تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: کمک در اورکلاک پنتیوم 4

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض کمک در اورکلاک پنتیوم 4

با سلام خدمت اساتید محترم
    من یک سیستم قدیمی دارم که یک سی پی یو 2.6 باس 800 کش 512 سوکت 478با سیستم H.Tیعنی دو هسته مجازی روشه میخوام تا یک فرکانس پایدار به شکل همیشگی اورش کنم اما با اور تو بایوس از فرکانس 2.9 که بیشتر میکنم سیستم مشکل دار میشه در بایوس سه گزینه برای ولتاژ است یکی سی پی یو یکی رم وسومی فکر کنم مربوط به پل شمالی اگر درست بگم است که گزینه های افزایش 5 و 7.5 و 10 درصد افزایش را دارد با افزایش ولتاژ سی پی یو باز هم سیستم کاملا پایدار نیست ایا باید به گزینه های دیگر هم ولتاژ بدهم
    رم های سیستم 2 عدد 512 باس 400 با تایمینگ 2.5-3-3-7 است که من روی همان باس نگرشون داشتم چون با کوچکترین افزایش فرکانسی حتی یک درجه تایمینگشان افزایش پیدا میکنه و گزینه ای برای تنظیم در بایوس وجود ندارد در ضمن مادر بورد تا باس 800 سی پی یو رو ساپرت میکنه که با اور به فرکانس 2.9 باس هم به حدود 900 افزایش پیدا میکنه ایا ممکنه مشکل از این باشه و باید چکار کنم
    ببخشید طولانی شد اما سعی کردم کامل توضیح بدم
    لینک مادر برد
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    لینک سی پی یو
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by bynam; 02-07-2010 at 17:00.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

شما فرکانس رمها را اول بصورت دستی از 200 (یا همون 400) بذارید روی 133 (یا همون 266) و بعد تنظیمات را بر روی فرکانس 3 گیگاهرتز برای پردازنده تنظیم کنید

ضمنا ولتاژ پردازنده را هم فعلا 5% زیاد کنید و اگر باز هم نا پایدار بود 7.5% زیاد کنید

بعد از تنظیمات در محیط ویندوز یک تست 15-30 دقیقه ای با PRIME95 از سیستم بگیرید و مواظب باشید دماش از 77 درجه بیشتر نشه

البته این را بگم که با اورکلاک پردازنده در این پلتفرم افزایش کارایی خاصی بدست نمیاری چون خودم PRESSCOT 800 مگاهرتزی با فرکانس 3 را تا 3.9 اور کردم و افزایش کاراییش اون طور که انتظار داشتم چشمگیر نبود

به هر حال عمده محدودیت سیستم شما در حال حاضر فرکانس رمها هست که باید مواظب باشی از 400 بیشتر نشه

موفق باشید

3. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Gesher's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    Gesher CPU Microarchitecture

پيش فرض

شما فرکانس رمها را اول بصورت دستی از 200 (یا همون 400) بذارید روی 133 (یا همون 266) و بعد تنظیمات را بر روی فرکانس 3 گیگاهرتز برای پردازنده تنظیم کنید

ضمنا ولتاژ پردازنده را هم فعلا 5% زیاد کنید و اگر باز هم نا پایدار بود 7.5% زیاد کنید

بعد از تنظیمات در محیط ویندوز یک تست 15-30 دقیقه ای با PRIME95 از سیستم بگیرید و مواظب باشید دماش از 77 درجه بیشتر نشه

البته این را بگم که با اورکلاک پردازنده در این پلتفرم افزایش کارایی خاصی بدست نمیاری چون خودم PRESSCOT 800 مگاهرتزی با فرکانس 3 را تا 3.9 اور کردم و افزایش کاراییش اون طور که انتظار داشتم چشمگیر نبود

به هر حال عمده محدودیت سیستم شما در حال حاضر فرکانس رمها هست که باید مواظب باشی از 400 بیشتر نشه

موفق باشید
    درود
    راهنمایی کاملی بود اما یک مطلب راجع به دما
    نخست بگویم که سیستمی مشابه از یکی دوستان تحویل گرفتم فقط برای آزمونهای اورکلاک روی سیستمهای قدیمی مبتنی بر NetBurst
    پردازنده از نوع سلرون 2400MHz است و تا نهایتاً 3100MHz پایدار کردم
    شما گفتید که دما بالای 77 نرود
    باید خاطر نشان کنم هر چند TCASE معمولاً در این معماری روی 73.5°C تعریف شده ولی TJ Max باید حدود 85 باشد گرچه در منبعی برخورد نکردم ولی طبق تجربه ی شخصی تخمین میزنم.لذا قطعاً هنگامه ی آزمون گرفتن با prime یا occt یا از همه سنگینتر با LinX دما بالای 77 خواهد رفت اما مشکلی نیست چون دائم قرار نیست در آن دما کار کند.موقع آزمون تا 82 هم احتمالاً دما خواهد رسید.اما دمای پایدار باید حتی الامکان زیر همان 77 درجه که فرمودند باشد
    موفق باشید

5. 2 کاربر از Gesher بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با تشکر از پاسختان در بایوس گزینه های زیادی برای تنظیم رم نیست فقط بعد از تغییرfbsسی پی یو میتوان از بین فرکانسهای پیشنهادی برای رم یکی را انتخاب کرد من جوری انتخاب کرده بودم که از 400 که فرکانس اصلی رم ها است بیشتر نشود ایا باید برای اور سی پی یو باید فرکانس رم از دیفالت خودش کمتر بشود
    در ضمن بفرمایید که ایا ولتاژ پل هم همراه با سی پی یو باید افزایش بدهم
    در ضمن اصلا مشکل دما ندارم وروی فرکانس 3 با 15 دقیقه لود کامل دما بیش از 60 نمیشود اما در حین استفاده معمولی سیستم هنگ میکند
    ایا افزایش باس سی پی یو به بیش از 950در حالت اور برای این مادر برد که انگار سی پی یو تا باس 800 را نوشته ساپورت میکند مشکلی ندارد
    Last edited by bynam; 02-07-2010 at 22:23.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

با تشکر از پاسختان در بایوس گزینه های زیادی برای تنظیم رم نیست فقط بعد از تغییرfbsسی پی یو میتوان از بین فرکانسهای پیشنهادی برای رم یکی را انتخاب کرد من جوری انتخاب کرده بودم که از 400 که فرکانس اصلی رم ها است بیشتر نشود ایا باید برای اور سی پی یو باید فرکانس رم از دیفالت خودش کمتر بشود
    منظور من هم دقیقا همین بود که بعد از اورکلاک فرکانس رمها از 400 بیشتر نشه حالا شما می تونی هر جور خواستی ست کنید!
    برای چک کردنش هم بهترین کار چک کردن این فرکانس در محیط ویندوز با CPU-Z هست

در ضمن بفرمایید که ایا ولتاژ پل هم همراه با سی پی یو باید افزایش بدهم
    خیر الزاما نیازی نیست ولی متاسفانه در این پلتفرم طراحی خاصی حاکم نیست و بعضا دیده شده که سازندگان مادربرد در طراحی اصلی دست بردن.به هر حال الزامی به افزایش ولتاژ NB و SB نیست!

در ضمن اصلا مشکل دما ندارم وروی فرکانس 3 با 15 دقیقه لود کامل دما بیش از 60 نمیشود اما در حین استفاده معمولی سیستم هنگ میکند
    ایا افزایش باس سی پی یو به بیش از 950در حالت اور برای این مادر برد که انگار سی پی یو تا باس 800 را نوشته ساپورت میکند مشکلی ندارد
    دماش که ایده آل هست منتهی این مشکل ریست شدن دقیقا به محدودیت PSU یا منبع تغذیه شما بر می گرده

با اورکلاک پردازنده خوب مصرفش مخصوصا در این پلتفرم تصاعدی بالا میره و احساس می کنم پاور سیستم شما در تامین برق سیستم دچار محدودیت شده

8. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

با تشکر از وقتی که برای من گذاشتید من وقتی در بایوس عدد 200 را به 223 میرسانم و در این حالت تقریبا فرکانس 2.9 میشود و بین گزینه های انتخاب فرکانس رم یک گزینه 400 است که انرا انتخاب میکنم همه چیز عالی است و سیستم روی این حالت عالی کار میکند اما به اگر بیش از این اضافه کنم کلا سیستم درست کار نمیکند وحتی با ولتاز اضافه هم فرقی در قضیه نمیکند فقط سیستم مثلا روی فرکانس 3.1 بالا میاید اما بعد هنگ میکند
    الان یک سیستم دیگر مشابه این داریم که بدون هیچ مشکلی به فرکانس 3.2 میرسد و فقط فرقش این است که سی پی یوش 2.66 اما به جای باس 800 باسش 533 است و h.t یعنی دو هسته مجازی نیست ایا باس 800بودن این سی پی یو هم ممکن است عامل محدودیت باشد
    اگر مشکل از پاور است ایا با قطع سیدی رام ورایتر و فن کیس و یکی از هارد ها و بقیه چیزهای اضافه میتوانم تست کنم ببینم وضعیت اور بهتر میشود یا نه چون در حال حاظر پاور دیگری در دسترس ندارم

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

بین گزینه های انتخاب فرکانس رم یک گزینه 400 است که انرا انتخاب میکنم همه چیز عالی است و سیستم روی این حالت عالی کار میکند اما به اگر بیش از این اضافه کنم کلا سیستم درست کار نمیکند وحتی با ولتاز اضافه هم فرقی در قضیه نمیکند فقط سیستم مثلا روی فرکانس 3.1 بالا میاید اما بعد هنگ میکند
    دقیقا همینجا را اشتباه کردی!

شما باید فرکانس را در این قسمت به مقداری کمتر از 400 قرار بدی تا بعد از اورکلاک فرکانس رم از 400 بیشتر نشه

مثلا وقتی شما از 200 به 223 میرسید فرکانس رم از 400 به 446 افزایش پیدا می کنه که موجب ناپایداری رم و ارور میشه

شما در همون قسمت فرکانس رم را از 400 بذار روی 366 یا 333

البته برای رسیدن به بالاتر از 3.2 باید فرکانس رمها را باز هم کمتر کنید مثلا روی 300 یا 266 قرار بدین تا محدودیت ایجاد نشه

بهتر هست که سه تا شات از تبهای مموری و پردازنده و SPD برنامه CPU-Z بعد از اورکلاک برای من بذارید

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

شاید من منظور رو درست نرسوندم من منظورم این بود که بعد از اور سی پی یو رم را روی باس 400 قرارمیدهم و در محیط ویندوز مشخص است که رم در باس 400 کار میکند اما مشکل نمیتونه از این باشه چون حتی با باس 333 و یا 266 هم این مشکل همچنان وجود دارد
    اگر ممکنه خواهش میکنم به سوالات پست 6 من جواب بدهید

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

شاید من منظور رو درست نرسوندم من منظورم این بود که بعد از اور سی پی یو رم را روی باس 400 قرارمیدهم و در محیط ویندوز مشخص است که رم در باس 400 کار میکند اما مشکل نمیتونه از این باشه چون حتی با باس 333 و یا 266 هم این مشکل همچنان وجود دارد
    اگر ممکنه خواهش میکنم به سوالات پست 6 من جواب بدهید

منتظر استفاده از نظراتتون هستم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •