تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: مسئله حسابان

داره خودمونی میشه amirrezanaij's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

14 مسئله حسابان

سلام دوستان،كسي جواب اين مئله رو بلده؟
    ميخواهيم 200 كيلوگرم محلول آب نمك 80% درست كنيم.اما اشتباها يك محلول 60% درست شد،چه قدر بايد شكر اضافه كنيم تا به محلول 80% برسد،راستي اگر بخواهيم آنرا بجوشانيم تا غليظ تر شود چند ليتر آب بايد بخار شود

لطفا كمك كنيد، بايد از طريق معادلات گويا حل بشه

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

​يعني هيچ كي بلد نيست؟

کـاربـر بـاسـابـقـه saeed_136915's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    The Land of Skyrim

پيش فرض

سلام
    واسه محلول آب نمک میخواد شکر بریزه؟؟

4. 2 کاربر از saeed_136915 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

حالا، كسي بلد نيست؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

ببخشید من دارم الان بهاین مسئله پاسخ میدم ولی گفتم چون ایشون دراین مسئله مشکل دارند بهتربود که به این سوال پاسخ دهم
    ببین دوست عزیز یک معادله برای غلظت محلول وجود داره که یک معادله همیشه ثابت برای غلظت محلول هاست معادله به این صورت است

حالا با این معادله اول من یک مثال حل میکنم تا بانحوه کار این فرمول آشنابشی بعدسعی کن تا مسئله راخودت حل کنی
    مثال:به300کیلوگرم محلول آب نمک 12% چندکیلوگرم نمک اضافه کنیم تا محلول 17/5% به دست آید؟
    جواب: ابتدا مقدارنمک موجود درمحلول اولیه را پیدامیکنیم سپس فرض میکنیم که X کیلوگرم نمک به محلول اضافه میکنیم تا به غلظت مورد نظر برسد باید دقت کنی وقتی به محلول نمک اضافه میکنیم به وزن محلول هم اضاف میشود پس باید هم صورت وهم مخرج معادله رو بعلاوه X بکنیم
    به مراحل حل معادله دقت کن
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    قسمت دوم سوال:درسوال قبل چقدرآب تبخیر کنیم تامحلول موردنظر به دست آید
    جواب:فرض میکنیم دراثرتبخیرآب X کیلوگرم از وزن محلول کم شود به مراحل حل این قسمت از سوال دقت کن[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    [IMG]<a href="http://uploadboy.com/127dksirhoi5.html" target=_blank>حل اول.bmp - </a>[/IMG]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2013

پيش فرض

ببخشید من دارم الان به این مسئله پاسخ میدم ولی گفتم چون ایشون دراین مسئله مشکل دارند بهتربود که به این سوال پاسخ دهم
    ببین دوست عزیز یک معادله برای غلظت محلول وجود داره که یک معادله همیشه ثابت برای غلظت محلول هاست معادله به این صورت است

حالا با این معادله اول من یک مثال حل میکنم تا بانحوه کار این فرمول آشنابشی بعدسعی کن تا مسئله راخودت حل کنی
    مثال:به300کیلوگرم محلول آب نمک 12% چندکیلوگرم نمک اضافه کنیم تا محلول 17/5% به دست آید؟
    جواب: ابتدا مقدارنمک موجود درمحلول اولیه را پیدامیکنیم سپس فرض میکنیم که X کیلوگرم نمک به محلول اضافه میکنیم تا به غلظت مورد نظر برسد باید دقت کنی وقتی به محلول نمک اضافه میکنیم به وزن محلول هم اضاف میشود پس باید هم صورت وهم مخرج معادله رو بعلاوه X بکنیم
    به مراحل حل معادله دقت کن
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    قسمت دوم سوال:درسوال قبل چقدرآب تبخیر کنیم تامحلول موردنظر به دست آید
    جواب:فرض میکنیم دراثرتبخیرآب X کیلوگرم از وزن محلول کم شود به مراحل حل این قسمت از سوال دقت کن[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]
    حالا خودت سعی کن تا با استفاده از حل این مسئله به سوال خودت پاسخ بدی

8. 2 کاربر از asrema بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن تلویزیون و رادیو shahab_f's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

درصد حجمی ـه یا جرمی؟ در ضمن اشتباها در خط ِ اول نوشتید شکر.
    محاسبه میکنید که 200 کیلوگرم محلول آب نمک ِ 80% (بسته به حجمی یا جرمی بودنش) چقدر نمک لازم داره. حال که 60% هست چقدر نمک داره، تفاوت این دوتا باید اضافه بشه به محلول

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •