تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: سه سوال در مورد ریگ و متحرک سازی در مکس

آخر فروم باز p30worldapm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

13 سه سوال در مورد ریگ و متحرک سازی در مکس

سلام
    بازم سوال

1. چه جوری pivot point رو در طول زمان حرکت بدم و حرکتش رو در تایم لاین ضبط کنم؟ مثلا می خوام بیارمش طرف چپ جسم بذارمش و از فریم 0 تا 20 دور اون بچرخونمش و تو فریم 21 بیارمش وسط جسم و از 21 تا 40 دور pivot جدید بچرخونمش.

2. حتما بلدید که یه جسم رو تا فریم 20 به یه جسم لینک کنین و از 20 به بعد به یه چیز دیگه لینک باشه یا اصلا از اون به بعد به چیزی لینک نباشه!
    حالا من می خوام این کار رو با lookat constraint بکنم یعنی از یه فریم تا یه فریم به سمت یه جسم نگاه کنه و از یه فریم تا یه فریم دیگه به هیچی نگاه نکنه!

3. من از توی parameter editor یه دونه spinner برای یه جسم ساختم و عدد اون رو به یه جای دیگه ارجاع دادم ولی وقتی عددهاش رو در طول زمان تغییر می دم، عددهاش در طول زمان ضبط نمیشه!!!!! چی کارش کنم؟

آخر فروم باز SevenART's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض

1. چه جوری pivot point رو در طول زمان حرکت بدم و حرکتش رو در تایم لاین ضبط کنم؟ مثلا می خوام بیارمش طرف چپ جسم بذارمش و از فریم 0 تا 20 دور اون بچرخونمش و تو فریم 21 بیارمش وسط جسم و از 21 تا 40 دور pivot جدید بچرخونمش.
    نمیشه چون فیزیکی نیست ... عزیزم 3d که معنیش تخیل نمیشه ... کلی فیزیک و ریاضیه .. قانون داره ... هرتکی که نیست...
    2. حتما بلدید که یه جسم رو تا فریم 20 به یه جسم لینک کنین و از 20 به بعد به یه چیز دیگه لینک باشه یا اصلا از اون به بعد به چیزی لینک نباشه!
    نه این یکی هم نمیشه .. البته تو مکس یه سری کاربردها یه سیزایی یادمه ولی کاملا مطمئن نیستم...
    حالا من می خوام این کار رو با lookat constraint بکنم یعنی از یه فریم تا یه فریم به سمت یه جسم نگاه کنه و از یه فریم تا یه فریم دیگه به هیچی نگاه نکنه!
    این دیگه خیلی تخصصیه شرمنده ...!!!
    کلا باید بگم سوالهایی که کردی میشه ولی نه به این سادگی ها با برنامه نویسی و ترکیب فرمولهای ریاضی و فیزیک ... باید بشینی فکر کنی تا یه راه حل پیدا کنی .... البته قبلا شاید کسانی باشند که فکر کرده باشن و پیدا کرده یاشند .. ولی بعیده که بگن ... البته اگر بچه های خودمون پیدا کرده باشن من مطمئنم می گن ... حالا ..

3. 2 کاربر از SevenART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز p30worldapm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

13

میشه چون فیزیکی نیست ... عزیزم 3d که معنیش تخیل نمیشه ... کلی فیزیک و ریاضیه .. قانون داره ... هرتکی که نیست...
    پس چه جوری جسمم رو دور دو محور بچرخونم؟

نه این یکی هم نمیشه .. البته تو مکس یه سری کاربردها یه سیزایی یادمه ولی کاملا مطمئن نیستم...
    این یکی رو خودم بلد بودم این رو گفتم که بفهمونم دقیقا می خوام با لوک ات چی کار کنم!

کسی بلد نیست این سه تا سوال رو؟

5. این کاربر از p30worldapm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hrgh2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

پيش فرض

نمیشه چون فیزیکی نیست ... عزیزم 3d که معنیش تخیل نمیشه ... کلی فیزیک و ریاضیه .. قانون داره ... هرتکی که نیست...

این دیگه خیلی تخصصیه شرمنده ...!!!
    کلا باید بگم سوالهایی که کردی میشه ولی نه به این سادگی ها با برنامه نویسی و ترکیب فرمولهای ریاضی و فیزیک ... باید بشینی فکر کنی تا یه راه حل پیدا کنی .... البته قبلا شاید کسانی باشند که فکر کرده باشن و پیدا کرده یاشند .. ولی بعیده که بگن ... البته اگر بچه های خودمون پیدا کرده باشن من مطمئنم می گن ... حالا ..
    دوست جون 3d يعني خيال يعني دنياي نا محدود

يعني بيقانوني
    يعني هر چي بخواي ميشه چرا که نشه

3. من از توی parameter editor یه دونه spinner برای یه جسم ساختم و عدد اون رو به یه جای دیگه ارجاع دادم ولی وقتی عددهاش رو در طول زمان تغییر می دم، عددهاش در طول زمان ضبط نمیشه!!!!! چی کارش کنم؟
    1- اينون بلد نيستم و راه حل ساده اي نداره اما قطعا با مکس اسکريپت حل ميشه

2- اين عمليه به صورت پيش فرض و يه ابزار توي مکس واسه اين کار هست کامل توضيح نميدم جون وقت گيره اما ميگم کجاست
    ببين آبجکتت رو انتخاب ميکني ميري قسمت Motion panel و assign controller رو باز ميکني روي Transfor : positon کليک کن و دکمه Assign controller رو بالاش بزن گزينه اول ( Link constrait ) رو انتخاب کن

Example: To assign the Link constraint and animate links:
    1. Move the time slider to frame 0.
    2. In the Top viewport, create a sphere, a cylinder and a box.
    3. Select the sphere.
    4. Open the Motion panel.
    5. Expand the Assign Controller rollout.
    6. Select the Transform: Position/Rotation/Scale controller.
    7. Click Assign Controller.
    8. Choose Link Constraint.

This changes the Transform entry to Transform: Link Constraint and adds a child controller named Link Params: Position/Rotation/Scale, which becomes the immediate parent of the individual transform tracks. It also adds a controller track named Link Times: LinkTimeControl.
      The purpose of the LinkTimeControl controller is to expose the Link constraint keys in the track bar so they can be manipulated there.
      You can also assign the Link constraint from the Animation menu > Constraints submenu.
      It is recommended that you apply [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] before linking to any target objects. This allows you to animate the object on its own, before the first link to a target object takes place.

9. On the Link Params rollout, click Link To World.

This adds a World entry at frame 0 in the link list on the Link Params rollout.

10. Move the time slider to frame 1.
    11. Click Add Link and select the cylinder.

The cylinder becomes a target and is added to the link list. The Link constraint relationship is now active between the sphere and the cylinder.

12. Click Add Link again to turn it off.
    13. Move the time slider to frame 50.
    14. Turn on Auto Key and move the cylinder a good distance away from where it is.
    15. Play back the animation.

The sphere follows the cylinder as it moves. The sphere is link-constrained.

16. Select the sphere.
    17. Move the time slider to frame 25.
    18. On the Motion panel > Link Param rollout, click Add Link, select the box, and turn off Add Link.

You have now added another target that becomes active at frame 25.

19. Turn off the Auto Key button and play back the animation. The sphere is linked to the cylinder from frame 0 to 24, so it follows the cylinder until frame 25, at which point it links to the box.
    20. With the sphere selected, right-click one of the keys on the track bar and open the Delete Key submenu.

Note the “Sphere01: Link Times” item. This is a special key made accessible on the track bar by the LinkTimes: LinkTimeControl controller. You can use these keys to modify link animation directly on the track bar, like regular animation keys, by dragging them on the time line or deleting them. However, unlike other animation keys, they cannot be cloned by Shift+dragging them.

اگه ميخواي بيشتر بدوني برو help مکس تو قسمت index اينو سرچ کن Link constrait توضيحات کامل رو اونجا داده.

3- اين سوالت رو بايد بيشتر توضيح بدي آخه اين پارامتر اديتور يکم بد قلقه همونم توي help مکس سرچ کن اگه جواب نگرفتي سوالتو کاملتر بپرس تا بگم

موفق باشي

---------- Post added at 04:36 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

راستي
    پس چه جوری جسمم رو دور دو محور بچرخونم؟
    با کمک helper ها ميتوني اين کار رو کني مثلا جسمت رو يه Pivot واسه خودش تعريف کني و به هلپر هم لينکش کني

7. 3 کاربر از hrgh2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض

مکس اسکريپت حل ميشه
    ما هم گفتیم ... میشه .. ولی قانون داره ... که با ترکیب اینها میشه چیزهایی خیلی تخیلی خلق کرد و اصلا توی 3D محدودیت نیست ... منظورم این بود هرتکی الکی نیست ...
    helper
    همین اینو یادم رفته بوود ...
    قربانت حمید جوووون ...

9. 2 کاربر از SevenART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

10

ما هم گفتیم ... میشه .. ولی قانون داره ... که با ترکیب اینها میشه چیزهایی خیلی تخیلی خلق کرد و اصلا توی 3D محدودیت نیست ... منظورم این بود هرتکی الکی نیست ...

همین اینو یادم رفته بوود ...
    قربانت حمید جوووون ...
    کلا تو خط پارادوکس هستيا
    نمیشه چون فیزیکی نیست ... عزیزم 3d که معنیش تخیل نمیشه ... کلی فیزیک و ریاضیه ..
    + اسپممممممم ...

11. این کاربر از hrgh2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض

مرجع ویکی پدیا:
    گرافیک‌ سه‌بعدی کامپیوتری گرافیکی است که از اطلاعات سه بعدی دادهٔ هندسی -که در کامپیوتر ذخیره شده- به منظور انجام محاسبات و پرداخت کردنتصاویر ۲ بعدی استفاده می‌کنند. علی رغم این اختلافات، گرافیک ۳ بعدی کامپیوتری وابسته به بسیاری از الگوریتمهای گرافیک برداری دو بعدی کامپیوتری در قاب سیمی هم چنین گرافیک رستری دو بعدی کامپیوتری در نمایش پرداخت شده نهایی است......
    یک مدل ۳ بعدی یک نماینده ریاضی از هر جسم ۳ بعدی است (چه متحرک، چه ثابت). .
    مدل‌ها هم چنین می‌توانند رویه ای یا با شبیه ساز فیزیکی تولید شوند .
    3d يعني خيال يعني دنياي نا محدود
    من نمی دونم شما اینو از کجا در آوردی واقعا .. من که موندم ...
    يعني بيقانوني
    این دیگه از اون حرفاس که آدمو می بره به فضا او بر می گردونه ... بیقانونی !!!!!! .... یا خدا ...!!!!!!

. Something having three Dimension e.g .witdh , length , and depth .
    . Three-dimensional space the physical universe .....
    In physics, our three-dimensional space is viewed as embedded in.....
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    جونه من حمید جوون یه مقدار اطلاعات علمیتون را بالا ببرید .. حیفه واقعا..
    Last edited by SevenART; 23-04-2010 at 21:22.

13. 2 کاربر از SevenART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    Spadanaa_Club

پيش فرض

اشتباه شد .. پاک شود ..
    Last edited by SevenART; 23-04-2010 at 21:22.

15. این کاربر از SevenART بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مرودشت

پيش فرض

دوست جون
    طبق قوانين فيزيک شما آيا ميتونيد دو جسم جامد رو از درون هم عبور بديد بدون اينکه شکل هندسيش (ساختارشون ) دچار شکستگي يا تغيير شه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    توي دنياي سه بعدي مجازي ميتونيد
    آيا ميتونيد به جسمي نيرو وارد کنيد بدون اينکه واکنش نيرو رو دريافت کنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    توي دنياي سه بعدي مجازي ميتونيد
    و...
    البته منظور من قوانين فيزيکي بود ( بي قانوني ) وگرنه قوانين رياضي مجبوره صدق کنه بحث دوستمون هم اينجا فيزيکي بود سوالاشون هم کاملا فيزيکي بود و بر خلاف اونچيزي که شما گفتيد همشون جواب داشت
    ضمنا بهتره بحث تاپيک هم منحرف نشه پس اينجا اين بحث رو ادامه نميديم اگر هم هنوز فکر ميکنيد من اشتباه ميکنم ميتونيم اين بحث رو در جاي خودش ادامه بديم
    موفق باشيد

17. این کاربر از hrgh2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز *Forgotten*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ?What

پيش فرض

سلام
    بازم سوال

در مورد سوال اولت همونجور که دوستان گفتن با هلپر مشکلت حل میشه و نیاز به حرکت پیوت نداریم

در مورد سوال دومت با محدودکننده lookat برای این کار به مسیر زیر برو

وارد پنل motion شو

در کرکره prs parameters دکمه rotation رو فعال کن

در کرکره rotation list از پنجره سفید رنگ lookat رو انتخاب کن
    در همین کرکره مقدار weight رو اگه رو 0 بزاری جسم دیگه lookat نمیکنه
    اگه رو صد باشه به صورت صددرصد lookat میکنه کافیه انیمیتش کنی

البته اینم بگم که بیشتر مواقع برای این کار اسکریپت نویسی لازمه
    اما در این موردا نیاز نیست

در مورد سوال سومت یک مثال کاملتر بزن تا بررسیش کنم چون متوجه سوالت نشدم

19. 4 کاربر از *Forgotten* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •