تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: راهنمایی در مورد کیفیت و امکانات دوربین G1X در مقایسه با SX50

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

14 راهنمایی در مورد کیفیت و امکانات دوربین G1X در مقایسه با SX50

با سلام
    اول عذرخواهی می کنم که تاپیک جداگانه باز کردم و شاید توی تاپیک های مهم دوستان بارها این مطلب رو گفته باشن اما از اونجایی که تعداد صفحات تاپیک های مهم بیش از حد زیاد بود قادر به مطالعه اونها نیستم
    من برای خرید یه دوربین عکاسی با کیفیت بین 2 مدل G1X و SX50 دچار تردید شدم
    میدونم کیفیت G1X از SX50 بهتره اما میخواستم بدونم این برتری تا چه حدیه؟
    یعنی محسوس هست یا خیلی قابل توجه نیست؟
    میشه در مقابل امکانات SX50 از از این اختلاف کیفیت چشم پوشی کرد یا اختلاف کیفیت به قدری هست که عاقلانه تر این باشه که در مقابل این اختلاف کیفیت زیاد از امکانات SX50 صرف نظر کرد ؟
    تا اونجایی که من Sample های این 2 دوربین رو دیدم کیفیت عکس G1X از SX50 که چه عرض کنم از بعضی دوربین های حرفه ای SLR هم در شرایط مشابه بالاتر بود و نمونه ها واضح تر و رنگ ها طبیعی تر بود
    اما در حال حاضر دچار تردید هستم چون زوم 50 ایکس SX50 و برخی امکانات دیگه ای که داره و همینطور شکل ظاهریش که شبیه دوربین های SLR هست واقعا وسوسه کنندس و در مقابلش کیفیت عکس G1X در مقایسه با اندازه کوچک و جمع و جوری که داره شگفت آوره
    دوستان اگه تجربه ای در کار کردن با این 2 دوربین دارن ممنون میشم در اختیارم قرار بدین و بگین میزان اختلاف کیفیت این 2 دوربین چقدره؟ محسوس هست یا قابل چشم پوشی هست؟
    ضمن اینکه بهم بگین در SX50 به جز زوم بالا چه امکانات و قابلیت های برجسته دیگه ای در مقابله با G1X داره؟

پیشاپیش از کمک دوستان تشکر میکنم

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

با سلام
    اول عذرخواهی می کنم که تاپیک جداگانه باز کردم و شاید توی تاپیک های مهم دوستان بارها این مطلب رو گفته باشن اما از اونجایی که تعداد صفحات تاپیک های مهم بیش از حد زیاد بود قادر به مطالعه اونها نیستم
    میشه در مقابل امکانات SX50 از از این اختلاف کیفیت چشم پوشی کرد یا اختلاف کیفیت به قدری هست که عاقلانه تر این باشه که در مقابل این اختلاف کیفیت زیاد از امکانات SX50 صرف نظر کرد ؟
    تا اونجایی که من Sample های این 2 دوربین رو دیدم کیفیت عکس G1X از SX50 که چه عرض کنم از بعضی دوربین های حرفه ای SLR هم در شرایط مشابه بالاتر بود و نمونه ها واضح تر و رنگ ها طبیعی تر بود
    اما در حال حاضر دچار تردید هستم چون زوم 50 ایکس SX50 و برخی امکانات دیگه ای که داره و همینطور شکل ظاهریش که شبیه دوربین های SLR هست واقعا وسوسه کنندس و در مقابلش کیفیت عکس G1X در مقایسه با اندازه کوچک و جمع و جوری که داره شگفت آوره
    دوستان اگه تجربه ای در کار کردن با این 2 دوربین دارن ممنون میشم در اختیارم قرار بدین و بگین میزان اختلاف کیفیت این 2 دوربین چقدره؟ محسوس هست یا قابل چشم پوشی هست؟
    ضمن اینکه بهم بگین در SX50 به جز زوم بالا چه امکانات و قابلیت های برجسته دیگه ای در مقابله با G1X داره؟

دوست خوبم وقتی میخواییم دوربین عکاسی بگیریم ، هدفمون کیفیت عکسش هست .یعنی اولویت اول همینه
    پس خوده من باشم g1x رو انتخاب میکنم
    اما فرض کنید خواستم از طبیعت و پرنده ها و جونورانی که دور تر هستن عکس بگیرم دیگه هم خدا هم خرما نمیشه و باید به sx50 فکر کنم
    اینم فراموش نکنیم که تو این دورربینا هر چقدر زوم بالا بره کیفیت عکس هم افت میکنه
    اگه براتون زوم مهم نیست برید سراغ g1x
    امکانات که تفاوت هست اما مهم نیستن .اگه بخواییم تفاوتای بزرگشونو مقایسه کنیم یکیش زوم بالای sx50 هه و یکیشم کیفیت کم نظیر g1x که کیفیت به زوم بالا میچربه
    باز بسته به انتظارات خودتون موضوع فرق میکنه
    درضمن قیافه ی فلان دوربین شبیه حرفه ای هاس و این حرفا رو فراموش کنید. اصلا مهم نیست .هر چی یه خورده از دوربین سر دربیاره ، اگه g1x رو دستتون ببینه باید بدونه از حرفه ایه مبتدی بالاتره

3. 3 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با تشکر از جوابتون
    بله خود من هم نظرم روی G1X هست بیشتر اما فکر میکردم شاید اختلاف کیفیت عکس این 2 دوربین خیلی نباشه و بشه نادیده گرفت
    اما ظاهرا بیشتر از این حرفاست که بشه ازش گذشت
    کاش کانن یکم محدوده زوم این دوربین رو بیشتر میکرد تا بشه از سوژه هایی که نمیشه بهشون خیلی نزدیک شد هم عکس های با کیفیت گرفت. در هر صورت همیشه باید یه بهانه ای برای محصولات جدیدتر و سایر محصولات دیگه هم موجود باشه متاسفانه این قانون تجارت و تولیده
    البته تفاوت های دیگه ای هم بین این 2 دوربین وجود داره اما ظاهرا قابل ملاحظه نیستن خیلی این تفاوت ها
    فقط 1 سوال دیگه داشتم. اینکه قیمت G1X الان حدودا چقدره؟ و اینکه نمایندگی اصلی و رسمی و معتبر کانن برای گارانتی چه شرکت یا شرکت هاییه؟

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

قیمت و نمایندگی اطلاع دقیقی ندارم
    همچنین اگه قرار بود لنز g1x زوم باشه قیمتش نجومی میشد

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

یک سوال در این پیرامون...
    شرمنده که اینجا می پرسم

کنن کلا سری g رو از شماره 1 شروع کرد به بالا تا رسید به 15؟ یعنی کیفیت شماره های بالایی بهتره؟
    و اینکه g1x هم از همه سرتر هست دیگه. درسته؟
    بعد از g1x چیز دیگه ای اومده؟ یا قراره بیاد؟

هود لنز چقدر به کار میاد و استفاده میشه؟
    میتونید یه مدل که به g1x بخوره معرفی کنید تا در صورت لزوم خریداری بشه

و یه سوال دیگه:
    دوربین بدون آینه یعنی چه؟

مرسی
    Last edited by Ali_Best; 10-06-2013 at 16:37.

پروفشنال Amateِur's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

با سلام

دوست عزیز شما میدونید سایز سنسور جی وان چقدره؟ سنسور جی وان تقریبا 4 برابر اس ایکس هست. این 2 دوربین هرگز قابل مقایسه نیستند. جی وان در بین دوربین های کامکت کاملا مجزا است و کیفیت رویایی اراعه میدهد. شما برید و نمونه عکس های این دوربین رو مقایسه کنید. ذره ای نویز در حساسیت 12800 دیده نمیشود. اگر بدانید که حساسیت بالا چه ارزشی دارد!

8. این کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

یک سوال در این پیرامون...
    شرمنده که اینجا می پرسم

کنن کلا سری g رو از شماره 1 شروع کرد به بالا تا رسید به 15؟ یعنی کیفیت شماره های بالایی بهتره؟
    و اینکه g1x هم از همه سرتر هست دیگه. درسته؟
    بعد از g1x چیز دیگه ای اومده؟ یا قراره بیاد؟

هود لنز چقدر به کار میاد و استفاده میشه؟
    میتونید یه مدل که به g1x بخوره معرفی کنید تا در صورت لزوم خریداری بشه

و یه سوال دیگه:
    دوربین بدون آینه یعنی چه؟

مرسی
    خیر. سری وان از سری جی بهترین کیفیت رو دارند. جی15 خیلی مزخرف شده.
    بله g1x بهترینه.

هود برای گرفتن نور های اضافی که به لنز تابیده میشود و کیفیت عکس رو کاهش میده به کار میاد. جاهای زیادی به کار میاد و کلا مفیده.

دوربین های حرفه ای در مسیر چشمی 3 تا آینه دارند و باعث میشوند همان چیزی که دوربین میبیند رو شما ببینید و خطای پارادکس از بین میرود. در واقع این خطا وقتی به وجود میاید که دوربین چشمی داشته باشد اما چشمی به لنز با کمک آینه متصل نباشد و اون کادری که سنسور دوربین میبیند کمی تفاوت دارد در کادری که شما می بینید و باعث میشود که اگر مراقب کادربندیتون نباشید در عمل کادربندی اشتباه کنید.

اینم خودم درست کردم با دقت نگاه کنید تا متوجه شید

10. 4 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Ali_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    هرکجا که اهل دلی باشد

پيش فرض

جناب، دم شما گرم!
    مرسی !
    تا تصویرو دیدم گفتم کار خود شما بوده! که متنو خوندم دیدم آره!
    مرسی لطف کردی

حالا این هودها اشکال مختلفی دارند
    و اینکه سایزهای مختلفی هم دارند
    کدوم نوعش بهتره؟ و اینکه برای سایز چی از هود باید با چی از دوربین همخونی داشته باشه؟!

دوستان من دوربین رو برای کارهای معماری میخوام
    یعنی ثبت فضاهای معماری
    خودم فک میکنم این دوربین برای من بهتر از sx50 باشه چون ثبت پرنده چرنده برای من مهم نیست!
    نظر شما چیه؟
    و اینکه یه جا خوندم که برد فلاشش 7 متر بیشتر نیست....
    الآن همه دوربین ها چنین بردی دارند؟ کم نیست؟

شرمنده من کلا هیچ تخصصی تو این زمینه ندارم!
    Last edited by Ali_Best; 10-06-2013 at 20:23.

تاريخ عضويت
    Jan 2013
    محل سكونت
    زير آسمان خدا

پيش فرض

جناب، دم شما گرم!
    مرسی !
    تا تصویرو دیدم گفتم کار خود شما بوده! که متنو خوندم دیدم آره!
    مرسی لطف کردی

حالا این هودها اشکال مختلفی دارند
    و اینکه سایزهای مختلفی هم دارند
    کدوم نوعش بهتره؟ و اینکه برای سایز چی از هود باید با چی از دوربین همخونی داشته باشه؟!

دوستان من دوربین رو برای کارهای معماری میخوام
    یعنی ثبت فضاهای معماری
    خودم فک میکنم این دوربین برای من بهتر از sx50 باشه چون ثبت پرنده چرنده برای من مهم نیست!
    نظر شما چیه؟
    و اینکه یه جا خوندم که برد فلاشش 7 متر بیشتر نیست....
    الآن همه دوربین ها چنین بردی دارند؟ کم نیست؟

شرمنده من کلا هیچ تخصصی تو این زمینه ندارم!
    علی جان هود که دیگه چیزه پیچیده ای نیست انقدر سوال نداره هر چی محدوده واید لنزت کمتر باشه باید هودت کوچیک تر باشه تا توی عکس ثبت نشه.

برد فلاش هم کم نیست کافیه برای یه کامپکت زیاد هم هست.

13. 3 کاربر از Amateِur بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •