تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 20 از 20

نام تاپيک: کتاب آموزش اسمبلی به زبان فارسی

پروفشنال SuB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    سابستان

پيش فرض

مگه آدم های بزرگی مثل برادران دیتل و ... فقط در یک زمینه کتاب میدن !
    1- برادران دیتل هم کتابهای خوبی تالیف نمی کنند. من خودم کتاب همین برادران دیتل رو درباره C++ دارم. همچنین کتاب Visual Basic هم از همین مولفان رو یکی از دوستام داشت. البته کتابش بیشتر وقتا دست من بود. من که هرچی می خوندم، گیج تر می شدم.
    شاید تقصیر مولف نباشه و تقصیر مترجم باشه. ولی این دو کتاب، دو مترجم جدا داشت. شاید VB ترجمه پاشایی و کتاب C++ ترجمه قلزم.

2- اینکه اسم برادران دیتل روی کتاب باشه دلیل بر این نیست که مولفش هم اونا باشند. ممکنه یه تیم یا شرکت و یا ... باشند که هر کدوم در یک زمینه خاص کار می کنه و فقط اسم برادران دیتل به دلایلی (مثل فروش بیشتر) روی اون کتابها زده میشه.

3- دیتل رو با جعفرنژاد اصلاً مقایسه نکن. جعفرنژاد از روی کتابهای دیگه کپی برداری می کنه و به نام خودش چاپ می کنه. مثلاً همین کتابی که جعفرنژاد در مورد VB6 نوشته، فصل های آخر رو مطمئنم از کتابهای دیگه کپی برداری کرده. مثلاً همین فصل 14 همین کتاب رو ببین. مثالهاش از روی کتاب VB تالیف برادران دیتل کپی برداری شده.

4- چند کتاب تالیف کردن توسط یک مولف، دلیل بر بد بودن کتابهاش نیست! بلکه تالیف چندین کتاب در زمینه های مختلف که گاهی متضاد یکدیگرند، دلیل بر بد بودن کتابهای آن مولف است.
    مثلاً اگه یه نویسنده، کتابهایی در مورد C و C++ و Visual C و ... (خانواده C) تالیف کنه، ایراد زیادی نمیشه بهش گرفت. چون این زبانها کاملاً مثل هم هستند و فقط دارای امکانات بیشتری نسبت به یکدیگرند. و یا اینکه همین نویسنده که کتاب درباره C نوشته بیاد در مورد Java کتاب بنویسه، بازم زیاد اشکالی نمی توان بهش گرفت. چون C و Java تا حدود زیادی شبیه به هم هستند.
    حالا اگه یه نویسنده مثل جعفرنژاد بیاد و کتابهایی در مورد C و Java و Php و Asp و ... (به هر کدوم اگه یه ++ یا # یا .net اضافه کنید، بازم جزء کتابهای تالیف این مولف هست) بنویسه، اون وقت معلومه کتاباش چی در میاد. مثلاً توی VB دستورات رو با ; تموم می کنه (من مدرک کتبی دارم که چنین چیزی وجود داره)

4- اگه حرفهای من رو قبول نداری، یه سر به کتابهای تالیف جعفرنژاد بزن. چیزی از دست نمیدی. فقط 4 5 تومن پول ناقابل که اونم می ارزه به اینکه دست آرخ بفهمی کتبهای جعفرنژاد قمی بدرد نمی خورند.

تموم این حرفهایی که زدم فقط برای راهنمایی بیشتر شما بود وگرنه من هیچ گونه دشمنی با خود جعفرنژاد ندارم.

پروفشنال SuB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    سابستان

پيش فرض

مدیران لطفاً این پست رو پاک کنند.
    Last edited by SuB; 15-07-2007 at 13:22.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

1 for you asembely book

من جلد 1 كتاب آقاي وحيد نصيري رو دارم اما نميونم چطوري براي شما آپلود كنم اگه راهنمايي كنين حتما در اختيار شما عزيزان قرار ميدهم .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام میخواستم از سوال بسیار به جای شما و جوابهای دوستان تشکر کنم چون شبها کابوس اسمبلی رو میبینمو با عرض معذرت یک سوال داشتم مراجع فوق در نوشتن یک بازی هم میتوانند مفید باشند یا اصولا ان بحث دیگری است من ترم 3 هستم و هیچ تصوری از یک محیط گرافیکی در اسمبلی ندارم و به معنای واقعی کلمه گیج شدم (شاید جای این بحث اینجا نبود ولی به تاپیک خودم دوستان جواب ندادند! لطفا من بیچاره را ببخشید)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

13 کتاب برای اسمبلی

سلام. دوستان عزیز نظرات خوبتونو توی سایت خوندم ولی با کمال تعجب اسم یکی از بهترین کتابهای اسمبلی که رفرنس دانشگاهی بسیار مهبوبی هم هستو توی نوشته هاتون ندیدم. بهتون این کتاب رو توصیه می کنم، البته دوستانی که تازه به جمع اسمبلی کارها پیوستن یه نکته رو داشته باشن که نباید انتضار داشته باشید که هر خطی که می خونید کاملاً مفهوم باشه و تماماً تو حافظتون بمونه. یکی از بهترین روشها برای به ذهن سپردن دستورات و کاربردهای آنها استفاده از آنها در تمریناتیه که خودتون به خودتون میدید. انتظار نداشته باشید که کتابا تو تک تک دستوراتشون مثال بیارن. البته نقدتون در خصوص جناب قمی رو قبول دارم مخصوصاً کتابهایی که دو نفره نوشتن (با جناب عباس نژاد!) مثل همین اسمبلی واقعاً بی محتوا و فاقد نکات آموزشیه ، ولی ایشون با کتاب C++ شون معروف شدن، ولی مثل هر چیز دیگه ای تو ایران بعد از مدتی که از کارشون گذشت از کیفیت کار کاسته و به تعداد صفحات افزوده شده.
    از موضوع دور نشیم، اسم کتاب اینه :

زبان ماشین و اسمبلی
    و کاربردهای آن در کامپیوترهای شخصی

تالیف دکتر حسن سید رضی
    630 صفحه - 5950 تومان

موفق باشید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

کتاب c++ آقای جعفرنژاد عالیعه.کتاب زبان ماشین ایشون هم خوبه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

من رانکوهی رو بیشتر دوست دارم...

داره خودمونی میشه شلمان's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

بابا از این حرفا بیان بیرون یک کتاب اسمبلی فارسی بدین بخونیم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

یک کتاب اسمبلی باحال معرفی کنید که بریم بخونیم

پروفشنال badboys_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    گیلان - لنگرود

پيش فرض

استاد ما هم کتاب دکتر سید رضی رو پیشنهاد داده . در ضمن این کتاب هم تعریفشو شنیدم:The art of asembely Language
    کلا" کتابهای های کامپیوتر تو ایران از کیفیت خوبی برخوردار نیستند در حالی که تو دنیا کتابهای کامپیوتر با کیفیت ترین کتابها هستند.فقط کافیه به نوع صفحه آرایی و چیدمان کتاب دقت کنید چقدر با سلیقه طراحی شده.اما متاسفانه تو ایران فقط به جنبه تجاری کتاب میپردازند.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •