تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: از بین رفتن فایل ها در هارد اکسترنال

پروفشنال 88x88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض از بین رفتن فایل ها در هارد اکسترنال

سلام.
    من به تازگی ( تو عید.) یه هارد اکسترنال 500 گیگ مارک ADATA گرفتم. از این دو و نیم اینچیا. بدون اداپتور.

مشکلی نداشت. .لی تفریبا از 10 روز پیش که داره فایل های توش رو داغون می کنه. اول فایل ها اسمشون عوض می شد و کاراکتر های عجیب نشون می داد. بعد هم فولدر ها رو این کار رو کرد و دیگه تیو فولدر هایی که اسمشون عوض شده بود نمی رفت.
    یه دور زدم خود ویندوز چکش کنه. اشکالی پیدا نکرد، ولی وقتی این کار رو کردم، یکی از فولدر هایی که اسمش رو عوض کرده بود رو دیگه اصلا نشناخت! به عنوان فایل در نظر می گرفتش، فایلی که نمی دونست با چه برنامه ای می شه بازش کرد.
    یه سری از فولدر ها هم کلا ناپدید شدن. هی هم داره بیشتر می شه.

ویندوزم خودش داغونه و هی می خواد اکتیویتش کنم. کلی برنامه ی اکتیویتور هم استفاده کردم و کار نکرده. اما فکر نمی کنم مشکل از ویندوزم باشه، چون این هارد رو هم توی کامپیوتر های دیگه هم چک کردم. توی سیستم عامل های دیگه هم چک کردن. ( لینوکس کوبونتو و لینوکس مینت.)

کامپوترمم چندین بار با چندتا انتی ویروس خوب چک کردم. ( چه توی همین ویندوز، چه قبل از این که ویندوز بالا بیاد.)
    این هارد رو هم با پاراگون پارتیشن منیجر و پی سی تولز هارددیسک منیجر چک کردم.
    هیچ کدوم ایرادی توی این هارد پیدا نکردن.
    با برنامه های ریکاوری هم سعی کردم برگردونم فایل هام رو، ولی فایده ای نداشت...

حالا لطفا راهنمایی کنید. این چه مرگشه؟ خرابه؟ یا اصلا معلوم نیست؟ اگر فرمتش کنم حله؟ یا باید ببرم گارانتیش؟

راستی فایل سیستمش FAT هست. توی مشخثاتش هم اینو نوشته. اگه به NTFS یا exFAT فرمتش کنم خراب می شه؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

اگه با تعویض ویندوز واسکن ویروس مشکل حل نشد به نظر من مشکل شا از خرابی فایل سیستم های هارد هست
    باید یک دور به صورت ntfs هارد رو فرمت کنید
    یا اگه نمیخواین فرمت کنید باید برید رو درایوش تو my computer راست کلیک کنید و peroperties و سربرگ tools و گزینه ی check now رو بزنید تا با اسکن کردنش فایل سیستم هارو تعمیر کنه
    ولی راه موثرش همونطور که گفتم فرمت کردن با ntfs هست که با این فرمت هم فایل سیستم ها تعمیر میشه و به صورت دستی هم
    نمیتونید اون فولدر های با اسم عجیب غریب رو پاک کنید

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال 88x88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون.
    من به جز با خود ویندوز، با چند برنامه ی دیگه هم چک کردم این هارد رو. اما مشکلی پیدا نکردن هیچ کدوم!
    در ضمن، من اون فولدر هام رو لازم داشتم. البته نه اونقدر ها، یعنی اگر ببینم راهی نیست بی خیالشون می شم. اما هنوز امید دارم....

فقط، همون طور که گفتم، این هارد تو مشخصاتش بود که فایل سیستمش FAT هست، اشکالی نداره من خودم دستی ntfs کنمش؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

خیلی ممنون.
    من به جز با خود ویندوز، با چند برنامه ی دیگه هم چک کردم این هارد رو. اما مشکلی پیدا نکردن هیچ کدوم!
    در ضمن، من اون فولدر هام رو لازم داشتم. البته نه اونقدر ها، یعنی اگر ببینم راهی نیست بی خیالشون می شم. اما هنوز امید دارم....

فقط، همون طور که گفتم، این هارد تو مشخصاتش بود که فایل سیستمش FAT هست، اشکالی نداره من خودم دستی ntfs کنمش؟
    نه مشکلی نداره از همون اول هم باید ntfs فرمت میکرید با فرمت با این فایل سیستم مشکل شما هم حل میشه

6. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •