تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456
نمايش نتايج 51 به 59 از 59

نام تاپيک: گفتگو در باره مادربورد های سریasus p5Q

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

لطفأ یکی از مسئولین محترم این پست رو پاک کنه.
    با عرض شرمندگی
    Last edited by alborz_k; 17-09-2008 at 02:29.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خب دوستان بعد از یک بحث و گفتمان مفصل بین من و البرز عزیز و عقیده صاحب نظران.پرونده P5Q-E مختومه اعلام شد:

1-این برد سه پورت PCI ex 16x داره.توانایی کراس فایر لینک 8x رو داره و مناسبه برای این کار.

2-با اینکه توانایی quad رو هم برای کراس داره و سه کارت رو میشه کراس فایر کرد اما اصلا به صرفه نیست چون سرعت لینک برای کارت سومی تا 1x یا 4x پایین میاد برای این کار باید به مادربرد های بهتری فکر کنید

3-قابلیت پردازش فیزیک در هر صورت وجود داره و اصلا به سرعت لینک بستگی نداره و فقط کافیه یه پورت PCI ex با هر سرعت و پهنای باندی برای کارت گرافیک داشته باشید تا اون رو نصب کنید.و از قابلیت فیزیکش بهره ببرید.که تستهای معتبری هستند که اختلاف پرفرمنس زیادی رو نشون می دن برای حالت فیزیک ولی هنوز برای همه بازی ها و نرم افزار ها بهینه نشده.و کلا خیلی ارزش داره. مثلا یه 4870 با 16x و 8600GT رو میشه فیزیک کرد یا دو تا 4870 رو با 8x کراس کرد و با 8600GT فیزیک کرد.

4-تو این رنج قیمت این مادربرد برای یه گیمر بهترین انتخاب می تونه باشه

پ.ن:اگه روند تاپیک منحرف شد عذر می خوام.

3. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال behradsn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام جناب آقای با مزه
    شما می خواین این بحث رو تا اون جا کش بدین که جناب stream بیاد و همه رو پاک کنه و نفری یک هشدار هم به من و تو و مسعود که آتیش بیاره معرکه هست بده.
    حالا برسیم به جواب:
    1_من دبه نکردم. من گفتم که اگه از سومی استفاده بشه ، دیگه نمی شه که از دو پورت pci_e 1x استفاده بشه و پس باید گفت که واقعأ سرعتش 1 هست که با تقلب ایسوس به 4x رسیده ، بهدش هم جناب بهراد فرمودند که pci_e 1x کاربرد نداره ، و من زمانی که فهمیدم که ایشون به 3 پورت با ظاهر pci_e 16x خیلی علاقه دارند دیگه بحث نکردم و سومی رو هم پذیرفتم. ولی واقعیت اینه که سومی رو نمی شه 4x واقعی فرضکرد و من هنوز هم سر حرفم هستم.
    4_شما اون اول در همین بخش به مسعود خان گفتی که این مادربرد 3 تا pci_e 16x داره و من به زور داشتم متوجهش می کردم که از این 3 تا فقط یکیشون 16 واقعی هست و 2 تا دیگه کامل نیستند و کجای این شما رو ناراحت کرده ، نمی دونم.

خوب اینجا انگار بنده اشتباح کردم

اصلاً تقصیر من بود ، لطفاً منو بزنید

درست یک روز قبل از اینکه مادربرد رو بخرم فهمیدم که یک پورت پی سی آی اکسپرس وی جی ای با سرعت یک هم برای ستاپ کردن کارت گرافیکی انویدیا و استفاده از فیزیکش کافیه

بنابراین اگر 2 تا کارت داشته باشیم با لینک 8 کراسشون کنیم اون یکی که خالیه رو به راحتی میتونیم از کارت انویدیا برای فیزیکش استفاده کنیم و مشکلی پیش نمیاد

به نظر بنده منتقی ترین کار اینه ، اما اگه بخوایم 3 تا کارت گرافیکی رو برروی این مادربرد کراس کنیم چون میشه 8،8،4 سرعت خیلی پایین میاد و بصرفه نیست

از این خوشحالم که اینقدر روی مادربرد من داره اسنجا بحث میشه

ولی یه چیزی هم به مدیران بگم ، اگر این بحث ها نباشه به نظر من فروم فروم نمیشه ، چون این جور بحث ها است که باعث میشه بچه ها برای گفته هاشون تحقیق کنند و در اینجا بنویسند و دیگر کاربران هم با خوندنش استفاده میکنند

آخر فروم باز amirpers's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    در پناه خدا

پيش فرض

دوستان
    حالا که اینقدر بحث در مورد P5Q-E و اسلاتهای اون بالا گرفته ، من عکسی از دفترچه مادربوردم گرفتم ، اینجا می ذارم .

پروفشنال behradsn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان
    حالا که اینقدر بحث در مورد P5Q-E و اسلاتهای اون بالا گرفته ، من عکسی از دفترچه مادربوردم گرفتم ، اینجا می ذارم .

خوب کاری کردی

اینجا نوشته 16،8،4

ولی اگه 2 تا اسلات کراس فایر کنی (آبی و مشکی اولیو) میشه اسلات ها : 8،8،4

اگر از یکی از PCI-E لینک 1 استفاده بشه 3 اسلات میشه در حالت کراس فایر : 8،8،1 که با این حال باز میشه از اون لینک 1 پی سی آی اکسپرسه برای کارت انویدیا جهت استفاده از فیزیکش استفاده کرد

فکر میکنم همه اینو تائید میکنند دیگه

پس مشکلی نیست...

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بله الان دیگه همه تائید می کنن ولی اون اول چند نفر بودن یه چیز دیگه می گفتن!

با تشکر

آخر فروم باز Professor Massoud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام جناب آقای با مزه
    سلام علیکم و رحمه ا... و برکاته !!!
    شما می خواین این بحث رو تا اون جا کش بدین که جناب stream بیاد و همه رو پاک کنه و نفری یک هشدار هم به من و تو و مسعود که آتیش بیاره معرکه هست بده.
    خوبه والله !!! حالا من این وسط چیکاره هستم خدا میدونه ! من آتیش بیار معرکه شدم اینجا ؟؟! من یه کارت زرد دارم ، دومی رو بگیرم اخراجم !
    حالا برسیم به جواب:
    1_من دبه نکردم. من گفتم که اگه از سومی استفاده بشه ، دیگه نمی شه که از دو پورت pci_e 1x استفاده بشه و پس باید گفت که واقعأ سرعتش 1 هست که با تقلب ایسوس به 4x رسیده ، بهدش هم جناب بهراد فرمودند که pci_e 1x کاربرد نداره ، و من زمانی که فهمیدم که ایشون به 3 پورت با ظاهر pci_e 16x خیلی علاقه دارند دیگه بحث نکردم و سومی رو هم پذیرفتم. ولی واقعیت اینه که سومی رو نمی شه 4x واقعی فرضکرد و من هنوز هم سر حرفم هستم.
    من از این چیزا زیاد سر درنمیارم و بخاطر همین اصلا بحث نمیکنم .
    4_شما اون اول در همین بخش به مسعود خان گفتی که این مادربرد 3 تا pci_e 16x داره و من به زور داشتم متوجهش می کردم که از این 3 تا فقط یکیشون 16 واقعی هست و 2 تا دیگه کامل نیستند و کجای این شما رو ناراحت کرده ، نمی دونم.
    من کاملا گیج بودم و فکر میکردم که شما با هم تبانی کردید !!! الان هم فهمیدم که اگه بخواهیم کراسفایر کنیم میشه دو تا 8 تا ، یه جیفورس هم میندازیم میشه 4 تا ، خیالمون راحت میشه !!

9. این کاربر از Professor Massoud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال m_r1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    گنبد و گرگان

پيش فرض

یکی قیمت این مادربورد و بزاره کف کردیم اینقدر تعریف شنیدیم

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

قیمتش حدود 175-170 تومن باید باشه
    یکی از دوستان (بهراد عزیز ) 173 تومن خریدن چند روز پیش

12. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •