تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: کم اوردن فتوشاپ با رم 4 گیگ!

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض کم اوردن فتوشاپ با رم 4 گیگ!

سلام دوستان

من چند روز پیش میخواستم یه طرح 5 در 3 متر رو بزنم

یه 1 ساعتی رو طرح کار کردم که از اون لحظه به بعد دیگه لپ تاب داشت میترکید

از داخل تنظیمات فتوشاپ درصد استفاده رم رو 100 % کرده بودم اما داشت کل این مقدار رو میکشید که مجبور شدم کلا بیخیالش بشم و ...

البته قبلا هم یه همچین مشکلاتی پیش اومده بود
    من فکر میکردم این عادیه که امروز یکی از دوستام گفت نباید به این شکل باشه

حالا یا دوستم اشتباه میکنه یا عادیه!!!

رمم 4 گیگ و cpu core2 ,2.5 هست

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    ░░░░░░

پيش فرض

هم میشه گفت عادیه هم نه

دیگه Core 2 Duo از دور افتاده، کاش بتونید رو یه i5 یا i7 امتحان کنید

از لحاظ رم هم 4 میتونه کمی تو سایزهای بالا مشکل ایجاد کنه، خصوصاً اگه کارتون شلوغ باشه و از فیلتـرهای مختلف تو کارتون استفاده کرده باشید

در اواسط کار میتونید از بخش Run در ویندوز عبارت %temp% رو تایپ و اینتر بزنید، سپس محتویات اون پوشه رو پاک کنید که قطعاً مثمر ثمر واقع می‌شه

3. 3 کاربر از huti_421 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mortezaon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

خب برای کارای لارج فرمت بهتره از برنامه های برداری یا وکتور استفاده کنید
    مثل کورل - ایلستراتور -و...

.

5. این کاربر از mortezaon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن عکاسی masoudtr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    نقطه مرزی

پيش فرض

رزولیشن را بگذار 72
    حجم می یاد پایین ولی تو چاپ کیفیت تغیر انچنانی نمیکنه

7. این کاربر از masoudtr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

هم میشه گفت عادیه هم نه

دیگه Core 2 Duo از دور افتاده، کاش بتونید رو یه i5 یا i7 امتحان کنید

از لحاظ رم هم 4 میتونه کمی تو سایزهای بالا مشکل ایجاد کنه، خصوصاً اگه کارتون شلوغ باشه و از فیلتـرهای مختلف تو کارتون استفاده کرده باشید

در اواسط کار میتونید از بخش Run در ویندوز عبارت %temp% رو تایپ و اینتر بزنید، سپس محتویات اون پوشه رو پاک کنید که قطعاً مثمر ثمر واقع می‌شه
    با سلام . من خودم با Core i7 دارم کار میکنم و این صحبت شما که گفتید Core2 از رده خارج است درست نیست . درباره ی پنیتوم4 صحبت میکردید قابل قبول بود ! Core2 نه تنها از رده خارج نیست و همچنان معماری بسیار قدرتمند و کارامدی دارد بلکه در کار گرافیکی ایشان تعویض CPU تفاوت آنچنانی ایجاد نمیکند . مگر اینکه در Task Manager واقعاً ببینند CPU در حالت Full Load دارد کار میکند در آن صورت نیاز به پردازشگر قویتر پیش میاید که البته در این دست امور گرافیکی 2D که اشاره کردند بعید است . ایشان میتوانند برای رفع کامل مشکل با گذاردن دو ماژول 4GB , رم لپتاپشان را به 8 گیگ برسانند و مشکل امور گرافیکی را بطور کامل حل کنند . بالا بردن حافظه ی مجازی Virtual Memory درمان موقت است و کند شدن فرایندها و کار در حال انجام را در پی دارد .
    البته نگفتند ویندوزشان x64 است یا 32 بیتی . چون اگر ویندوز x86 یعنی 32 بیت داشته باشند فقط از حدود 3 گیگ رم استفاده میکند و از همین 4 گیگ فعلی هم نمیتواند استفاده کند و یک گیگ ان بلااستفاده مانده . حتماً برای استفاده از رم بالای 3 گیگ باید از ویندوزهای 64 بیتی استفاده شود .
    Last edited by Namdarian; 09-12-2010 at 06:33.

9. 2 کاربر از Namdarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

خب برای کارای لارج فرمت بهتره از برنامه های برداری یا وکتور استفاده کنید
    مثل کورل - ایلستراتور -و...
    البته یادگیریش فکر میکنم نیاز به زمان داره وفکر میکنم ارزششو داشته باشه.ولی خوب از نظر من هیچی فوتوشاپ نمیشه !

رزولیشن را بگذار 72
    حتی با دیدن این مشکلات به زولیشن 50 هم روی اوردم !!!

با سلام . من خودم با Core i7 دارم کار میکنم و این صحبت شما که گفتید Core2 از رده خارج است درست نیست . درباره ی پنیتوم4 صحبت میکردید قابل قبول بود ! Core2 نه تنها از رده خارج نیست و همچنان معماری بسیار قدرتمند و کارامدی دارد بلکه در کار گرافیکی ایشان تعویض CPU تفاوت آنچنانی ایجاد نمیکند . مگر اینکه در Task Manager واقعاً ببینند CPU در حالت Full Load دارد کار میکند در آن صورت نیاز به پردازشگر قویتر پیش میاید که البته در این دست امور گرافیکی 2D که اشاره کردند بعید است . ایشان میتوانند برای رفع کامل مشکل با گذاردن دو ماژول 4GB , رم لپتاپشان را به 8 گیگ برسانند و مشکل امور گرافیکی را بطور کامل حل کنند . بالا بردن حافظه ی مجازی Virtual Memory درمان موقت است و کند شدن فرایندها و کار در حال انجام را در پی دارد .
    البته نگفتند ویندوزشان x64 است یا 32 بیتی . چون اگر ویندوز x86 یعنی 32 بیت داشته باشند فقط از حدود 3 گیگ رم استفاده میکند و از همین 4 گیگ فعلی هم نمیتواند استفاده کند و یک گیگ ان بلااستفاده مانده . حتماً برای استفاده از رم بالای 3 گیگ باید از ویندوزهای 64 بیتی استفاده شود .
    درسته CPU به اون صورت استفاده نمیکنه . فکر میکنم تقریبا بیشتر از نصفش خالی میمونه.
    ویندوزم هم 64 بیتی هست و همونطور که گفتم تو تنظمات فتو شاپ قسمت استفاده از رم رو روی 100 درصد که حدودای 3.75 روی پر میکنه و 300 تا رو 250 تا رو خالی میکنه . البته گاهی وقتها از این مرز هم عبور میکنه

خیلی خیلی ممنون میشم این روشی رو که گفتید رو به طور کامل توضیح دهید

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام . دوست عزیز مشکل اصلی شما به پایین بودن رم سیستم برای کارتان برمیگردد . برای خیلی کاربرها 3 گیگ رم هم زیاد است و استفاده نمیکنند ولی برای کار شما پیشنهاد اینجانب 2x4GB رم پیشنهاد میشود . به مراکز فروش لپتاپ مراجعه کنید و بسادگی دو تا ماژول 4 گیگ رم البته با باس سازگار با سیستمتان تهیه کنید و بجای رمهای لپتاپتان بگذارید . پیشنهاد اینجانب اینست که لپتاپتان را با خود ببرید و بدهید خودشان جلوی شما اینکار را بکنند . رمهای قبل را هم میتوانید بعنوان دست دو به انها بفروشید .
    این تا اینجا
    هارد هم ترجیحاً از نوع 7200 دور و بافر بالا باشد خیلی بهتر است . اگر بعد از تعویض رمها باز هم مایل بودید سیستمتان را برای کارهای سنگین گرافیکی سازگارتر کنید در صورتیکه هارد 5400 دور داشتید آنرا با انواع 7200 دور میتوانید تعویض کنید . ولی فعلاً اولویت با ارتقای رم است .
    Last edited by Namdarian; 09-12-2010 at 19:44.

12. این کاربر از Namdarian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنون از تمامی عزیزان

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •