تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456
نمايش نتايج 51 به 60 از 60

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید رم سی پی یو ومادر بورد

پروفشنال emprator_kochak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    خوزستان

پيش فرض

سلام، من قصد خرید 2 عدد رم یک گیگ Drr دارم، لطفاً راهنمایی کنید که چی بگیرم... باتشکر.

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

سلام، من قصد خرید 2 عدد رم یک گیگ Drr دارم، لطفاً راهنمایی کنید که چی بگیرم... باتشکر.
    2 تا 1 گیگ apacer بگیر .

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مادبردت رو عوض كني بهتره

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض Asus مادر برد چینی با سابقه پریدن بایوس

ممنون دوست عزیز از لطف شما

فقط یک مطلب راجب مادربودی که فرمودید مارکASUS همه اون امکانات رو داره تازه چیپ ستش هم مدلش بالاتره(P45 ) از مدلی که من گفتم اما قیمتش 140 هزار تومانه در حالیکه اون مدلی که من گفتم با چیپP43 قیمتش 170 هزار تومان.

خوب البته چینی بودنش باعث ارزان تر تمام شدن قیمت نهایش شده نسبت به گیگابایت تایوانی.
    اما این موضوع چینی بودنش دردسر ساز نمیشه؟ خیلیها فکر میکنند ای آقا تا یکسال که بیشتر نمیخواهی نگهش داری مجبوری بعدا عوض کنی اما در این مدت چی؟

من شنیدم مکرارا بایوسش پاک میشه. بایوس مادر برد شوخی بردار نیست! اونم با قطع شدن برق که در کشور ما خصوصا تابستون روزی سه بار برق ما رفت. و نوسان برق بین 160 ولت تا 260 حال میداد به لوازم خونگی که مردم کولرهاشون بسوزه مشکل افت ولتاژشون حل بشه!

حالا در چنین شرایطی خرید مادر برد اصلی ترین قطعه کامپوتر بصورت چینی و سابقه پریدن بایوس درسته؟

باز هم متشکرم از توجه شما

اگه نباشه جاش خالی می مونه moji2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

مادربرد ها همشون چینی هستند . اما بین چینی ها باور کن فقط چند تا جنس بد هست . هر چی باشه از جنس ایرانی بهتره . اگه نمیخوای مشکل بایوس داشته باشی ( به هیچ وجه ) اینتل بگیر . من فکر می کردم همه مادربورد های Asus مشکل بایوس دارن ولی سری هایی هم هستند که کمتر مشکل دارند . البته بلا استثنا توی همه سری ها این مشکل رو دارن بعضی ها کمتر .

اما از جنس چینی بد نگو . الان داره باافتخار made In China رو میزنه .

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنون دوست عزیز از لطف شما

فقط یک مطلب راجب مادربودی که فرمودید مارکASUS همه اون امکانات رو داره تازه چیپ ستش هم مدلش بالاتره(P45 ) از مدلی که من گفتم اما قیمتش 140 هزار تومانه در حالیکه اون مدلی که من گفتم با چیپP43 قیمتش 170 هزار تومان.

خوب البته چینی بودنش باعث ارزان تر تمام شدن قیمت نهایش شده نسبت به گیگابایت تایوانی.
    اما این موضوع چینی بودنش دردسر ساز نمیشه؟ خیلیها فکر میکنند ای آقا تا یکسال که بیشتر نمیخواهی نگهش داری مجبوری بعدا عوض کنی اما در این مدت چی؟

من شنیدم مکرارا بایوسش پاک میشه. بایوس مادر برد شوخی بردار نیست! اونم با قطع شدن برق که در کشور ما خصوصا تابستون روزی سه بار برق ما رفت. و نوسان برق بین 160 ولت تا 260 حال میداد به لوازم خونگی که مردم کولرهاشون بسوزه مشکل افت ولتاژشون حل بشه!

حالا در چنین شرایطی خرید مادر برد اصلی ترین قطعه کامپوتر بصورت چینی و سابقه پریدن بایوس درسته؟

باز هم متشکرم از توجه شما
    بابا بيخيال
    تو مدلهاي جيديد بايوس نميپره به حالت دفالت ميره و چون شما ميتونيد پروفيل OC رو ذخيره كنيد براحتي ميتونيد اون رو load كنيد.
    همين ديشب مشكل واسه من پيش امد موقع بوت شدن 3 تا بوق زد (هميشه 2 تا ميزد) من زياد دقت نكردم بعد كه برنامه ها رو ران كردم ديدم سيستم خنكه و باد خنك از پشت پاور ميياد Coretemp رو اجرا كردم ديدم فركانس 2400 هست ريست كردم و پروفيل OC رو لود كردم.

7. 2 کاربر از MicroSystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

مادربرد ها همشون چینی هستند . اما بین چینی ها باور کن فقط چند تا جنس بد هست . هر چی باشه از جنس ایرانی بهتره . اگه نمیخوای مشکل بایوس داشته باشی ( به هیچ وجه ) اینتل بگیر . من فکر می کردم همه مادربورد های Asus مشکل بایوس دارن ولی سری هایی هم هستند که کمتر مشکل دارند . البته بلا استثنا توی همه سری ها این مشکل رو دارن بعضی ها کمتر .

اما از جنس چینی بد نگو . الان داره باافتخار made In China رو میزنه .

با سلام

ابدا. مادر بردهای چینی مادر برهای زیر 80 هزار تومن هستند که در هر مارکی هست اغلب هم مشکل دارند مثل: هنگهای بیخودی کانفلیکت با خیلی از قطعات و... در مارک Gygabyte که اینطوره معمولا وقتی مدلی موفق میشه و معروف فورا مشابه چینی نصف قیمتیش هم بعد از چند ماه میاد.

اما مادر بردها خوب که همه Made in Taiwan هستند. مدل های Remarke اونها بله چینی هستند.

و ضمنا من الان مادربرد گیگابات دارم 8I915P Duo نزدیکه سه ساله که دارم هیچ وقت هم از اینطور مشکلها نداشته. تازه توی این 8 سال اخیر من همیشه گیگابایت داشتم هیچ کدوم مشکلی نداشتند.

تمام اطافیان هم هیچکدوم ابدا همچنین مشکلی نداشتند. اصلا من به عمرم ندیدم مادر بردی بایوسش بپره ! البته من کسی رو هم نمیشناسم که مادر برد ایسوز خریده باشه شاید بخاطر این ندیدم.

فقط یکبار یکی از آشنایان یک مادر بردگیگابایت 40 هزار تومنی خرید تازه روی یک سیستم اشغال قسطی بهش دادند که اذیتش میکرد هنگ های بیخود یا موقع بالا امدن بعضی وقتها گیر میکرد. چینی بود که عوضش کرد. تازه اون هم مشکل بایوس نداشت.

اینها رو گفتم که بدونید همه مادر برد ها چینی نیستند و همه چینیها هم تازه مشکل بایوس ندارند.

کلا گذشته از همه این حرفها من بدم نمی آمد Asus بگیرم .اما خیلی از دوستان در این بخش هم مشکل بایوس داشتند.

اگه نباشه جاش خالی می مونه vivid806's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    Zahedan

پيش فرض

بالاترین رکوردهای اورکلاک و بنچمارک جهان تقریباً در دست بردهای Asus هست حتماً اونها هم چینی هستند الان اگر جایی جنس چینی ندیدی شک کن
    گیگا هم برد خوبیه و در همردیف خودش بردهایی از Asus,Foxcon و .... هستند که بهترین باشند ولی باز هم اونها چینی هستند

اگه نباشه جاش خالی می مونه moji2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

دوست عزیز به جرات میشه گفت 90 درصد به بالای مادربرد های توی بازار چینی هستند که در درجه های کیفیت مفاوتی هم هستند . هر چقد پول بدی اش می خوری . شما پول بده مادربورد 200 تومنی بخر از Asus مشکلی نداره مگه اینکه خیلی بدشانس باشی . شما برو از شرکت آواژنگ که پخش کننده محصولات Giga هست بپرس میگه اکثر عملیات ساخت مادربورد های گیگا داره توی چین انجام میشه . نیروی کار ارزون . حاضرم شرط ببندم یه اینتل چینی از یه گیگا به اصطلاح تایوانی بهتره . گیگا هم خرابی داره . از لحاظ تنوع محصول و کارایی Asus واقعا از بقیه مادربورد ها سرتره . روزی 40 تا مدل میده بازار ( مبالغه ) .

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

چیزی که من دارم میبینم خلاف اینه کاملا

اره گیگاهم خرابی داره مثلا یکبار یکی از بچه ها رم DDR باس 400 با یک رم DDR باس 333 همزمان گذاشت روی مین و روشن کردن خوب IC مخصوص این موضوع روی مین ترکید. میدونی چی شد آواژنگ فورا یکی دیگه داد.

نگفت به علت استفاده غیر صحیح ....

بهر حال هیچ وقت من گیگای خراب ندیدم
    هیچ وقت هم گیگای چینی ندیدم

اما خود شما دوستان بارها از پریدن بایوس ASus صحبت کردین. ادم فقط کافیه که یک نگاه بندازه همه چی معلومه.

خطرناک ترین ویروس کامپیوتر ویروس چرنویل بود که باعث میشد بایوس پاک بشه. ظاهرا ASus نیازی به این ویروس نداره. مطابق اطلاعاتی که شما دوستان در صفحات مختلف دادین.

ضمنا درسته که در ایران پرشده از قطعات ری مارک و چینی اما اگر چشم باز کنیم قطعات درجه دوم تایوانی و کره ای هم هست.

بچه ها در این بخش خیلی زحمت می کشند اما به غیر از توصیه Main مارک Asus و گرافیک Ati خوب بودچیزهای خوب دیگر را نیز توصیه میکردند.

مثلا دوستان رغیب گردن کلفت Nvidia رو نمیبینن میگن بنچمارک بنچمارک... این غلطه از سهت و صلاحیت این امار ها نمیشه مطمعن بود چون در اغلب موارد تبلیغاتی هستند.

من خودم کارت اصلی ATI رو داشتم سری All in Wonder اما اونها دیگه مرد.Ati دیگه کار گرافیکی تولید نمیکنه فقط چیپ میسازه. منمهم از اون موقع فقط Nvidia استفاده میکنم و بس

میدونید چرا چون اکثر شرکتهایمهم سازنده بازی با Nvidia قرار داد دارند اینو همون اول که بازی رو اجرا میکنید میبنید که مارک Nvidia رو میزنه. خوب معلومه که چی میشه اگر اونقت با کارت ATI کار کنی بدلیل ساپورت نشدن امکاناتش عملا در اون بازی یک کارت سیار قوی ضعیف عمل میکنه.

البته شرکتهایی هم با Ati قرار داد دارند که با کارت Nvidia بازیهاشون جالب نیست. اما درکل بازی های مهم ومعروف که بچه ها بخاطش حتی سیستم عوض میکنند هم پیمان Nvidia هستند.

این خیلی عملی تر از نمودار های پنجمارک هستنش.

من Ati رو خیلی قبول دارم اما فرضا Prace of Pesia میگه Nvidia و مخصوصا کاری میکنه که با یک ATI کم بیاری و منایع سیستم بهینه مورد استفاده قرار نمیگیره. ATI رو فراموش میکنم.

در کل من از مطالب و اطلاعات شما عزیزان استفاده کردم. دستتون درد نکنه. اما این نکات رو لازم دیدم به همه بچهها متذکر شم نه فقط شما دوست عزیز در این تاپیک.

موفق باشید

12. این کاربر از Anoosh-Pro بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •