تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 16 از 16

نام تاپيک: !!! Hi , i need ur quick help to choose the best field !!!

پروفشنال peyman1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببخشید دوست عزیز
    من اصلا و ابدا با نظر شما موافق نیستم
    اگر شما کسی که فار التحصیل رشته زبان با هر گرایشی باشه نیدید دلیل نمی شه اینو تعمیم بید
    بنده فارغ التحصیل ادبیات انگلیسی از دانشگاه اصفهان هستم و الان اکثر فارغ التحصیلان رشته زبان دانشگاه خودمون را می بینم که بهترین اموزشگاهای اصفهان را قبضه کردن (در زمینه تدریس)

و اینو هم بگم هرچقدر هم کسی در اموزشگاهای ازاد تحصل زبان انگلیسی بکنه اموخته هایش با کسی که این رشته را در دانشگاه خونده برابری نمی کنه
    بنده قبل از ورود به دانشگاه دورهili را تموم کردم و می دونم که اونچیزی که اونجا یاد گرفتم با چیزی که در دانشگاه اموزش دیدم اصلا قابل مقایسه نیست مخصوصا در گرایشهای ادبیات و اموزش
    عسل بانو جان منم با نظر شا موافق نیستم البته با تمام احترامی که برای شما قائلم. منم مثل شما دوره های ili رو تموم کردم و منم موافقم که سطح دوره های ili اصلا با سطح دوره های دانشگاهی قابل مقایسه نیست. بنظر من ili در زمینه هایی که فعالیت میکنه خیلی قویتر از حتی دانشگاههای ما عمل میکنه. در ضمن شما که این دوره ها رو گذروندین باید بدونین که تقریبا میشه گفت هیچکدوم از اساتید ili تحصیلات دانشگاهی در زمینه زبان انگلیسی نداشتن و ندارن. اکثر اونها در رشته های دیگه تحصیل کرده و تخصص گرفتن و زبان رو بعنوان یه علاقه بصورت غیر آکادمیک دنبال کردن. منم با قرمایشات استاد گرامی موافقم که الان تدریس زبان دست متخصصین رشته های دیگه س. گذشته از اینها به این دوستمون بابت قبولیش تبریک میگم و منم پیشنهاد عسل بانو جان رو قبول دارم که بهتره بیشتر به مترجمی فکر کنین تا ادبیات زبان انگلیسی ( اگر بازار کار براتون اهمیت بیشرت از علاقه س ) چون بیشتر فارغ التحصیلان رشته های دانشگاهی شاخه زبان در زمینه ترجمه فعالیت دارن تا تدریس و ... .

موفق باشین

حـــــرفـه ای Asalbanoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

نمی دونم دوستانی که خیلی راحت مدرسین اموزشگاها را که تحصیلات دانشگاهی زبان ندارند با اموزش دیدگان دانشگاها مقایسه می کنند و اونها را در جایگاه بالاتری قرار می دهند
    ایا خودشون تصحیلات دانشگاهی زبان دارند؟؟؟؟

من واقعا متعجبم..از این نظرها.گرچه به عنوان عقاید دیگر دوستان کاملا بهشون احترام می ذارم.

اصلا سطح زبانی که در دانشگاه تدرس می شه با اموزشگاها قابل مقایسه نبود و طبیعت سطح دانشگاه بالاتر هست.در نتیجه سطح دانش مربیانی که در دانشگاه رشته زبان تحصیل کردند با دیگر مربیان رشته های دیگر کاملا متفاوت و مشهوده...و اصلا قابل مقایسه نیست
    البته این گفته من به این معنا نیست که همه فارغ التحصیلان رشته زبان واقعا دانش بالایی داشته باشند یا همه مدرسان زبان که فارغ التحصیل رته دیگه هستند دانش یا توانیی کم

البته باید توجه داشت که بحث دامنه تدریس در اموزشگاهاست که در واقع زبان را با هدف ایجاد ارتباط ندریس می کنند
    مشخصا چارت درسی در اموزشگها نیز به علت همین هدف بار دانشی که در دانشگاه موجود هست را در بر ندارد. و کسانی که در اموزشگاه تحصیل زبان کرده اند یا مدرس زبان هستند(فارغ التحیل رشته های دیگه) اگر دانشگاه قرار بگیرند و مخصوصا گرایش ادبیات بخونند متوجه این تفاوت با دانشگاه می شند
    باز هم از دوستان تقاا دارم اگر با کسانی برخورد کنند که فارغ التحصیل رشته زبان بودند و اطلاعات بالایی نداشتند انو به همه تعمیم ندهند

و باز هم

تدریس ..دو بخشه
    اطلاعات

نحوه تدریس

مدرسین آموزشگاها در کنار اطلاعاتی که دارند، بیشتر روی نحوه تدریس کار کرده اند.گذراندن دور هایی مانند Ttc و ....دانش داشتم یه چیزه نحوه ارائه اون دانش چیزه دیگه ای هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahmad rayaneh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

دوستان از همتون بابت راهنمایی و کمک و نظراتتون ممنون (مخصوصا از عسل بانوی عزیز )
    .
    .
    .
    باید بگم که انشاا... از مهر امسال دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه شیخ بهایی خواهم بود ...
    .
    مهمترین ملاکمم علاقه به این رشته بود...

حـــــرفـه ای Asalbanoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

خوب
    دیگه وقتشه بهتون تبریک بگم
    امیدوارم موفق باشید
    در ضمن تشریف اوردید اصفهان
    مشکلی بود در خدومتتون هستیم

اگه نباشه جاش خالی می مونه ahmad rayaneh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

در ضمن تشریف اوردید اصفهان
    مشکلی بود در خدومتتون هستیم
    خدمت از ماست , چطور مگه؟!!!
    مرسی عزیز بابت تبریک...
    منم برای شما دوست عزیز و همه ی فرغ التحصیلای دیگه ی کشورمون آرزوی موفقیت میکنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه www.babakebadi.com's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

عزیزان

هدف پاسخ به این تاپیک راهنمایی به بازکننده آن بود، نه جسارت به فارغ التحصیلان رشته های زبان انگلیسی، خوشبختانه چون ایشان انتخابی را که مطلوبشان بوده انجام داده اند، من هم خوشحالم، خواندن نظریات مختلف و گاه متضاد یک بینش کلی به ایشان داده و دیگر انتخاب نهایی با خود ایشان است و همین با ارزش است.

با توجه به اینکه بحث در این مورد فرا تر از نیت اصلی بازکننده تاپیک رفته، تنها به این دو سوال کفایت می کنم، تا شاید منظور اصلی خودم را شفاف بیان کنم.

خانم عسل بانوی عزیز مسلما شما از دانشجویان موفق این رشته هستید و من هم بعضی از اوقات پاسخ های شما را به دیگران مخصوصا در بخش ترجمه می ستایم.

اما اگر قصد تعمیم آنچه می بینیم به کل جامعه را نداشته باشیم بیایید خیلی واقع بینانه بیاندیشیم و پاسخ دهیم:

مطمئن هستم که با این فرض موافق هستید که رمز موفقیت در یک رشته علاقه به آن رشته است؟

حال بفرمایید :

1-به نظر شما انگیزه اصلی اکثریت جوانانی که در رشته زبان انگلیسی شرکت می کنند علاقه به زبان انگلیسی است؟ یا قبولی در دانشگاه و اخذ مدرک؟ ( صادقانه و واقع بینانه نگاه کنید.)
    2- به نظر شما انگیزه اصلی افرادی که خودشان داوطلبانه زبان انگلیسی را می آموزند و از روشهای مختلف مثل آموزشگاه یا مدرس خصوصی و ... استفاده می کنند علاقه به زبان انگلیسی است یا اخذ مدرک؟

اگر شما نیز موفقیت خودتان و اطرافیان موفقتان را تعمیم ندهید، اقرار می کنید که مدرک گرایی متاسفانه یک ارزش کاذب در جامعه ماست و معدودی از دانشجویان هر رشته ای، نه فقط زبان انگلیسی، علاقمندان واقعی آن رشته هستند.
    حال اگر واقع بینانه بحث می کنیم به فرض اولیه مراجعه کنید، علاقه مندی شرط اولیه موفقیت است و این حقیقتی است که اکثر فارغ التحصیلان فاقد آن هستند.

نتیجه گیری درست شاید این باشد:

خوشبخت باشید که شما و آنهایی که می شناسید از معدود اساتیدی هستید که این شرط را داشته اید.

به هر حال جسارت مرا ببخشید و این بحث را نظری کلی نه شخصی در نظر بگیرید.

تضاد در این بحث از بین خواهد رفت اگر حقیقت و واقعیت را از هم تمیز دهیم.

حقیقت این است که منابع آموزشی و همینطور امکانات آموزشی دانشگاه زبان انگلیسی بسیار بیشتر از یک آموزشگاه است.
    واقعیت این است که علاقه مندی اکثریت دانشجویان زبان انگلیسی که به شکل آزاد به آموختن مشغول هستند بسیار بیشتر از دانشجویان آکادمیک این رشته است.

کلید مسئله این است: مهم نیست که چقدر امکانات یا منابع داریم، به همان اندازه ای موفق خواهیم بود که علاقه داریم و واقعا می خواهیم.

اگر هنوز مخالف هستید، بهرحال انتخاب با شماست و هر نظری محترم ، همینطور که ذکر کردم همین انتخاب است که با ارزش است.

ا
    Last edited by www.babakebadi.com; 18-09-2007 at 02:52.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •