تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 47

نام تاپيک: مشاوره برای خرید هارد 2 ترا

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

14 مشاوره برای خرید هارد 2 ترا

سلام دوستان
    من الان 1 هارد 1 ترا دارم مدل Western Digital WD Black WD1001FALS که مدتی هست پر شده و من می خوام هارد جدید بگیرم برای ذخیره فیلم و موزیک و این جور چیزا و سیستم عامل و نرم افزارها رو روی همین هارد فعلیم نصب می کنم حداقل فعلا
    و البته در مورد اینکه هارد جدید 2 ترا باشه یا 3 ترا شک دارم. حالا سوا از قیمتش خرید هارد اینترنال 3 ترا معمول و به صرفه هست؟ خوب کار می کنن؟ 3 ترا که باشه دیرتر پر میشه و حسنش این هست.
    من سیستمم معمولا روشنه روزی حداقل 18 - 20 ساعت بعضی وقتا هم چند روز پشت سر هم روشه بدون خاموش شدن
    قیمتش مناسب باشه و از لحاظ کیفیت و سرعت در حد همین هارد فعلیم باشه یا بهتر یا خیلی بدتر نباشه

و در اخر اینکه با توجه به نیاز من هارد اینترنال رو توصیه می کنید یا اکسترنال؟
    مشخصات سیستمم:
    Motherboard : BIOSTAR H61MHB
    CPU : Intel Core i3 2120
    Memory : kingston 1333 Dual DDR3 4 GIG
    DVD : ATAPI iHAS324
    Power : Green GP330A
    گرافیکم انبورده
    اطلاعات دیگه ای لازمه بپرسید تا بگم.
    Last edited by L.utus; 11-04-2014 at 16:18.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من الان 1 هارد 1 ترا دارم مدل Western Digital WD Black WD1001FALS که مدتی هست پر شده و من می خوام هارد جدید بگیرم برای ذخیره فیلم و موزیک و این جور چیزا و سیستم عامل و نرم افزارها رو روی همین هارد فعلیم نصب می کنم حداقل فعلا
    و البته در مورد اینکه هارد جدید 2 ترا باشه یا 3 ترا شک دارم. حالا سوا از قیمتش خرید هارد اینترنال 3 ترا معمول و به صرفه هست؟ خوب کار می کنن؟ 3 ترا که باشه دیرتر پر میشه و حسنش این هست.
    من سیستمم معمولا روشنه روزی حداقل 18 - 20 ساعت بعضی وقتا هم چند روز پشت سر هم روشه بدون خاموش شدن
    قیمتش مناسب باشه و از لحاظ کیفیت و سرعت در حد همین هارد فعلیم باشه یا بهتر یا خیلی بدتر نباشه

مشخصات سیستمم:
    Motherboard : BIOSTAR H61MHB
    CPU : Intel Core i3 2120
    Memory : kingston 1333 Dual DDR3 4 GIG
    DVD : ATAPI iHAS324
    Power : Green GP330A
    گرافیکم انبورده
    اطلاعات دیگه ای لازمه بپرسید تا بگم.
    سلام .

بنده هارد اکسترنال 3 و 4 ترابایتی دارم و مشکلی هم ندارند . اگر آرشیو شما بسرعت در حال افزایش هست بهتر هست که هارد دیسک 3 و یا حتی 4 ترابایتی بخرید چون بعدها ممکن هست کیس شما جای کافی برای نصب هارد دیسکهای بیشتر نداشته باشد و یا اینکه مادربرد شما پورت SATA کافی نداشته باشد.

اگر میخواهید آرشیوها تا زمانیکه سیستم روشن هست در دسترس باشند پس بهتره که هارد اینترنال بخرید . در غیر اینصورت اگر نیاز دائمی به آرشیوها ندارید (مثلاً ماهی یک یا دوبار) میتونید اطلاعات را روی هارد اکسترنال ذخیره کنید .

برای ذخیره فیلم و موزیک و این جور چیزا
    WD Green گزینه مناسبی برای آرشیو دیتا هست . Cool و Quite . ولی سرعتش اصلاً قابل مقایسه با WD Black نیست (از الان میگم که بعداً بخاطر سرعت پایین شوکه نشید!) . به هر حال اگر سرعت برای شما مهم هست میتونید Seagate Barracuda 7200.14 بخرید .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام .

بنده هارد اکسترنال 3 و 4 ترابایتی دارم و مشکلی هم ندارند . اگر آرشیو شما بسرعت در حال افزایش هست بهتر هست که هارد دیسک 3 و یا حتی 4 ترابایتی بخرید چون بعدها ممکن هست کیس شما جای کافی برای نصب هارد دیسکهای بیشتر نداشته باشد و یا اینکه مادربرد شما پورت SATA کافی نداشته باشد.

اگر میخواهید آرشیوها تا زمانیکه سیستم روشن هست در دسترس باشند پس بهتره که هارد اینترنال بخرید . در غیر اینصورت اگر نیاز دائمی به آرشیوها ندارید (مثلاً ماهی یک یا دوبار) میتونید اطلاعات را روی هارد اکسترنال ذخیره کنید .

WD Green گزینه مناسبی برای آرشیو دیتا هست . Cool و Quite . ولی سرعتش اصلاً قابل مقایسه با WD Black نیست (از الان میگم که بعداً بخاطر سرعت پایین شوکه نشید!) . به هر حال اگر سرعت برای شما مهم هست میتونید Seagate Barracuda 7200.14 بخرید .
    مادربوردم 4 تا پورت ساتا داره که یکیش دی وی دی رایتر هست یکیشم هارد فعلی و با هارد بعدی 3 تاش اشغال میشه
    سرعت افزایش ارشیوم خیلی هم زیاد نیست. من بطور میانگین روزی 1 گیگ دانلودی دارم.
    همین هارد 1 ترای فعلی رو فکر کنم حدود 3 سال و نیم پیش خریدم که چند ماهی هست پر شده و برای خالی شدن فضای هارد چند روز یه بار بخشی از اطلاعات رو روی دی وی دی رایت می کنم و بعد اونا رو پاک میک نم که هارد خالی بشه ولی خوب دیگه نمیشه تا همیشه همش دی وی دی رایت کنم رو دست بمون

می خوام در دسترس باشه
    مثلا فیلم ها و کلیپ ها و اهنگهایی که می خوام ببینم و گوش بدم یا نرم افزارهایی که می خوام نصب کنم. البته ویندوز و برنامه هاش رو هارد فعلی میریزم.

سرعتش یعنی چقدر پایینه؟
    یعنی سرعت کپی پیست کردن و جابه جایی اطلاعات روی هارد خیلی پایینه؟
    مثلا یک گیگ اطلاعات رو بخوام از روی دی وی دی کپی کنم روی هارد خیلی طول می کشه؟

اگر میشه قیمت های حدودی این مدل هایی که میگید رو هم ذکر کنید.
    پاورم برای اضافه کردن هارد دو یا سه ترا متاسب هست؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مادربوردم 4 تا پورت ساتا داره که یکیش دی وی دی رایتر هست یکیشم هارد فعلی و با هارد بعدی 3 تاش اشغال میشه
    سرعت افزایش ارشیوم خیلی هم زیاد نیست. من بطور میانگین روزی 1 گیگ دانلودی دارم.
    همین هارد 1 ترای فعلی رو فکر کنم حدود 3 سال و نیم پیش خریدم که چند ماهی هست پر شده و برای خالی شدن فضای هارد چند روز یه بار بخشی از اطلاعات رو روی دی وی دی رایت می کنم و بعد اونا رو پاک میک نم که هارد خالی بشه ولی خوب دیگه نمیشه تا همیشه همش دی وی دی رایت کنم رو دست بمون

می خوام در دسترس باشه
    مثلا فیلم ها و کلیپ ها و اهنگهایی که می خوام ببینم و گوش بدم یا نرم افزارهایی که می خوام نصب کنم. البته ویندوز و برنامه هاش رو هارد فعلی میریزم.

سرعتش یعنی چقدر پایینه؟
    یعنی سرعت کپی پیست کردن و جابه جایی اطلاعات روی هارد خیلی پایینه؟
    مثلا یک گیگ اطلاعات رو بخوام از روی دی وی دی کپی کنم روی هارد خیلی طول می کشه؟

اگر میشه قیمت های حدودی این مدل هایی که میگید رو هم ذکر کنید.
    پاورم برای اضافه کردن هارد دو یا سه ترا متاسب هست؟
    سرعت Copy/paste ممکن هست قابل قبول باشد ولی سرعت اجرای برنامه هایی که احیاناً روی این هارد دیسک نصب میشوند و یا قرار هست روی این هارد دیسک کاری انجام بدهند (مثلاً Disk Defragmenter) حتی اگر این برنامه روی WD Black نصب شده باشد ، پایین خواهد بود .

سه و دو ترابایت WD Green به ترتیب حدود 270 و 370 هزار تومن هست که با توجه به نوع گارانتی و جاییکه این هاردها را میخرید و ... قیمتها متغیر خواهد بود .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سرعت Copy/paste ممکن هست قابل قبول باشد ولی سرعت اجرای برنامه هایی که احیاناً روی این هارد دیسک نصب میشوند و یا قرار هست روی این هارد دیسک کاری انجام بدهند (مثلاً Disk Defragmenter) حتی اگر این برنامه روی WD Black نصب شده باشد ، پایین خواهد بود .

سه و دو ترابایت WD Green به ترتیب حدود 270 و 370 هزار تومن هست که با توجه به نوع گارانتی و جاییکه این هاردها را میخرید و ... قیمتها متغیر خواهد بود .

سه ترا 270 و دو ترا 370 ؟ برعکس نگفتید؟ منظور از سرعت همون rpm هارد هست؟
    wd black چنده؟
    برای هارد دو ترا اینترنال چه گزینه هایی در بازار موجوده از برند های معتبر؟ فقط وسترن و سیگیت برندای خوبه دیگه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سه ترا 270 و دو ترا 370 ؟ برعکس نگفتید؟ منظور از سرعت همون rpm هارد هست؟
    wd black چنده؟
    برای هارد دو ترا اینترنال چه گزینه هایی در بازار موجوده از برند های معتبر؟ فقط وسترن و سیگیت برندای خوبه دیگه؟
    بله برعكس گفتم ؛ دو ترا حدود 270 و سه حدود ترا 370 هزار تومن هست .
    براي WD Black هم سه ترا حدود 700 و دو ترا حدود 480 هزار تومن هست .

منظور از سرعت همون rpm هارد هست؟
    منظور من از سرعت در اينجا پارامترهايي مثل Random seek Time/IOPS هست كه WD Green نتايج ضعيفتري در مقايسه با WD Black كسب مبكند و در نتيجه همانطوريكه قبلاً هم گفتم سرعت اجرای برنامه هایی که احیاناً روی این هارد دیسک نصب میشوند و یا قرار هست روی این هارد دیسک کاری انجام بدهند (مثلاً Disk Defragmenter) حتی اگر این برنامه روی WD Black نصب شده باشد ، پایین خواهد بود . ولي از نظر Sequential transfer rate ميشه گفت كه عملكرد هارد WD Green در Copy/paste كردنها راضي كننده هست (البته اگر توقع بالايي نداشته باشيد) .

برای هارد دو ترا اینترنال چه گزینه هایی در بازار موجوده از برند های معتبر؟
    پيشنهاد ميكنم برند WD و يا Seagate در اولويت اول باشد ولي ميتونيد از برند توشيبا هم انتخاب كنيد .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

بله برعكس گفتم ؛ دو ترا حدود 270 و سه حدود ترا 370 هزار تومن هست .
    براي WD Black هم سه ترا حدود 700 و دو ترا حدود 480 هزار تومن هست .

منظور من از سرعت در اينجا پارامترهايي مثل Random seek Time/IOPS هست كه WD Green نتايج ضعيفتري در مقايسه با WD Black كسب مبكند و در نتيجه همانطوريكه قبلاً هم گفتم سرعت اجرای برنامه هایی که احیاناً روی این هارد دیسک نصب میشوند و یا قرار هست روی این هارد دیسک کاری انجام بدهند (مثلاً Disk Defragmenter) حتی اگر این برنامه روی WD Black نصب شده باشد ، پایین خواهد بود . ولي از نظر Sequential transfer rate ميشه گفت كه عملكرد هارد WD Green در Copy/paste كردنها راضي كننده هست (البته اگر توقع بالايي نداشته باشيد) .

پيشنهاد ميكنم برند WD و يا Seagate در اولويت اول باشد ولي ميتونيد از برند توشيبا هم انتخاب كنيد .
    علت این همه تفاوت قیمت WD Black و WD Green چیه؟
    راستش در تصمیم گیری دچار سردرگرمی شدم.
    تا حالا با WD Green کار نکردم نمی دونم دقیقا سرعتش چجوریه
    می ترسم بخرم بخوره تو ذوقم و پشیمون بشم.
    سرعتش از هارد های ide هم پایینتره؟
    از طرفی WD Black هم خیلی گرونه
    من هارد 1 ترای WD Black فعلی رو یادمه خریده بودم 110 تومن ولی الان چند برابر شده
    اون سرعت اجرای برنامه ها رو در مشخصات هارد در سایت ها نوشته یا فقط در تست ها مشخص میشه؟اصطلاحش چی هست؟
    دیگه چه مدل هایی از وسترن و سیگیت موجود هست که سریعتر و با کیفیت تر از WD GREEN و ارزون تر از WD Black باشه؟
    Last edited by L.utus; 12-04-2014 at 12:11.

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

@آقا عطا و دیگر دوستان
    با توجه به اینکه WD Green سرعتش پایینه نظرتون در مورد Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB چیه؟
    بهتر نیست اینو بگیرم؟
    چون WD Blue هم 2 ترا نداره و همین چند گزینه بیشتر نمی مونه

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش در تصمیم گیری دچار سردرگرمی شدم.
    از طرفی WD Black هم خیلی گرونه
    من هارد 1 ترای WD Black فعلی رو یادمه خریده بودم 110 تومن ولی الان چند برابر شده
    اون سرعت اجرای برنامه ها رو در مشخصات هارد در سایت ها نوشته یا فقط در تست ها مشخص میشه؟اصطلاحش چی هست؟
    دیگه چه مدل هایی از وسترن و سیگیت موجود هست که سریعتر و با کیفیت تر از WD GREEN و ارزون تر از WD Black باشه؟
    نبايد انتظار داشته باشيد با توجه به تفاوتهايي كه بين ايندو هست قيمت مشابهي داشته باشند . مخصوصاً اينكه WD Black پنج سال گارانتي دارد (البته نه در ايران) ولي WD Green فقط دو سال گارانتي دارد .

به تستهای زیر دقت کنید گرچه WD Green هارد دیسک پرسرعتی نیست ولی با توجه به Cool و Quite بودن کاملاً مناسب برای آرشیو کردن دیتاها و نصب بعنوان هارد دوم سیستم هست . شما که قصد نصب سیستم عامل یا نرم افزار ندارید در نتیجه نباید نگران این موضوع باشید .

محتوای مخفی: WD Black vs. WD Green 

هارد دیسکی که Random Seek IOPS بالاتری داشته باشد و یا Random Seek Time کمتری داشته باشد (و سایر پارامترهای مشابه که این موارد در قسمت Extra Test دیده میشود) و یا 4K Random Single/multi IOPS بالاتری داشته باشد (در قسمت File Benchmark مشخص هست) برای نصب سیستم عامل و یا نرم افرار مناسبتر هست .

@آقا عطا و دیگر دوستان
    با توجه به اینکه WD Green سرعتش پایینه نظرتون در مورد Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB چیه؟
    بهتر نیست اینو بگیرم؟
    چون WD Blue هم 2 ترا نداره و همین چند گزینه بیشتر نمی مونه
    همانطوریکه در انتهای پست دوم هم گفتم اگر مسئله سرعت برای شما اهمیت دارد میتونید سیگیت ST2000DM001 را انتخاب کنید .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

ممنون
    ST2000DM001 به غیر از سرعت در موارد دیگه مثلا از لحاظ طول عمر و نگه داری اطلاعات و خراب نشدن بهتر از WD Green هست با بدتر؟
    چون قیمتشون که تقریبا یکسانه
    هاردهای قابل اطمینانی هستن این سری از سیگیت؟ چون می خوام اطلاعاتم از بین بره

با WD Green مثلا اگه بخوام یک فایل ویدئویی رو ببینم سرعت باز کردن و عقب جلو کردن فیلم پایینه؟و یا یک فیلم رو از روش کانورت کنم یا با نرو رایت کنم حتی اگر این نرم افزارها روی WD Black نصب شده باشن بازم با سرعت پایین رایت می کنه؟ یعنی سرعت پایینش در این موارد هم آزادهنده هست؟

مادربورد من BIOSTAR H61MHB هست و ظاهرا sata3 نداره این هاردها روش نصب میشن؟
    Last edited by L.utus; 12-04-2014 at 18:35.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •