تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: چگونه از وجود نرم افزارهای جاسوسی مطلع شویم؟

آخر فروم باز am2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    يه جاي خوب...

پيش فرض چگونه از وجود نرم افزارهای جاسوسی مطلع شویم؟

سلام
    راستش من یک مدتی لپتاپم دست خودم نبود الان میخوام بفهمم چطوری میتونم اطمینان حاصل کنم که کی لاگر و .. در کل هر نوع روش جاسوسی از اطلاعات لپتاپ..چه نرم افزاری و چه سخت افزاری بر روی اون نصب نشده..من فقط الان نورتون رو روی سیستمم دارم و ویروسی هم نیست..ولی خب میخوام از عدم وجود این نرم افزارها و .. اطلاع حاصل کنم..
    ممنون میشم کمکم کنید..

2. این کاربر از am2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    يه جاي خوب...

پيش فرض

هم اکنون نیازمند یاری سبزان هستم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

هیچوقت به طور 100% نمیتونی مطمئن باشی که سیستمت امن هست و هیچ ویروس و نرم افزار مخربی رو سیستمت نیست
    چون همیشه فایلهایی هست که توسط هیچ انتی ویروسی قابل شناسایی نیست و بمرور زمان شناخته میشه
    این فایلها میتونه شامل تروجان کیلاگر روت کیت و نرم افزارهای مخرب دیگه بشه که همیشه جدیدتریناشون غیر قابل شناسایی هستن
    برای اینکه خیالت راحت بشه تنها راهی که داری
    درایو ویندوز رو فرمت کن
    یه ویندوز تازه نصب کن و پس از نصب ویندوز وارد هیچ درایو دیگه ای نشو
    یه انتی ویروس رایگان نصب کن که بتونی اپدیتش کنی بعد کل سیستم رو اسکن کن
    یه فایروال هم نصب کن که هر برنامه خواست به اینترنت وصل بشه متوجه بشی
    میتونم بگم اینجوری تا حدود زیادی خیالت راحت میشه

5. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

am2

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    يه جاي خوب...

پيش فرض

ممنون از لطفت دوست عزیز..پس به نظرتون نصب ویندوز فعلا بهترین راهه..بعدش از نظر سخت افزاری ممکنه کی لاگر یا حالا هرچیزی نصب شده باشه روی سیستم؟از کجا میتونم این رو متوجه بشم؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

تا جایی که من میدونم 1 مدل کیلاگر سخت افراری هست که میخوره پشت سیستم قبل از ورودی کیبورد
    البته هر کسی از این مدل کارا نمیکنه مگه اینکه طرف حرفه ای باشه و اطلاعاتی که میخواد بدست بیاره خیلی مهم باشه
    مگه رو سیستمت چی داری که انقدر نگرانی؟
    اگه فایل مهمی هست چنتا توصیه بهت میکنم
    فایلهای مهمت رو روی یه هارد اکسترنال نگهداری کن و میتونی روشون پسورد بزاری که اگه دست کسی هم افتاد نتونه بازشون کنه
    پسوردهاتو همیشه با کیبورد مجازی وارد کن
    از نرم افزار یاهو مسنجر استفاده نکن
    برای نامه دادن از جیمیل استفاده کن
    برای مرورگر از گوگل کروم یا فایر فاکس استفاده کن اینترنت اکسپلورر خیلی داغونه
    اگه بخوای کامل مسلط بشی که از چه راهایی ممکنه که -- بشی یا اطلاعاتتو از دست بدی باید بری دنباله راههایه نفوذ بگردی
    اصولا اگه یه ادم حر فه ای بخواد به سیستمت نفوذ کنه پسورداتو برداره یا بخواد از کارت سر در بیاره سخت میتونی جلوشو بگیری
    یه نمونشو برات مثال میزنم
    فرض کن سیستمتو دادی دست کسی یا یه نفر یه مدت خیلی کوتاه بیاد پشت سیستمت بشینه غیر از الوده کردن سیستمت به طور مستقیم یکی از کارایی که میکنه اینه که
    میره تو فولدری که یاهو مسنجر نصب شده تو ارشیو اونجا همه ایدیهایی که باهاشون چت میکنی هست
    ایدیهارو بر میداره بعدا به شکل ناشناس بهت پی ام میده با دادن یه عکس الوده یا یه لینک الوده خیلی راحت به سیستمت نفوذ میکنه
    یا یه امکانی تو فایر فاکس هست show password تو تنظیماتش هر پسوردی که سیو میکنی اونجا نمایش داده میشه با یه کلیک به همه پسوردات که رو مرورگر سیو شده میرسه مثل ایمیل و شبکه های اجتماعی و غیره
    خلاصه این مبحث خیلی گسترده هست و برای یه کاربر خونگی همینکه این چند مورد زیر رو رعایت بکنه کافی هست
    یه انتی ویروس خوب که اپدیت بشه
    یه فایروال خوب که اجازه نده هر برنامه ای به اینترنت وصل بشه
    انتخاب پسوردهای مناسب
    و اینکه روی هر چیزی کلیک نکنه

8. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

am2

تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    يه جاي خوب...

پيش فرض

اول از همه ممنون از وقتی که برای پاسخ بهم گذاشتی
    راستش در مورد مواردی که گفتین خودم تا حدی رعایت میکنم..پسوردهام و .. هم با مرورگر اپرا میدونم کجا ذخیره میشه که در مواقع حساس فایل wand.dat رو حذف کنم مشکلی ندارم..ولی خب مشکلم از اینه که الان چیزی روی سیستمم نصب نباشه که بتونه وصل بشه به نت و اطلاعاتم رو بفرسته و یا از طریق سحت افزاری بخوان بدزدن که لپتاپ رو فکر نکنم به این راحتی بتونن از نظر سخت افزاری کاریش کنن..میشه؟(با فرض این که بتونه باز لپتاپ رو ازم مثلا سرقت کنه یا حالا هرچیزی)
    بعدش نرم افزاری هم اگه الان کی لاگر مطمن بشم نیست خیلی راحت ترم..بازم پیگیر بودم دیدم از توی نورتون میتونم ارتباطات نرم افزارهای مختلف به شبکه رو پیدا کنم..الان دارم چک میکنم ببینم کدوم برنامه مشکوک میزنه
    به هر حال ممنون بازم از لطفتون

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

کاری نداره . برید تو لینک یه ریپورت بگیرید و ارسال کنید . اینجا هم آپلود کنید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه دوست دارید یه اسکن آنلاین هم با این ابزار انجام بدید .

دانلود میکنید و به صورت آنلاین اسکن می کنید حجمش هم زیاد نیست 26 مگه کلا . یه ای دی هم میده اونا بفرستید اینجا تا پیگیری بشه . قبلش هم بهتره انتی ویروستون هم وردارید ولی اگه نخواستید اشکال نداره.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بگم که باید قبل از هر کاری سیستم ریستور را ببندید و یه بار هم سیستم را کلین آپ کنید .

اگه میخواهید سیستم 100% پاک باشه راه داره از طریق پشتیبانی یک کمپانی معتبر امینیتی سیستم خود را وا کاوی کنید با ابزار مخصوص .
    ولی در حالت ریل تایم هیچ گاه نمیتوان مطمئن بود .به همین خاطر از ابزارهایی چون اینکریپت فایلها و ایمیلها و چیزهایی از این دست مثل بکاپ آنلاین استفاده میکنند. زیاد هم اگه دستکاری کنی انتی ویروس تا ممکنه همین یه ذره هم که داره کار میکنه دیگه نکنه یا اذیتت کنه.
    تعداد کمی از آتی ویر و ها این طوری هستندو یه چیزی هالیشونه ولی بعضل مواقع مشکل پیش میاد حتی برای بهترینها . در اون صورت ساپورت کمپانی آنتی ویروس یا دوستان مطلع مفید ترند.
    اصل استفاده از انتی ویر ساینه که خودش بیستر کارا را اتومنیک انجام بدده ونیاز نباشه شما هر دقیقه به پیغاماش جواب بدی یا بهش راهکار بدی پس اون جه کاره هست .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •