تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 43 از 43

نام تاپيک: کسی از مقدار جریمه ها خبر داره..؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    تهران - سه راه افسريه - شهرك كاروان (رضويه)

پيش فرض

این قضیه رینگ و لاستیک مربوط به سرعت نیست و ارتباطی روی کیلومتر شمار نداره چون کیلومتر شمار حرکت و چرخش خودش را از گیربکس میگیره .حالا شما رینگ بزرگ بگذاری یا کوچیک در سرعت ماشین تاثیر میگذاره اما نه روی کیلومتر شمار که مثلا با گذاشتن تایر بزرگ کیلومتر اشتباه نشون بده.
    توقف روی پیاده رو فکر کنم 4000 تومان باشه. اینهم مقدار جریمه این خلاف رانندگی.
    منم همین نظر رو دارم
    مردک 20 تومن جریمه کرد

2. این کاربر از _LOVE_CODER_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز وین رونی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

دو شب پیش تو جاده خاوران بعد از پلیس راه شریف آباد به سمت سه راه افسریه ساعت یک شب داشتم با سرعت نزدیک 140 تا 150 کیلومتر میومدم با اون سرعت از زیر یکی از این دوربینهای ثابت رد شدم یه لحظه دیدم دوربین سریع قرمز شد انگار که عکس گرفته باشه.
    حالا سوالم اینه که اگه عکس گرفته باشه و مشمول جریمه شده باشم،چطور جریمه میرسه به دستم؟آیا امتیاز منفی گرفتم؟تو تاریکی چطور پلاک ماشین را ثبت کرده؟
    آیا از طریق دوربینهای سرعت سنج هم می تونن امتیاز منفی بدن؟

حـــــرفـه ای D r i v e r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

این قضیه رینگ و لاستیک مربوط به سرعت نیست و ارتباطی روی کیلومتر شمار نداره چون کیلومتر شمار حرکت و چرخش خودش را از گیربکس میگیره .حالا شما رینگ بزرگ بگذاری یا کوچیک در سرعت ماشین تاثیر میگذاره اما نه روی کیلومتر شمار که مثلا با گذاشتن تایر بزرگ کیلومتر اشتباه نشون بده.
    توقف روی پیاده رو فکر کنم 4000 تومان باشه. اینهم مقدار جریمه این خلاف رانندگی.
    سلام
    تا جایی که اطلاعاتم اجازه میده فکر میکنم اشتباه میکنین
    زمانی که قطر چرخ به هر دلیلی چه بلند تر شدن فاق لاستیک و چه بزرگ تر شدن رینگ افزایش پیدا کنه باعث میشه سرعت سنج اتومبیل سرعت رو کمتر میزان واقعیش نشون بده
    البته در بعضی از خودرو هایی که مثلا من میشناسم مثل 206 و تندر 90 با تعریف کردن و انتخاب کردن سایز رینگ و لاستیک در ECU خودرو این خطا تا حدود خیلی زیادی قابل برطرف شدن هست
    سنسور سرعت خودرو: (VehicleSpeedSensor) این سنسور با داشتن یک پایه خروجی می‌تواند بصورت پالس، اطلاعات مربوط به سرعت لحظه‌ای خودرو را به ECU ارسال کند. محل قرارگیری این سنسور روی دیاق دیفرانسیل است. داخل این سنسور یک آهن‌ربای دائم و یک سیم پیچ وجود دارد و با سیم کیلومتر در ارتباط است.
    نحوه عملکرد این سنسور بدین ترتیب است که با چرخش سیم کیلومتر، پالس‌هایی به ECU می‌فرستد. به کمک این پالس‌ها ECU سرعت خودرو را محاسبه می‌کند. لازم به ذکر است که درجه کیلومتر و سرعت‌سنج در پژو همچنان با سیم کیلومتر کار می‌کند.
    خوب توضیحش هم خیلی ساده هست
    زمانی که یه خودرو به صورت فابریک هست رینگ و لاستیکش
    مدت زمان تعیین شده و تعریف شده ای برای هر دور چرخش وجود داره
    و با توجه به اون سرعت خودرو تعیین میشه
    وقتی که سایز رینگ و لاستیک از نظر قطر افزایش پیدا میکنه باعث میشه چرخ خودرو مسافت بیشتری رو برای یک دور گردش طی کنه
    به طور مثال(فقط یه مثال هست) اگه قبلا 1 متر رو طی میکرده برای یک دور چرخش الان 1 متر و 20 سانت رو طی میکنه
    و این خودش باعث خطا میشه
    چون با همون سرعت 20 کیلومتر در ساعت در حالت عادی و در یک ساعت 20 کیلومتر رو طی کنه و در حالتی که باز هم کیلومتر شمار به دلیل خطا 20 کیلومتر در ساعت رو نشون میده 20 + اون خطایی که کیلومتر شمار نشون نمیده رو طی کنه
    لازم به ذکره که سرعت نهایی و شتاب خودرو به دلیل ثابت بودن ضرایب گیربکس و تغییر سایز رینگ و لاستیک و بزرگ تر کردنشون به ترتیب افزایش و کاهش پیدا میکنه
    یعنی شتاب گیری خودرو کند تر میشه
    به صورت عملی هم خیلی راحت قابل تست و به صورت علمی هم قابله توضیح هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •