تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 131 از 602 اولاول ... 3181121127128129130131132133134135141181231 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,301 به 1,310 از 6014

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید هدفون و هدست و هندزفری (فصل سوّم)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام تشکر
    امروز cx300 رو خریدم ولی بیس مورد نظر منو نداشت و این رو هم اضافه کنم که وصل کردم به لپتاپم چون هنوز s9 به دستم نرسیده به نظر شما میتونه عدم بیس مناسب دلیل اجرا در لپتاپ باشه ؟
    باتشکر از شما
    اساتید این رو هم لطف کنید جواب بدید

آخر فروم باز M A M M U T's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

دوستان چند سوال (ببخشید شاید کمی مبتدیانه باشه)
    1-میگن صدای فلان هدفون فلت (مانیتور) شده هست یعنی چی؟مثلا یه جا خوندم میگفت صدای k99 akg مانیتور شده هست....
    2-کیفیت هدفونی که با موبایل ها ارایه میشه خوبه؟ مثلا هدفونی که با galaxy s ارایه میشه خیلی ضیعف تر از هدفونی مثل ep630 هست؟
    3-این آمپلی فایر که بعضی هدفون ها نیاز دارن چه شکلیه؟ قیمتش؟
    4-آیا k99 آمپ نیاز داره؟(با لپتاپ گوش میدم...بعضی وقت ها با موبایل)

کاربر فعال هدفون salar_221's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

دوستان چند سوال (ببخشید شاید کمی مبتدیانه باشه) 1-میگن صدای فلان هدفون فلت (مانیتور) شده هست یعنی چی؟مثلا یه جا خوندم میگفت صدای k99 akg مانیتور شده هست.... 2-کیفیت هدفونی که با موبایل ها ارایه میشه خوبه؟ مثلا هدفونی که با galaxy s ارایه میشه خیلی ضیعف تر از هدفونی مثل ep630 هست؟ 3-این آمپلی فایر که بعضی هدفون ها نیاز دارن چه شکلیه؟ قیمتش؟ 4-آیا k99 آمپ نیاز داره؟(با لپتاپ گوش میدم...بعضی وقت ها با موبایل)
    سلام
    اصلا هم مبتدیانه نبود اتفاقا.
    1- یعنی خروجی صدای که از اون هدفون خواهید شنید تقریبا رو به فلت هست. بطور خیلی ساده یعنی تقریبا همه فرکانسها رو تو یه حد پخش کنه.البته مانیتور کمی قضیش فرق میکنه ولی اون هم منظور همین هست که تقریبا صدا ها همونطور که ضبط شدن پخش بشه.مثلا همین k99 که گفته میشه مانیطوره یعنی اکثر فرکانسها البته نه تمامش رو همونطور که تو استودیو رکورد شدن پخش میکنه.
    2-کیفیت هدفونی که با موبایل ارائه میشه صرفا جهت انجام مکالمات تلفنی تنظیم شده مگر اینکه خود شرکت تولید کننده اعلام کنه برای موسیقی هم مناسبه.و بله البته که کیفیت بهتری داره.
    3-انواع شکلهای مختلف داره و معمولا امپهای حرفه ای که فقط اونها بازده مناسب رو دارن از 200$ شروع میشن.
    4-بستگی به سورس پلیر داره.ممکنه با کامپوتر که استفاده کننین نیاز نباشه ولی همراه با پلیر های پرتابل بله نیازمند امپ هست.

4. 6 کاربر از salar_221 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز tonypb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Usa

پيش فرض

سلام.
    میخوام یه هدفون in ear بگیرم...
    انتظاراتم:میخوام صدای بیرون رو تا حدی بگیره...چون تو اتوبوس صدای موتور اتوبوس کمی اذیتم میکنه...واسه همین in ear میخوام...
    صدایی که من میخوام بیس خوب ولی نه خیلی زیاد ( مطلوب)و جزئیات رو واضح پخش کنه...(این خیلی مهمه)ولی اصلا حرفه ای نیستم...با همین صدای هدفون خود htc desire s و با کمی تنظیم کلی لذت میبرم ولی چون in ear نیست کمی صدای محیط اذیتم میکنه...
    بودجه هم بیشتر 100 نشه دیگه...
    ممنون از همه...
    دوستان تا وضع بازار بد تر نشده من میخوام بخرم...
    لطفا...!!!!؟؟؟

پروفشنال VBYOFSKI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    تهرانسر

پيش فرض

سلام
    میخوام یه هدفون بگیرم تا 100 تومن فقط جوری باشه که نیاز به امپ نداشته باشه چون میخوام با گوشی استفاده کنم
    بیشترم اهنگ های Hip-Hop و Trance گوش میدم
    بیس قویی داشته باشه
    دوست دارم یه چیز ضریف و خوش قیافه باشه چون واسه بیرون رفتن میخوام
    چند صفحه قبل رو که نیگا کردم به px100 و HD228 رسیدم اینا هنوزم تو همین رنج قیمتن ؟؟؟
    هدفون دیگه ای هم پیشنهاد میدین ؟؟؟

ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    ميخواستم نظرتونو در مورد فيليپس shb6110 بدونم،الان قيمتش چند شده؟
    برام بيس و بلندي صدا مهمه
    در ضمن اگه تو همين رنج قيمت موارد مناسب تري هم هست بي زحمت معرفي كنيد،البته قيمتش بيشتر از فيليپس نباشه،و حتما بلوتوث باشه و ترجيحا از اين داخل گوشيا نباشه و مثل همين فيليپس از اين بزرگا باشه!!شرمنده ديگه من خيلي تو اين زمينه شوتم و سوالم ابتدايي بود :-) !
    Last edited by snipereblis; 18-10-2012 at 08:48.

داره خودمونی میشه kING ANSHAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    AHVAZ

پيش فرض

درودبردوستان گرامی.من گالکسی نت خریدم.ممنون میشم یه هندسفری بلوتوسی بهم معرفی کنید.قبلا نوکیا مدل خلبانی داشتم وخیلی راضی بودم.ولی یه دفه صدادهنیش قطع شدومتاسفانه جای هم تعمیرنمیکنن.اون موقع90تومن خریدمش.خودگوشی یه هدفون داره که کیفیتش بدنیست.اما حتمامیدونیدچون گوشی نت بزرگه صددرصدبه هندسفری نیازپیدامیکنید.ممنون میشم راهنمای بفرمائید.بدرود.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

اقا من هر چی بیشنر تو انجمن می چرخم بیشتر گیج می شم. اول هفته دارم می رم هدست بخرم هنوز به نتیجه نرسیدم. یه هدست وایرلس می خوام که کیفیت پخش خوبی داشته باشه. همینطور میکرفونش درست و حسابی باشه. بودجه حداکثر 150 تومن.

داره خودمونی میشه HusseinR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام
    میخوام یه هدفون بگیرم تا 100 تومن فقط جوری باشه که نیاز به امپ نداشته باشه چون میخوام با گوشی استفاده کنم
    بیشترم اهنگ های Hip-Hop و Trance گوش میدم
    بیس قویی داشته باشه
    دوست دارم یه چیز ضریف و خوش قیافه باشه چون واسه بیرون رفتن میخوام
    چند صفحه قبل رو که نیگا کردم به px100 و HD228 رسیدم اینا هنوزم تو همین رنج قیمتن ؟؟؟
    هدفون دیگه ای هم پیشنهاد میدین ؟؟؟

ممنون
    سلام
    دو مدلی که نوشتید الان بالای 200 تومن هستن. احتمالا K404 از AKG قیمتش خیلی بالای 100 نرفته باشه؛ همین حدود. خودم قصد خریدشو دارم.

11. 3 کاربر از HusseinR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای rave-87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض sony mdr-ex1000 vs westone 4r vs sennheiser ie8

فرصتی پیدا شد و نسخۀ ژاپنی هدفون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به دست بنده رسید پس تصمیم به بررسی و مقایسۀ این هدفون با دو تا هدفون دیگه یعنی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و Sennheiser ie8 گرفتم. هر سه تای این هدفون ها، بالاترین محصول هدفون داخل گوشی ( نه از نوع costume البته) شرکت های سازندشون هستن یا بودن.
    وستون شرکتی متخصص در تولید هدفون های داخل گوشی که رنج هدفون داخل گوشی هاش از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شروع میشه و تا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ادامه پیدا میکنه. از اونور سونی، شرکتی پرسابقه در زمینۀ ساخت هدفون که بیشتر با مدل های فول سایزش معروف بوده و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بی شک معتبرترین مدلهاش بودن و از اونور شرکت سنهایزر که در تولید هدفون های فول سایز ید طولایی داشته و داره و با ساختن مدل هایی مثل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و در حال حاضر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آنچنان نقشی در دنیای سیستم های شخصی صوتی داشته که به هیچ وجه نادیده گرفته نخواهد شد.
    توی دنیای هدفون های داخل گوشی، خب متخصص ترین شرکت همون وستون هستش شرکتی که با همکاری ultimate ears برای اولین بار شروع به تولید هدفون داخل گوشی های کاستوم (custom IEMs ) کردن (البته وستون وظیفۀ تولید بدنۀ هدفون رو بر عهده داشت.)
    خب هدفون ها قیمت های متفاوتی با هم دارن، نسخۀ ژاپنی ex1000 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( این در حالیه که نسخۀ جهانیش حدود [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داره و تفاوت نسخۀ جهانی و ژاپنی تا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که در حال حاضر در سایت آمازون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (هرچند نوع عادی این هدفون یعنی وستون 4 [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] داره) و sennheiser ie8 که چون دیگه تولید نمیشه و مدل جدید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جایگزینش شده با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در سایت آمازون موجود هستش.

همین اول کار واقعاً جا داره تا از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تشکر ویژه بکنم که دو تا از هدفونهای خودشون (sennheiser ie8 و sony ex1000 ) رو برای نزدیک به یک ماه در اختیار بنده قرار دادن. واقعاً حرکت بزرگی انجام دادن و من ازشون خیلی ممنونم.
    از طرف دیگه لازمه که بگم، تمام مطالبی که اینجا نوشتم، حاصل برداشت های خودم با گوش دادن به تراک هایی هست که در ادامه نام بردم و نوشتم رو براساس مقایسه پی گیری کردم، تا بیشترین جامعیت ممکن رو داشته باشه.
    برای توصیف صدایی مجبور شدم از اصطلاحات توصیف صدا استفاده کنم، اگر سوالی در مورد معناشون دارین بپرسین و همچنین میتونین برای توضیحات بیشتر [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون از اینکه وقت میزارید. امیدوارم درون این متن مطلب مفیدی برای خودتون پیدا کنید.
    کیفیت ساخت، وسایل جانبی:
    خب هر سه هدفون کیفیت ساخت بالایی دارن و چون اینجا هدف مقایست، به جای گفتن خوبی های هرکدوم به طور جدا، سریع میرم سراغ مقایسۀ اونها با همدیگه. توی قسمت خود هدفون، همونطور که قبلاً هم گفتم، کیفیت ie8 از w4r برتره ولی در مقایسه با ex1000 کاملاً رنگ و روی خودش رو میبازه. استفاده از فلز منگنز توی بدنۀ ex1000 نه تنها باعث زیبایی و جذابیت بالای این هدفون شده، بلکه حس مقاوم بودن رو بیشتر بهتون منتقل می کنه. در کل باید بگم توی قسمت خود هدفون، ex1000 با فاصلۀ به نسبت زیادی برتر از دو تای دیگه چه از لحاظ کیفیت و از چه از لحاظ زیبایی قرار میگیره. توی قسمت کابل باید بگم اختلاف واقعاً کمه، ولی باز هم کابل ex1000 مقداری با کیفیت تر از دو تای دیگه خودش رو نشون میده اما اگر بخوام در مورد پیچ و تاب خوردن کابل توی حرکت صحبت کنم باید بگم که w4r از این لحاظ بهترین وضعیت رو داشت و بعدشex1000 با اختلاف کمی نسبت به ie8 برتر میدون بود کلاً در مورد کابل ex1000 باید بگم که واقعاً کابل نرمی داره و شاید علت کمتر پیچ و تاب خوردنش نسبت به ie8 همین کابل نرمتر و البته اندکی کلفت ترش باشه. در نهایت توی قسمت سوکت 3.5 میلیمتری باید بگم که دوباره ex1000 برنده خواهد بود، در اصل توی این قسمت رقابت اصلی بین ie8 و ex1000 هستش که بازم باید بگم که سوکت ex1000 تونست به راحتی با جنس فلزی و حس لوکس بودنی که داره از پس ie8 بربیاد.
    در مورد سری های همراه هدفون، قبلاً توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مورد اون دو تا توضیح دادم برای همین سریع میرم سراغ ex1000 . توی جعبۀ ex1000 انواع سری های مختلف از لحاظ طول و قطر میتونین پیدا کنین. من البته سه تا از اونها رو در اختیار داشتم ولی از روی همون سه تا باید بگم که که جنس سری ها با سری های w4r قابل رقابت و در یک سطح بودن و الأن دوباره لازم میبینم که بگم کیفیت سری های ie8 کاملاً در سطح پایینتری نسبت به این دو تا قرار داره.
    در مورد جعبۀ حمل هدفون، ex1000 جعبۀ زیباتری از w4r داره ولی در مقابل جعبۀ ie8 ، اونقدرها هم زیبا به نظر نمیاد. البته وقتی ex1000 و ie8 رو داخل جعبۀ خودشون میزارین ترکیب ex1000 و جعبش خیلی زیباتر به نظر میاد. به هر حال اگر شما در حرکت باشید یا جایی باشید که قصدتون این باشه که هدفون رو سریعتر داخل جعبش بزارین w4r سریعتر و راحت تر داخل جعبش قرار میگیره.

شرایط تست:
    اول از همه بگم که چون ex1000 رو تا حالا بهش گوش نداده بودم و درنتیجه سبک صداش برام ناشناخته بوده پس به مدت بیشتر از 10 روز باهاش آهنگ گوش دادم تا مغزم به صداش عادت کنه و بتونم مقایسۀ بهتری بین صدای این هدفون ها داشته باشم.
    به علت ماهیت این هدفون ها که در اصل وسایل پرتابل بازپخش صدا هستن، تصمیم گرفتم تا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این مقایسه رو با پلیر پرتابل و بدون استفاده از آمپ انجام بدم. پس فعلاً تمامی تست های زیر وقتی بودن که از ipod touch 3rd gen به عنوان منبع صوتی استفاده کردم. و همچنین کلیۀ اکولایزر ها رو خاموش کردم.
    نکتۀ دیگه اینه که در مورد 4R باید بگم که صدای این هدفون وابستگی تقریباً زیادی به سری انتخابی شما داره؛ بهترین و شفاف ترین صدا رو با سری فوم (shure olive) سایز بزرگ (چیزی که توی جعبۀ 4R نیست.) بدست آوردم؛ صدای 4R با سری های دیگه، یعنی حتی با سری سیلیکونی، تیره تر بود. ولی صدای ie8 و ex1000 فرق محسوسی با سری های مختلف نمی کنه.
    نکتۀ مهمه دیگه اینه که اکثر تست من وقتی بوده که ولوم پلیر روی حالت ایده آل (ولوم بالا- البته نه خیلی بالا) بوده و توی قسمت تریبل توضیحی در مورد اهمیت این مسئله دادم.
    یکسری از آهنگ هایی که استفاده کردم اینها بودن:
    1- Symphoney X- Paradise lost album (Released 2007)- Domination
    2- Dream Theater- Six Degrees of Inner Turbulence album (Released 2002)- Six Degrees of Inner Turbulence: IV. The Test That Stumped Them All
    3,4- Pantera- Cowboys from Hell album (Released 1990)- The sleep & cemetery gate
    5- Metallica- ...And Justice for All album (Released 1988)- Dyers Eve
    6- Dire straits- Communique album (Released 1979)- Follow me home
    7- Deep purple- Concerto For Group And Orchestra album (Release 1969)- Child in time
    8- Beethoven- Symphony No. 9 in D minor Op. 125 'Ode an die Freude' - Scherzo, molto vivace
    9- Vivaldi- Le Quattro Stagioni- Concerto No.2 In G Minor Op. 8 No. 2, Rv315, Summer
    10- Tchaikovsky- Swan Lake ballet op.20- Finale Allegro Agitato
    11- Miles Davis- Kind of Blue album (Released 1959- 1997 remanter)- Blue in green
    12- Michael Jackson- Dangerous album (Released 1991)- Black or White
    13- Eminem- Curtain Call: The Hits compilation album (Released 2005)- When I'm Gone
    14- Whitney Houston- The bodyguard: original soundtrack album (Released 1992)- I will always love you
    15- Adele- 21 album (Released 2011)- Set Fire to the Rain
    16- Lady gaga- The fame monster album (Released 2009)- Bad romance
    17- Dev- The Night the Sun Came Up album (Released 2011)- In the Dark
    18-Taylor Swift- Fearless albume (Released 2008)- Love Story
    تمامی ترک های بالا با فرمت فلک و با کیفیت 16bit/44100Hz میباشند بجز ترک شمارۀ 7 و 17 که با فرمت mp3 و کیفیت 320kbps میباشد.

راحتی قرار دهی در گوش، راحتی داخل گوش، نویز ایزولیشن:
    در مورد ex1000 باید بگم که وقتی برای اولین بار داخل گوشم قرار دادم، فقط یک جمله به ذهنم خطور کرد "عجیب ترین شکل قراردهی هدفون داخل گوش" بالاخره چند دفعه ایی طول کشید تا بفهمم این هدفون واقعاً قراره چطور توی گوش قرار بگیره. ولی بعداً عادت کردم بهش و در نهایت میتونم بگم که راحتیه قرار دادنش داخل گوش نزدیک به ie8 هستش و w4r به خاطر استفاده از سری های از جنس فوم فعلاً به نسبت بقیه توی گوش قرار دادنش سخت تره.
    برگردم به ex1000 ؛ بعد از عوض کردن سری ها بالاخره به یک دونه سری که به نظرم بیشتر توی گوش فرو میرفت و هدفون محکمتر وایمیستاد رسیدم. همینجا باید بگم که خود هدفون به طور قابل ملاحظه ایی سنگین تر از اون دو تای دیگست؛ الأن تازه دارم متوجه میشم که ie8 چقدر سبک هستش. ولی با وجود این مسئله ex1000 وقتی داخل گوش قرار میگیره از ie8 با ثبات تر هستش )البته هنوز فاصلۀ یادی با اون مفهومی که w4r از داخل گوشی بودن ارائه میده، داره). وقتی ie8 رو توی گوش میزاشتم، همیشه این احساس رو داشتم که بعد از چند لحظه انگار هدفون داره از داخل گوش سر می خوره و یا هنوز درست داخل گوش قرار نگرفته (شاید یک علتش این بود که من عادت به قرار دادن کامل هدفون داخل گوش دارم و ie8 ذاتاً زیاد داخل گوش نمیره). در نهایت ie8 رو وقتی داخل گوشتون میزارید راحت ترین هدفون بین این سه تاست و بعد از اون ex1000 و w4r. وضعیت w4r هم که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با ie8 بیشتر توضیح دادم.
    توی قسمت نویز ایزولیشن خب بدون شک برد با w4r هستش ولی اونچیزی که من توی این قسمت دوست دارم بیشتر بهش بپردازم مقایسۀ ex1000 و ie8 هستش. براساس مطالب توی پاراگراف قبل فکر کنم راحت باشه حدس زدن اینکه ایزولیشن ex1000 بیشتر از ie8 هستش، (به علت قرار گیری محکمتر و فرو رفتن بیشتر ex1000 داخل گوش). ولی به هر حال نمیتونم ex1000 رو هم برای استفاده توی مکان های شلوغ توصیه کنم و این هدفون هم هنوز با مفهومی که [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از نویز ایزولیشن ارائه میدن فاصله زیادی داره.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب دیگه وقتشه که برم سراغ بحث اصلی یعنی صدا:
    بحث صدا رو تو چند قسمت دنبال کردم
    ابتدا یک فرض کلی بکنم:
    20hz - 80hz = ........ Low Bass
    80hz - 320hz = ...... Hi Bass, also referred to as Midbass.
    320hz - 1280hz = ... Midrange
    1280hz - 5120hz = .. High Midrange/Low Treble
    5120hz - 20840hz = . High Treble

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به اندازۀ کافی به ie8 و w4r پرداختم برای همین اینجا بیشتر به وضعیت ex1000 در مقابل اونها میپردازم.
    به دلیل سبک صدای ex1000 باید یک تغییراتی در نحوۀ تستم بدم و ترتیب قسمت های مختلف تست رو برای همین عوض می کنم. اول از تریبل شروع خواهم کرد. و برای آهنگ های مختلف شروع به توصیف هدفون ها می کنم. دلیل اینکارم توی نوشته هام بیشتر معلوم میشه.

تریبل:
    توی قسمت مقدار تریبل به راحتی میتونم این رده بندی رو داشته باشم. W4r< ie8< ex1000
    از لحاظ کیفیت هم، ex1000 از ie8 برتره پس میمونه مقایسۀ بین ex1000 و w4r
    مقایسۀ کیفیت تریبل بین این دو تا واقعاً برام کار سختی بود، توی High Midrange/Low Treble کیفیت ex1000 رو بالاتر میدونم. در کل میتونم بگم که تفاوت خیلی محسوسی توی کیفیت در تریبل بین ex1000 و w4r ندیدم مگر اینکه خلافش ثابت بشه؛ اما چه موقع خلافش ثابت میشه؟ باید یکم در مورد ماهیت تریبل توی ex1000 صحبت کنم؛ تریبل توی ex1000 کلاً داغ و پر انرژی هستش ولی توی یکسری از مواقع برای ذائقۀ من خیلی تیز میشه و غیر قابل تحمل، و در نتیجه باعث میشه نه تنها بقیۀ فرکانس های توی تریبل بلکه حتی مید و بیس هم تحت تأثیر قرار می گیره و شما مجبور میشین ولوم رو کم کنین توی اون مواقع به نظرم میومد که پاسخ فرکانسی هدفون توی بعضی جاها پیک بزرگی داره، اینجور مواقع مغز شما به طور اتوماتیک بقیۀ فرکانس ها رو که با ولوم خیلی کمتر شنیده میشن، نادیده می گیره و در نتیجه کمیت و حتی کیفیت نه تنها توی تریبل بلکه توی بیس و مقداری مید هم کاهش پیدا می کنه. اما چه موقع تریبل ex1000 تیز میشه؟ اگر هدف گوش دادن به قطعات کلاسیک باشه یا آهنگ هایی که یا آروم هستن یا فقط بعضی وقت ها وارد محدودۀ تریبل میشن، ex1000 برتره ویا حتی اگر شما عادت دارین که موزیکتون رو با ولوم متوسط (حالا تعریف متوسط خودش کار سختیه) گوش بدین بازم پیک توی تریبل توی ex1000 آنچنان به چشم نمیاد ولی اگر به آهنگ های متال گوش میدین که خیلی وقت ها یا خودشون به شدت وارد تریبل میشن یا هارمونیک های صوتیشون به سرعت وارد تریبل میشن، یا چنین آهنگهاییتون رو با ولوم بالا گوش میدین(البته نیاز نیست که با ولوم خیلی بالا گوش بدین.)؛ اونوقت ex1000 واقعاً غیر قابل تحمل میشه، یادمه اولین بار که آهنگ Domination رو گوش میدادم فقط به این فکر افتادم که چرا یک کارخونه ایی باید هدفونی بسازه که اینقدر توی تریبل تیز هست البته بعد از بیشتر از 10 روز آهنگ گوش دادن با ex1000 ، با سبک صداش خیلی بیشتر آشنا شدم ولی بازم توی خیلی از آهنگ های متال تریبل ex1000 پیک واقعاً تیزی داره؛ برام جالب شده بود که ببینم که دقیقاً این سوت کشیدن کجا رخ میده، برای همین برنامۀ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو باز کردم (این برنامه یک موج سینوسی توی همۀ فرکانس ها پخش می کنه.) و فرکانسی که بهش رسیدم یک چیزی نزدیک 5300 هرتز بود. البته ex1000 توی فرکانس های بالاتر هم همچنان داغتر از ie8 و مخصوصاً w4r هست ولی اوجش همون فرکانس 5300 بود برای من (چونکه فرم داخل گوش افراد مختلف متفاوته، پس این فرکانس برای افراد مختلف میتونه تا اندازه ایی متفاوت باشه.)

بیس:
    خب همون اول کار ex1000 رو با ie8 مقایسه کردم، نتیجه قابل پیش بینی بود، مقدار بیس بیشتر و بومی بودن بیشتر در ie8 و از اونور کیفیت بهتر و بیس محکمتر درex1000 برای همین سریع سراغ w4r رفتم تا ببینم وضعیتش در مقابل ex1000 چطور خواهد بود. اینجا اتفاقتی افتاد که اصلاً انتظارش رو نداشتم.
    از لحاظ مقدار بیس، به نظرم ex1000 مقداری بیشتری بیس تحویلتون میده (البته بیشتر توی low bass ) و از اونور توی mid bass یا hibass وستون مقدار بیشتری از ex1000 تحویلتون میده. از لحاظ کیفیت به نظرم w4r اندکی دست بالاتر رو داره (تفاوت بسیار اندک و قابل نادیده گرفتن بود البته) میتونم بگم که ex1000 توی low bass مقدارخیلی کمی بومی تر از w4r هست و در نتیجه w4r مقداری محکمتر. ولی وقتی به درام گوش میدادم (نه هنگامی که بیس یا سنج میزد) صدای درام توی ex1000 طبیعی تر و توی w4r مقداری مصنوعی و دیجیتالی به نظر میرسید (شاید یکی از دلایلش صدای بازتر ex1000 هم بود و علتش دیگش محو شدن سریعتر نت ها در Hi Bass و low mid توی ex1000 باشه که همین مسئله از اونور شاید باعث دلنشین تر شدن صدای خواننده توی w4r به نسبت ex1000 شده. ) پس شاید اینطوری بگم بهتره که ex1000 توی Hi Bass کیفیت بهتری داره.
    موقعی که ex1000 شروع به سوت کشیدن می کرد مجبور میشدم که ولوم رو کم کنم و کمیت و کیفیت توی بیس برام کاهش پیدا می کرد. و ضربات مختلف بیس رو اونطور که باید نمیتونستم احساس کنم. و اونجاست که بیس w4r به نظرتون بیشتر جلوه گر خواهد شد و اونرو بیسی تر از ex1000 احساس خواهید کرد.
    مید:
    توی مید سریع میرم سر مقایسۀ بین ex1000 و w4r . مقدار مید توی w4r بیشتره؛ وقتی وارد High Midrange/Low Treble میشیم و هرچی به تریبل نزدیک میشیم کمیت توی ex1000 بیشتر و بیشتر میشه. در کل مید توی ex1000 همیشه شفاف و حس کریستالی بودن رو داره واقعاً نمیتونم بگم که سازها توی ex1000 با کیفیت ترن یا w4r. شاید راحت تر باشم که بگم کیفیت توی مید در w4r بیشتر و در قسمت High Midrange/Low Treble به اندازۀ خیلی کمی ex1000 رو برتر میدونم. )مگر اینکه دوباره ex1000 شروع به سوت کشیدن کنه(
    وقتی به صدای گیتار الکتریک و ویولن گوش میدادم از لحاظ کیفیت هر دو در یک سطح بودن برای من، مگر اینکه گیتار و ویولون شروع به جیغ کشیدن بکنه (فرکانس هاش بالاتر بره) و اونوقت با داغ شدن سریع صدای ex1000 مواجه خواهید شد. این داغ شدن، وقتی داشتم به ویولون آهنگ ویوالدی گوش میدادم، واقعاً لذت بخش تر بود و در مورد گیتار الکتریک هم تا حدودی این قضیه صادق بود. شاید علتش همون کمبود مقداری بود که w4r توی High Midrange/Low Treble داره و توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم اشاره کردم.
    توی قسمت صدای خواننده باید بگم که ex1000 از لحاظ مقدار، مقدار کمتری رو در مقابل w4r و مقدار بیشتری رو در مقابل ie8 تحویلتون میده.
    از لحاظ کیفیت میتونم بگم که کیفیت صدای خواننده و دلنشینی صدا توی w4r از ex1000 بیشتره و کاملاً لذت بخش تره. پس اگر طرفدار سبک پاپ یا سول هستید، w4r جذاب ترین گزینه برای صدای دلنشین خوانندست.

سوند استیج، ایمجین، تفکیک ساز:
      محتوای مخفی: سوند استیج 
    یک توضیح کوچولو در مورد اصطلاحاتی که اینجا قراره بیان کنم، بدم.
    سوند استیج:
    تصوری که از فضای محل اجرا داریم
    عرض (پهنا) سوند استیج: فاصلۀ بین چپ ترین صدا و راست ترین صدایی که توی آهنگ میشنوین.
    طول (عمق) سوند استیج: فاصلۀ بین نزدیک ترین صدا و دورترین صدایی که می شنوین.
    ایمجین: اینکه چقدر سازها رو بتونین دقیق در مکان به خصوصی تصور کنین.
    تفکیک ساز: اینکه چقدر بتونین بین سازهای مختلف، فضای خالی تصور کنین.

میتونم بگم که فاصلۀ شما از اجرا کننده ها توی w4r از همه کمتر بود و فاصله شما با اجرا کننده ها توی ex1000 بیشتر از ie8 به نظر میومد.
    از لحاظ عمق سوند استیج (یا همون طول سوند استیج)، برد با ie8 بود و بعد از اون عمق ex1000 بیشتر از w4r هستش
    از لحاظ عرض سوند استیج، ie8 از همه بیشتر بود و به نظرم عرض سوند استیج توی w4r بیشتر از ex1000 بود شاید یکی از دلایلش فاصلۀ کمتر شما با اجرا کننده ها در w4r و دلیل دیگش imagine و تفکیک ساز بهتر w4r بوده.
    از لحاظ ایمجین باید بگم که w4r و ie8 بهتر از ex1000 هستن و توی تفکیک ساز برتری کاملاً با w4r هستش. و تفکیک ساز توی ex1000 تقریباً اندازۀ ie8 هست یا بهتر بگم، من نتونستم تفاوت معنی داری توی تفکیک ساز بین ex1000 و ie8 پیدا کنم (البته اگر مجبور باشم که یکی رو انتخاب کنم ie8 رو به عنوان گزینۀ برتر انتخاب می کنم.)
    از لحاظ حس 3d بودن به نظرم، w4r از همه بهتر و بعدش ie8 و در نهایت ex1000 قرار داره. (به نظرم توی حس سه بعدی بودن، چند فاکتور تعیین کنندست، عرض سوند استیج، ایمجین، تفکیک ساز)

سبک صدای کلی(برداشت کلی از صدای هدفون در هنگام پخش آهنگ):
    W4r به نسبت دو تا هدفون دیگه صداش بسته تر و داخل سر هستش به اصطلاح. این باز بودن صدا و سوند استیج و توصیفاتی که از قسمت های مختلف صدا داشتم (شفافیت و کریستالی بودن) رو وقتی کنار هم میزارم به این نتیجه میرسم که ex1000 برای موسیقی کلاسیک گزینۀ برتریه . وحس فضای باز و صدای شفافی که بهتون میده رو اصلاً توی w4r پیدا نمی کنید، شاید ie8 از لحاظ اون حس باز بودن بتونه با ex1000 رقابت و حتی شکستش بده، ولی فقدان کیفیت و شفافیت خاصی که توی ex1000 پیدا میکنین، باعث میشه که ie8 هم از دور رقابت خارج بشه. صدای ex1000 کلاً صدایی پر انرژی مخصوصاً در تریبل و کریستالی هستش که توی نه تنها بعضی آهنگ های متال بلکه توی یکسری از آهنگ های پاپ (به طور مثال آهنگ I’m s*** and I know it از گروه lmfao ) هم تریبل واقعاً داغی تحویلتون میده. در کل الأن دارم می فهمم که چرا سران شرکت سونی در هنگام نام بردن از این محصولشون، از اون به عنوان هدفون استودیو مانیتور نام میبردن، ex1000 بیشتر توی رکورد های ضعیف تر سوت می کشه و حتی یادمه یکروز داشتم به آهنگی از گروه U2 گوش میدادم، هروقت خواننده حرف "س" رو تکرار میکرد، ex1000 متعاقباً یک سوتی می کشید (جالبه که توی آلبوم های دیگۀ گروه U2 یک چنین چیزی ندیدم)، شاید اگر به عنوان مهندس صدا قرار بود به آهنگ گوش بدم، ex1000 رو برمیداشتم تا بتونم عیب های توی ضبط رو بهتر متوجه بشم و درجهت رفعشون قدم بردارم ولی من به عنوان یک مشتری که با آیپاد قراره آهنگ گوش بدم، هدفونی رو انتخاب خواهم کرد که کمتر اشتباهات موقع ضبط و مستر رو نشون بده. شاید اگر این ویژگی ex1000 نبود، من اون رو برای طرفدارهای راک و متال هم توصیه می کردم.
    از اونور توی این مقایسه باید به w4r لقب پیرمرد رو بین این سه تا هدفون اختصاص بدم. هدفونی که همیشه آروم میمونه و به خوبی همۀ فرکانس ها رو نشون میده و با مقداری دستکاری اکولایزر (کاهش مید بیس و افزایش خیلی کم تریبل) به ایده آل نزدیکتر خواهد شد. در نهایت واضحه که به علت داغتر بودن تریبل ex1000 ، توی استفادۀ طولانی مدت، گوش و مغز آدم زودتر احساس خستگی می کنه. فکر کنم اگر توضیحات توی مقایسۀ قبلیم رو بخونین، میتونین به وضعیت ex1000 به نسبت با ie8 و همچنین توصیفات بیشتری از صدای w4r هم پی ببرین.

صحبت نهایی:
    خب اینجا انبوهی از اختلاف ها رو بین سه هدفون از دید خودم آوردم ولی واقعاً کسی که قراره بره یدونه از اینها رو بخره چطور باید این اطلاعات رو دسته بندی و اولویت بندی کنه؟
    1-اول از همه باید نگاه کنه که خب، قصدم خرید هدفونی پرتابل هست که بعضاً توی مکان های شلوغ استفاده می کنم، پس بسته به شلوغی مکان اهمیت نویز ایزولیشن رو تعیین کنه،
    2-از طرف دیگه خط مقدم هر هدفونی یا بهتر بگم اولین برخورد شما با هر هدفونی، در قسمت سبک صدای هدفون اتفاق می افته، پس اگر دنبال تریبل داغ و صدای باز و بیرون از سر هستین کلاً بیخیال w4r شین اگر می خواین صدای باز داشته باشین و بیس زیاد و تریبل مناسب، ie8 انتخاب جالبی خواهد بود.
    پس توصیه میکنم براساس توضیحات بخش " سوند استیج، ایمجینگ، تفکیک ساز" گزینه ایی رو بر گزینۀ دیگه برتر نکنید، چونکه وقتی شما در حرکتید و یا دارید به آهنگ های معمولی گوش میدید، اختلاف های گفته شده در اون قسمت واقعاً به سختی به چشم میان و از اونور خیلی از آهنگ های متال و پاپ و حتی کلاسیک ذاتاً سوند استیج کمی دارن مگر اجراهای زنده که در صدابرداری تأمل کافی شده (مثلاً اجراهای کلاسیک) اگر دنبال سوند استیج هستین، براساس مطالبی که بنده خوندم، یک هدفون فول سایز مثل akg k701 تمام این هدفون ها رو شرمسار خواهد کرد.
    باز هم تأکید می کنم که در دو حالت تریبل ex1000 رو خیلی داغ و هارشی پیدا نمی کنین: 1- اگر به دنبال آهنگ های راک و مخصوصاً متال نباشین. 2- اگر ولوم رو روی نیمه قرار بدی

محتوای مخفی: ویرایش:قیمت داخل ایران 
    امروز مصادف با 29 مهر قیمت دو عدد از هدفون های موجود در این مقایسه رو از نمایندگی های داخل ایرانشون جویا شدم:
    ie8 به قیمت 1230 درهم که با درهم 960 تومن میشد 1180800 تومن و ex1000 که همین امروز یکی از دوستان با قیمت 630 هزار تومن از ایران رهجو خریداری کردن، با توجه به اینکه ex1000 موجود در ایران رهجو ورژن ژاپنی هستش، قیمتی که دارن میدن فوق العاده عالی و یکجورایی رویایی هستش
    Last edited by rave-87; 26-10-2012 at 19:01.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •