تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 23 از 23

نام تاپيک: تجارب سخت افزاری

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض TP-Link8961؛ کمی تامل در خرید

سلام به همگی.
    چند وقتی بود که قصد داشتم یه شبکه بی سیم با مساحت بالا توی خونه راه بندازم. مودمهای زیادی رو مورد بررسی
    قرار دادم و به این نتیجه رسیدم که 8961 برای کار من خوبه و قیمت مناسبی داره(اون موقع 77تومن بود!). خلاصه رفتم
    و مودم رو خریدم. چند روزی همه چیز خوب بود تا اینکه مشکلات مودم خودش رو بروز داد! بعد از چند ساعت وبگردی،
    مودم بشدت داغ میشد و خودبخود چراغ ADSL اون خاموش میشد. اولش فکر کردم از خط و مشکلات شرکتیه که ازش
    سرویس میگیرم. ولی بعد از کلی کلنجار رفتن با خط و بقیه موارد به نتیجه نهایی رسیدم، واون چیزی نبود بجزمشکل
    داشتن چیپ اصلی مودم. مودم رو بردم گارانتی و عوضش کردم. باز هم این مشکل رو با مودم نوی تعویضی پیدا کردم.
    باز هم بردم و باز هم تعویض و دیگه مودم رو خونه نیاوردم همون جا فروختمش(چون تا سه بار تعویض داشت!).
    مودمی که من خریده بودم از این 8961هایی بود که جلوش سیاهه نه ازین سفیدا.
    پس:دوستان عزیز در خرید 8961های سری قدیمی کمی دقت کنید و حتما روز اول بزارین چندین ساعت روشن بمونه
    تا اگه مشکلی داره بروز پیدا کنه. من چند روز اول زیاد نرسیدم باهاش کار کنم و وقتی یه بار برای چند ساعت روشنش
    گذاشتم، مودم به رحمت خدا پیوست!

2. 5 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض هارد پورتابل و چند خطر!

سلام به همگی.
    خواستم تاپیک رو با موضوعی آپ کنم که شاید بیشترمون باهاش درگیریم. اون هم چیزی نیست جز هاردهای پرتابل یا همون
    هاردهای غیر اداپتوری! این هاردهای به دلیل عدم برخورداری از آداپتور برق رو مستقیم از پورت USB میگیرن. و این امر هم
    باعث شده که بیشتر کاربرها در انتخاب پورت USBمناسب برای اتصال هارد به کامپیوتر کمتر دقت کنن(منظورم انتخاب بین پورت
    های پشت مادربردو سایر پورتهای متفرقه؛ اعم از PCI، پورتهای جلو، هاب و .... هستش!). من هم یکی از اون افراد بودم که
    در اتصال هاردم هیچ دقتی نمیکردم و هر پورت USB که دم دست تر بود رو انتخاب میکردم. این امر باعث شد تا تجربه تلخی رو
    صاحب بشم که گفتنش رو بجا میبینم.
    یه روی یه دونه از هاردهای پورتابلمو مثل بیشتر وقتها به پورت جلوی کیس وصل کردم. یه فایل چند گیگی رو خواستم جابجا
    کنم.آخه هارد من 500گیگی بودش. همه چی تقریبا داشت خوب پیش میرفت تا یک دفعه چراغ هارد قطع شد و یه صدای تق
    تق از هارد بلندشد. طوریکه راحت به گوش میرسید. بر حسب تجارب قبلس به سرعت هارد رو از سیستم جدا نکردم! چون اگر
    آسیبی هم در راه باشه، اون رو چند برابر میکنه. سریع سیستم رو خاموش کردم و بعد از تخلیه برق، هارد رو جدا کردم. چند
    دقیقه بعد باز هارد روبه سیستم وصل کردم. ولی این بار با پورت روی مادربرد. در کمال تعجب دیگه خبری از اون صدا نبود ولی
    مشکلی اسف بار هارد روفراگرفت. و اون هم چیزی جز بدسکتور نبود! بعد از دیدن این مشکل عرق سردی روی تنم نشست.
    کمی نفس عمیق کشیدم و به فکر بهترین راه برای رفع مشکل افتادم. اول از همه هارد رو یک بار با نرم افزار اسکن بدسکتور
    کردم تا بدسکتورهای احتمالیش مشخص بشه در کال نهجب،هارد 2تابدسکتور داشت. البته با چند نرم افزار سلامت هارد هم
    تست زدم و بعد از یقین آوردن به مشکل نرم افزاری هارد،فرمت سزح پایین کردم(اطلاعات رو کامل کپی کرده بودم!).
    بعد از حدود4ساعت، هارد رو برای بدسکتورگیری دوباره اسکن کردم. که خوشبختانه بعد از فرمت سزح پایین دیگه از اون
    بدسکتورهاخبری نبود. بعد از این ماجرای ترسناک و خطرناک، دیگه در هیچ شرایطی هارد رو به پورتهای متفرقهUSBوصل
    نکردم.
    پس: باید دونست که هاردهای پورتابل برای تامین برق خودشون از USB استفاده میکنن و استفاده از پورتهایی
    یا نوسان برق بالا و کیفیت پایین،میتونه هارد رو بشدت تهدید کنه.

4. 4 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای YAHYA-PRO's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

حامد جان تایید میشه پست بالا
    منم یه هارد 500 داشتم که بعد از یه مدت خراب شد و بعدا فهمیدم پر بدسکتور شده بود !
    هارده نه ضربه دیده بود نه زیاد استفاده شده بود
    مواقعی که خونه بودم همیشه از جلو کیس وصل میکردم هر وقتم سر کار بودم از هاب وصل میکردم
    چند بار یادمه صداش بلند شد ولی زیاد توجه نکردم چون فکر میکردم اگه مشکلی داشته باشه سیستم باید هنگ کنه!
    پس بدبخت همین بلا سرش اومده!

بقیه دوستان حواستون باشه مثل من هارد 500 رو پیاده نشین!

6. 3 کاربر از YAHYA-PRO بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •