تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: فرمت نشدن درايو C كامپيوتر:Windows was unable to complete the format.

آخر فروم باز glc_engineer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    UNARMED-ALONE-UNAFRAID

پيش فرض

سلام

درايو C من فرمت نميشه.خالي خاليه (البته از لحاظ ظاهري) ولي تو قسمت Properties اون نوشته 231 مگابايت برنامه توشه.اينم عكسش:

موقع فرمت كردن هم وقتي رسيد به 99% اين پيغام رو ميده:

لطفا بگيد من چيكار كنم
    حالا درايو سي رو چرا ميخواي فرمت كني اون هم در محيط ويندوز؟!!!

حـــــرفـه ای MB_Danger's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام به تمام کاربران محترم ، مخصوصا همکار عزیزم Soda جان ...
    در تایید گفته های satttanism و nw_nk باید عرض کنم که وقتی Windows در یک درایو Logical ( مانند D ) نصب می شود ، لازم است فایل های Boot ش را در یک درایو Primery کپی کند و C همان درایو Primery است .
    چرا که رایانه هنگام Boot شدن به درایو Primery ( اولیه ) مراجعه می کند و اگر فایل های Boot وجود نداشته باشند ، رایانه چگونه می تواند پارتیشنی که ویندوز در آن نصب شده است را پیدا کند و پس از آن فایل های دیگر را Load نماید ؟!
    تا اینجا متوجه شدیم که چرا ویندوز به کاربر اجازه نمی دهد درایو C را Format کند !
    اگر درایو C را Quick Format کنیم ، قطعا در همان لحظه ی اول با پیغام Windows was unable to complete the format مواجه خواهیم شد !
    پس نتیجه می گیرم که shayan_p30 جان تیک گزینه ی Quick Format را نزده !
    همانطور که می دانید فرق Quick Format با Normal Format این است که در Normal Format درایو مورد نظر ابتدا Scan می شود و اگر احیانا Error ی در File System آن وجود داشته باشد Fix می گردد و نیز در صورت وجود Bad Sector ، ویندوز تلاش می کند آن را Recover نماید و پس از انجام این مراحل محتویات درایو مذکور را پاک می کند .
    پس اگر درایو مورد نظر تا 99% فرمت شد و سپس با پیغام Windows was unable to complete the format مواجه شدیم ، نباید تعجب کنیم !!
    چرا که ویندوز تا آن لحظه در حال Scan بوده نه Format
    shayan_p30 جان مراحل زیر را دنبال کنید :
    1 . به مسیر زیر بروید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2 . روی گزینه ی Show hidden files and folders کلیک کنید .
    3 . تیک گزینه ی ( Hide protected operating system files (Recommended را بردارید .
    4 . شستی Yes و سپس OK را فشار دهید تا Folder Options بسته شود .
    5 . درایو C را Open کنید .
    6 . تمام محتویات این درایو را به استثنای فایل ها و پوشه های زیر پاک کنید !
    فایل ها : BOOT.INI ، CONFIG.SYS ، IO.SYS ، MSDOS.SYS ، NTDETECT.COM ، AUTOEXEC.BAT و NTLDR
    پوشه ها : RECYCLER و System Volume Information
    موفق باشید .

3. این کاربر از MB_Danger بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه shayan_p30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

دوستان عزيز
    سلام
    به خاطر كمكها و راهنماييهاتون به من در اين تاپيك خيلي خيلي ممنونم
    همچنين از دوست عزيزمون MB_Danger يه تشكر ويژه ميكنم كه وقت گذاشتن و يه جواب بهتر فرستادن
    در هر صورت ازتون ممنونم.
    با تشكر shayan_p30

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

من درایو c لپتاپم رو در محیط ویندوز پرتال 7 فرمت کردم . به خاطر اینکه وسط فرایند نصب ویندوز باطری لپتاپم تموم شد و دیگه اچازه نصب ویندوز نمی داد. حالا که داخل محیطویندوز پرتال درایوم رو فرمت کردم، دیگه موقع نصب پارتیشن ها و هاردم رو نمی شناسه. باشد چیکار کنم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

من درایو c لپتاپم رو در محیط ویندوز پرتال 7 فرمت کردم . به خاطر اینکه وسط فرایند نصب ویندوز باطری لپتاپم تموم شد و دیگه اچازه نصب ویندوز نمی داد. حالا که داخل محیطویندوز پرتال درایوم رو فرمت کردم، دیگه موقع نصب پارتیشن ها و هاردم رو نمی شناسه. باشد چیکار کنم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام.
    تو یه پست نوشته بودین باید بوت رو rebuild کرد . چه طور میشه این کار رو انجام داد.
    ممنون کی شم اگه زود راهنمایی کنین.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •