تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: Xcalendar – مجموعه تقویم عمومی برای دلفی

اگه نباشه جاش خالی می مونه SadeghPM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

یک نفر به سوالم جواب بده دیگه خسته شدم هی اومدم و دیدم هنوز کسی جواب نداده کسی نیست ؟
    من فکر می کنم که شما مسیر فایل های کامپایل شده رو به درستی برای دلفی مشخص نکردین...توی readme فایل های کامپونت به صورت کامل توضیح داده شده.
    چون بصورت دستی کار نصب انجام شده باید مسیر فایل های برنامه ) را از طریق tools\enviroment options صفحه library اضافه کنیم تا برنامه درست کامپایل بشه
    لطفا نسخه دلفی و مشکل به وجود آمده را دقیقتر توضیح بدید.
    ورژن دلفیم 7 هست ... و یه اررور میده مبنی بر اینکه نمی تونه فایل که اسمش یادم نیست رو بخونه فکر می کنم فایل bpl7. هست!!! یا یه چیزی تو همین مایه ها!!!

پروفشنال P A R M I S's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

من از دلفی 6 استفاده می کنم آخه من که اصلا به هیچ قسمت از برنامه های دانلود شده دست نمی زنم فقط فایل dpr اون رو باز می کنم و f9 رو برای اجرا می زنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه SadeghPM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

چون بصورت دستی کار نصب انجام شده باید مسیر فایل های برنامه ) را از طریق tools\enviroment options صفحه library اضافه کنیم تا برنامه درست کامپایل بشه
    ببين دوست من به اين عمل كن!!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام
    خيلي ممنون و متشكرم كه اين كامپوننت رو روي سايت گذاشتيد.ولي من يه مشكل توي تاريخ قمري ديدم اونم اين بود كه روز 24 مهرماه 87 رو كه برابر با 15 شوال مي باشد يك روز كمتر يعني 14 شوال نمايش مي دهد.
    اگر مشكلي در كامپوننت وجود داره لطف كنيد اون رو اعلام كيند و يا اينكه راه حل مشكل رو ارائه بديد خيلي ممون از همه ي زحماتي كه در اين راه خرج كرديد.
    درضمن اگه كسي هست كه سورس تبديل تاريخ ميلادي به قمري رو داشته باشه و در اختيار ما قرار بده يا آدرسش رو بده خيلي خيلي ممونشم و دعاش ميكنم.خودم يه سورس دارم ولي متاسفانه همون مشكل تقويم Xcalendar رو داره.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام.
    ولي دوست عزيز من ازش استفاده ميكنم و اين مشكل را ندارم و درست ميدهد.
    ببين كمپوننتتون آپديت هست؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام

چرا موقع اجرا کردن برنامه های تقویم (مثل همین تقویم ) خطای زیر ظاهر می شه
    شما قبل از اجرای demo های این مجموعه باید آن را در دلفی نصب کنید. طریقه نصب هم در فایل Install.txt توضیح داده شده. خلاصه اش هم اینه که باید فایل dpk مناسب نسخه دلفی خودتون رو در دلفی باز کنید و Compile و Install رو بزنید و بعدش هم مسیر فایل های سورس رو به Library Path دلفی اضافه کنید.

ورژن دلفیم 7 هست ... و یه اررور میده مبنی بر اینکه نمی تونه فایل که اسمش یادم نیست رو بخونه فکر می کنم فایل bpl7. هست!!! یا یه چیزی تو همین مایه ها!!!
    متاسفانه نمی دانم علت مشکل پیش آمده برای شما چیست. البته خودم هم متوجه یک مشکل در مورد فیلدهای دیتابیس شده ام که هنگام بستن پروژه ای که از این فیلد ها استفاده می کند گاهی اوقات پیغام Access violation صادر می شود و دلفی را به هم می ریزد. اگر کسی علت این مشکل را می داند ممنون می شوم پاسخ بدهد.

خيلي ممنون و متشكرم كه اين كامپوننت رو روي سايت گذاشتيد.ولي من يه مشكل توي تاريخ قمري ديدم اونم اين بود كه روز 24 مهرماه 87 رو كه برابر با 15 شوال مي باشد يك روز كمتر يعني 14 شوال نمايش مي دهد.
    تقویم قمری مورد استفاده در ایران بر اساس مشاهده هلال ماه می باشد. البته طول پیش بینی شده ماه های قمری مصادف با هر سال شمسی برای استفاده در تقویم ها، قبل از آغاز آن سال اعلام می شود.
    THijriCalendar موجود در این مجموعه تقویم قمری قراردادی را پیاده سازی می کند که دوره های سالهای کبیسه و عادی آن مشخص است (در دو نوع معمول که با خاصیت LeapYearsKind قابل انتخاب است) و همچنین طول ماه های آن مطابق قرارداد می باشد. (البته با استفاده از OnGetDaysInAMonth قابل تغییر است).
    با استفاده از TObservedHijriCalendar می توانید داده های مشاهده شده (یا پیش بینی شده) را در تقویم لحاظ کنید. یعنی علاوه بر استفاده از OnGetDaysInAMonth برای دادن طول ماه های هر سال قمری، با استفاده از OnFindLeapYears سال های کبیسه (355 روزه) قمری را مشخص کنید. البته در یک محدوده که با MinObservedYear و MaxObservedYear مشخص می شود و سال پایه و تفاوت آغاز آن با آغاز قراردادی همان سال را با BaseYear و BaseYearAdjustment مشخص می کنید. برای توضیحات کاملتر به بخش های 1.5 و 1.6 فایل readme مراجعه کنید. دموی IranEvents هم یک مثال کامل در این مورد است.

درضمن اگه كسي هست كه سورس تبديل تاريخ ميلادي به قمري رو داشته باشه و در اختيار ما قرار بده يا آدرسش رو بده خيلي خيلي ممونشم و دعاش ميكنم.
    لطفا پست سوم را بخوانید:
    برای تبدیل تاریخ از یک تقویم به تقویم دیگر باید آنرا با کامپوننت تقویم اول encode کنید و مقدار حاصل را با کامپوننت تقویم دوم decode کنید.
    مثلا:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    که البته در اینجا برای encode کردن تاریخ میلادی از تابع موجود در دلفی استفاده کرده ام و بجای decode کردن، مستقیما متد FormatDateTime کامپوننت را بکار برده ام.
    Last edited by adgteq; 10-11-2008 at 19:00.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •