون هم کامل توضیح دادند ) هست و همینطور تست سقوط از ۱۲۲ متری رو با موفقیت پشت سر گذاشته USB3 هم هست. بدنش هم سیلیکونی ضد ضربه هست.

اما مشکلی که داره اینه که ۹۳۱ مگ در دسترس هست. سرعت چرخشش هم ۵۲۰۰ دور هست با USB3 هم حداکثر ۵Gb یا همون 640MB سرعتش می رسه.

البته ARMOR A80 هم می تونید بخرید اون هم تقریبا در همین سطح هست. البته به نظر من با تفاوت قیمت حدود ۱۰ تومان A80 بهتره از اون مدل هست اما مشخصات شون مثل هم دیگست. فقط A80 وزنش حدود ۲۸۰ گرم هست

A30 = حدود ۲۷۰ هزار تومان

A80 = حدود ۲۸۰ هزار تومان
    Last edited by Mr.Pooya; 14-06-2014 at 22:52.

10. این کاربر از Mr.Pooya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

تشکر دوست عزیز. واقعا محبت کردید و وقت گزاشتید. جبران می کنم.

ببینم نظر سایر دوستان چیه، احتمالا یکی از همین دو مدل رو میخرم.

12. این کاربر از Thor God بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به هر حال بودجه من در همین حد هست و امروز که بازار رفتم حداقل قیمت ها 380 تا 400 بود. ( یه جا رفتم 400 هزار و 5 تومن قیمت یک هارد بود )

فکر می کنم بهتره فقط اطلاعات مهم رو در هارد نگه داری کنم و به خرید هارد 1 ترابایت بسنده کنم.
    مدل مناسب در حده 300 تومن، 1 ترابایت میدونم که هست ولی چه مدلی مناسبه آرشیو و تا حدود خیلی کمی بالا آوردن OS هست ؟
    در ظمن آشنا دارم که میتونه از خارج وارد کنه، قیمت خارج از کشور ( دبی ) با ایران فرق زیادی داره یا خیر ؟
    اگر Buffalo مدنظر شما نیست ، مدلهایی که در پست ششم این تاپیک معرفی شد گزینه مناسبی هستند.

و تا حدود خیلی کمی بالا آوردن OS هست ؟
    اکثر هارد دیسکهای اکسترنال پرتابل موجود در بازار کشور 5400rpm هستند و خصوصیت فنی برجسته و متمایزی ندارند و از نظر سرعت تفاوت چشمگیری وجود ندارند که بگم فلان مدل برای OS مناسبتر هست . اگر توقع زیادی نداشته باشید سرعت این مدلها کفایت میکنند . در غیر اینصورت مدلهایی هستند که 7200rpm باشند ولی فکر نمیکنم بتونید در بازار کشور پیدا کنید . مدلهایی مثل HGST Touro s که 7200rpm هست که متاسفانه آنتی شوک هم نیست.

14. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

سلام. منم مشکلی شبیه به مشکل شما رو داشتم. چه از لحاظ اطلاعاتم چه انتخاب سخت گیرانم! اول یه توصیه دوستانه: بودجه من از شما کمتر بود ولی موقع خرید دل زدم دریا و 400 تومن دادم هاردی که تو رویام بود خریدم و راحت شدم الانم خوشحالم خریدمش. اون درد 100-150 تومن اضافشم کاملا فراموش کردم تو این یک هفته. چرا که پول انقدر بی ارزشه که نگه داریش جز ضرر هیچی نیست! نمیدونم بودجه اختصاص دادت به هارد 300 تومنه یا کل بودجت همینه ولی اگه امکان افزایش داری بنظرم 2 بگیر منم وقت خرید داشتم هرجور حساب میکردم تا یک سال آینده اطلاعات واجبم 1ترا نمی شد اما الان می بینم نه تنها 500تاش پر شده بلکه 10تا گیم هم زدم اونم شده 500تا. بعدم اهل فیلمم اگه 2تا مهمونی برم فیلمای دوستامو بگیرم 2ترا پر شده رفته!

این تاپیکم بخون مطمئنم به انتخابت کمک شایانی میکنه. طولانی نیست! موفق باشی:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

16. این کاربر از AAb NAbAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

آها راستی درمورد خارج از کشور هم بزار یه چیزی بهت بگم باور یا عدم باورش با خودت داداش من! من عموم به واسطه شغلش تمام دنیا رو گشته.اروپا آسیا آفریقا کانادا خاور میانه و خیلی جاهای دیگه از آمریکا بیشتر از همه دبی و چین که از سفرای بین شهری خودمونم بیشتر میاد و میره بخدا. دیروز از جبل علی (دبی) زنگ زد گفت چیزی نمیخوای؟ گفتم یه هارد گرفتم فلان مدل با گارانتی 2ساله 397 تومن برند اصلی و ساخت تایوان. رفته گشته غروب زنگ زده میگه یه برند تقلبیش بی گارانتی اینجا میدن 140 دلار!!! ینی به عبارتی به پول ما درمیاد 450 تومن!!!!!!! دیگه خودت تا تهش برو...
    الان سالهاست که میگه چین و دبی اجناس گرونتر از اینجا درمیاد به 3 دلیل: 1. بی ارزش بودن پول ما .. 2.دیگه تجارت جهانی مثل سابق نیست... 3.گمرک خیلی گیر میده. یه گوشی هم میخواستم زنگ زد گفت 1030 تومن در میاد درحالیکه من ازینجا گرفتم 950

18. این کاربر از AAb NAbAT بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •