تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: راهنمایی درمورد استفاده همزمان از دو هارد

آخر فروم باز alone one's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض راهنمایی درمورد استفاده همزمان از دو هارد

آقا من دوتا هارد دارم که میخوام همزمان ازشون استفاده کنم
    یه 80 و یه 160
    یه بار دوتا هاردو همزمان داشتم استفاده میکردم،یکیش سوخت،مقدمات استفاده از دوتا هارد چی هس؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

آقا من دوتا هارد دارم که میخوام همزمان ازشون استفاده کنم
    یه 80 و یه 160
    یه بار دوتا هاردو همزمان داشتم استفاده میکردم،یکیش سوخت،مقدمات استفاده از دوتا هارد چی هس؟
    مقدماتی نداره
    رو یک هارد ویندوز میریزی با اون سیستم بوت میشه
    از دوتاهارد هم درایوهاش همه با هم دیده میشه
    سوختن هارد هم به این موضوع ربط نداره
    فقط اگه دو تاهاردتون ide هست و از یک کابل میخواین دو تاخروجی وصل کنید به دوتا هارد باید جامپرهاشو درست کنید هارد اولی مستر و هارد دومی اسلیو
    سوختن هارد علت های مختلف داره
    بالا رفتن دمای هارد
    نوسان برق
    خرابی پاور و مین

3. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مقدماتی نداره
    رو یک هارد ویندوز میریزی با اون سیستم بوت میشه
    از دوتاهارد هم درایوهاش همه با هم دیده میشه
    سوختن هارد هم به این موضوع ربط نداره
    فقط اگه دو تاهاردتون ide هست و از یک کابل میخواین دو تاخروجی وصل کنید به دوتا هارد باید جامپرهاشو درست کنید هارد اولی مستر و هارد دومی اسلیو
    سوختن هارد علت های مختلف داره
    بالا رفتن دمای هارد
    نوسان برق
    خرابی پاور و مین
    مرسی که جواب دادین
    داداش من آماتورم،جامپر و ... نمیدونم چیه!
    میشه لطف کنی یه توضیح ازون ب بسم الله تا آخرشو بگین
    هاردم sata هس
    راستی اون سیمه که برقو بهش میرسونرو چجوری وصل کنم؟
    تو هر سیم چنتا خروجی هس تا بتونم وصل کنم پشت قطعات و برقشو تامین کنه،حالا یه سیم کشش داره واسه وصل کردن به 2تا هارد؟

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بابا توروخدا کسایی که این تاپیکو میبینن و واردن جواب منو بدن
    یه هاردم پر شده و باید اونیکیو بزارم
    مرسی

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    با توجه به اينكه هارتون sata هست نيازي به جامبر براي تعيين slave يا master نيست .
    1 . براي نصب هارد ساتا ابتدا سيستم رو خاموش كنيد و از برق بكشيد .
    2. هارد رو در جاي مخصوص در كيس نصب كنيد .
    3. از سيمهاي پاور دنبال كابلي باشيد كه به شكل زير هست . با توجه به اينكه بصورت L شكل هست موقع نصب امكان اشتباه وجود ندارد .بعضي از انواع اين كابل بصورت 4 سيم هست كه غير استانداره ولي هارد روشن ميشه . انواع استاندارد 5 رشته سيم دارند كه رشته سيم اضافي همون 3.3 ولت نارنجي رنگه .

.

4. يه كابل ساتا براي data تهيه كنيد مثل عكس زير . انتهاي يكي از كابل رو به مادربردتان وصل كنيد و انتهاي ديگر رو به هارد متصل كنيد .

در لينك زير پورت ساتا روي مادربرد كاملا مشخص هست . (چون حجم عكس بالا بود بصورت لينك گزاشتم)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در نهايت اين كابلها رو مثل عكس زير به هارد متصل كنيد .

پس از اطمينان از محكم بودن كابلها و اتصال صحيح ، سيستم رو روشن كنيد ، هاردها بايد در بايوس بدون مشكلي شناسايي شود .
    Last edited by ata.royalfalcon; 07-01-2012 at 15:48.

7. 7 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان دست گلت درنکنه
    خدایی از این تمیزتر نمیشد توضیح داد
    اگه میشد 1000 تا تشکر میزدم
    ممنون

9. این کاربر از alone one بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از سيمهاي پاور دنبال كابلي باشيد كه به شكل زير هست . با توجه به اينكه بصورت L شكل هست موقع نصب امكان اشتباه وجود ندارد .بعضي از انواع اين كابل بصورت 4 سيم هست كه غير استانداره ولي هارد روشن ميشه . انواع استاندارد 5 رشته سيم دارند كه رشته سيم اضافي همون 3.3 ولت نارنجي رنگه .

.
    واس من متاسفانه 4 تا سیم داره اونیکه به هاردم خورده
    4تا سیم مشکل ایجاد نمیکنه؟
    بعدشم فقط یدونس
    اسم این کابل چیه که بخرمش واس هارد دوم؟
    بعد این سیمی که از پاور اومده بیرون چنتا خروجی داره که یکیش این کابله،اگه کابل دومم بزنم تو همون رشته سیم و یه خروجی دیگش آیا این کششو داره برق دوتا هاردو تامین کنه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

واس من متاسفانه 4 تا سیم داره اونیکه به هاردم خورده
    4تا سیم مشکل ایجاد نمیکنه؟
    بعدشم فقط یدونس
    اسم این کابل چیه که بخرمش واس هارد دوم؟
    بعد این سیمی که از پاور اومده بیرون چنتا خروجی داره که یکیش این کابله،اگه کابل دومم بزنم تو همون رشته سیم و یه خروجی دیگش آیا این کششو داره برق دوتا هاردو تامین کنه؟
    كابل برق ساتا بطور استاندارد بايد 5 رشته سيم داشته باشه . با 4 رشته سيم هارد روشن ميشه اما غير استاندارد هست .

بعدشم فقط یدونس
    اگر پاور شما فقط يدونه از اين كابل برق ساتا داره كه براي يكي از هاردها استفاده ميشه و براي دومي هم بايد يه تبديل sata to molex بخريد مثل عكس زير .

به چند نكته مهم توجه داشته باشيد .

1. هيچگاه بين سيمهاي خروجي از پاور اتصالي ندهيد .

2. اولويت با هارد هست نه DVD/CD رايتر .
    پس اگر به DVD/CD رايتر كابل برق ساتا وصل شده ، جدا كنيد و به هارد اختصاص بدهيد و sata to molex رو به DVD/CD رايتر بدهيد .

12. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

كابل برق ساتا بطور استاندارد بايد 5 رشته سيم داشته باشه . با 4 رشته سيم هارد روشن ميشه اما غير استاندارد هست .
    غیر استاندارده یعنی امکان سوختن هارد بالاس دیگه؟نه؟
    چیکار کنم این مشکلو حل کنم؟پاورو عوض کن یا ...

اگر پاور شما فقط يدونه از اين كابل برق ساتا داره كه براي يكي از هاردها استفاده ميشه و براي دومي هم بايد يه تبديل sata to molex بخريد مثل عكس زير .

هارد اول منم با همین کابل با پاور وصله،یا بهتر بگم پاورم با همین کابل به هاردم وصله
    پس یدونه دیگه باید از کابلا بگیرم دیگه

به چند نكته مهم توجه داشته باشيد .

1. هيچگاه بين سيمهاي خروجي از پاور اتصالي ندهيد .

2. اولويت با هارد هست نه DVD/CD رايتر .
    پس اگر به DVD/CD رايتر كابل برق ساتا وصل شده ، جدا كنيد و به هارد اختصاص بدهيد و sata to molex رو به DVD/CD رايتر بدهيد .
    ببین دوست من دوتا سیم از پاور من دراومده که میشه هارد و رایترارو بهش وصل کرد،البته علاوه بر اون سیمی که به مین بورد میخوره
    حالا تو هر سیم 3 جا هس که میشه اونارو به پشت هارد یا رایتر زد،یعنی هرسیم 3 تا هارد یا رایتر و دوتا سیم 6 تا درمجموع رو جواب میده
    ازطرفی حداقل باید رایترو با یه کدوم از از این سیما وصل کرد که برق دار بشه دیگه،از اون طرفم 2تا سیم به 2تا هارد وصل شده
    حالا سوال من اینه که این سیم توانایی برق رسوندن به یه هارد و یه رایترو داره باتوجه به اینکه 4رشته سیم داره؟
    حیف نمیدونم چجوری عکس میذارن وگرنه عکس داخل سیستمومو میذاشتم تا بهتر متوجه حرفم بشین
    Last edited by alone one; 08-01-2012 at 22:19.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

غیر استاندارده یعنی امکان سوختن هارد بالاس دیگه؟نه؟
    چیکار کنم این مشکلو حل کنم؟پاورو عوض کن یا ...
    چون برق 3.3 ولت به هارد نمیرسه پس هارد مجبور هست با استفاده از ic regulator موجود بر روی برد ، برق 5 ولت رو به 3.3 ولت تبدیل کنه که گرما ایجاد میشه و در طولانی مدت ممکنه به مدار تغذیه آسیب برسونه . در هر حال بهترین راه تعویض پاور با انواع استاندارد هست .

هارد اول منم با همین کابل با پاور وصله،یا بهتر بگم پاورم با همین کابل به هاردم وصله
    پس یدونه دیگه باید از کابلا بگیرم دیگه
    اگر نخواهید پاور رو عوض کنید پس راهی جز استفاده از این تبدیل برای برق رسانی به هاردی که ساتا هست نیست .

ببین دوست من دوتا سیم از پاور من دراومده که میشه هارد و رایترارو بهش وصل کرد،البته علاوه بر اون سیمی که به مین بورد میخوره
    حالا تو هر سیم 3 جا هس که میشه اونارو به پشت هارد یا رایتر زد،یعنی هرسیم 3 تا هارد یا رایتر و دوتا سیم 6 تا درمجموع رو جواب میده
    ازطرفی حداقل باید رایترو با یه کدوم از از این سیما وصل کرد که برق دار بشه دیگه،از اون طرفم 2تا سیم به 2تا هارد وصل شده
    حالا سوال من اینه که این سیم توانایی برق رسوندن به یه هارد و یه رایترو داره باتوجه به اینکه 4رشته سیم داره؟
    حیف نمیدونم چجوری عکس میذارن وگرنه عکس داخل سیستمومو میذاشتم تا بهتر متوجه حرفم بشین
    لازم نیست عکس بذارید کامل متوجه شدم
    این موضوع کاملاً بستگی به توان پاورتان دارد . پاورتان چند وات هست ؟؟ (مطمئنم که وات آن هم پایینه !!!)
    شخصا پیشنهاد میدم که یک پاور استاندارد تهیه کنید تا نگرانی نداشته باشید . خودم یه زمانی چهارتا هارد (سه تا 1.5 ترا+ یکی 320 گیگ) همزمان روی کسیم نصب بود که توسط پاور 500 وات گرین تغذیه میشدند .

15. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •