تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: فريز شدن سيستم هاي داخل شبكه به مدت چند ثانيه و سپس بازگشت به حالت عادي

کاربر فعال انجمن فوتبال داخلی Pejvak61's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض فريز شدن سيستم هاي داخل شبكه به مدت چند ثانيه و سپس بازگشت به حالت عادي

قبلاً از دوستان عزيز به خاطر خواندن اين توضيحات تشكر ميكنم.
    مدتيه كه بعضي از سيستمهاي توي LAN من كه به اينترنت هم دسترسي دارن وسط كار كردن مثلاً تايپ يا هرچيزي كه فكر شو بكنين بدون اينكه بشه حدس زد به چه علتي اين اتفاق رخ ميده فريز ميشن (البته به صورت غير همزمان)! يعني ماوس حركت ميكنه ولي هرچي كليك ميكني يا تايپ ميكني هيچ عكس العملي انجام نميده اما نكته جالبش اينجاست كه بعد از از فريز درآمدن، تمام كليكها و فشردن كليدهاي روي كيبورد به سرعت و به طور پشت سرهم عمل ميكنن و سيستم به عملكرد عاديش برميگرده. اين اتفاق در طول روز براي يك كامپيوتري كه اقلاً 10 ساعت داره كار ميكنه حداقل 10 بار اتفاق ميفته.

آيا اين نحو عملكرد سيستم براي كسي آشناست و قبلاً باهاش روبرو بوده يا نه؟

من ميخوام بدونم آيا راهي وجود داره كه بدون نصب مجدد ويندوز، اين ايرادات رفع بشن يا نه؟

اگر اين ايرادات مال كهنه شدن ويندوزه چرا فقط اونهايي كه اينترنت دارن به صورت دسته جمعي با اين مشكل روبرو هستن؟

توضيحات كلي:
    - كامپيوترهاي ياد شده همگي به اينترنت متصلند؛
    - كامپيوترهاي ياد شده داراي سيستم عامل windows XP SP3 با فعال بودن آپديت اتوماتيك هستند و مدام به روز رساني ميشن؛
    - ويندوز اين كامپيوترها بيش از 1 ساله (شما بخونين 2 الي 3 سال) داره كار ميكنه و از اون موقع هيچكدومشون reinstall نشدن؛
    - سيستم عامل همه اين سيستم ها اصل هستند؛
    - همگي به آنتي ويروس MSE به روز رساني شده مجهز هستند و براي اطمينان بيشتر از آخرين ورژن ابزار rescue disk و virus removal tool كاسپرسكي براي چك كردن ويروس به صورت دوره اي استفاده شده و تا الآن ويروسي تشخيص داده نشده يا اگر هم تشخيص داده شده، فايل آلوده يا disinfect شده و يا حذف شده است؛ و تصور ميكنم به همين دليل هم هست كه با وجود كار كردن روزي 10 ساعت و شايد هم بيشتر، بعد از بيش از يك سال كاركرد همچنان سرپا هستن و حتي يكبار هم ويندوزشون reinstall‌ نشده و به جز اين مورد هيچ مشكل ديگري ندارن.
    Last edited by Pejvak61; 30-09-2012 at 08:38.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

شما وقتی سیستمی رو از شبکه خارج کنید و اتصال به اینترنتشو قطع کنید دیگه تو اون سیستم فریز شدن اتفاق نمیفته ؟

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

فكر كنم اونهايي كه يه زماني به اينترنت دسترسي داشتن و حالا قطع شدن هم با اين مشكل روبرو هستن. البته همونطور كه گفتم بروز اين مسأله كاملاً غير قابل پيش بيني است و نميشه با تست كردن روي سيستم هاي ديگه فهميد كه اون سيستم هم اين مشكل رو داره يانه. و تنها راه رصد كردنش توسط خود كاربرانه.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

فریز شدن علتهای زیادی داره یکیش ویندوز و ویروس است
    علت بعدی از طرف هارد است
    علت بعدی میتونه از نرسیدن ولتاژ کافی به سی پی یو باشه هم میتونه از تنظیمات بایوس و خود بایوس باشه که باید آپدیت بشه هم میتونه از مدارتغذیه مین و پاور سیستم باشه
    شما کدوم موردهارو چک کردین ؟

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    شهر باران

پيش فرض

طبق بررسي ها اين اتفاق روي همه جور سيستم افتاده سيستمي كه تازه اسمبل شده با هارد sata2 و پاور گرين با توان واقعي گرفته تا سيستم نسبتاً فرسوده با قطعات قديمي تر. پس به نظرم نميتونه سخت افزاري باشه. من بيشتر روي ويروس مشكوك هستم ولي همونطور كه گفتم با جديدترين آنتي ويروس ها سيستم هامو اسكن كردم ولي چيزي پيدا نكردم. البته اين فريز شدن ها به هنگ تبديل نميشه بلكه بعد از مدت كوتاهي (حدود 30 ثانيه) دوباره به حالت عادي برميگرده و تمام عمليات ورودي از طريق ماوس و كيبورد به همراه برنامه هاي در حال اجرايي كه در زماني به نظر ميرسيد سيستم بهشون پاسخي نميده به يكباره به ترتيب زمان، به سرعت اجرا ميشن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •