تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 50 از 50

نام تاپيک: ايندفعه با ذكر دليل و فقط اونايي كه از اين دو استفاده كرده اند جواب بدن

پروفشنال Apachi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Neverland

پيش فرض Intel

دوست خوب در این زمینه نوع آوری حرف اول را میزند و بزرگترین مشکل AMD نداشتن نوع آوری هستش و تنها پیروزیش زمانی بود که نوع آوری به وجود اورد با تکنولوژی EMT64 ولی اینتل برای تحقیق ونوع آوری هزینه زیادی مکنه وبه همین علت AMD همیشه از تکنولوژی های Intel مثل SSE-HT-FAST Buffer ,,,, استفاده میکنه و همیشه اینتل یک سر گردن جلو تر هستش

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

سلام آپاچي جان .
    حرف شما تا حدودي درسته .
    اما از حق نبايد گذشت كه :
    اولا دستورات SSE درسته براي اينتل هست اما چون براي پردازنده هاي X86 هست AMD شايد نيازي نديده كه مثل اونها رو ايجاد كنه .
    مي دونيم كه قبلا AMِD دستورات 3D Now ! رو داده پس توانايي ايجاد چنين دستوراتي رو داره .
    دوم اينكه منظور شما از HT بايد Hyper Transport باشه كه اين تكنولوژي هم منحصر به فرد هست و كاملا متعلق به AMD !!
    سوم اينكه زمان ارايه Athlon XP و Athlon 64 به راحتي توانست كه اينتل رو شكست بده .
    باز هم مي گم اين شكست به راحتي صورت گرفت .
    الان هم با ارايه Core 2 بايد منتظر نسل جديد AMD باشيم .

در ضمن نوآوري بالاتر از Integrated Memory Controller كه هنوز كه هنوزه اينتل با وجود Core 2 تو كفش مونده !! كه حالا حالا هم بايد تو كفش بمونه !!

البته من طرفدار AMD نيست بلكه به قول شما طرفدار نوآوري هستم .
    درست مثل زمانيكه AMD آمد AMD64 رو داد بيرون و اينتل اومد كپي كرد همينو با نام EM64T داد بيرون .

خوب حالا ديدي كه AMD هم حريف دست و پل بسته اي نيست و اتفاقا Intel هم كپي كاري زياد داره دوست من !!

موفق باشي .

پروفشنال Apachi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Neverland

6

نقل قول نوشته شده توسط Gabana
    سلام آپاچي جان .
    حرف شما تا حدودي درسته .
    اما از حق نبايد گذشت كه :
    اولا دستورات SSE درسته براي اينتل هست اما چون براي پردازنده هاي X86 هست AMD شايد نيازي نديده كه مثل اونها رو ايجاد كنه .
    مي دونيم كه قبلا AMِD دستورات 3D Now ! رو داده پس توانايي ايجاد چنين دستوراتي رو داره .
    دوم اينكه منظور شما از HT بايد Hyper Transport باشه كه اين تكنولوژي هم منحصر به فرد هست و كاملا متعلق به AMD !!
    سوم اينكه زمان ارايه Athlon XP و Athlon 64 به راحتي توانست كه اينتل رو شكست بده .
    باز هم مي گم اين شكست به راحتي صورت گرفت .
    الان هم با ارايه Core 2 بايد منتظر نسل جديد AMD باشيم .

در ضمن نوآوري بالاتر از Integrated Memory Controller كه هنوز كه هنوزه اينتل با وجود Core 2 تو كفش مونده !! كه حالا حالا هم بايد تو كفش بمونه !!

البته من طرفدار AMD نيست بلكه به قول شما طرفدار نوآوري هستم .
    درست مثل زمانيكه AMD آمد AMD64 رو داد بيرون و اينتل اومد كپي كرد همينو با نام EM64T داد بيرون .

خوب حالا ديدي كه AMD هم حريف دست و پل بسته اي نيست و اتفاقا Intel هم كپي كاري زياد داره دوست من !!

موفق باشي .
    Gabana دوست خوب 3D Now بعد از SSE به وجود آمد که %100 با SSE یکسان بود و کپی برداری بود
    منظور من از HT قابلیت Hyper-Threading بود که مختصرآ HT نامیده می شود که جالبه AMD دقیقآ یک سال بد یک فناوری یکسان با نام Hyper Transport ساخت که مختصرآ HT نامیده می شد که بااین کار به اینتل کپی رایت نداد. Athlon XP آیا رقیبی برای p4 بود.
    جالبتر اینتل دوساله پردازنده دو هسته ایی می سازه .
    در مورد EMT64 موافقم AMD پیشتاز بود و سود خودش رو هم برد.
    ولی در اینتل من تنها چیزی که ندیدم کپی برداری بود.

تاريخ عضويت
    Mar 2005

6

دوست عزيز با كمي تحقيق متوجه ميشي كه 3d Now بعد از MMX بوجود آمد نه SSE !!

SSE (Streaming SIMD Extensions, originally called ISSE, Internet Streaming SIMD Extensions) is a SIMD (Single Instruction, Multiple Data) instruction set designed by Intel and introduced in 1999 in their Pentium III series processors as a reply to AMD's 3DNow! (which had debuted a year earlier)

3DNow! is the name of a multimedia extension created by AMD for its processors, starting with the K6-2 in 1998

حله ؟
    يه كم ديگه هم تحقيق كني كپي برداري هاي اينتل رو حتما ميبيني !! ( ديگه بزرگتر از EM64T )

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

نكته ديگه اينكه Hyper Threading با Hyper Transport زمين تا آسمون فرق مي كنه .
    اصلا جريانشون يه چيز ديگه است !!!
    من نمي دونم شما چطوري اينا رو با هم مقايسه كردي !!

شايد چون علامت اختصاري هر دو يكي بود فكر كردي عين هم هستن !

پروفشنال Apachi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Neverland

پيش فرض

دوٍٍٍست خوبم Gabana
    3D Now دو بار تغییر کرده
    3DNOW اولی
    !3DNOW دومی
    3Dnow اولیه کاملآ از MMX قوی تر بود و برتری 100% داشت
    اما SSE همسان با ! 3DNOW که %100 SSE قوی تر و قدیمی تر بود که باز هم با همین نام درAthlonxp گسترش پیدا کرد وقوی تر شد در زمان پنتیوم تری 800 و پردازنده های توالتین AMD خیلی از اینتل عقب تر بود به Benchmark های قدیمی نگاه کنید.! amd در آن زمان هنوز قدرت ساخت پردازنده با کیفت بالا وسیلیکون های قوی رو نداشت درجه حرارت پردازنده های amd هم چیز رو در آن سالها بیان می کرد

این نمودار ها هم Athlonxp و قدرت !3DNOW از tomshardware

در مورد Hyper Threading پردازش چند گانه ای بود که توسط CPU به وسیله پخش شدن در خط لولوه ها اجرا می شد
    در مورد Hyper Transport پردازش چند گانه هستش که در شکبه و برنامه هایی کاربردی استفاده می شود اما در این شيوه مسير ارتباطي پردازنده با حافظه از گذرگاه FSB تفكيك و دسترسي مستقيم به حافظه ميسر گشته است . علاوه بر اين گذرگاه FSB نيز متحول شده و انتقال اطلاعات موازي آن در پردازنده هاي قبلي به صورت سريال با گذرگاه ويژه Hypertransport صورت مي پذيرد . صورت سخت افزاری این دو تکنیک یکسان نیست ولی هردو به پردازش چندگانه می رسند
    غیر از این دلایل آیا برای یک کمپانی به بزرگی AMD حقارت نیست که نزدیک به یک سال بعدی تکنولوژی بسازد و برای فروش در بازار اسم مشابه تکنولوژی رقیب را استفاده کند . و بر روی پک های خود نام آن را مختٌرآ چاپ کند (HT)
    Last edited by Apachi; 26-07-2006 at 17:07.

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

در کل :
    1. منبع SSE و 3D Now رو برای من ارایه کن .
    2. باز هم می گم شما جریان HyperTransport رو کامل متوجه نشدید ولی اگر منبعی دارید ارایه کنید .

ممنون.

پروفشنال Apachi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    Neverland

پيش فرض

من در نام ورژن های 3DNOW اشتباه کردم و لی تارخچه درست بود دلیل اشتباه من هم این بود که خود AMD نمی دونه چه نام هایی انتخاب کرده
    Extended 3DNow!
    3DNow
    3DNow! Professional
    3DNow+
    این همه نام فقط برای یک تکنولوژی....هیچ پردازنده AMD نخواهید دید که بیش از یکی از این ویژه گی ها راداشته باشد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم از وکی پدیا
    اینم از

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

ممنون - در اسرع وقت مطالعه مي كنم و نظرم رو مي گم .
    موفق باشي .

تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

در مورد Hyper Transport پردازش چند گانه هستش که در شکبه و برنامه هایی کاربردی استفاده می شود اما در این شيوه مسير ارتباطي پردازنده با حافظه از گذرگاه FSB تفكيك و دسترسي مستقيم به حافظه ميسر گشته است . علاوه بر اين گذرگاه FSB نيز متحول شده و انتقال اطلاعات موازي آن در پردازنده هاي قبلي به صورت سريال با گذرگاه ويژه Hypertransport صورت مي پذيرد . صورت سخت افزاری این دو تکنیک یکسان نیست ولی هردو به پردازش چندگانه می رسن
    سلام در مورد اين جوابتون چند نكته رو بايد بگم :
    اول اينكه Hyper Transport ارتباطي به پردازش نداره و فقط گذرگاه ارتباطي هست و همانطور كه خودتون اشاره كرديد براي متحول كردن FSB ارايه شده است . پس بحث پردازش ( به اون معنايي كه در Hyper Threading مطرح است ) در مورد اين تكنولوژي منتفي است .
    Hyper Transport يك لينك ارتباطي سريع بدن تاخير هست كه براي ارتباط مدارهاي مجتمع در سيستم هاي كامپيوتري استفاده مي شود . ( توضيح مختصري دادم )
    مورد بعدي اينكه دسترسي مستقيم به حافظه در پردازنده هاي AMD ارتباطي با Hyper Transport ندارد بلكه به لطف Memory Controller مجتمع انجام شده است و Hyper Transport تنها لينك ارتباطي مستقيم را در اين قضيه بوجود آورده .

اميد وارم ابهامات مشخص شده باشه .
    در ضمن دوستان ديگه اي هم هستن كه در اين زمينه اطلاعات خوبي دارن - اگر ممكنه اطلاعاتشون را در اختيار ما هم قرار بدن .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •