تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: حفظ رزولشن عکس در زمان سیو کردن

اگه نباشه جاش خالی می مونه davsep's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض حفظ رزولشن عکس در زمان سیو کردن

من یه عکسو با رزولوشن مد نظر خودم (600dpi) اسکن کردم حجم عکس حدود 9MB شد. مشکلم از اینجا شروع میشه که وقتی عکس رو تو فتوشاپ ادیت میکنم موقع save as نمیدونم مقدار Quality رو چقدر بزارم که کیفت عکسم همونی که تو اسکنر تعریف کردم بمونه (نه بیشتر نه کمتر)؟ بعد همینجوری میزارم Maximum اونوقت حجم عکس ادیت شده میشه حدود 16MB !! من میخام عکسمو باز کنم ادیت کنم ببندم و کیفیت رزولشن اصلا تغییر نکنه و حجم عکس هم به جز تغیر اندک مربوط به ادیت تغییر دیگه ای نداشته باشه. دوستان لطفا راهنمایی کنید.

حـــــرفـه ای Saeed kmss-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

سلام،
    عضويتتون رو تبريك ميگم،

يه پلاگين به اسم ProJPEG هست كه كارش توليد عكس با فرمت Jpg با حجم بسيار كمتر و با كمترين افت كيفيته!

به اين لينك يه سري بزن:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشي♥♥♥

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خیلی ممنون سعید جان.
    این نرم افزار که اشاره کردی چیز خیلی عالییه ولی من همونطور که تو تاپیک گفتم نمیخوام حجم تغییر کنه (حتی کم بشه). میخوام بعد از اینکه رو عکس کار کردم و save کردم 1-رزولشن و 2-حجم همونی باشه که قبل از کار بود. من مشکلم تو تنظیمات کادر محاوره save asه که نمیدونم Quality رو بر چه اساسی باید مقدار بدم تا اصالت سخت افزاری عکس حفظ بمونه؟؟؟

حـــــرفـه ای Saeed kmss-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

خب ، اگه شما ميخواي كيفيت خيلي بالاي داشته باشي طبيعتا حجم افزايش پيدا ميكنه!
    شما ميتوني تو كادر Quality عددي بين 8 تا 10 رو بدي!
    با اين مقدار نه كيفيت عكس خيلي كم ميشه، و نه حجم زياد ميشه!

موفق باشي♥♥♥

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بابا من که میگم! کیفیت بالاتری از کیفیت اولیه عکس نمیخوام. میخام یه عکس رو (با هر کیفیتی که داره) باز کنکم، فتوشاپکاریش کنم، آخرشم سیو کنم. اینجای کار میخام 1-رزولشن 2-حجم همونی باشه که از اول بود.
    الانم که شما گفتی بین 8 تا 10 بزارم (حالا الان امتحان میکنم) ولی اینکه میگی کیفیت خیلی کم نمیشه یعنی چی؟ یعنی یه خرده کم میشه؟!!!
    من میخام روشی رو پیدا کنم که مطمئن باشم رزولشن من کم نشده (حتی یه مقدار کم). این اطمینان فقط از طریق نرم افزار کسب میشه دیگه!! با چشم اونم رو صفحه مونیتور که من نمیتونم تعیین کنم این یه خرده که کم شده، چقدره؟ بالاخره فتوشاپ یه روشی برای این کار باید داشته باشه!!

حـــــرفـه ای aram_nfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

شما کیفیت رو معادل حجم گرفتی؟
    کیفیت یه چیزیه رزولیشن یه چیز دیگه
    وقتی شما عکسی رو با رزولیشن 600 اسکن می کنی تا وقتی که تغییری توی اندازه نداره باشی (image size) تغییر نمی کنه به حجمت هم کاری نداشته باش اگه می خوای کیفیت عکست بالا باشه با quality بیشتر سیو کن که طبیعتا حجم کارت هم بیشتر می شه
    بازم می گم رزولیشن هیچ ربطی به کیفیت نداره
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ای بابا آرام جان شما هم که میگی اگه میخای کیفیت عکست بالا باشه!!! آخه من کی گفتم میخام کیفیت عکسم بالا باشه؟؟ میخام همون قدر باشه که از اول بود.
    ببینید سوالم به نظر خودم خیلی واضحه که:
    یه عکسو (که کیفیت و رزولشن و حجمش معلومه دیگه خب؟) باز کنم، حالا مثلا یه قرمزی چشم برطرف کنم، بعدش سیو کنم: هر سه تای کیفیت، رزولشن و حجم عکس با عکس اصلی یکسان باشه. نمیشه؟؟!!!
    (در ضمن آرام جان اشکالی که در مورد تفاوت کیفیت و رزولشن گرفتی درسته، منظورم از کیفیت رزولشن مقدار رزولشن بود که اشتباه گفتم.)
    Last edited by davsep; 09-10-2007 at 14:39.

حـــــرفـه ای aram_nfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

سوال برای خودت واضحه ولی ... یه کمی هم بچه گانست
    معمولا عکس هایی که با فرمت jpg ذخیره می شن به صورت یک الگوریتم خاص ریاضی برای اینکه حجمشون کم بشه ذخیره میشن حالا این الگوریتم با هر نرم افزاری ایجاد بشه یه تفاوتهایی با هم داره این صحبتی که شما گفتین فقط توی عکس های bmp امکان داره. ولی اگه خواستی عکست با همون کیفتیتی که ذخیره شده دوباره ذخیره بشه هنگام سیو کردن اون quality که بهت پیشنهاد میده همونیه که باهاش سیو شده. البته بازم می گم این که حجم فایلت برابر خجم اولیه باشه تقریبا غیر ممکنه چون توی فرمت jpg حتی اگه یه تغییر کوچیک بدی چون قسمتی از الگوریتم تغییر می کنه حجم فایل هم تغییر می کنه.
    امیدوارم برای سوال واضحی (البته برای خودت) طرح کردی جواب قانع کننده ای گرفته باشی
    موفق باشی

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آرام عزیز من که خودم گفتم که!!: سوالم به نظر خودم خیلی واضحه. از نظر کس دیگه حتی میتونه بچه گانه باشه مسئل ای نیست که!! همه ما داریم وقت و هزینه صرف میکنیم که همین بچه گانگی مون رشد کنه دیگه!!
    من عکسو باز که میکنم حتی بدون هیچ تغییری دوباره سیو میکنم ( کوالیتی پیشنهادی خودش 12هه) بازم حجم از 7مگ میره به 10مگ!!!
    ممنون از شما.
    Last edited by davsep; 09-10-2007 at 15:30.

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان نظر دیگه ای نمیدید؟؟!!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •